PDA

View Full Version : Призовка от Пътна Полиция,Въпрос?



TS
23-01-2010, 11:12
.

old alfist
23-01-2010, 13:43
Така,днес комшийте ми дадоха някаква призовка от Пътна Полиция? Принципно не се ли получават лично тези неща?

Гледам,че не е обосновено и извършеното нарушение?

Пише номера на колата,извършено е на 01.07.2009??? Не ми ли се връчва малко късничко? и часа е написан. Само това е описано,нищо конкретно. Принципно до сега не съм получвал такива честитки.

Ще съм благодарен на по-запознатите хора да кажат нещо по-въпроса.
Обикновено така се получава, когато нарушението е снимано /за това е по пощата / и е в друг район /за това е закъснението/.

Alfa User
23-01-2010, 14:34
Аз минах по тоя път ... Призоваха ме със стикер на колата, с написан на ръка личен GSM-номер...
Оказа се, че иде реч за нарушение, регистрирано с видекамера - небезизвестната (и нелегална поне към Април миналата година) система TFR-1M. Отделно намерението на чичко полюцай беше съвсем явно да изкара някой лев от мене, но това е друг въпрос.
Та по същество - при регистриране на нарушение с видеоконтрол, срока за призоваване е 2 (две) години ?!? (обясниха ми го съвсем надлежно в КАТ). От тука е забавянето. Отделно от това, са длъжни да ти връчат призовката лично - тия номера с добросъвестните съседи не минават в съда ...
Моя съвет - отиди и виж за какво ще искат да ти пишат акт. Много важен момент - ако ти допишат акта в КАТ, и съставителя не присъства, а дописващия играе ролята на свидетел - АКТА НЕ ВАЖИ ! Имаш два варианта - подписваш акта С ОСОБЕНО МНЕНИЕ, намираш си адвокат, и съдиш КАТ - печелиш на 100%, като освен погрешната процедура по съставянето на акта, адвоката ще намери поне 3 грешки в самия акт :crazy:
Другия вариант (малко безсмислен) е да подпишеш пак с особено мнение, и да пуснеш в три-дневен срок възражение в КАТ. Почти сигурно е, че ще те отсвирят. Ако са ти наложили в акта глоба от 150 (примерно) лева, началника ще преразгледа акта, и ще ти шибне глоба от 50лв, която е НЕОБЖАЛВАЕМА - т.е. пари ще ти вземат със сигурност.
Ако ги съдиш - ще изкараш 6 месеца като мене без талон, но няма да платиш глобата, няма да ти вземат точки, и КАТ ще плати всички разноски по делото - т.е. ще ги изцакаш за това, че не си познават закона :)
За умниците, дето сега ще вземат да ме оплюват и критикуват - пиша всичко това от личен опит - на 20.12.2009 излезе решението на съда, което анулира постановлението на КАТ по горепосочените причини.
Всичко опира до това, да ти се занимава, колега, и да не се предаваш на системата. Успех !

digitalundgrd
23-01-2010, 16:13
Alfa User, колега всичко много хубаво, но колко излиза подобно приключение? Говоря за това колко се заплаща на адвоката ? :)

Доко
23-01-2010, 16:19
Alfa User, колега всичко много хубаво, но колко излиза подобно приключение? Говоря за това колко се заплаща на адвоката ? :)

Колегата спомена и е логично всички разноски да поеме КАТ, така , че какво ти пука;-)

digitalundgrd
23-01-2010, 16:21
Дефакто избирам си, който адвокат ми е на душата и независимо колко пари иска накрая КАТ плаща ? :) (до сега не съм имал вземане-даване в съдилищата и дай Боже да не ми се налага за в бъдеще. Затова въпросите ми може да изглеждат ламерски ).

Доко
23-01-2010, 16:23
;-)Предполагам ,но колегата ще каже така ли е,аз вкарвам логика само;-)

ФЕРАРИСТ
23-01-2010, 17:07
Надали КАТ ще ти плати след това адвоката като разноска по делото......

Доко
23-01-2010, 17:34
и КАТ ще плати всички разноски по делото - т.е. ще ги изцакаш за това, че не си познават закона :)
!

Това според мен означава ,че адвоката си взима хонорара от КАТ, а на "КАТ" не му пука. Под "КАТ" разбирай дебели държавни чиновници с пагони, и не им пука защото плащат с нашите пари. :waving:

didod
23-01-2010, 17:37
Хм, ще следя тука, че и мен ме снимаха миналата седмица :)

CrazyElement
23-01-2010, 18:02
Дефакто избирам си, който адвокат ми е на душата и независимо колко пари иска накрая КАТ плаща ? :) (до сега не съм имал вземане-даване в съдилищата и дай Боже да не ми се налага за в бъдеще. Затова въпросите ми може да изглеждат ламерски ).

Е накрая КАТ плаща , ако ти спечелиш делото предполагам :)

fred
23-01-2010, 18:12
Щом комшиите са я получили, значи е невалидна.ТИ не си се подписал, съответно не си получил нищо.Ако възоснова на ТОВА осъдиш КАТ ще ти плати всичко, стига това да е причината.

Доко
23-01-2010, 18:12
Е накрая КАТ плаща , ако ти спечелиш делото предполагам :)

Тънкия момент е риска да загубиш делото. . . :calc:

Alexanderbb
23-01-2010, 18:19
Аз лайшки бих посъветвал колегата като ходи в КАТ да не си носи книжката и особено синия талон.

Sunny
23-01-2010, 18:21
Няма такъв момент ...

lan
23-01-2010, 18:22
Осъдената страна заплаща всички разноски по делото, включително и разноските на адвокатите.
Това със добрите съседи мисля си обаче, че минава. За това съм забранил на който и да било да получва нещо от мое име.

RoMeO_156_GTA
23-01-2010, 18:50
Това със добрите съседи мисля си обаче, че минава. За това съм забранил на който и да било да получва нещо от мое име.

Добре де , понеже мойте всички съседи са лоши и по-скоро биха изхвърлили писмото , отколкото да ми го дадат , какво правим с КАТ :roll: Как да разбера , че ми е наложено наказание :shock:

lan
23-01-2010, 19:32
Добре де , понеже мойте всички съседи са лоши и по-скоро биха изхвърлили писмото , отколкото да ми го дадат , какво правим с КАТ :roll: Как да разбера , че ми е наложено наказание :shock:
По-добре изобщо да не я вземат - никой не може на сила да ги накара да приемат писмото. Подпишат ли на куриера, че са го получили става каша.

Alfa User
23-01-2010, 19:33
Тъй ... по ред на въпросите.
КАТ не може да връчи призовката на кой да е - ако някой реши да я получи и се разпише, след това имаш 100% право да обжалваш в съда - не си я получил ЛИЧНО, както е записано в закона.
Таксата за адвоката варира според самия адвокат. Плаща се при сключване на самия договор за адвокатската услуга и представянето ви пред съда. По време на смите процеси не сте длъжни да се явявате, ако сте написали на адвоката пълномощно, което позволява той да ви представлява пред институциите. Ако спечелите делото - загубилата страна (в случая КАТ) заплаща ВСИЧКИ разноски по делото - включително и хонорара на вашия адвокат. Което пък означава,че ако адвоката е свестен, може да не давате парите за хонорара в началото...
Надявам се да съм полезен на повече хора - не трябва да оставяме КАТ да правят каквото си искат!!!
Отделно (че се сетих) - почти 90% от наложените актове отпадат в съда поради много проста причина - непознаване на закона от самите катаджии, или неспазване на процедурите... Не позволявайте да ви правят на маймуни !!!

Sunny
23-01-2010, 19:35
Отделно (че се сетих) - почти 90% от наложените актове отпадат в съда поради много проста причина - непознаване на закона от самите катаджии, или неспазване на процедурите... Не позволявайте да ви правят на маймуни !!!

И най смешното е ,че често падат и заради правописни грешки .
Факт

pent
24-01-2010, 15:03
Глей сега, редовно се получават такива писма....

Аз лично съм ходил, но гледам да мина с фиш - 20лв. Истината е, че за едно и също нарушение са ми писали веднъж акт, а друг път фиш!!! Така че, ако можеш да им поскажеш нека да ти пишат фиша :)

Успех!

Pinky
26-01-2010, 14:45
Друже, никой не е длъжен да те пуска независимо от сигнализацията. Аз си се престроявам отдалече и не се налага да ме пускат. Аз самият рядко го правя, освен ако не е алфа или друга достатъчно културна кола.

Доко
26-01-2010, 14:53
Друже, никой не е длъжен да те пуска независимо от сигнализацията. Аз си се престроявам отдалече и не се налага да ме пускат. Аз самият рядко го правя, освен ако не е алфа или друга достатъчно културна кола.

Ей за това няма да се оправим скоро.Е, какъв е проблема да не го пуснат да се престрои като си подава и сигнал даже, а иначе давате за пример белите държави .:sad:

mim
26-01-2010, 15:47
проблемът е, че къснопрестрояващите се тарикати бавят хората, които чинно си чакат в лентата
от време на време и на редовия гражданин му се случва да се престрои късно, но той за съжаление е много малък %, защото не сме в бяла страна

Pinky
26-01-2010, 16:02
Ей за това няма да се оправим скоро.Е, какъв е проблема да не го пуснат да се престрои като си подава и сигнал даже, а иначе давате за пример белите държави .:sad:

Какъв е проблемът да се престрои, когато трябва и да не забавя мен и всички след мен? Аз по-тъп ли съм да чакам на опашката?
Е, това е начинът за възпитание. Един или повече акта за неправилно престрояване, един или повече за засичане, пък после ще се реди като мен. Ама защо трябва да се стига до там...

DerMeister
26-01-2010, 16:04
Абе общо взето КАТ са се профилирали в "да правим гадно", вместо в превенция и улесняване на трафика. За чий *** събират пари точно за това нарушение там, като конкретната маневра не само не е опасна, ами и улеснява и облекчава в пъти трафика на това отвратително кръстовище.

Преди време, сутринта си се редя на ендо Т образно кръстовище, за излизане от квартала, задръстване, хората ползват и двете ленти за излизане към центъра, но едната по принцип е само за надясно. Аз съм последна кола от всички в неправилната лента и след кръстовището - отзад БУРКАН и айде фиш. За чий *** пак да питам им е да санкционират такива неща, които всъщност трябва те самите да правят чрез регулировчик, за да отпушват трафика.

Доко
26-01-2010, 16:27
През цялата отсечка се вижда,че съм подал светлинен сигнал,но нали сме педалчета за к'во да го пускаме тоя.


Какъв е проблемът да се престрои, когато трябва и да не забавя мен и всички след мен? Аз по-тъп ли съм да чакам на опашката?
Е, това е начинът за възпитание. Един или повече акта за неправилно престрояване, един или повече за засичане, пък после ще се реди като мен. Ама защо трябва да се стига до там...

Ами като чета колегата е подавал сигнал през цялата отсечка, и сега ти какво искаш да ми кажеш.....къде по-точно трябва да се престрои, може би две три отсечки по-рано ? Ами манталитет брато, манталитет - нема да се оправим . Виж кво правилно определение е дал колегата.:screwy:

Pinky
26-01-2010, 17:23
къде по-точно трябва да се престрои

където е нужно.
Има ли причина това да не се прави?

Доко
26-01-2010, 17:42
където е нужно.
Има ли причина това да не се прави?

Ала - бала , нали знаеш кой е един от страховете на българина - "да не го пре'бът". Тва е проблема . :gruebel:

Pinky
26-01-2010, 17:50
да, така е, това ми е комплекс. казвам го без ирония.
при положение, че всеки втори си мисли, че си му длъжен, се стига до тук.

аз, лично, като карам, пък и по принцип, гледам да не преча на хората и да не се налага да правят компромиси заради мен. при положение, че е възможно и не е кой знае какво, що, да го еба, да не се престроиш правилно, от където е нужно?

koolio
26-01-2010, 17:52
Ами ако се включва от някоя пресечка и не може да се престрои по-рано? А къде в закона пише кога точно трябва да се престрои?
Ей затова съм против камерите. Като решат да пълнят бюджета, ще глобяват раята и за неправилно дишане, а недосегаемите ще си карат на червено както винаги.:spam_laser:

Pinky
26-01-2010, 17:57
години наред съм обикалял малко повече само и само да излизам от светофар, а не от друга пресечка, само и само да не се налага да ме пускат.
не пише в закона къде трябва да се престрои. комън сенса подсказва, че трябва да се престроиш преди да е започнала опашката. ако изрезеш колоната и после дадеш десен мигач, не е ОК и никой не е длъжен да те пусне. не е ли елементарно?

koolio
26-01-2010, 18:06
години наред съм обикалял малко повече само и само да излизам от светофар, а не от друга пресечка, само и само да не се налага да ме пускат.
не пише в закона къде трябва да се престрои. комън сенса подсказва, че трябва да се престроиш преди да е започнала опашката. ако изрезеш колоната и после дадеш десен мигач, не е ОК и никой не е длъжен да те пусне. не е ли елементарно?
Май комън сенс пък мейкс ъ дифрънт кънклужън. Уай ду ю аджеба тинк дат дей хев ту чардж дъ драйвърс ъпон йор комън сенс бът нот майн?

търтей
26-01-2010, 18:10
The problem with common sence is that is not at all common


А това с нахалите дето се пререждат е една друга тема. Тия са за бой. Всъщност за бой са КАТ щото има три кръстовища дето само като се смени маркировката и разрешат завоите от две ленти и се отпушват на мига. Ама дай по-лесно место да мислим да събираме глоби и рушвети.

Кольо, английският ти е слаб :)))

koolio
26-01-2010, 18:13
The problem with common sence is that is not at all common


А това с нахалите дето се пререждат е една друга тема. Тия са за бой. Всъщност за бой са КАТ щото има три кръстовища дето само като се смени маркировката и разрешат завоите от две ленти и се отпушват на мига. Ама дай по-лесно место да мислим да събираме глоби и рушвети.

Кольо, английският ти е слаб :)))
Ю уил сей.
В превод: ти шъ кайш.:drinking:

Kuku
26-01-2010, 18:17
Пепоне, че кой ги спазва тия ленти бре?!

търтей
26-01-2010, 18:38
Пепоне, че кой ги спазва тия ленти бре?!

еми никой
щото в някои случаи ако спазваш минаваш за 20 мин иначе за две
анализирал съм ги ушавите
а се решава елементарно
мога да ви заведа да ви покажа тъкмо няколко такива кръстовища

morfius
26-01-2010, 19:18
А това с нахалите дето се пререждат е една друга тема. Тия са за бой. Всъщност за бой са КАТ щото има три кръстовища дето само като се смени маркировката и разрешат завоите от две ленти и се отпушват на мига. Ама дай по-лесно место да мислим да събираме глоби и рушвети.


То има цели булеварди дето ако се спре с малоумното секциониране ще се отпушат.
Но целта на КАТ напоследък не е да отпушва трафика, напротив, новите светофари и промени го затрудняват.
Или става дума за "плашило" или за пари... а най-вероятно за двете на куп.

Pinky
27-01-2010, 11:14
Виж са, че на Орлов мост трябва да се пусне и средната лента за десен завой, е факт. Обаче малко или много прецакваш тези, които спазват правилата.
Ако искате да минем точка по точка, за да видим къде не се разбираме?

Примерно, имаме ли съгласие по следното твърдение:
Докато дадено правило го има, трябва да се спазва.

?

DarkKnight
28-01-2010, 09:58
да, така е, това ми е комплекс. казвам го без ирония.
при положение, че всеки втори си мисли, че си му длъжен, се стига до тук.

аз, лично, като карам, пък и по принцип, гледам да не преча на хората и да не се налага да правят компромиси заради мен. при положение, че е възможно и не е кой знае какво, що, да го еба, да не се престроиш правилно, от където е нужно?

И като не познаваш кръстовището какво правиш? Спираш в средаа на пътя и чакаш колоната да свърши ли? Има доста кръстовища, на които знаците за предварително престрояване са точно преди кръстовището - от к'ъв х*й са ми там? Така или иначе никой няма да ме пусне 'щото съм голям тарикат! Или е по-добре да направя забранен обратен да се върна в началото на колоната?
Нищо няма да стане на никой и няма да го забавят кой знае колко ако отпусне десния педал за да има 3-4 метра дистанция с предната кола, нали? И в повечето случаи се лепят в задницата на хората тия дето само гледат да не са прееб@ни и нарушават спокойствието на предната кола. Или като не е на мен няма проблем?


...
Примерно, имаме ли съгласие по следното твърдение:
Докато дадено правило го има, трябва да се спазва.


Не! Като правилата започнат да действат в полза на народа и са еднакви за всички тогава и аз ще ги спазвам. До тогава си нося отговорността за последствията, но аз си решавам дали да спазвам правилника, нали? А не да ми направят заобиколка (съжалявам, но това най-много описва направеното) на околовръстното с чъкъл (който е минавал от снощи до днес през пресечката на околовръстното и черни връх знае за какво говоря)

Pinky
28-01-2010, 10:14
нося отговорността за последствията, но аз си решавам дали да спазвам правилника

Нямам възможност да обяснявам на всички за нуждата от спазване на правилата. Щом не действате по съвест, правилата се налагат силово. Очевидно, вече и малко по-успешно.

DarkKnight
28-01-2010, 11:32
Нямам възможност да обяснявам на всички за нуждата от спазване на правилата. Щом не действате по съвест, правилата се налагат силово. Очевидно, вече и малко по-успешно.

Ми не бих казал, че е по-успешно. И не става въпрос дали има нужда от спазване на правилника. Идеята беше, че в момента правилата не са еднакви за всички и не са в полза на народа ;)
И бих казал че търпимостта между хората е много важна. Много "обичам" да съм в непознат район и да видя малко преди светофара, че съм в грешната лента , давам мигач и всеки гледа да ме удари, само и само да не мина пред него :guns: Дори в Сърбия когато се включваш в магистралата даваш мигач и хората минават в лява лента за да може да се включиш, а тук се започва със светкане и свиркане! Там карам с кеф по правилника, а тук в момента, в който се опитам да го спазвам, всички гледат да ме ... отзад.

Така че основния проблема не е в правилата - даже не е и в изпълняването им, а в манталитета. Докато гледаме все "на вуте да му е зле" няма да се оправим!!!

Аз действам не по съвест, а по това как искам да действам към мен. Бакшишки номера не правя, не натискам хората по задръстванията и пускам други хора само защото искам и с мен да се държат така на пътя ;)

П.П. Надявам се този път да ме разбра

Pinky
28-01-2010, 11:43
даде, но случая на колегата май не е такъв. обикновено си личи кой се е объркал. и пак: никой не е _длъжен_ да пуска, за да му се сърдиш после.
Както и изказването "не искам да ги засичам" - очевидно вече прието за нещо нормално. А аз не пускам (обикновено) щото всички станаха тарикати и гледат да се прередят. При едно нормално движение, единични заблудили се шофьори не биха дали реално отражение на натовареността.
Вземи за пример въпросния светофар на орлов мост. За десен завой към цариградско, светофарът свети най-дълго, но дясната лента е доста по бавна, което в не малка степен е заради включили се в последния момент. А като направиш нерегламентирания десен завой от средна лента, не даваш възможност на мен, който спазва правилата и е минал от правилната лента да се престрои правилно и без засичане в лявата лента на цариградско, щото рейса е спрел по средата.
Е, не искам да съм наказан заради това, че правя всичко както трябва.

търтей
28-01-2010, 11:52
Вземи за пример въпросния светофар на орлов мост.
За което всъщност са виновни ушавите + кмето
оти трее се мисли малко и да се пусне още една лента за надясно и тапата изчезва фтоматично. Ега пукницата ги тръшне.

Pinky
28-01-2010, 11:58
абсолютно съм съгласен. Но докато е така, трябва да се кара така.

търтей
28-01-2010, 12:04
абсолютно съм съгласен. Но докато е така, трябва да се кара така.

Това със спазването на правилата се подразбира. Въпросът е, че трябва да се променят. А за това трябва гражданско общество със своите изисквания. А не да се дърляме един друг и накрая нищо.

Не е нужно да се харесваме - просто в някои случаи имаме общи интереси и работим заедно. Съгласно теорията на игрите в този случай сумарният ефект от общите действия е по-голям от простия сбор на ефекта от действията на всеки един участник.
Просто е. Даже е очевадно. Ма трее да се мисли малко. Не боли.

fiore
29-01-2010, 10:01
........
Та по същество - при регистриране на нарушение с видеоконтрол, срока за призоваване е 2 (две) години ?!? (обясниха ми го съвсем надлежно в КАТ). От тука е забавянето. Отделно от това, са длъжни да ти връчат призовката лично - тия номера с добросъвестните съседи не минават в съда ...
Моя съвет - отиди и виж за какво ще искат да ти пишат акт. Много важен момент - ако ти допишат акта в КАТ, и съставителя не присъства, а дописващия играе ролята на свидетел - АКТА НЕ ВАЖИ ! Имаш два варианта - подписваш акта С ОСОБЕНО МНЕНИЕ, намираш си адвокат, и съдиш КАТ - печелиш на 100%, като освен погрешната процедура по съставянето на акта, адвоката ще намери поне 3 грешки в самия акт :crazy:
Другия вариант (малко безсмислен) е да подпишеш пак с особено мнение, и да пуснеш в три-дневен срок възражение в КАТ. Почти сигурно е, че ще те отсвирят. Ако са ти наложили в акта глоба от 150 (примерно) лева, началника ще преразгледа акта, и ще ти шибне глоба от 50лв, която е НЕОБЖАЛВАЕМА - т.е. пари ще ти вземат със сигурност.
Ако ги съдиш - ще изкараш 6 месеца като мене без талон, но няма да платиш глобата, няма да ти вземат точки, и КАТ ще плати всички разноски по делото - т.е. ще ги изцакаш за това, че не си познават закона :)
За умниците, дето сега ще вземат да ме оплюват и критикуват - пиша всичко това от личен опит - на 20.12.2009 излезе решението на съда, което анулира постановлението на КАТ по горепосочените причини.
Всичко опира до това, да ти се занимава, колега, и да не се предаваш на системата. Успех !

Малко късно го прочитам но...

Съжалявам колега но си далеч от истината. Срокът да те призоват е 6( шест )месеца. По добре е да не се пходи ак не си призован лично, отколкото да отизеш и после да се чудиш как да оспорваш. Защо да търсиш грешка в акта, когато те все още не са те призовали според закона. Като отидеш така призован все едно е да отидеш и да искаш да те накажат без те да са те викали.

Разбирам големия ти ентусиазъм но нека да си бъдем полезни, защото на чужд гъз..... и тояжките...





Добре де , понеже мойте всички съседи са лоши и по-скоро биха изхвърлили писмото , отколкото да ми го дадат , какво правим с КАТ Как да разбера , че ми е наложено наказание
Наказание не ти е наложено. Първо се съставя акт за констатация, после въз основа на него се определя наказанието. До влизане в сила на наказателното постановление- наказание НЯМА

Alfa User
31-01-2010, 13:03
Колега, остави ентусиазма ми настрана - съвсем наскоро приключих едно дело срещу КАТ, така че знам какво говоря.
Единствената промяна от Август миналата година до сега може да е срока за призоваване наистина, защото и на мен тия 2 години ми се видяха ненормални. И аз се опитах да зачекна въпроса със срока, но ми беше обяснено нагледно... Така че си намерих адвокат, и сега КАТ са назад в бюджета със сума, петкратно по-голяма от глобата ми.
И точно това целях с моите постове - да съм ПОЛЕЗЕН, а не да споря с който и да е ... Пък и не виждам защо зачекваме този въпрос, след като темата се измести в малко по-друга посока ...

Furious 155
31-01-2010, 16:18
Това със спазването на правилата се подразбира. Въпросът е, че трябва да се променят. А за това трябва гражданско общество със своите изисквания. А не да се дърляме един друг и накрая нищо.

Не е нужно да се харесваме - просто в някои случаи имаме общи интереси и работим заедно. Съгласно теорията на игрите в този случай сумарният ефект от общите действия е по-голям от простия сбор на ефекта от действията на всеки един участник.
Просто е. Даже е очевадно. Ма трее да се мисли малко. Не боли.
Точно така е! Пример е кръстовището на СУ и по-точно идвайки по бул. Освободител. Там от двете ленти за движение лявата беше за направо, а дясната за надясно. Имаха даже и отделни секции на светофара! Защо по дяволите е необходимо целия трафик от 2 ленти да преминава в 1 за направо??? Оправиха го това миналото лято, но това не попречи мой колега който беше минал от дясната лента направо, преди промяната, да бъде призован и наказан за това! Затова трябва тези "неточности" на конфигурацията на лентите за движение да се преразглеждат и да се поправят в посока освобождаване на преминаването!

RoMeO_156_GTA
05-02-2010, 11:43
Здравейте ,
искам и аз да Ви се оплача . Направо съм бесен :wallbash: Бях обжалвал един акт на КАТ , проточи се 7 месеца , но го спечелих , защото действително си бях невинен ! Днес се звъни на вратата и ми се явява призовка : "Известяваме Ви , че следва да се явите на 24.02.10 в Административен съд-ВТ за участие в открито съдебно заседание НАЧАЛНИКА НА РУ МВР ВТ срещу Т. (аз)"

Случеят е акт за неправилно изпреварване , каквото нямаше , дори имах свидетел ...

Та да Ви попитам , това стандартна жалба ли е от началника на РУ МВР за всички дела срещу КАТ или ме е харесал :wierdo:

А днес мислех да си вземам най-накрая талона , защото получих решението от съда преди няколко дни :dunno: Дали мога да го взема с това решение ?

fiore
05-02-2010, 11:51
Колега, остави ентусиазма ми настрана - съвсем наскоро приключих едно дело срещу КАТ, така че знам какво говоря.
Единствената промяна от Август миналата година до сега може да е срока за призоваване наистина, защото и на мен тия 2 години ми се видяха ненормални. И аз се опитах да зачекна въпроса със срока, но ми беше обяснено нагледно... Така че си намерих адвокат, и сега КАТ са назад в бюджета със сума, петкратно по-голяма от глобата ми.
И точно това целях с моите постове - да съм ПОЛЕЗЕН, а не да споря с който и да е ... Пък и не виждам защо зачекваме този въпрос, след като темата се измести в малко по-друга посока ...

С радио не се спори. Полезността не е да спасиш някой, като го прекараш през най тежкия път. Безмислено е както да си късаш нервите и да водиш битка която знаеш че ще загубиш, така и да си усложняваш излишно задачата.
Аз пък от опит ти казвам, че не са ми написали поне 3 акта до сега защото не са ме призовавали по законовия ред и са минали повече от 6 месеца от нарушението.



Здравейте ,
искам и аз да Ви се оплача . Направо съм бесен Бях обжалвал един акт на КАТ , проточи се 7 месеца , но го спечелих , защото действително си бях невинен ! Днес се звъни на вратата и ми се явява призовка : "Известяваме Ви , че следва да се явите на 24.02.10 в Административен съд-ВТ за участие в открито съдебно заседание НАЧАЛНИКА НА РУ МВР ВТ срещу Т. (аз)"

Случеят е акт за неправилно изпреварване , каквото нямаше , дори имах свидетел ...

Та да Ви попитам , това стандартна жалба ли е от началника на РУ МВР за всички дела срещу КАТ или ме е харесал

А днес мислех да си вземам най-накрая талона , защото получих решението от съда преди няколко дни Дали мога да го взема с това решение ?

Разсъждавайки, си мисля че е нормално когато има възражение срещу съдебно решение от страна на КАТ то да бъде заведено от Началника, като човек който има право да подписва, така че е нормално делото да е така крстено-"Началника срещу Гражданина".
Иначе, мисля( не съм убеден) , че би трябвало да можеш да си вземеш талона докато излезе решени на Административния съд. В смисъл че обжалването пред АС не отменя решението на Районния съд. Ако в КАТ ти откажат да ти върнат талона, което не е невъзможно, решението на съда, което имаш ще ти замества контролния талон.

RoMeO_156_GTA
08-02-2010, 16:27
По въпроса на колегата за получаването на призовката .... и трите пъти ме питаха дали аз съм лицето ****** ****** и не ми поискаха документ за самоличност , също така не пише ЕГН , за да се установи и възрастта ми . Имах късмет , че последния път си бях вкъщи , понеже в същото време с мен слезе и един от "добрите" ми комшии . Какво правим , ако един такъв "добър" комшия получи писмото и после с радост го изгори . После върви доказвай , че не го е получил който трябва ....

Иначе, мисля( не съм убеден) , че би трябвало да можеш да си вземеш талона докато излезе решени на тАдминистративния съд. В смисъл че обжалването пред АС не отменя решението на Районния съд. Ако в КАТ ти откажат да ти върнат алона, което не е невъзможно, решението на съда, което имаш ще ти замества контролния талон.

Днес ходих в КАТ , но не пожелаха да ми върнат талона , защото обжалвали това решение на районния съд . Да съм си карал с постановлението и пак да го заверявам всеки месец , че можело да се протака ... Така са го направили , че да те откажат да обжалваш :censored:

koolio
08-02-2010, 16:43
Днес ходих в КАТ , но не пожелаха да ми върнат талона , защото обжалвали това решение на районния съд . Да съм си карал с постановлението и пак да го заверявам всеки месец , че можело да се протака ... Така са го направили , че да те откажат да обжалваш :censored:
Накарай ги да ти го заверят безсрочно! :spiteful:

Sunny
08-02-2010, 21:23
Днес ходих в КАТ , но не пожелаха да ми върнат талона , защото обжалвали това решение на районния съд . Да съм си карал с постановлението и пак да го заверявам всеки месец , че можело да се протака ... Така са го направили , че да те откажат да обжалваш :censored:

На един колега делото се протака 6 години . Акта беше станал на баница с късмети , имаше толкова печати ,че накрая не си личеше кой за кога е и спря да ходи да му го презаверяват .

bemy
22-04-2010, 20:25
Колеги ,днес получих призовка от КАТ по пощата .Нарушението е от преди почти 8 месеца ,даже нямам спомен къде съм карал тогава ,но при всички случаи е било в града ,т.е. в София .Дайте съвет какво да направя и ако отида могат ли да ми вземат книжката ,не знам какво е нарушението ?В призовката има номер на преписка !

tokata_pz_flex
22-04-2010, 20:26
Изхвърли го в коша ... освен ако не си се подписал , че си го получил :)

bemy
22-04-2010, 20:32
Изхвърли го в коша ... освен ако не си се подписал , че си го получил :)

Намерих го в пощенската си кутия на входа ,където живея ,освен някой съсед да го е получил и да ми го е пуснал в пощата ,не знам .Отдолу на самата призовка има отрязък ,на който трябва да се подпиша и да си попълня трите имена ,абсолютно празен е .

ФЕРАРИСТ
22-04-2010, 22:59
Прати им супа да я духат......

TS
22-04-2010, 23:02
Да,но като я хвърлиш не си решаваш проблема.Пак ще те потърсят.

ves_v8
22-04-2010, 23:34
Отдолу на самата призовка има отрязък ,на който трябва да се подпиша и да си попълня трите имена ,абсолютно празен е .
на този отрязък си пишеш имената когато ти я връчват. щом са празни хвърляй в коша както ти каза ферариста и забрави за случея. ще те потърсят пак след около година и винаги можеш да се оправдаеш че не си получил призовката, защото пощата ти не се заключва ... ако ти зор отиди де, става въпрос че можеш да отложиш малко ходенето

bemy
05-06-2010, 11:13
50 кинта и 8 точки .