PDA

View Full Version : скоростна кутия - ALFA 156



lan
10-04-2006, 09:35
Здравейте колеги,
аз съм нов, но ви моля за вашата помощ.
не мога да намеря скоростна кутия за ALFA 156, 2.0, модел 1998г.
обиколих къде ли не и започвам да се отчайвам... :oops:
ще съм благодарен за всяка една информация, къде мога да нямеря такава.

DeX
10-04-2006, 17:26
Защо ти е скоростна кутия?

lan
10-04-2006, 18:11
Счупих трета скорост, но като свалихме скоростната кутия се оказа, че лагерът на втора е превъртял в леглото и е образувал елипса. Това значи, че и кожухът е заминал. Мислех да мина с подмяната на трета и муфата и синхронизатора, но при това положение цялата гимнастика се обезмисли. Неприятното е, че намерих няколко за 1.8, но за 2.0 за сега удрям на камък.

virusalfa
10-04-2006, 20:53
не може ли да се набие втулка като се разстърже елипсата?Лагера е прежъртял,защото така е замисъла-в слу4ай,4е блокира вала,който е на "нула" с вътрешната гривна на лагера,на външната гривна спрямо корпуса на кутията е оставена хлабина,която оредпазва от по-големи поразии :idea:

lan
11-04-2006, 08:56
Говорих с момчетата от Т&Н и те ме посъветваха също да търся нова кутия. Имало шанс да се направи в случай, че не се е образувала елипса. Имало някакво лепило за лагери, което би могло да свърши работа, но при вече образувала се елипса трябва да се търси друга кутия.
Отделно от това и майсторът ми категорично отказва да прави такива неща. В такива случаи той просто не поема гаранции или най - често отказва да я прави, а аз му имам пълно доверие.
За инфо в Алекс Ауто нова кутия е 3 000 евро.

търтей
11-04-2006, 10:42
някой по-запознат да се изкаже ама си мисля че на 1.8 и 2.0 за заменими скоростните кутии :roll:

DeX
11-04-2006, 10:47
Ами и аз до колкото знам са едни и същи.

valjo
11-04-2006, 10:47
Ами и аз до колкото знам са едни и същи.
само дето предавателните числа са им различни

DeX
11-04-2006, 10:50
Бъззз .. дали ?

valjo
11-04-2006, 10:51
Бъззз .. дали ?
еми на мен ми се струва логично :)))

е бялата сила има пресен опит с присаждане на кутия от 1.8 16в на 2.0 16в - да си казва;)

търтей
11-04-2006, 10:55
само дето предавателните числа са им различни

мне съвсем
числата са според модела кутия - справка поста на пух в темата на орлин - а не според модел двигател
а и да са различни числата не мисля че е мега фатално - е тук (http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi/gearcalc.xls) да си сметне колегата каква ще е разликата

DeX
11-04-2006, 10:56
Ами на мен ми се струва по логично да са напълно еднакви :) Не знам защо ама така си мисля сега ще поровя.

lan
11-04-2006, 10:58
Скоростните кутии на 1.8 и 2.0 са едни и същи, но предавателните числа са различни. Увериха ме, че на първа и втора ще е като оса, но после ще окуцее. Това ми заявиха и от сервиза на Илия Царски.

търтей
11-04-2006, 11:00
Скоростните кутии на 1.8 и 2.0 са едни и същи, но предавателните числа са различни. Увериха ме, че на първа и втора ще е като оса, но после ще окуцее. Това ми заявиха и от сервиза на Илия Царски.

колега
тези в сервиза предполагам говорят на изуст

така че дай твоя вин и номера на ск кутия дето си намерил да видим има ли разлики нема ли

valjo
11-04-2006, 11:08
Скоростните кутии на 1.8 и 2.0 са едни и същи, но предавателните числа са различни. Увериха ме, че на първа и втора ще е като оса, но после ще окуцее. Това ми заявиха и от сервиза на Илия Царски.

колега
тези в сервиза предполагам говорят на изуст

така че дай твоя вин и номера на ск кутия дето си намерил да видим има ли разлики нема ли
абе шматко аз два пъти съм правил скорости и сигурно съм си извадил очите да се кьоря в епера, различни са им предавателните числа, и на диференциала дори
иначе на сичките 16 твинспарци са с еднакво захвашане и механично ше съвпаднат

аз примерно имам обратния случай, скоростната кутия на мойта кола явно е от 2.0, и колата се спъва

търтей
11-04-2006, 11:12
Скоростните кутии на 1.8 и 2.0 са едни и същи, но предавателните числа са различни. Увериха ме, че на първа и втора ще е като оса, но после ще окуцее. Това ми заявиха и от сервиза на Илия Царски.

колега
тези в сервиза предполагам говорят на изуст

така че дай твоя вин и номера на ск кутия дето си намерил да видим има ли разлики нема ли
абе шматко аз два пъти съм правил скорости и сигурно съм си извадил очите да се кьоря в епера, различни са им предавателните числа, и на диференциала дори
иначе на сичките 16 твинспарци са с еднакво захвашане и механично ше съвпаднат

аз примерно имам обратния случай, скоростната кутия на мойта кола явно е от 2.0, и колата се спъва

абе костофф
така без данни от колегата говорим на изуст - да различни са (което сам занеш че е според зависи) но требе да се видат томчните данни ида се сметне иначе баба ванга рулез;)

valjo
11-04-2006, 11:18
кво значи точни данни, скорости и диференциал за кола с по-нисък въртящ момент , монтирани на такава с по-висок кво дават ?
по бързо навъртане на обороти
скоростите ще са му малко по къси, за сметка на това макс. скорост ще падне
обратното е моя случай, сега първата ми е супер дълга, а на 5та не може да я избута щото не и стига мощност и така

търтей
11-04-2006, 11:25
...
1. твойта е 1.6
2. да теоретично е така
3. ама докато не се види точно как седят нещата само си чешем езиците
4. това е добре щото си уплътнявам дупката днес
5. keep up the good work
:wink:

valjo
11-04-2006, 11:31
...
1. твойта е 1.6
2. да теоретично е така
3. ама докато не се види точно как седят нещата само си чешем езиците
4. това е добре щото си уплътнявам дупката днес
5. keep up the good work
:wink:
теоретично е за теб, аз ти казах ЧЕ СЪМ ГЛЕДАЛ в епера и там пише секо зъбно колело колко на колко зъба е , и нема две еднакви !
на сека е различно
нищо че кожуха е еднакъв

търтей
11-04-2006, 11:32
теоретично е за теб

ще те пляскам
въпросът е КОЛКО са разлчини :!:

virusalfa
11-04-2006, 12:00
Скоростните кутии на 1.8 и 2.0 са едни и същи, но предавателните числа са различни. Увериха ме, че на първа и втора ще е като оса, но после ще окуцее. Това ми заявиха и от сервиза на Илия Царски.

колега
тези в сервиза предполагам говорят на изуст

така че дай твоя вин и номера на ск кутия дето си намерил да видим има ли разлики нема ли
абе шматко аз два пъти съм правил скорости и сигурно съм си извадил очите да се кьоря в епера, различни са им предавателните числа, и на диференциала дори
иначе на сичките 16 твинспарци са с еднакво захвашане и механично ше съвпаднат

аз примерно имам обратния случай, скоростната кутия на мойта кола явно е от 2.0, и колата се спъва :idea:ше ги праиш,нали са фиатски :idea:

valjo
11-04-2006, 12:13
теоретично е за теб

ще те пляскам
въпросът е КОЛКО са разлчини :!:

повече от достатъчно :roll:

pumukle
11-04-2006, 12:20
Аз доколкото знам, Пандо има една скоростна кутия от 2.0 т.с.....ама що си трае...

Dexer
11-04-2006, 12:30
не може ли да се набие втулка като се разстърже елипсата?Лагера е прежъртял,защото така е замисъла-в слу4ай,4е блокира вала,който е на "нула" с вътрешната гривна на лагера,на външната гривна спрямо корпуса на кутията е оставена хлабина,която оредпазва от по-големи поразии :idea:

мда, вируса има право, напълно възможно е да се изработи втулка и да се набие, естествено първо трябва да се види скоростната кутия, за да стане ясно как може да се разтърже леглото.
Това само при условие, че не намериш скорости.

lan
11-04-2006, 14:57
Колеги,
Мисля че намерих кутия. Остава и майсторът да ми потвърди довечера, че е тя. Взех я от една Авто къща, в която продават и доста части, втора ръка за Alfa. Тя е на Ломско шосе, в района на Обеля, точно след бензиностанцията на Лукойл. Отделно накупих и доста други неща от Алекс Ауто и ако ви интересува мога да ви кажа някои актуални цени.
А за скоростната кутия ще пиша утре. Тази вечер ще пътувам да я оставя и ... Дано да стане.

ALFA33S16V
12-04-2006, 06:28
Внимавай с частите от АлексАуто. А тях за мнение изобщо не ги питай! Те уж имат сервиз, но са пълни некадърници. Заради техния майсторлък щях да се утрепам, че и пешеходци да згазя

WhitePower
12-04-2006, 11:42
И аз да кажа
да скоростите са еднакви но диференциала е различен
сега сам с скоторсти от 2.0 8В и всички скороти са ми с по 10 км по надолу
имам предвид 1- 60км ; 2-100км;3-150км

пред бяха 1-70км и т.н.т
но пак ;))) ускорението ах това ускорение ;))
много е добре сега остава да вия извунградско дали ще ми скочи разхода

lan
12-04-2006, 14:01
Отнесох кутията снощи и се оказа, че е правилната... най-после.
Остава да я качат и да е ОК, защото ако я разглобя за да я прегледат губя гаранцията от продавача. Май е малко тото, но... няма как.
Чакам с нетърпение да я сглобят и да я подкарам...
А що се отнася до сервизите - нещо не мога да се доверя на никого, освен на "моя" майстор. той поне се е доказал. Малко е далеч - Хасково, но пък за сериозни работи си заслужава пътя. А за диференциала и той ми каза, че са различни.

Kostadin
12-04-2006, 15:53
И аз да кажа
да скоростите са еднакви но диференциала е различен
сега сам с скоторсти от 2.0 8В и всички скороти са ми с по 10 км по надолу
имам предвид 1- 60км ; 2-100км;3-150км

пред бяха 1-70км и т.н.т
но пак ;))) ускорението ах това ускорение ;))
много е добре сега остава да вия извунградско дали ще ми скочи разхода
аз пък на първа развивам 65км/ч :Tease:
п.с. айдееее вече ше падаш от 8V :naughty:

Bobo
13-04-2006, 11:44
аз пък на първа развивам 65км/ч :Tease:
п.с. айдееее вече ше падаш от 8V :naughty:

Ми той и преди си падаше от 8 клапанова :lol:

Quadrifoglio
13-04-2006, 20:18
Аз доколкото знам, Пандо има една скоростна кутия от 2.0 т.с.....ама що си трае...

Ами трябва най-накрая да видя каква точно е тази скоростна кутия и дали наистина я имам още :D

ALFA33S16V
14-04-2006, 19:55
Отнесох кутията снощи и се оказа, че е правилната... най-после.
Остава да я качат и да е ОК, защото ако я разглобя за да я прегледат губя гаранцията от продавача. Май е малко тото, но... няма как.
Чакам с нетърпение да я сглобят и да я подкарам...
А що се отнася до сервизите - нещо не мога да се доверя на никого, освен на "моя" майстор. той поне се е доказал. Малко е далеч - Хасково, но пък за сериозни работи си заслужава пътя. А за диференциала и той ми каза, че са различни.

Има и други свестни майстори, частници

lan
17-04-2006, 12:27
не оспорвам, че има и други свестни майстори. Този го знам и му се доверявам. в сряда ще ходя да си я взема и се надявам всичко да е ОК.