PDA

View Full Version : Разсъждения относно Алфа МиТо.



fiore
20-12-2009, 18:30
лично мое мнение е, че не си заслужава парите

може би някой хот-хач можеш да вземеш за тези пари, поогледай и т.н.

Няма алфа, коята да не си ги заслужава:))) Кеф цена няма

Stoyan Georgiev
20-12-2009, 19:44
Няма алфа, коята да не си ги заслужава:))) Кеф цена няма

ами... не съм съгласен с теб, но ок ;)

achkar
21-12-2009, 12:16
Има и една колежка с МиТо ;) ето и темата й http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31708 обаче явно не й хареса форума-така и не ни показа снимки а и отдавна не е влизала :gruebel:

Аз таз колежка май съм я виждал, щото има едно МИТО до нас и го кара някаква жена. А едва ли са многобройни митата във Варна :D А покрай МиТото не мога да не мина и да не го загледам... Прекрасно е :in_love:

RPWWD
21-12-2009, 21:19
Здравейте на всички,

тъй като съм решила през новата година да сменям фиата си и съм се огледала на новото Alfa Mito, бих искала да попитам какви са отзивите ви за тази кола.

А какъв е фиатът, който ще сменяш?

Kuku
27-12-2009, 14:18
Здравейте на всички,

тъй като съм решила през новата година да сменям фиата си и съм се огледала на новото Alfa Mito, бих искала да попитам какви са отзивите ви за тази кола.Ако изключим чисто субективния фактор на "харесване", то много по-добре ще бъде да си купиш новото "Bravo" и ще ти останат към 5000лв.
Ако пък изключим и чисто субективния фактор на "фенство", то много по-добре ще бъде да си купиш около дузина НЕиталиански коли :flirt:
Да поясня, че не съм карал "МиТо" и нямам желание.... много ми Пунтее, пък "Пунто" карам всеки ден, а в тоя ред на мисли, да дадеш 50% повече пари за "Пунто" с кофти емблема - няма много смисъл :whistle:

Mury
28-12-2009, 14:45
Това са фактите, колега - "Алфа Ромео МиТо" е конкуренция в класа на "Мини" и съответно отговаря точно на този клас автомобили - незаслужено скъпи!
Автомобила с нищо не превъзхожда повечето модели на пазара в ценовия диапазон 30'000-40'000лв. и дори напротив - изостава значително от някои..... НО, винаги има едно НО - фенството и пазарната ниша, която заемат подобен род автомобили ги прави по своемо привлекателни за мнозина.
Разликата идва, когато до теб спре лимузина от два класа по-нагоре за същите пари и тогава разбираш, че си можел да получиш много повече за парите си, НО пак си казваш "Голям праз, аз карам Алфа!" ;)
В този ред на мисли, тази кола има прекалено много алтернативи на пазара от гледна точка на цената си, но си има и хора, които казват "Това ще е!" и отсичат!
Не ги интересува, че са можели да си купят друга кола.... по-красива, по-голяма, по-мощна, по-бърза, с по-голям багажник, по-здрава и с повече екстри ;)
Тааааааааа, да се върнем на темата - "МиТо" не си струва парите, НО това е целта при този клас автомобили. Отзивите ми за нея са, че вътре има доста части взети директно от "Гранде Пунто" и "Браво", а това лично мен ме дразни много. Препратките към "8С" за мен са грешка, която изиграва лоша шега на скъпия и екзотичен модел, но пък много хора харесват "МиТо" точно за това - разбиранията за дизайн са субективни. Както винаги, много елементи не са доизпипани и накрая, но не на последно място, с малки джанти е много смешна :D

Да не говориме,че за тези 44 500 причини,можеш да си вземеш 159-ка на 1 година с доста екстри:evil::evil::evil::evil:А 159-ката за мен поне е много по-кола от Митьо:hehe::hehe::hehe:Бравото въобще няма да го коментираме,защото,както каза Кики,за 5000 лв./според мен и повече/надолу,взимаш доста по-практичен автомобил:flamingdevil::flamingdevil::flamingdevil :

П.С.Сеа да не си помислите че не харесвам Митьо,напротив харесвам го,но аз съм поредният,които смята,че не си заслужава парите:brickwall::brickwall::brickwall:

Stoyan Georgiev
28-12-2009, 15:05
вече можеш и нова 1.8 или 1.9 бензин да вземеш ;)

като можеш да си удължиш и гаранцийката на 5 години - абе все хубави неща

RPWWD
28-12-2009, 17:22
Колеги, вие май забравяте, че въпросът е поставен от жена, която иска да смени досегашната си малка градска кола (Пунто) с друга малка градска кола (МитЬо) и очевидно не се интересува от 159 или Bravo, които са доста по-големи на габарити и най-вероятно биха представлявали проблем при паркирането за нея ;-)

Stoyan Georgiev
28-12-2009, 18:08
Колеги, вие май забравяте, че въпросът е поставен от жена, която иска да смени досегашната си малка градска кола (Пунто) с друга малка градска кола (МитЬо) и очевидно не се интересува от 159 или Bravo, които са доста по-големи на габарити и най-вероятно биха представлявали проблем при паркирането за нея ;-)

в 90% от слуаите , където има място за малка градска кола, има място и за 1 метър по-дълга нормална кола ;)

а и онова чудо на техниката парктроник е винаги насреща да помогне на нуждаещите се от помощ ;)

за мен мито е излишни пари на вятъра, дори не е красива на външен вид, че да е това причина да я вземе човек

едните врати без рамки и готини задни фарове не са достатъчни ;)

DerMeister
28-12-2009, 18:12
В 90% от случаите да имаш малка градска кола е супер удобно и полезно, от личен опит и 5 години борба с центъра на София го казвам.

А Мито-то е за хора, които имат пари и ги кефи...
От тук нататък кое е по-добро за парите си, кое ще е по на далавера и т.н. са някакви теории, които купувачът на Мито не го греят. Като с марковите тениски. Един и същ боклук, щампата е различна.

Lucky
05-01-2010, 21:34
Абе с две думи,за тез пари може да се вземе и друга кола но ако те грабне и я сънуваш вечер това е твоята кола.
ПП
Пък и не е масов автомобил и ще си различна от тълпата превозни средства на улицата.

Kuku
06-01-2010, 11:36
Е, Цецо, ти бърза Алфа виждал ли си някога :lol: :lol: :lol:
И на МиТото ше му накъсат шушоните от конкуренцията - то това си е по подразбиране :lol:

fiore
06-01-2010, 12:03
Ами както от време на време има и по някоя грозница има и по някоя бърза:))

Kuku
06-01-2010, 13:09
Сега явно е ерата.... даже века на грозниците :lol:

fiore
06-01-2010, 14:36
ако не е достатъчно грозна- има тунинг:))

Stoyan Georgiev
06-01-2010, 15:58
фиоре, то хубаво е куцо, ама е два класа отгоре да го е ! да, по-бавно ще е, ама за сметка на това си взимаш КОЛА, а не сешоар... грозен при това ;)

dilian alfa gtv
06-01-2010, 16:09
вече можеш и нова 1.8 или 1.9 бензин да вземеш ;)

като можеш да си удължиш и гаранцийката на 5 години - абе все хубави неща

Колега наясно ли си как стои въпроса с удължаване на гаранцията.

Stoyan Georgiev
06-01-2010, 17:14
Колега наясно ли си как стои въпроса с удължаване на гаранцията.

не ми е останало време да отида да видя, а пък не съм се сетил да звънна до момента

като разбера другата по-другата седмица ще ти пусна едно лично, или направо в раздела ще пиша как става врътката ако въобще става

Kuku
06-01-2010, 17:48
Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя ;)

Stoyan Georgiev
07-01-2010, 11:03
Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя ;)

евала на дилърите, че уведомяват на време, сега като е на 14 месеца а не на 6 месеца и... хайвер ;)

Pepo
07-01-2010, 11:09
Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя ;)
В зависимост от марката, колега, в зависимост от марката :yes:
Интерсно, че при някои други, удължаването може да се направи в предпоследния ден, преди изтичането на официалната гаранция, удължаването е с 1 година или 30К, 60К, 100К (в зависимост кое ще настъпи по-рано), откъдето варира и цената, която се заплаща :cheers:

Kuku
07-01-2010, 12:51
.... евала на дилърите, че уведомяват на време, сега като е на 14 месеца а не на 6 месеца и... хайвер ;)И аз бих искал да си удължа гаранцията с 3 години, но и на мен никой не ми каза, а и тогава "не се е предлагала услугата" ;)

Azatril
07-01-2010, 15:06
И аз да се включа с малко :offtopic:


В зависимост от марката, колега, в зависимост от марката :yes:


Вероятно е така, затова уточнявам предварително, че става въпрос за FIAT.... и то не е от официалните им вносители, а от дистрибутор - DINEXPRESS.


Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя ;)

Сигурен съм, че колегата Kuku говори от опит със същата марка ;-)
За сумата ми казаха - 0,8% от стойността на автомобила, като тази сума е за ЕДНА година.
И доплащането става към застрахователна компания (не е нито към вносителя, нито към лизинговата компания) и то най-вероятно не с тази с, която вие сте сключили договор, а строго определена - ако не се лъжа беше BULINS (надявам се да не нарушавам правилата с назоваването на тези марки...). Като при евентуално удължаване на гаранцията ще трябва да си смените застрахователя по КАСКО-то и Гражданската Отговорност, ако са били сключени с друг застраховател ;-)


евала на дилърите, че уведомяват на време, сега като е на 14 месеца а не на 6 месеца и... хайвер ;)

Колега на мен ми трябваха стол с подлакътници, въжета и фенер ала стил ГЕСТАПО за тази информация, така че :grin:

fiore
07-01-2010, 15:24
фиоре, то хубаво е куцо, ама е два класа отгоре да го е ! да, по-бавно ще е, ама за сметка на това си взимаш КОЛА, а не сешоар... грозен при това ;)

Изместихте темата- грозния сешоар е доста приятен за в града- покарай го и след това говори.
Сега честно ще ти кажа че ако трябва да избера Alfa то за града ще избера MiTo, за извън града 159SW а за кеф-Brera

Stoyan Georgiev
08-01-2010, 10:42
Изместихте темата- грозния сешоар е доста приятен за в града- покарай го и след това говори.
Сега честно ще ти кажа че ако трябва да избера Alfa то за града ще избера MiTo, за извън града 159SW а за кеф-Brera

мисля, че го кзах вече, но според мен (като се има предвид, че в софия съм карал и поло) няма особена разлика колко е голяма колата, стига да не е лимузина. ако й е трудно паркирането - с паркинг сензори и айде ;)

VFTI
08-01-2010, 11:09
Аз пък 2г. работех на центъра-Стамболийски и Хр.Ботев и ходех с 155цата и всеки ден се ядосвах, защо нямах Фиат браво, Поло и т.н. и то не защото нямам паркинг сензори(аз паркирам на допир :tooth:) а защото колата постоянно стърчеше някъде и все нямаше места...На ден поне по 1място изтървах защото беше малко, или спирането до релсите на трамвая-пак не можех и т.н...Отделно че пред университета винаги има поне 2-3 места където мога да вкарам Фиат Браво примерно, обаче алфата няма как да влезе....Тааа никой не може да ме убеди че нямало значение, че колата е с 30см по-дълга!!!

Определено Мито е един страхотен "мъник" и ще е супер за града и за разни извънградски пътувания 100-200км. :):) И на мен многооо ми допада количката, но без хромираните пръстени около фаровете:repuke: :):) Тааа силно подкрепям мнението на фиоре...МиТо за града, 159 SW за София-Берлин-София и една 155q4 кеф :)

koolio
08-01-2010, 15:25
Аз пък 2г. работех на центъра-Стамболийски и Хр.Ботев и ходех с 155цата и всеки ден се ядосвах, защо нямах Фиат браво, Поло и т.н. и то не защото нямам паркинг сензори(аз паркирам на допир :tooth:) а защото колата постоянно стърчеше някъде и все нямаше места...На ден поне по 1място изтървах защото беше малко, или спирането до релсите на трамвая-пак не можех и т.н...Отделно че пред университета винаги има поне 2-3 места където мога да вкарам Фиат Браво примерно, обаче алфата няма как да влезе....Тааа никой не може да ме убеди че нямало значение, че колата е с 30см по-дълга!!!

Определено Мито е един страхотен "мъник" и ще е супер за града и за разни извънградски пътувания 100-200км. :):) И на мен многооо ми допада количката, но без хромираните пръстени около фаровете:repuke: :):) Тааа силно подкрепям мнението на фиоре...МиТо за града, 159 SW за София-Берлин-София и една 155q4 кеф :)

Не си прав, Кучи гъз. :). В огромната част от случаите място или има или няма, освен ако не говорим за разлика между БМВ 7 и Смарт. Мноого рядко може да се случи така, че примерно Пунто да влиза, а 155 да не влиза.
Осве това, ако ползваш колата само да отидеш до работа и да се прибереш, а не да обикаляш цял ден с нея, по никой начин не е по-изгодно да поддържаш две коли, отколкото една. Щото и малката градска кола също иска гуми, застраховки, консумативи от време на време, а и колкото и малко да гори, не е съвсем без гориво. Затова, в масовия случай, в който ползваш колата за ходене до работа, пазаруване и 1-2-3 пъти в месеца извънградско пътуване, оптималният вариант е дизелова кола от среден или горен среден клас.

morfius
08-01-2010, 15:41
Не си прав, Кучи гъз. :). В огромната част от случаите място или има или няма, освен ако не говорим за разлика между БМВ 7 и Смарт. Мноого рядко може да се случи така, че примерно Пунто да влиза, а 155 да не влиза.
Осве това, ако ползваш колата само да отидеш до работа и да се прибереш, а не да обикаляш цял ден с нея, по никой начин не е по-изгодно да поддържаш две коли, отколкото една. Щото и малката градска кола също иска гуми, застраховки, консумативи от време на време, а и колкото и малко да гори, не е съвсем без гориво. Затова, в масовия случай, в който ползваш колата за ходене до работа, пазаруване и 1-2-3 пъти в месеца извънградско пътуване, оптималният вариант е дизелова кола от среден или горен среден клас.

Въпроса е какво правиш ако така или иначе трябва да имаш 2 коли.
Инак за основна класа на МиТо не е удачен... прав си.

sen7
10-01-2010, 18:57
Тук коментирайте свободно мито

променено

Stoyan Georgiev
10-01-2010, 22:09
тогава ми върни постовете в другата тема, защото съм имал възможността да се запозная с нея, или ти е кеф да местиш ?

RPWWD
11-01-2010, 14:10
Въпроса е какво правиш ако така или иначе трябва да имаш 2 коли.
Инак за основна класа на МиТо не е удачен... прав си.

Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 14:22
Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.

съгласен съм, има и още една сюрия подобни , да - може да не са толкова лачени, но пък са два-три пъти по-евтини ;)

koolio
11-01-2010, 16:56
Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.

Абсолютно да. Една малолитражка трябва да бъде евтина и икономична. Така или иначе други достойнства не може да има.
За мен скъпа малолитражка показва: "аз не моа да карам, ама искам да покажа колко съм мангизлия."

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 17:01
За мен скъпа малолитражка показва: "аз не моа да карам, ама искам да покажа колко съм мангизлия."

+1

morfius
12-01-2010, 10:51
Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.

Пандата ми е супер теснява ... Новия 500 е по-ергономичен :-)
То по вашата логика Мини Купър трябваше да не съществува.

RPWWD
12-01-2010, 10:57
Пандата ми е супер теснява ... Новия 500 е по-ергономичен :-)
То по вашата логика Мини Купър трябваше да не съществува.

Теснява, ама почва от 16 000 базовият вариант, пък скопеното МиТо от 29 900. Айде мерси за няколко тенекии отгоре да дам двойно... И без тва сигурно и нея ще я изберат за гей-кола на годината ;-)

morfius
12-01-2010, 11:27
Теснява, ама почва от 16 000 базовият вариант, пък скопеното МиТо от 29 900. Айде мерси за няколко тенекии отгоре да дам двойно... И без тва сигурно и нея ще я изберат за гей-кола на годината ;-)

В нещо дето ме стиска в раменете трудно бих се возил... камо ли да го карам. :devil:
Според онлайн нинформация МиТо е по-ергономично и от Фиат 500, а в 500 съм се качвал.
От тая гледна точка, ако ми се налага купуване на 2 ра нова кола за 99% градска употреба - бих се ориентирал към 500 или МиТо, а не към Панда.
Ако нямам пари за МиТо - има и други малки градски автомобили дето са доста по-евтини и пак не стискат в раменете.

156
12-01-2010, 11:28
Аз па не мога да разбера защо спорите - нали всички знаем, че "алфа се купува със сърце, не с разум" :)

Gh0stRider
12-01-2010, 16:17
Една малолитражка трябва да бъде евтина и икономична. Така или иначе други достойнства не може да има.


Предполатам,че под малолитражка визираш малка градска кола, щото и 156 има 1,6. Аз пък казвам да погледнем от друга страна- защо да трябва кола от този клас (за размера говоря) задължително да е евтина, икономична, опростена.... Ами ако искам луксозна кола, с много екстри, малко по-отличаваща се, да хваща окото, да е бърза, - ше кажеш 159; не казвам че МиТо е със лукса на 159, но е много по-близо в тая посока от Панда или Корса или Поло... е аз искам всичко това, но в кола с по-малки размери ;) що да е по-евтина за неколко стотин кила желязо по-малко, нали почти всичко друго е същото? Де да знам.. аз така я разбирам тая кола :)

koolio
12-01-2010, 16:41
Предполатам,че под малолитражка визираш малка градска кола, щото и 156 има 1,6. Аз пък казвам да погледнем от друга страна- защо да трябва кола от този клас (за размера говоря) задължително да е евтина, икономична, опростена.... Ами ако искам луксозна кола, с много екстри, малко по-отличаваща се, да хваща окото, да е бърза, - ше кажеш 159; не казвам че МиТо е със лукса на 159, но е много по-близо в тая посока от Панда или Корса или Поло... е аз искам всичко това, но в кола с по-малки размери ;) що да е по-евтина за неколко стотин кила желязо по-малко, нали почти всичко друго е същото? Де да знам.. аз така я разбирам тая кола :)

И за чий ти е градската кола да е бърза? Да се хапеш с тролеите?

fiore
12-01-2010, 17:13
Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.

Това панда не беха ли едни мечета. :)))
Кисело ти е гроздето наречено "МиТо" От какво съдиш за ергономичност като не си го виждал сигурно.

сори Koolio ама Не мислиш ли че с това "Не моа да карам " може да настъпиш доста народ

morfius
12-01-2010, 17:21
Уф аман от щуротии... че в нашите задръствания може да се окаже, че седиш в малката колица повече от колкото на бюрото си.
После ми обяснявайте, че не и трябва комфорт... :devil:

sen7
12-01-2010, 18:09
За всеки влак си има пътник.............ама продължавайте да си спорите де.Да не ви преча :pokey: :-)

koolio
12-01-2010, 18:20
Това панда не беха ли едни мечета. :)))
Кисело ти е гроздето наречено "МиТо" От какво съдиш за ергономичност като не си го виждал сигурно.

сори Koolio ама Не мислиш ли че с това "Не моа да карам " може да настъпиш доста народ

Ми не, не ми е била целта да настъпвам никого, още повече, че далеч не съм най-опитният шофьор. Нито пък твърдя, че се отнася за всички, които си купуват подобен род коли. Казвам на МЕН как ми изглежда, без да твърдя, че моето мнение е единствено правилното.
Идеята ми е че да, МиТо е малко по-удобно, малко по-качествено от Панда, но пак си е малолитражка и не може да бъде толкова по-удобно и качествено, че да си заслужава двойната разлика в цената.

RPWWD
12-01-2010, 21:01
Това панда не беха ли едни мечета. :)))
Кисело ти е гроздето наречено "МиТо" От какво съдиш за ергономичност като не си го виждал сигурно

Не само че съм го виждал, ами и аз съм си настанявал лозенецкия благочестив мюхлюзки задник у него, комшия ;-) Да, вътре е готино, отвън не толкова, но в никакъв случай не струва толкова пари.

Flame
13-01-2010, 00:10
Абе то и БМВ-тата не струват толкова пари за колкото ги продават,ма се купуват нали,въпрос на вкус-казало кучето и се облизало под опашката.А МиТо е наистина малка градска кола,която има свой стил и се отличава от другите.
п.с.Някъде попаднах на инфо,че голяма част от новите продадени алфи е точно МиТо.

fiore
13-01-2010, 09:52
Не само че съм го виждал, ами и аз съм си настанявал лозенецкия благочестив мюхлюзки задник у него, комшия ;-) Да, вътре е готино, отвън не толкова, но в никакъв случай не струва толкова пари.

Искам да ти кажа че е перфектно за градска кола. Не съм особенно съгласен откъде е по готино, защото ако за салона имам известни резерви към пластмасите, то отвън нямам никакви- колата си има физиономия и характер за разлика от повечето коли. Няма да крия че първоначалната идея беше да се вземе фиат 500. Но нещата които наклониха везните бяха няколко:
1. МиТо е доста по уникално от 500;
2. Като комфорт са несравними(карал съм и двете) МиТо е доста по напред;
3. Като държание на пътя и функционалност- виж т.3;
4. Разликата в цената на двете е по малка от една 155 на старо:));
5. Турбо мотора;
6. Естественно пристрастността към Алфа Ромео( аз от много години не и съм и изневерявал:))

Аз па не мога да разбера защо спорите - нали всички знаем, че "алфа се купува със сърце, не с разум"
Нещата които за мен бяха (+) за F500 бяха:
1. Дуал лоджик кутията;
2. Прозрачния покрив;

Ииии не си спомням да членуваш в "Ложата на благочестивите мюхлюзи" за да говориш така за седалищните си части :)))))):big_beer:

RPWWD
13-01-2010, 14:04
Ииии не си спомням да членуваш в "Ложата на благочестивите мюхлюзи" за да говориш така за седалищните си части :)))))):big_beer:

Членувам, членувам още от 1986 година, ама не се хваля ;-)

---------- Post added at 12:04 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

Вече сериозно, днес карах за пръв път прословутият 500 във вариант 1,3 мултиджет, изкефих се много - идеална градска кола. Проблемът е и че при него заради бутиковия изглед и дизелов двигател (в случая) цената отива към 30 000 лева, което както и да си говорим е твърде много за такава въшка.

fiore
13-01-2010, 15:18
Повече от 30 ако вземеш дуал лоджик-а и с перла боя. Варианта "by diesel" не е лош също. а иначе аз съм си го кръстил "въшляк"

ilin4o
13-01-2010, 17:21
аз карам вече 3000 км мито страшна кола но има недостатак поне за мене много му се чува двигатела вътре за разхода кво да кажа колкото ми изгаряше 156 за 1500км толкова гори и мито.А наи хубавото е копчето d-dinamic P.S MiTo е съкращение на МИлано и ТОрино добре чене са го правили в ДУпница и ПЕрник:razz:

fiore
13-01-2010, 17:51
аз карам вече 3000 км мито страшна кола но има недостатак поне за мене много му се чува двигатела вътре за разхода кво да кажа колкото ми изгаряше 156 за 1500км толкова гори и мито.А наи хубавото е копчето d-dinamic P.S MiTo е съкращение на МИлано и ТОрино добре чене са го правили в ДУпница и ПЕрник:razz:

Учудва ме този голям разход колега. Явно вкарваш турбината само във високи обороти или не си свикнал само да поддържаш скорост а непрекъснато ускоряваш и спираш. По принцип при равно каране се появяват цифри за един доста приятно галещ очите разход- например 6,0 -8
,5 при 140 км/ч. А и не мисля че е шумно. Доста по безшумно е от 156.

ilin4o
13-01-2010, 18:40
Учудва ме този голям разход колега. Явно вкарваш турбината само във високи обороти или не си свикнал само да поддържаш скорост а непрекъснато ускоряваш и спираш. По принцип при равно каране се появяват цифри за един доста приятно галещ очите разход- например 6,0 -8
,5 при 140 км/ч. А и не мисля че е шумно. Доста по безшумно е от 156.
не съм го засичал до километара в интерес на истината но да ти кажа за 1385км 90евро бензин а аз не казвам че 156-та е горяла много ти сигурно не си ме разбрал аз съм много доволен от колата тя е на жена ми ма почти не и остава време да я кара от мене засега проблеми няма само по студовете палеше не от първи път

fiore
14-01-2010, 11:40
Е ти си като мен- караш чужди коли:)))) МиТо е прекрасна градска кола.

old alfist
21-03-2012, 23:25
Е ти си като мен- караш чужди коли:)))) МиТо е прекрасна градска кола.
Прекрасна, но не се различава много от Бравото на външен вид - карат вече само от един калъп и им сменят тук-таме фаровете, стоповете и пластмасите отпред.

Bobo
22-03-2012, 00:19
Прекрасна, но не се различава много от Бравото на външен вид - карат вече само от един калъп и им сменят тук-таме фаровете, стоповете и пластмасите отпред.

Така е 2012 сме и Ролс фалираха ;)

fred
25-03-2012, 20:27
Не съм карал Мито, ама тоя който я е тествал от Ауто Билд, Дойчлан писа, че е прекрасна и на извънградско, особено по разни завои-то си е ясно последното де

old alfist
25-03-2012, 23:17
Не съм карал Мито, ама тоя който я е тествал от Ауто Билд, Дойчлан писа, че е прекрасна и на извънградско, особено по разни завои-то си е ясно последното де
На мой кум, свата му и той бил карал, но да сме живи и здрави и ние да караме.

fiore
26-03-2012, 14:24
Абе малко си е за извънградско, но се държи добре. Особенно ако е с електрониките е изключително приятно за спокойно каране. Карането с над 150 качва разхода значително.

Ivicha_GTA
23-12-2012, 01:32
А какво ще кажете за Alfa Romeo MiTo 1.4TB 78CV конски сили. Заслужава ли си да се купи чисто нова и моторът читав ли е?

code
23-12-2012, 08:37
А какво ще кажете за Alfa Romeo MiTo 1.4TB 78CV конски сили. Заслужава ли си да се купи чисто нова и моторът читав ли е?
ТВ по принцип е означение за турбо, та не виждам как със 78коня, дори не знаех, че има такъв мотор. Мислих, че най-малкия е 95 коня. Както и да е. Такава кола трябва да е мощна иначе и се губи целия фън.:grandpa: Нова ще я вземеш гола като пушка, с малък мотор за много пари, обезценката ще изпапка парите и ще си остане вечно твоя.:heavy_cry: По-добрият вариант според мен е 1-2годишна кола с фул екстри и 1,4 турбо бензин за половината пари. Двг е икономичен, фъна е голям и загубата е малка. Разбира се, ако е много важно да е нова и парите и мощността не са фактор става и от магазина.:pizza:

.......и моторът читав ли е? всички мотори са кажи-речи нови, не виждам с какво ще те изненадат, а специално този е елементарен и масов, а и няма сила да се счупи :)

didod
23-12-2012, 16:12
Вероятно е само 1.4, без турбо...

Ivicha_GTA
23-12-2012, 16:34
Сега значи работата е следната. Всички мотори на MiTo са 1.4 при бензиновите, с изключение само на един, но не всички са с Турбо. Колата няма да е баш гола като пушка може да е 78 к.с., но какво пък от това. Ако е взема 2 годишна втора ръка с фул екстри ще е пак 1.4 за същите пари колкото е чисто новата, но ако мотора е пак 78 к.с. мисля, че не си заслужава. Виж ако е поне 135 к.с. вече с Турбо бива, обаче ако не е................................................. .................................................. .............
А впрочем виждам, че нещо не си много добре запознат с двигателната гама на MiTo та реших да ти пусна всички двигатели, на модела, които се предлагат в момента:

http://www.alfaromeo.it/it/#/modelli/mito/motori/benzina-70cv

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:22 ----------


Вероятно е само 1.4, без турбо...

Да без Турбо е та даже има и малко по - слаб двигател от този пак без Турбо. Виж по - горе линка, който съм пуснал с всички двигатели, които се предлагат за модела MiTo :yes:

ne0
26-12-2012, 21:19
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=26599&highlight=%EC%E8%F2%EE+%F1%F0%E0%EC

HACCP
24-09-2013, 11:30
:go:Нарисуван МиТо:go:

code
24-01-2014, 13:17
............

HACCP
30-01-2014, 14:19
Да споделя някой впечатления от МиТо след вече почти 1000 км. Типично като Българин ще започна с недостатъците. Основен и сериозен недостатък е дизайна на фаровете, и не защото не ми харесват. Самият фар е поставен под ъгъл и го обикаля лъскав ринг, които в долната му част е почти успореден на земята (на снимката се вижда добре). Та в неделя, когато се прибирах през "изчистените до блясък" улици и магистрали на БГ спрях да махна лед образувал се на дясната чистачка и какво да видя НЯММА ФАРОВЕ :unsure:. Беше светло и не съм забелязал че фаровете са затрупани с киша която се задържа на описаното място. Лупата е доста навътре и не може да затопли фара и да разтопи.
Другото което не ми харесва е разстоянието м/у педалите, много е малко и със зимните обувки се кара трудно.
USB порта за флашка има избирателна пропускливост. От 3 флашки само една разпознава. Сега като се замисля обаче само тя е 4 GB а другите две са по 8GB.
Това което ми прави добро впечатление, е че двузоновият климатроник освен различна температура може да се избира и отделни зони на обдухване за двете зони, регулируемият по височина подлакътник, макар колата да е малка не се усеща лека и нестабилна и не на последно място е големият въртящ момент което възпроизвежда 1.6 JTD (320Нм).
Ами за сега това се сещам!

HACCP
30-01-2014, 18:24
Сега попаднах на това ...
http://www.autoblog.com/photos/geneva-2009-alfa-romeo-mito-gta-2/#photo-358607

Mury
31-01-2014, 20:29
Я сподели какъв е разхода на 1.6 ЖТДм :eat::eat::eat:

HACCP
31-01-2014, 20:49
При всичкото тестване, което му спретнах градско по показания на компютъра 6.5 л/100. Извън градско 4.6/100 (при скорост около 100км/час) и магистрала 5.2/100 (при скорост около 130/140 км/час повечето на автопилот) като извънградското и магистралата са засечени пълно пълно (същите показания бяха и на компютъра).
Направо си е срамота:go:

Mury
31-01-2014, 20:52
При всичкото тестване, което му спретнах градско по показания на компютъра 6.5 л/100. Извън градско 4.6/100 (при скорост около 100км/час) и магистрала 5.2/100 (при скорост около 130/140 км/час повечето на автопилот) като извънградското и магистралата са засечени пълно пълно (същите показания бяха и на компютъра).
Направо си е срамота:go:
Баси,верно ли,перфектен е разхода.Бях чел че доста го хвалят 1.6 откъм разход,ама ти направо ме уби..................:kicking::kicking::kicking:

code
31-01-2014, 20:53
Кажи-речи 20% надолу от нашите. :)

Mury
31-01-2014, 20:55
Кажи-речи 20% надолу от нашите. :)

Да бе в Бургас може,ама я ела в Сф да покараш градско,сега като застудя и моята веднага вдигна разхода-макар и малко,в момента е малко над 10.............Всяко засичане го правя пълно-пълно :kicking::kicking::kicking:

HACCP
31-01-2014, 21:26
Сега в края на седмицата пак ще я напълня и ще видя колко е реално само градско. Вероятно сега в студа ще се качи малко защото от офиса на жената до нас едвам стига 90°С а и работата на място е в повече (инструктирал съм я да забрави да стържи с голямото гребло както дереше Пежото :angry:). Снощи компютара показваше 6.7/100.

code
31-01-2014, 21:54
Да бе в Бургас може,ама я ела в Сф да покараш градско,сега като застудя и моята веднага вдигна разхода-макар и малко,в момента е малко над 10.............Всяко засичане го правя пълно-пълно :kicking::kicking::kicking:

То градското не е ориентир и моята гори 10 ама пътувам до отсреща (150м), а колата работи 10мин на място за да им е топло на децата :) Митко е малка кола с малък мотор - не можем да се сравняваме с него, да не говорим, че е и по-нова. :) Що не са направили Мито 1,3JTD още по-малко щеше да гори - 4 извън.

HACCP
12-02-2014, 16:49
Има и такова МиТо 1.3 jtd-m
http://www.alfaromeo.com/com/#/models/mito/engines/diesel/jtdm-85hp

code
12-02-2014, 17:02
Има и такова МиТо 1.3 jtd-m
http://www.alfaromeo.com/com/#/models/mito/engines/diesel/jtdm-85hp

Комбиниран разход 3,5 :hehehm:

DobriRq
13-02-2014, 12:16
Страхотна градска количка.

fiore
13-02-2014, 15:23
Дизела наистина дава много приличен разход. Извънградското особенно на магистрала със 6 степенната кутия е многжо икономично. Но е малко тромавичко и доста се позамисля като му дадеш газ докато тръгне.

Mury
13-02-2014, 17:58
Е да му бяха сложили поне 95 коньовата версия,която се монтира във Фиат 500,карал съм такъв,направо не си иска гумите :wow::wow::wow:

Кайо
15-02-2014, 00:44
Е да му бяха сложили поне 95 коньовата версия,която се монтира във Фиат 500,карал съм такъв,направо не си иска гумите :wow::wow::wow:

....щом не сака галоши карай по жанти по трамвайните релси.:drunk:
Не бих отказал един Митьо ТСТ.

HACCP
15-02-2014, 22:02
Равносметката:
MiTo (1.6 jtd-m/120 hp) - 6.4/100 в София;
Giulietta (1.4 MultiAir/170 hp) - 8.4/100 в София.
Разкика от 2 литра в полза на MiTo, но Giulietta е много по забавна :evilsmiley:

fiore
18-02-2014, 16:42
Аз ти разправям че дизеловото МиТо е скучно и тромаво ама ти не та не:)

HACCP
18-02-2014, 21:29
"Аз ти разправям че дизеловото МиТо е скучно и тромаво ама ти не та не:-)"
Хахах, не съм се противил че е мудно, но като му се раздава пълна газ на Dynamic живва. А че бензиновото турбо е по забавно СПОР НЯМА :drunk:

Doomguy
18-02-2014, 21:45
Два литра разлика, обаче бензина е 50 коня от горе и купето е по-тежко. Няма сила, която да ме накара да избера нафтата в този случай.

fiore
19-02-2014, 09:04
"Аз ти разправям че дизеловото МиТо е скучно и тромаво ама ти не та не:-)"
Хахах, не съм се противил че е мудно, но като му се раздава пълна газ на Dynamic живва. А че бензиновото турбо е по забавно СПОР НЯМА :drunk:

При дизела разликата в поведението при режимите "динамик" и "нормал" е доста осезаема

Linkestis
09-03-2014, 13:51
Айде ако има мераклии :)

http://usato.infomotori.com/annuncio/alfa-romeo/alfa-romeo/4520540/treviso/1/

fiore
10-03-2014, 12:20
Мераклии да сипят едни пари ли? това ако тръгнеш да го възстановяваш на тази цена ще ти излезе по скъпо отколкото да си купиш читаво.

ziko
19-03-2014, 16:04
Мнения за този екземпляр ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11387562070782101&f1=details&slink=5zqchp

HACCP
19-03-2014, 16:24
Колегата fiore има такава. На снимки изглежда чудесно. Записано е в обявата че е закупена от БГ, ако вземеш номер на шаси мога да съдействам за историята на колата и потдръжката й в ММ. Цената и е добра а и продавача е склонен на коментар.

pigoff
06-11-2014, 20:00
Alfa Romeo MiTo 2014 1.4 MA TCT 135hp.
Привет на всички!
Имах щастието да покарам горепосочения автомобил. Моят беше в сервиза за поставяне на теглич и инсталиране на подгревна система на мотора и купето.

Впечатленията, които успя да ми направи МиТо реално не бяха много. Като цяло е един посредствен автомобил за фенове.
Окачването е добро, упавлението също. Звукоизолацията е много добра за този клас. Седалките са удобни за дълъг път. Отпред е широко. Инструментите са четливи и добре осветени, но изостават от конкуренцията доста. Дори едно Клио има по-съвременно табло. Отвън изглежда пипната колицата. Двигателя е изключително гъвкав на това купе, а ТСТ-то работи малко по-"дървено" на по- лекото МиТо сравнено с Жулиета. предполагам, че ръчните скорости ще са по-интуитивни и естествени за автомобилчето.

Разочарованията са повече поне за мен.
Материалите са доста "пластмасови" за цената си. Управлението на климатика е меко казано грозно, което е недопустимо за италиянците според мен. Липсва ефекта "УАУ" като влезе човек вътре. Разхода на гориво си е почти като на Жулиета- висок.
Не ми харесаха изобщо плата на седалките, въпреки че автомобила бе с най-високия клас обурудване. Някак си евтинееха, поне за мен.

Дизел или газ ще бъде по-разумната покупка за таз кола. Фиат от където и да го погледнеш, само формата е от Алфа Ромео.
Ако се абстрахира човек от цената в сравнение със братчетата си, колата е различна и не лоша.

d3v1l
04-01-2016, 12:22
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11450708308120841&slink=byngeu

Един интересен екземпляр.

pla_y_men
27-06-2017, 15:07
Да се обадя и аз :-) Гледам,в целия раздел за Мито цари такова оживление, че за последната година никой не се е разписал :-)
Накратко - малко случайно придобих преди има-няма седмица едно Мито 1.4 турбо бензин 155 кс. , 2009г.
Плюсове, минуси и впечатления са доста индивидуални и доста е писано. Аз пък още нямам достатъчно впечатления, но ми харесва шофьорската позиция - 192с, и почти 100кг. съм, а място има предостатъчно пред волана.
Тепърва ще обикалям Гърция на зиг-заг почти до Атина и назад и ще имам по-детайлно мнение.
Това, с което се заиграх повече и искам да споделя е, че колата се оказа с метанов инжекцион. Никога не съм имал кола на какъвто и да е газ и ситуацията беше напълно нова за мен. Във вица за оптимиста се казва, че на гробищата виждал само плюсове (+) :-) Аз обаче виждах само минуси - две огромни бутилки в багажника (който и без тях е никакъв), едва върви (до 2000 оборота пълен мъртвец, а от 4000 започва да тъпче и не може да стигне 5000...), след 2500 оборота, като се подава газ придърпва и на моменти буквално забива, все едно има прекъсвач на 3000...ужас! А на Динамик придърваше и забиваше още повече. Хванах се да чета за газови, метанови инжекциони, за настройки и т.н. В резултат попаднах на много мнения(преобладаващо положителни) за един човек. Та този човек настрои инжекциона (каза, че е бил много добре настроен и в Италия) и най-важното, това, което качествено подобри работата на метан беше добавянето на тъй наречния ТАП - аванс процесор. Тая джаджа дава по-голям аванс на запалването при метан...и разликата е до небето, в положителен смисъл.
Пиша всичко това, ако случайно някой друг попадне на този свръхразпространен автомобил и се окаже, че е на метан - да не бърза да си реже вените :-) Да пита, ще му дам още много подробности :-)
Сега колата на Нормал върви на метан съпоставимо с бензин. На Динамик също няма никакви драми, напича се здраво. :-)

digitalundgrd
28-06-2017, 14:38
Ееехее честито. Жижони разду клюката още миналата седмица, но не разбрах къде и кога ще черпиш с бонбони :)

Също така не знам кой жабарски, болен мозък е сложил метан на кола като Митьо очите...

pla_y_men
28-06-2017, 23:02
Благодаря Светльо! :-) Жижи само раздува, а още не я е виждал. Доста изродско е метан на Митко, да :-) Аз като никога не съм имал нещо подобно, 2 дни си мислех, че е газ :-) Приятно съм изненадан от моторчето. Върви много свежо и пъргаво, не усещам лаг и турбодупка... Освен това е натепана с всякакви джажди - фабричен парктроник (то голям зор да паркираш един кашон...), огледалата се прибират с бутон, темпомат, двузонов климатроник, Блуенд ми (ама са прецакани някои бутони на мултиволана и не мога да го пробвам).