PDA

View Full Version : Паркиране на кръстовище, в центъра, има ли то почва у нас



nikoga
21-01-2010, 17:07
Колеги пускам тази тема за да може всеки да си каже какво е препатил от дадената фирма !
Също така и да се успокоя ,че не съм единствения прецакан в тази малоумна държавица в която живеем!

Та моя проблем с въпросната фирма е :
От 2 дни съм спрял на кръстовщето на улица Хан Аспарух и Княз Борис 1 (кръстовище е силно казано но това по думи на катажията които в последствие ми написа АКТ.) Така аз съм си спрял там от 2 дни пращам си СМС-и като луд от 8-30 сутринта до 18-30 вечер. И днеска преди около час ми се обажда баща ми че ми нямало колата ;) излизам аз пред блока кво да видя колата я няма на неино място спряла некфа друга... звъня аз на номера на синята зона така и така алфата ви е при нас. Хващам такси отивам аз там и човечеца от кабинката ми казва далжите 50 лева. От там - Моля ??? - Ами да доста сте поостанали(с ироничен смях). - За какво ги далжа и защо сте ми дигнали колата след като съм пратил смс-и (и им ги показвам) от там следва - документите моля и без разправии колега катажия ще ви обясни нарушението. След което мен някак си ме избива на смях ... колегата ме привиква към него и ми казва да си премстя колата от там кадето са я сложили защото пречела и да съм го изчакал да ми напише акта :shocking:. При което го питам за какво става въпрос тои ми казва - ами господите спрели сте на кръстовище и няма 5 метра от улицата до колата ви..... при което му казвам господине не съм единствения спрял така също така не преча на движението .И защо още вчера не ми дигнахте колата и защо сега има друга кола на моето място и тя не е дигната ? -(седи и ме гледа умно след което каза - нямаме капацитет да смогнем на район център)След това почна караницата казах на годподина че по тези улички доста трудно се намират места от неправилно паркираните автомобили от ЛЯВАТА страна на еднопосочна улица!(След което от среща чувам това не е мои проблем) Казвам добре а на кои е ? (Следва мълчанието на агнетата) след това му казвам а смс-ите които съм пратил ? Доколкото съм запознат синята зона слагат скоби и аз съм си пращал смс-и подяволите и тои ми казва това не е синя зона (младеж) съжелявам няма да спирате там :shocking::shocking::paddle:след което ми затвори прозочето и аз чаках да ми връчи Акт от 20 - до 80 лева и от 2 до 8 точки.
Толкова до моята исторя сега без талон 70 лева вътрешно затова ,че на някои му хрумнало да дигне точно моита кола при полужение че има още 20 коли спрели неправилно. Аз не смятам че моито спиране е нарушение и малко късно се осетих след като подписах шибания акт ,че може би трябваше да го обжалвам но късно.:censored:

Какъв е извода от цялта работа 1во (Никои не е виновен за нищо у назе) 2ро (На никои не е проблем еди си кво. всеки си върши работата като кон с капаци.) и 3то (колкото повече се опитваш да спазваш законите в тая шибана даржава те толкова повече ти се качват на главта ти им пращаш смс-и те ти дигат колата кво по убаво).

Скоро бях гледал по новините не помня в коя европейска столица са измисли подземни паркинги улесняване на движението, Дано докато съм жив и при нас да се случи ще е цяло чудо:wow:!

Ако модераторите сметнат че темата е излишна нека я изтирят!

mim
21-01-2010, 17:12
ми някой в някакъв момент е нацелил точно твоята кола, въпреки нищожния капацитет на паяците, имАл си късмет

а от такива сладури спрели по кръстовищата на леля ми щеше да й изгори къщата, защото по улицата не може да влезе пожарна, иди се обяснявай после на бездомните по твоя вина хора
нарушил си, ще плащаш, другия път с метрото в центъра или 4лв/час в паркинга до булбанк

DerMeister
21-01-2010, 17:16
Е колега, прав си, че не са у ред нещата с паркирането в центъра, но:
1. Спрял си на по-малко от 5м. от кръстовище.
2. Синята зона е до 2 часа.

"Защо точно мен от всички неправилно паркирали?" е един странен въпрос. Все някой трябва да е, нали?
"защо не са всички..." е друг отделен.

nikoga
21-01-2010, 17:20
Не съм нарушил нищо и вобще това не е никво кръстовище. Спрял съм си съвсем нормално от дяснта страна на еднопосочна улица точно под знака не го правя за 1 ви път.В момента на това място има друга кола която сигурно си праща смс-и защото се води синя зона но уви дали ще го изеде незнам! И си спирам пред блока в който живея в центара на София така ,че не ми обяснваи ти дали с метро ше се возя или с тролей или с квото и да е!!!!!!!!!

nikoga
21-01-2010, 17:24
Не съм нарушил нищо и вобще това не е никво кръстовище. Спрял съм си съвсем нормално от дяснта страна на еднопосочна улица точно под знака не го правя за 1 ви път.В момента на това място има друга кола която сигурно си праща смс-и защото се води синя зона но уви дали ще го изеде незнам! И си спирам пред блока в който живея в центара на София така ,че не ми обяснваи ти дали с метро ше се возя или с тролей или с квото и да е!!!!!!!!!

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:20 ----------


Е колега, прав си, че не са у ред нещата с паркирането в центъра, но:
1. Спрял си на по-малко от 5м. от кръстовище.
2. Синята зона е до 2 часа.

"Защо точно мен от всички неправилно паркирали?" е един странен въпрос. Все някой трябва да е, нали?
"защо не са всички..." е друг отделен.


Спрял съм да а каде да спра ? като няма каде да се спре да хода да спра в Орландофци ли ??????//
И няма такива 2 часа синя зона при полужение че синята зона е от 8-30 до 18-30 часа.Спирам си пращам си като луд смс-и всеки път и не е имало проблем до сега !И кажи ми по добра алтернатива в случая като живея на центара пред блока ми е синя зона няма обособен паркинг пред блока на (защото е улица) кажи каде да спра на луната може би ????

Kuku
21-01-2010, 17:26
Колега, всяко пресичане на улици се нарича кръстовище - малко, голямо, дебело, тънко, плоско, вдлъбнато..... все си е кръстовище и по закон не можеш да имаш никакви претенции към полицаите!
А ако си извадиш пропуск от общината за паркомясто по местоживеене, няма да имаш никакви проблеми и е много по-евтино, но защо не си го направил до сега?! ;)

Mind_Control
21-01-2010, 17:27
Не съм нарушил нищо и вобще това не е никво кръстовище. Спрял съм си съвсем нормално от дяснта страна на еднопосочна улица точно под знака не го правя за 1 ви път.В момента на това място има друга кола която сигурно си праща смс-и защото се води синя зона но уви дали ще го изеде незнам! И си спирам пред блока в който живея в центара на София така ,че не ми обяснваи ти дали с метро ше се возя или с тролей или с квото и да е!!!!!!!!!

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:20 ----------



Я кажи сега, кое ти е родното място на тебе и чел ли си правилника или те уредиха за си вземеш книжката?


Спрял съм да а каде да спра ? като няма каде да се спре да хода да спра в Орландофци ли ??????//
И няма такива 2 часа синя зона при полужение че синята зона е от 8-30 до 18-30 часа.Спирам си пращам си като луд смс-и всеки път и не е имало проблем до сега !И кажи ми по добра алтернатива в случая като живея на центара пред блока ми е синя зона няма обособен паркинг пред блока на (защото е улица) кажи каде да спра на луната може би ????

Я кажи сега, кое ти е родното място на тебе и чел ли си правилника или те уредиха за си вземеш книжката?

DerMeister
21-01-2010, 17:28
Спрял съм да а каде да спра ? като няма каде да се спре да хода да спра в Орландофци ли ??????//
И няма такива 2 часа синя зона при полужение че синята зона е от 8-30 до 18-30 часа.Спирам си пращам си като луд смс-и всеки път и не е имало проблем до сега !И кажи ми по добра алтернатива в случая като живея на центара пред блока ми е синя зона няма обособен паркинг пред блока на (защото е улица) кажи каде да спра на луната може би ????
Гледай сега, колега. Спрял си в нарушение и на тях работата им е да те санкционират. Синята зона има лимит за спиране до 2 часа. Това никой не го спазва, прав си, аз също съм стоял по 5-6 часа без проблем. Къде да спираш и фактът, че действително няма къде, е отделен въпрос и там е една тъмна, тъмна Индия...

nikoga
21-01-2010, 17:40
Я кажи сега, кое ти е родното място на тебе и чел ли си правилника или те уредиха за си вземеш книжката?


Родното ми място е СОФИЯ. Правилника за движение съм го чел с пъти повече от тебе и никои не ме уреждал да си взема книжката.
А ти като се мислиш за голям майстор да те извикам ти да спреш някаде тука без да направиш нарушение защото се вие колона от лявта страна на улицата паяците не ги виждат се 1 аз съм спрял от дясно не преча на никои всеки ден има някои спрял там дали аз дали някои съсед и никои не се оплакал и не казал че там не го водели за синя зона. От ляво не спирам защото е нарушение след като цялата улица е запълнена и околните улички също се принудих да спра там!

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:36 ----------


Колега, всяко пресичане на улици се нарича кръстовище - малко, голямо, дебело, тънко, плоско, вдлъбнато..... все си е кръстовище и по закон не можеш да имаш никакви претенции към полицаите!
А ако си извадиш пропуск от общината за паркомясто по местоживеене, няма да имаш никакви проблеми и е много по-евтино, но защо не си го направил до сега?! ;)

Ще се съглася с тебе, но да не би да съм само аз спрял така ? като няма место каде да спреш спираш така. А това за паркомясто по местоживеене просто не съм имал време да го направя защото съм на работа и нямам цял ден за губене и ядове в общината. Иначе съвсем скоро ще се заема и с това начинание.

soldier
21-01-2010, 17:53
Колега твойто мислене е от типа:
Щом другите правят нарушения дай и аз да правя. Лошото е, че много хора в БГ са на този принцип и за това сме си и на това дередже. А лошото е, че си мислиш, че си с право, което не е така.

pent
21-01-2010, 18:03
ае стига сте му чели морал на момчето... всички ги правим тези неща, а и 'Паркинги и гаражи' са си педераси - това всеки го знае.

Много обичахме да ги работим като бяхме на пл.Македония. Никой не спираше на синята им зона, а правехме редичка в средата на паркинга където не е маркирано!

nikoga
21-01-2010, 18:52
Колега твойто мислене е от типа:
Щом другите правят нарушения дай и аз да правя. Лошото е, че много хора в БГ са на този принцип и за това сме си и на това дередже. А лошото е, че си мислиш, че си с право, което не е така.

Не е там въпроса с кво мислене съм аз, а това че като няма каде да спреш и обиколиш всички тесни улички в района и няма каде се принуждаваш да спреш все някаде!!!! И ми кажи аз ли съм в нарушение което малко хора биха се сетили вобще или тези които са спредли от ляво на еднопосочна (тясна) улица ??? Защо дигат мен а не тях това е въпроса ?

търтей
21-01-2010, 19:00
1. Неграмотен си
2. Обиждаш останалите колеги
3. Не познаваш ЗДВп и ППЗДвП
4. Темата не е за тоя раздел
5. Осталите ти ще ги спеся

Изводи - поправяш се и се извиняваш на всички, които си обидил или си отнасяш наказание.

nikoga
21-01-2010, 19:06
1во Не съм обиждал.
2ро Някои колеги се заяждат.
3то Не си ти човека които ще ми казва дали съм грамотен или не.
4то Когато някои има по-различни гледни точки от тези на колеги в форума. Ако това е за наказание си го очаквам.

stefoo
21-01-2010, 19:17
Колеги пускам тази тема за да може всеки да си каже какво е препатил от дадената фирма !
Също така и да се успокоя ,че не съм единствения прецакан в тази малоумна държавица в която живеем!

Та моя проблем с въпросната фирма е :
От 2 дни съм спрял на кръстовщето на улица Хан Аспарух и Княз Борис 1 (кръстовище е силно казано но това по думи на катажията които в последствие ми написа АКТ.) Така аз съм си спрял там от 2 дни пращам си СМС-и като луд от 8-30 сутринта до 18-30 вечер. И днеска преди около час ми се обажда баща ми че ми нямало колата ;) излизам аз пред блока кво да видя колата я няма на неино място спряла некфа друга... звъня аз на номера на синята зона така и така алфата ви е при нас. Хващам такси отивам аз там и човечеца от кабинката ми казва далжите 50 лева. От там - Моля ??? - Ами да доста сте поостанали(с ироничен смях). - За какво ги далжа и защо сте ми дигнали колата след като съм пратил смс-и (и им ги показвам) от там следва - документите моля и без разправии колега катажия ще ви обясни нарушението. След което мен някак си ме избива на смях ... колегата ме привиква към него и ми казва да си премстя колата от там кадето са я сложили защото пречела и да съм го изчакал да ми напише акта :shocking:. При което го питам за какво става въпрос тои ми казва - ами господите спрели сте на кръстовище и няма 5 метра от улицата до колата ви..... при което му казвам господине не съм единствения спрял така също така не преча на движението .И защо още вчера не ми дигнахте колата и защо сега има друга кола на моето място и тя не е дигната ? -(седи и ме гледа умно след което каза - нямаме капацитет да смогнем на район център)След това почна караницата казах на годподина че по тези улички доста трудно се намират места от неправилно паркираните автомобили от ЛЯВАТА страна на еднопосочна улица!(След което от среща чувам това не е мои проблем) Казвам добре а на кои е ? (Следва мълчанието на агнетата) след това му казвам а смс-ите които съм пратил ? Доколкото съм запознат синята зона слагат скоби и аз съм си пращал смс-и подяволите и тои ми казва това не е синя зона (младеж) съжелявам няма да спирате там :shocking::shocking::paddle:след което ми затвори прозочето и аз чаках да ми връчи Акт от 20 - до 80 лева и от 2 до 8 точки.
Толкова до моята исторя сега без талон 70 лева вътрешно затова ,че на някои му хрумнало да дигне точно моита кола при полужение че има още 20 коли спрели неправилно. Аз не смятам че моито спиране е нарушение и малко късно се осетих след като подписах шибания акт ,че може би трябваше да го обжалвам но късно.:censored:

Какъв е извода от цялта работа 1во (Никои не е виновен за нищо у назе) 2ро (На никои не е проблем еди си кво. всеки си върши работата като кон с капаци.) и 3то (колкото повече се опитваш да спазваш законите в тая шибана даржава те толкова повече ти се качват на главта ти им пращаш смс-и те ти дигат колата кво по убаво).

Скоро бях гледал по новините не помня в коя европейска столица са измисли подземни паркинги улесняване на движението, Дано докато съм жив и при нас да се случи ще е цяло чудо:wow:!

Ако модераторите сметнат че темата е излишна нека я изтирят!


колега не е късно да обжалваш аз работя в паркинги и гаражи и ти казвам че и сега може да го направиш не искам да ти давам надажда но може да ти върнат парите а и щом живеея там бате що не си си извадил винетен стикер за 1 г е 70лв за синя зона

Kuku
21-01-2010, 19:22
За съжаление жалбата му няма върху какво да стъпи!

nikoga
21-01-2010, 19:22
Не съм знаел че има такива стикери колега, за обжалване не ми се занимва а и ако не виждаш тука колегите от форума ме изкараха невеж след като не знаят точно каква е била ситуацията ;)

botsos
21-01-2010, 19:26
...Защо дигат мен а не тях това е въпроса ?

Защото си направил нарушение!

По-кратко и ясно от това, май няма как да го обясня!!!

П.С. На мен в Несебър са ми вдигали колата поради същата причина!!!!!!

търтей
21-01-2010, 19:35
1во Не съм обиждал.
2ро Някои колеги се заяждат.
3то Не си ти човека които ще ми казва дали съм грамотен или не.
4то Когато някои има по-различни гледни точки от тези на колеги в форума. Ако това е за наказание си го очаквам.

За твое сведение в този форум именно аз съм човекът.
Темата ти заминава в правилния раздел и внимавай как пишеш от тук насетне

nikoga
21-01-2010, 20:13
добре аз съм лошия ;) Престъпника на държавта :D
Предлагам да изтриете тема не и беше това целта :)

Коки
21-01-2010, 22:51
...Защо дигат мен а не тях това е въпроса ?

Колеги, давате ли си сметка, че наистина това е "Въпросът" що се отнася до реда/безредието по пътищата? Вярно, че човекът се изказва доста емоционално и малко бърка терминологията, но аз това го отдавам на младостта му и не ме притеснява. Факт е, че всеки нормален човек се гневи, когато с него постъпват несправедливо. Именно това е проблемът в прилагането на ЗДвП: несправедливост. Оправдания от сорта: "нямаме капацитет" са несериозни. Не може всеки ден, не, всяка минута докато си на улицата или на пътя да гледаш как на другите им се разминава ден след ден и да не си кажеш "абе само аз ли съм балък да ги спазвам тия правила?". Извинявайте, ама като видя, че има ред, и аз ще гледам да го пазя. Да, така е - в някои често споменавани страни самите хора искат да има правила и ги спазват без да се псуват по улиците, това всички го знаем, но защо е така? Може би защото правилата се създават, за да те пазят. Само че те могат да те пазят само като се прилагат, а у нас не се прилагат, съответно - не те пазят. Тогава нямаш никаква мотивация да ги спазваш. Не веднъж съм казвал: "когато видя масово да спират Ку 7-мици, Шайени, С-класи и Гей-класи за превишена скорост, тогава и аз ще почна да спазвам ограниченията".


Защото си направил нарушение!...

Това не е отговор. Когато палкаджията започне да НЕ ПРОПУСКА нарушители, тогава - да. Но когато измежду 100 нарушители само тебе те улепят няма как да не попиташ "защо мен, а не - него".

pr_00f
22-01-2010, 00:07
Не може всеки ден, не, всяка минута докато си на улицата или на пътя да гледаш как на другите им се разминава ден след ден и да не си кажеш "абе само аз ли съм балък да ги спазвам тия правила?". Извинявайте, ама като видя, че има ред, и аз ще гледам да го пазя. Ами пък все от някъде трябва да се почне. Защо например ти и аз не го направим?
Мен например не ми пречи да спазвам правилата.
И който кара със 160 при ограничение 60 по принцип също не ми пречи ( стига да не е в насрещното).
А и такива водачи спомагат на Ферариста да си води статистиката.

Примера с "Ку 7-мици, Шайени, С-класи и Гей-класи" хубаво приемам го - богатия да кажем е над закона полюцаите и прочие. Ама какъв е процента на въпросните коли които се движат по пътищата ?
Дали е едно 90-95 % ?
Че аз такъв процент кретени на пътя наблюдавам ежедневно.

И изобщо - всичко е в нас самите, само дето като гледам какво поколение идва..... бррр ( баси и във форума не може да си напише името правилно...)


Когато палкаджията започне да НЕ ПРОПУСКА нарушители, тогава - да. Но когато измежду 100 нарушители само тебе те улепят няма как да не попиташ "защо мен, а не - него".

Споко ся като нацяъкат камери през 200-300 метра, палкаджията няма да играе толкова важна роля.

georgyg
22-01-2010, 09:17
Споко ся като нацяъкат камери през 200-300 метра, палкаджията няма да играе толкова важна роля.

Само да те допълня и като сложат Синята зона в идеалния център 2.50 на час ще останат само терикатите и тези, които имат работа инцидентно, другите ще ползват алтернативни начини на придвижване.

Коки
22-01-2010, 10:03
...като сложат Синята зона в идеалния център 2.50 на час ще останат само терикатите и тези, които имат работа инцидентно, другите ще ползват алтернативни начини на придвижване.

Като велосипеди и кънки например. Технически прогрес, какво да се прави :)

---------- Post added at 10:03 ---------- Previous post was at 09:58 ----------


Ами пък все от някъде трябва да се почне. Защо например ти и аз не го направим?
Мен например не ми пречи да спазвам правилата...

Далеч съм от мисълта да призовавам за неспазване на правилата. Идеята е, че когато властта чинно прилага правилата, демек следи за спазването им от всички, тогава тези правила стават полезни и ти е кеф да ги спазваш. Когато е обратното - не ти е кеф и тогава си позволяваш известни компромиси. Освен това остава неприятното чувство, че те третират несправедливо.

fred
22-01-2010, 10:50
У нас и почва има и се прилага масово.Понеже рядко има последствия

nikoga
22-01-2010, 12:30
Аз бях малко афектиран от случката за което се извинявам на някои колеги от форума, и все пак смятам, че за има 5 метра отстояние от улицата не само моята кола трябваше да замине а и тази от пред , ако трябва да разглеждаме правилнка като си е но колата пред мен си седеше явно са решили че и 3 метра е достачно ;)
Както и да е но няма да се примирявам само мен да глобяват!

Колкото повече си мълчим толкова по-лошо ще става! :bg:

morfius
22-01-2010, 18:32
Колега, бъркаш 2 различни неща... едното е закона и спазването му, а другото е причината за съществуването на "паркинги и гаражи".
И не подскачай толкова... не тук са виновните за хала ни.

Dodo 155
22-01-2010, 18:58
Не го нападайте момчето, защото се е изказал по-емоционално!
Може би такива като него биха променили нещата, за разлика от онези, които се примиряват и мълчат :no_no_no:

Та по темата ... за съжаление, колега, си нарушил правилника и са ти вдигнали колата. Колкото и да не ни се иска, това е факт.

Преди 3 год. в Несебър ми вдигнаха колата, т.к. "пречела", а тя беше потънала в прах - не беше палена 6-7 дни ;) Беше и единствената, на която беше посегнал паякът. Явно на ш*****я полицай тогава му е запречила,но ... факт! Глобиха ме за вдигането, а за самият паркинг им теглих една м***а и си взех колата без да плащам - глобата за репатриране е различна от глобата за паркинг и т.к. аз не съм си вкарал колата, накарах ги да си ги вземат от община Несебър или обявявам колата за открадната и да се оправят ш*****е мутри (до морската гара)!
Посел отидох до РПУ Слънче бряг и подадох жалба.
След 6 месеца !!! получих отговор на началника на РПУ-то, че колата ми е била вдигната правилно и това, че няма знам, не значи че не е пречила :censored:
В крайна сметка нямах и акт и се разминах с 29 лв. за паяка, но повече кракът ми не стъпва в Несебър - само по работа!
Аз лично решавам подобни проблеми с бойкот!

Та ... проблемът на живеещите в центъра не беше решен преди да направят "Синя зона", по мое мнение.
Това, че имат право на 1 паркомясто/адрес срещу 70 лв. годишно (май толкова беше) не е решение, защото средно в една къща има 1,6 автомобила.
От друга страна, системата на "Паргинги и гаражи" не трябва да приема повече от 2 поредни SMS-a без прекъсване, за да не те таксува системата, т.к. нямаш право да седиш повече от 2 часа на едно място и 4 часа - за инвалидите!
В една друга тема ти бях описал проблемът на София и другите големи общини! Той не е само в управниците, но и в хората!
Като цяло ти влизам на 100% в положение, защото брат ми живее с/у Медицинска Академия и става в 6:00, за да си махне колата, а вечер не се прибира преди 20:00, защото няма къде да паркира.
Аз лично до сега да съм гръмнал или пребил някого, но затова не живея в центъра :respect:

Съветвам те да не се ядосваш, защото рефлектира само върху теб ;)

kiler_4o
23-01-2010, 18:44
1 път направих грешката да спра неправилно (имаше 2 знака "Паркирането позволено до 4 часа" или до 2 часа, нещо такова, но на третия знак нямаше такова уточнение...) та паркирах си там, не видях третия знак и ми вдигнаха колата... ок, виновен съм... но половин час звънях на паркинги и гаражи - никой не си направи труда да вдигне... звъннах на 166 - никой не вдигна, звъннах на 112 - пратиха ме в 9-та глуха, че не могат да ми помогнат... и какво правим? Накрая спрях една патрулка и ги питах къде ми е колата, половин час говориха по радиото и накрая ми казаха къде е... ама като за софиянец... казах на таксито това, което те ми казаха - пак обикаляхме през 15 хиляди паркинга и накрая я намерихме... човекът от таксито слизаше, разпитваше колеги - никой не знае къде е това нещо... ем много сори, ама тва е глупаво, като са решили да си спазват правилата - да ги спазват двупосочно! Най-малкото при мен имаше човек с патерици, мога ли да обикалям софия така???