PDA

View Full Version : Колебания и въпрос относно покупка на 159 1.9JTD vs. Нисан Кашкай



Peter_63
24-01-2010, 08:42
Здравейте колеги

От някоко месеца съм се позамислил за смяна на колата от подписа. Бюджет около 30к.
Колебая се между Alfa 159 1.9JTD 150hp (няма значение седан или SW) и ... (изненада :D) - Нисан Кашкай 2WD 1,6 115hp бензин (в момента за нисана има промоция и варианта с повечко екстри е около 31 000 лв.)
Та ще ви бъда благодарен ако споделите впечатления, особено ако някой има впечатления от кашкай. Моля не сравнявайте двата автомобила, защото те са несравняеми и са от съвсем различни класове. Ще ми бъдат полезни повече мнения, които са за единия или другия автомобил сами по себе си, като комфорт, поведение на пътя, здравина и текущи разходи.
Иначе на сърце ми е естествено алфата, но с разума си клоня към нисана. Освен това кашкая ще е нов, а алфата, която мога да си позволя - на 3-4-5 години.
Правя годишен пробег 15-20 000 км, от които 3/4 в града. Искам колата, която карам, да ме кара да се усмихвам, когато седна зад волана, освен това да е със здрава ходова част (заради българските пътища), да не създава много проблеми (защото не разбирам хич от коли и съм зависим от сервизи и майстори) и да е с разумни текущи разходи. И не съм състезател, по-скоро съм улегнал тип :D
Предварително благодаря.

Mury
24-01-2010, 09:35
Здравейте колеги

От някоко месеца съм се позамислил за смяна на колата от подписа. Бюджет около 30к.
Колебая се между Alfa 159 1.9JTD 150hp (няма значение седан или SW) и ... (изненада :D) - Нисан Кашкай 2WD 1,6 115hp бензин (в момента за нисана има промоция и варианта с повечко екстри е около 31 000 лв.)
Та ще ви бъда благодарен ако споделите впечатления, особено ако някой има впечатления от кашкай. Моля не сравнявайте двата автомобила, защото те са несравняеми и са от съвсем различни класове. Ще ми бъдат полезни повече мнения, които са за единия или другия автомобил сами по себе си, като комфорт, поведение на пътя, здравина и текущи разходи.
Иначе на сърце ми е естествено алфата, но с разума си клоня към нисана. Освен това кашкая ще е нов, а алфата, която мога да си позволя - на 3-4-5 години.
Правя годишен пробег 15-20 000 км, от които 3/4 в града. Искам колата, която карам, да ме кара да се усмихвам, когато седна зад волана, освен това да е със здрава ходова част (заради българските пътища), да не създава много проблеми (защото не разбирам хич от коли и съм зависим от сервизи и майстори) и да е с разумни текущи разходи. И не съм състезател, по-скоро съм улегнал тип :D
Предварително благодаря.

Всичко е ОК,ама двете коли наистина са несравними.Незнам за Кашкая,но съм увал хубави неща за него,но на вид си е доста гадничък:yawn::yawn::yawn:За 3-4 годишна 159-ка,определено ще дадеш доста по-малко от 30 000 лв.Ето един пример http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11250866511609691&f1=details
Като поведение на пътя,мога да споделя само за 159 и то немного,аз съм доволен от поведението на пътя,даже смея да твърдя че е фантастично:th_up::th_up::th_up:

georgyg
24-01-2010, 10:47
Колегата ми, с който работим заедно има Кашкай, само че 2.0 ДЦИ Ултимат. Купи го преди 2 години и като цяло е много готина кола. До сега е навъртял към 35000 км и не е имал проблеми изобщо. Само ключалката на багажника се беше разхлабила и това му е бил единствения проблем. Обслужването му е към 700 лв (пълното) и според мен изобщо не е евтино. Неговата е 4х4, а може и само на предно. Разхода градско е максимално през зимата, градско 9.

Тествай ги и двата, но аз не бих взел 159-ка, ако карам повече, че това 12-13 нафта градско да гори не е кола за мен. Другия вариант е 2.4, та като знаеш че гори поне и ще навървява.
Лично за мен 4х4 кола е МНОГО ПО ПРАКТИЧНО, но 159-ката има УНИКАЛНА ВИЗИЯ.

Peter_63
24-01-2010, 13:50
Всичко е ОК,ама двете коли наистина са несравними.Незнам за Кашкая,но съм увал хубави неща за него,но на вид си е доста гадничък:yawn::yawn::yawn:За 3-4 годишна 159-ка,определено ще дадеш доста по-малко от 30 000 лв.Ето един пример http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11250866511609691&f1=details
Като поведение на пътя,мога да споделя само за 159 и то немного,аз съм доволен от поведението на пътя,даже смея да твърдя че е фантастично:th_up::th_up::th_up:

Благодаря за мнението колега. Естествено че кашкая отстъпва много по отношение на екстериор и интериор. Погледнах към линка за 159-ката. И аз видях, че се намират вече 159-ки по за 20к. Между другото, може ли да споделиш нещо относно здравина и разходи по обслужването на твоята 159-ка?


Колегата ми, с който работим заедно има Кашкай, само че 2.0 ДЦИ Ултимат. Купи го преди 2 години и като цяло е много готина кола. До сега е навъртял към 35000 км и не е имал проблеми изобщо. Само ключалката на багажника се беше разхлабила и това му е бил единствения проблем. Обслужването му е към 700 лв (пълното) и според мен изобщо не е евтино. Неговата е 4х4, а може и само на предно. Разхода градско е максимално през зимата, градско 9.

Тествай ги и двата, но аз не бих взел 159-ка, ако карам повече, че това 12-13 нафта градско да гори не е кола за мен. Другия вариант е 2.4, та като знаеш че гори поне и ще навървява.
Лично за мен 4х4 кола е МНОГО ПО ПРАКТИЧНО, но 159-ката има УНИКАЛНА ВИЗИЯ.

Благодаря за мнението колега. Тествах един кашкай, който беше 2.0 бензин, автоматик (т.е. CVT). Прилична динамика, добра видимост, интериора е сравнително о.к., макар и по-зле дори от 156, вози малко твърдичко. На 159 не съм се качвал. Между другото това дето си писал за 12-13 нафта градско ми се струва много. По каталог дават разход в града 8,1, дори това да е занижена стойност не ми се вярва да е повече от 10. Откъде имаш тези данни. А пък и сегашната ми 156 не ми дава повече от 8 разход в града, разбира се тя е с 200 кг по-лека от 159-ката.

digitalundgrd
24-01-2010, 14:02
Ами данните колегата ги има от други хора от форума с 159ки 1,9 :) Не ги гледай тия работи по книжките какво пишат...Там под "градско" едва ли са имали предвид нашето Софийско градско, където 2км ги минаваш 40мин (във Варна също дочувам, че е зле трафика)...А иначе ето тук може да прочетеш за разхода на форумните 159

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27651&page=10

Peter_63
24-01-2010, 14:59
Мдаа, верно че трафика във варна си го бива. Пък и разхода зависи от стила на каране и т.н. ОК, приемам това че разхода е над 10 градско. Ама наистина тогава ще се замисля за 2.4 а не за 1.9 :D

RPWWD
24-01-2010, 15:06
159 гори повечко от 156, но какво те кара да мислиш, че БЕНЗИНОВ Кашкай ще гори по-малко от 15/100 в София, особено ако е 4Х4 ?!? Плосът на Кашкая е, че можеш да си го купиш чисто нов, но гаранционното обслужване и каското (от 2та година, като изтече 2% промоция на Евроинс за коли от техният холдинг Авто Юнион) ще те бият много лошо през джоба.
Колегите със 159 твърдят, че окачването и е по-здраво от на 156, както и по-евтино, така че положението в тази област няма как да е по-зле от сегашното ти ;-)
Колкото до колегата, който се възмущаваше от разхода на 159 градско, трябва да пробва А6 TDI и после да говори отново, че Алфата харчела много ;-)

Peter_63
24-01-2010, 15:34
Съгласен съм, че разхода на гориво при алфата (нафтова) и кашкая (бензинов) ще бъдат приблизително еднакви. Въпреки че аз имам предвид кашкай с предно предаване, а не 4х4. Наистина е положително, че окачването на 159 е по-здраво и по-евтино от 156. Ако е така, това е един голям + за алфата :D. Това за гаранционното обслужване и каското не бях го проучил. Благодаря за ценните данни колега RPWWD :-)

Pastora
24-01-2010, 15:36
Гледам си споменал 1,6 бензинов Кашкай, което според мен е много спънат вариант и макар да е нова си е автогол. Ако ще е японката, поне да е 2-ка дизел или по-голям бензин, за да може да се сравни със 159-ката по параметри някакви, макар да е несравнимо. При всички положения 1.9JTDm си е динамичен и икономичен, за нисаните нямам идея.

santo_traficante
24-01-2010, 18:50
ако взимаш Нисана поне да е ДЦИ.Бензиновия няма да ти е "оферта" ...ако е такъв паркетник по добре някоя Тойота рав.

RPWWD
24-01-2010, 19:11
Съгласен съм, че разхода на гориво при алфата (нафтова) и кашкая (бензинов) ще бъдат приблизително еднакви.

Кашкая ще гори поне с 3/100 повече от Алфата, сметката ти си я прави. Пък и честно казано не виждам смисъл от джипоподобно возило, което не 4Х4 :shocked:

georgyg
24-01-2010, 19:28
При дизела разликата от Кашкай-а и 159-ката ще е поне 3+ литра в полза на Кашкай-а,у което лично за мен е много сериозен довод да се избегне 159-ката. Ако не караш много 159-ката си е отличен изобр. Ще върви доста повече от СУВ-а и на дълъг път ще гори по-малко, но градско не мога да повярвам, че дава около 12-13 НАФТА, което ми се струва абсурдно много.
Багажника на 159-ката е доста по-голям, но Кашкай-а има повечко пространство за пътниците на задните седалки.

п.с. в 159-ка съм се возил 2 пъти и не мога да бъда 100% обективен, а в Кашкай-а поне 4-5000 км.


Кашкая ще гори поне с 3/100 повече от Алфата, сметката ти си я прави. Ако е вярно това колко гори 159-ката, бензиновия ще гори 1-2 литра мо-малко, а дизела може би до 4-5.


Пък и честно казано не виждам смисъл от джипоподобно возило, което не 4Х4 :shocked: Аз лично също.

RPWWD
24-01-2010, 20:38
Ако е вярно това колко гори 159-ката, бензиновия ще гори 1-2 литра мо-малко,

Стига бе, не мога да повярвам, че бензинов СУВ ще падне под 15/100 градско. Карал съм новият Рав 4 2,0 бензин, автоматик - 16/100 в София...
Лично аз не бих предпочел тази комбинация, но всеки има право на избор и виждане по въпроса. Ако си взема 159 изобщо няма да я троша по разбитите софийски/варненски улици, а ще си я карам основно на дълго. За разликата от 10000 лева, която ще му остане между цената на Нисана и 3 годишната 159, колегата спокойно може да си купи и една малка икономична градска кола и да си гледа кефа.

Sev
24-01-2010, 21:15
че тоя Нисан си е лека кола, вдигната леко
не може да се сравнява с РАВ4
според мен при нормално каране няма да гори повече от 11-12 в София

pinko
25-01-2010, 00:04
че тоя Нисан си е лека кола, вдигната леко
не може да се сравнява с РАВ4
според мен при нормално каране няма да гори повече от 11-12 в София

Ми ако Кашкая е лека кола, но и Х-Трейла е лека кола, и РАВ4 е лека кола(все пак е на платформа на КУрола). И вервай ми, доста време съм карал новия РАВ4 и няма никви предимства спрямо кашкая - вози много по-твърдо, направо си друса, двигателя 2,2 дизел 136 коня е по-слаб и много по-шумен, ужасно е тесен, малък багажник, задната врата е отвратителна, като на хладилник, правена за Япония и се отваря наопаки, като проходимост и задвижване са напълно равностойни.

Без майтап, майка ми си купи такъв Кашкай+2 през септември, с 2-литров дизел 150 коня на Рено и 6-степенен автомат JATCO.

Окачване, двигател, абе всичко с изключение на карУЦерията е 1:1 с Нисан Х-Трейл и Рено Колеос.

Клиренса е 20 см, вози много приятно, набира се като глист (щото е доста по-малко килограми от 159), наистина огромен багажник(за кашкай +2 става дума), данъчен кредит, абе перфектната кола за България. Вече е на почти 10 000 км и засега дори и крушка не е изгоряла. Аз лично съм му навъртял около 2 000 км и много ме кефи - за всекидневна кола е по-практична от лека кола като 159, особено по лунния пейзаж в София.

А, тук станало дума и за разхода - на дълъг път гори около 6,5- 7, в София максимума, който е достигал, е 9,5-10 л/100 км, и то в последните студове (с двойно задвижване на AUTO).

Кашкая на майка ми е най-високото ниво на оборудване с кожа, панорамен покрив, 17-цолови джанти, ксенонови фарове, подгряване на седалки, навигация (работеща, дори кирилизирана, знае всички малки улички не само в София), Bluetooth, камера за задно виждане, безключов достъп, автомат и квото се сетиш още(на практика всичко, което може да се накачули на тази кола) и без отстъпките струваше 62 бона и некви стотинки, направиха отстъпка 7%, после извади и 20% ДДТ-то и сметайте колко излиза. Да, 46 000 левчета. Мдааа.

Но както и да е - 159 и Кашкай са несравними коли, а според мен тоя СУВ с 1,6 бинзиново моторче ще е пълен мъртвец.

ЗМЕЯ!
25-01-2010, 00:52
Не, че съм пристрастен колега @Peter_63, ноо да отбележа някои простички факти!

159:

1.Уникален, всекидневно радващ окото и дълбоко запомнящ се външен вид!
2.Присъщ за марката комфортен, спортен и шумоизолиран интериор с високо качество на вложените материали!
3.Прецизно създаден, мощен, икономичен и високо надежден дизелов мотор (бензиновите също, не са лоши) !
4.Надежден и с 5 звезди за сигурност от EURO NCAP!
5.Добре измислено и сполучливо окачване с евтини резервни части и поддръжка!

Извод: Един сигурен,вълнуващ и наистина впечатляващ автомобил!
Заслужава всеки един лев похарчен за него и винаги ще ви радва със спортния си нрав!

Кашкай:

1.Скучен екстериор и още по-скучен интериор с ниско качество на използваните материали!
Силно впечатление прави изобилстващата и типична за Японците простовата,сива,евтина, и тънка пластмаса!
2.Предлаганите двигатели също с нищо не могат да те грабнат! Стари разработки (ЕВРО 4), дизелите са на Рено (нищо особено)...за бензиновите, не съм сигурен!
3.За окачването нямам впечатления.

Извод: Поредния комерсиален и безличен псевдо "СУВ" пръкнал се на пазара!
Няма даже и 1 основателна причина за да си го купи човек! :bangin:

п.п. Въпроса, не е в това да си купиш какъв да е нов автомобил, а именно в това да си купиш ПРАВИЛНИЯ автомобил, макар и не нов... ;) (личен опит)

cyberhill
25-01-2010, 08:49
Според мен , ако не е 4х4 забрави.
А по въпроса - колкото и да ми е неприятно - новото си е ново.

Peter_63
25-01-2010, 09:40
Здравейте отново колеги, наистина мненията ви досега са ми много полезни. :thumbup:
Мдаа, тук виждам много гласове против бензиновия 1.6 мотор на кашкай, сериозно ще се замисля. Въпросът е че дизеловите варианти излизат над възможностите ми. Остава варианта за 2.0 бензин 140 кс. Всъщност такъв и тествах, само че беше кашкай+2 4х4 CVT. Динамиката беше добра, пък и на мен не ми трябва нито това +2 (освен възможността за данъчен кредит), нито 4х4 (на мен ми трябва градска кола), нито авт. скоростна кутия (което е глезотийка, ама аз предпочитам левия ми крак да е зает с нещо). Така че варианта кашкай 2WD 2.0 л. мех. ск. кутия е ок за мен. Всъщност причината изобщо да се замисля за нисан кашкай бе въпросът за здрава и надеждна градска кола. Нисан кашкай се води кросоувър, и сякаш не е истински СУВ. Затова реших, че кола с висок клирънс и предполагаемо здраво окачване е ок за градска кола и за преодоляване на дупки, бордюри и пр. Нисана е с 30-тина см по-къс от 159-ката и 2-литровата бензинка тежи с около 200 кг по-малко от 159 1.9ЖТД. Разходът ще е по-голям, но това мога да преглътна.
Колегите georgyg и pinko имат преки впечатления от кашкай и техните мнения са общо взето в унисон с моите. Благодаря колеги :thumbup:. Колеги със 159 с изкл. на Mury все още не са се произнесли по темата, така че ще почакам и за техни мнения, дано се престрашат :D. Много е изненадващо за мен, че на този етап се пише повече за нисана, отколкото за 159, имам предвид като преки впечатления.
Колега RPWWD, идеята ти за 159 + малка градска кола е много добра, това също е опция върху която мисля.
Какво ще кажете за още една възможност - Алфа Кросвагон.
Колега zmeycho, абсолютно съм съгласен относно мнението ти за 159, само не съм сигурен за точка 5 (за доброто окачване и евтините части и поддръжка). Затова и очаквам колеги, които имат 159 да се изкажат по този въпрос.
Между другото, мнението на жена ми :D :D : "Абе я си карай още 156-цата, щото е разкошна кола и аз се чувствам идеално в нея, пък си вземи една малка кола за всеки ден. След 1-2 години - 159-ка, остави го тоз нисан" :D :D. Жените имат страшна интуиция и трябва да се вслушваме в тях, какво ще кажете :D

boian
25-01-2010, 10:16
Правилно е казала жена ти! Както и мойта ми каза:"Ако ще е 159, само цвят бордо" и виж на кво се нахендрих!

Sev
25-01-2010, 11:25
колега, карай го този 1,6
всеки си има различни изисквания
естествено че ако си свикнал с мощна кола, тази ще ти се струва мудна
но според мен ще се движи съвсем нормално

RPWWD
25-01-2010, 11:40
Колега Peter_63 , жена ти е завършен флийт мениджър, послушай я ;-)

georgyg
25-01-2010, 11:45
колега, карай го този 1,6
всеки си има различни изисквания
естествено че ако си свикнал с мощна кола, тази ще ти се струва мудна
но според мен ще се движи съвсем нормално

Трябва да се тестват 2-та автомобила и да се прецени коя повече ти допада. Наистина 1.6 е малък двигател и аз лично бих взел 2.0 бензин. Само предно е малко майтап, но

п.с. zmeycho -
1. Двигателите на 159-ката също са ЕВРО 4.
2. Евтина подръжка, няма дори и в Корса вече
3. Разхода на гориво е много сериозен в полза на Кашкай-а (за дизела). Просто 159-ката според мен под 180 к.с. не трябва да се гледа. Може би като излезнат 1.8 ТБИ ще са по-леки и съответно малко по-нормални като разход, при нормално каране де.
4. Кашкай-а също има 5 звезди сигурност.
5. Може и да изглеждат евтино пластмасите, но на колегата на колата вече 2 години не са се разтракали дори и на най-големите студове.

Твърдо НОВАТА кола е по-добре от 3-4 годишна 159-ка, освен ако не се гледа цената де.

п.с. Сега погледнах цените на ММ и съм направо шокиран. Бензиновата 159-ка е 42500 с 1.8 MPI мотора с 10000 лв отстъпка. Мисля, че в Италия започваха 20000 Евро 1.8 TBI цените, което с оглед сегашната ситуация на криза е доста по разумно.
Само за информация на колегате ми Кашкай-а преди 2 години струваше 55000 лв КЕШ. Оборудването му е всичко без НАВИГАЦИЯ и е с ръчни скорости и 16-ки, а в момента съм сигурен, че ще е доста по-малко като пари.

RPWWD
25-01-2010, 11:50
И колко ще струва този Кашкай след 3 години и къде отиват тези пари платени на Рено Нисан ;-)

cyberhill
25-01-2010, 11:54
Тя пък алфата така държи цена, че........... :D

RPWWD
25-01-2010, 11:56
Тя пък алфата така държи цена, че........... :D

Да, ама той няма да я купува нова от шоурума, та да хвърли едни 30 бона на вятъра за 3 години, а точно това ще се случи ако си купи Кашкай.

vassil.tzanev
25-01-2010, 12:11
едва ли ще намериш някой, който да ти даде реални и безпристрастни мнения и за двете коли - т.е. да е карал достатъчно дълго и двете, за да ги сравни. всичко останало е "за другата не знам, но моята е...". от моя опит най-близкото, до което бих могъл да се доближа е микрата на жена ми (1.5 dCi) - от новите "с опулените фарове" и моята 159-ка и двете са горе-долу на едни и същи километри. това което мога да кажа за нисана е, че наистина уникало здраво окачване - няма да изпадам в подробности относно конкретната ситуация, но след преминаването на въпросния пресечен терен, колата беше със счупена на две предна броня (картера съвсем здрав), потрошен на сол подкалник, включително кутийката с бушоните, която е точно над лявата гума... НО по окачването нямаше нищо нито мръднало, нито изкривено, нищо че докато го проверяваха видях че изглежда все едно направено от ламарина (така поддаваше). не съм убеден, че моята кола би оцеляла на същото мясо, най малкото би остана "на кантар". другото за 159 като градска кола, мога да кажа че и малкото бордюри, които можех да качвам със 156-цата, вече и тях ги заобикалям отдалече. ужасно неманеврена е, но пък не съм попадал в ситуация, която чак толкова да ми е пречело това. по отношение на разхода, всеки който ти каже 10 и нагоре градско за 159, според мен да отиде да му прегледат колата. единствения маршрут с разход 11 имам сутрин от ХМС през Йерусалим, покрай Онкологията и до Интерпред - 4км, 20-25 минути, 10 светофара (!!!) и затова ми е трудно да си представя как един бензинов мотор би могъл дори и да доближи този разход, а за дълъг път... там не мисля, че има 2 мнения...
като извод, бих казал - вземи това, в което се чувстваш по-добре, а не това, което ДРУГИ казват, че се чупи по-малко или повече или е по-икономично или "жадно"!

JK
25-01-2010, 12:51
Най-добре си вземи една 147 facelift 1.9 JTD 16V - 150 коня за града, а след 1-2 години смени 156-цата с една 159 и всички ще са доволни :) Ще си имаш по една алфа за градско и извънградско :P

RPWWD
25-01-2010, 12:56
147 също е маневрена като камион, та не се вписва в представата за градско, а и окачването е същото като на 156, което значи още един таралеж в гащите.

Sev
25-01-2010, 13:13
леко извън темата, но...
голям мотор
4х4
натъпкан с "екстри"
не знам дали е наличен все още
автомобила е чисто нов, продава се от официалния представител

http://www.cars-top-offers.com/fulloffer.php?pid=2465

RPWWD
25-01-2010, 13:20
леко извън темата, но...
голям мотор
4х4
натъпкан с "екстри"
не знам дали е наличен все още
автомобила е чисто нов, продава се от официалния представител

http://www.cars-top-offers.com/fulloffer.php?pid=2465

Ти май работиш за Рено Нисан, или само така ми се струва ;-)

cyberhill
25-01-2010, 13:36
147 също е маневрена като камион, та не се вписва в представата за градско, а и окачването е същото като на 156, което значи още един таралеж в гащите.

Замислихте ме по върпроса с маневреността, но и аз забелязвам от известно време, че с 156-цата верно е малко... камион в този смисъл. Защо така....

По темата : Обезценката на алфа е огромна равняваща се на по 25-30% за първите години. Но ако я вземеш на третата година, вече по се ядва...

santo_traficante
25-01-2010, 13:46
леко извън темата, но...
голям мотор
4х4
натъпкан с "екстри"
не знам дали е наличен все още
автомобила е чисто нов, продава се от официалния представител

http://www.cars-top-offers.com/fulloffer.php?pid=2465
Reno,Пежо и Ситроен във вид на сув:gayfight::puke:
ако това е избора по добре 159 на старо... поне има вид.

Sev
25-01-2010, 14:09
Ти май работиш за Рено Нисан, или само така ми се струва ;-)

ами виж каква кола карам и ще разбереш :)
между другото работя в друга сфера
по друга причина от известно време следя Рено

Stoyan Georgiev
25-01-2010, 16:35
кви са тези глупости 12-13 разход за 1.9 бе

това , че един писа , че толкова му харчи и айде вече я разнпахте на кръст

с мойто каране газ спирачка овър-тайм разхода в софия е 9.3

извънградско с 90-120 между 5.5 и 6.5

на 160 постоянно е към 7.5-8

двете коли са верно несравними

а кашкай с предно и 1.6 бензин...... ква е тая комбинация направо ужастттттттттттт с главно м

като ще е такова нека да е 4х4 дизел, да е истинско поне....

за окчването на 159, с толкова минаване по дупки, паважи и пълна газ през трамвайни релси за година и половина не е мръднала, в сервиза като я погледнаха и казаха че и 1 мм не трябва да се наглася

за проходимостта, не знам къде карате колеги ама досега не ми се е случило НАИСТИНА да съм искал да имам джип а па съм ходил по места ум да ти зайди.... и все пак трябва да забравиш да се качваш по бордюри , за съжаление overhang-a на колата пред предните гуми е прекалено дълъг

ако искаш градска кола земи пробвай импреза 2.0 д, ще се очудиш от цените и актуалността на тази кола за българия (направена е от гранит, а 4х4 си е 4х4 ;) )

ако ти е здраво дупето взимай една употребявана 2.4 , ако е поддържна като хората ще се преродиш, ще спестиш пари и ще караш абсолютен звяр ако я чипнеш, a ако успееш да намериш някоя 4х4 2.4 вагон даже не се и замисляй ;)

за качеството и разликите в интериора няма въобще да говоря

от едната в другата разликата е от земята до небето , на 159 интериора изглежда измислен, в сравнение със подхода на повечето японски производители - "дай да го тупнем некаде тва нещо, па не е важно дали ще се гърчат хората, дето ще я карат тая кола няколко години" - един от най-анонимните интериори на автомобил, който минава границата 40 хил. лева, който съм виждал

впечатленията ми са що годе пресни от интериора, тъй като на зет ми щехме да земаме такова нещо, ама като седнахме вътре и дори не я и подкарахме .....

Mury
25-01-2010, 21:54
За разхода на 159 и аз не съм съгласен,мойта в момента в най-големия студ харчи 11/маршрута ми е точно 10км.сутрин и 1о вечер,като сутрин минавам през центъра/,за окачването немога да съдя от мойта,но имам сериозно наблюдение върху коли минали през сервиза.За рейката на 159 всички знаем че е кенеф,но всичко друго като цяло е направено доста по надеждно от 147/156.Единствената кола,на която сме сменали нещо по окачването е на Васил Цанев-прашник с шок тампон на десния амортесьор/признавам направен е доста малоумно с една пластмасова част,която се чупи/.Незнам ка е със спирането Кашкая,но смея да твърдя е 159 има доста сериозни спирачки,за интериора се изписа доста вече,няма какво да добавя,освен че дори с оригиналната музика/не Босе/свири уникално добре силно съм впечатлен,на мен ми е напълно достатъчно.:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

П.С.Успех колега с избора:thumbup::thumbup::thumbup:

Peter_63
26-01-2010, 08:21
Правилно е казала жена ти! Както и мойта ми каза:"Ако ще е 159, само цвят бордо" и виж на кво се нахендрих!

Абе то за бордото ок, ама това да е 3.2 V6 пак тя ли ти каза :D. За твойта кола разбрах от снимките на Варненските срещи. Макар и със закъснение, да ти е честита и много безаварийни. Ще ми е любопитно да я видя, ше взема да се престраша да дойда на някоя среща, че досега не съм ходил, щото не познавам хората там.


колега, карай го този 1,6
всеки си има различни изисквания
естествено че ако си свикнал с мощна кола, тази ще ти се струва мудна
но според мен ще се движи съвсем нормално

Така е колега, ще пробвам една 1.6, ама малко да се постопли времето. :thumbup:


Колега Peter_63 , жена ти е завършен флийт мениджър, послушай я ;-)

Така е. :thumbup:


... от моя опит най-близкото, до което бих могъл да се доближа е микрата на жена ми (1.5 dCi) - от новите "с опулените фарове" ... това което мога да кажа за нисана е, че наистина уникало здраво окачване - няма да изпадам в подробности относно конкретната ситуация, но след преминаването на въпросния пресечен терен, колата беше със счупена на две предна броня (картера съвсем здрав), потрошен на сол подкалник, включително кутийката с бушоните, която е точно над лявата гума... НО по окачването нямаше нищо нито мръднало, нито изкривено, ... другото за 159 като градска кола, мога да кажа че и малкото бордюри, които можех да качвам със 156-цата, вече и тях ги заобикалям отдалече. ужасно неманеврена е, но пък не съм попадал в ситуация, която чак толкова да ми е пречело това. по отношение на разхода, всеки който ти каже 10 и нагоре градско за 159, според мен да отиде да му прегледат колата.
като извод, бих казал - вземи това, в което се чувстваш по-добре, а не това, което ДРУГИ казват, че се чупи по-малко или повече или е по-икономично или "жадно"!


кви са тези глупости 12-13 разход за 1.9 бе
...
с мойто каране газ спирачка овър-тайм разхода в софия е 9.3
извънградско с 90-120 между 5.5 и 6.5
на 160 постоянно е към 7.5-8
...
за окчването на 159, с толкова минаване по дупки, паважи и пълна газ през трамвайни релси за година и половина не е мръднала, в сервиза като я погледнаха и казаха че и 1 мм не трябва да се наглася

за проходимостта, не знам къде карате колеги ама досега не ми се е случило НАИСТИНА да съм искал да имам джип а па съм ходил по места ум да ти зайди.... и все пак трябва да забравиш да се качваш по бордюри , за съжаление overhang-a на колата пред предните гуми е прекалено дълъг

ако ти е здраво дупето взимай една употребявана 2.4 , ако е поддържна като хората ще се преродиш, ще спестиш пари и ще караш абсолютен звяр ако я чипнеш, a ако успееш да намериш някоя 4х4 2.4 вагон даже не се и замисляй ;)

за качеството и разликите в интериора няма въобще да говоря



За разхода на 159 и аз не съм съгласен,мойта в момента в най-големия студ харчи 11/маршрута ми е точно 10км.сутрин и 1о вечер,като сутрин минавам през центъра/,за окачването немога да съдя от мойта,но имам сериозно наблюдение върху коли минали през сервиза.За рейката на 159 всички знаем че е кенеф,но всичко друго като цяло е направено доста по надеждно от 147/156.Единствената кола,на която сме сменали нещо по окачването е на Васил Цанев-прашник с шок тампон на десния амортесьор/признавам направен е доста малоумно с една пластмасова част,която се чупи/.Незнам ка е със спирането Кашкая,но смея да твърдя е 159 има доста сериозни спирачки,за интериора се изписа доста вече,няма какво да добавя,освен че дори с оригиналната музика/не Босе/свири уникално добре силно съм впечатлен,на мен ми е напълно достатъчно.:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

П.С.Успех колега с избора:thumbup::thumbup::thumbup:

Мдаа, значи като някакво обобщение за 159 ЖТДм - външна визия и интериор - две мнения няма - алфата е прекрасна. Добро и здраво окачване, по-добро от 156 - и това е ок. Данните за разхода - съвсем прилични за такава кола, и моите предварителни данни бяха за не повече от 10 градско. Поведение на пътя, динамика - 6+, и за това две мнения няма. Е това за рейката го бях чувал, ама тоз проблем май го има и при други марки. Леката въпросителна за маневреността ще я преглътна. Пък и аз съм свикнал със 156, която за мен е ужасно неманеврена, за разлика от 166 например.

Ето такива данни чаках да видя. Благодаря за тях колеги и благодаря за пожеланията. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ПС. Нали знаете че кола и жена се избират на късмет. Трябва малко да се помисли преди това, ама кат му дойде времето то си показва коя ще е. И тогава не трябва много да се туткаш, вземаш и туй то. Аз като търсех 156, уж исках 1.8 или 2.0 ТС седан, пък кат седнах в таз 1.9ЖТД СВ и си казах - ами това е колата. Под секрет така избрах и жената преди 20 години и учудващо, все още ама изобщо не съжалявам :D :D :D

Сори за оффтопика, ама не се сдържах. Поздрави на всички.

eskaliburg
30-01-2010, 14:57
ПС. Нали знаете че кола и жена се избират на късмет. Трябва малко да се помисли преди това, ама кат му дойде времето то си показва коя ще е. И тогава не трябва много да се туткаш, вземаш и туй то. Аз като търсех 156, уж исках 1.8 или 2.0 ТС седан, пък кат седнах в таз 1.9ЖТД СВ и си казах - ами това е колата. Под секрет така избрах и жената преди 20 години и учудващо, все още ама изобщо не съжалявам :D :D :D

Сори за оффтопика, ама не се сдържах. Поздрави на всички.


Колега за Нисана найстина само предно не си заслужава ако ще е той да е 4х4 иначе смисъл почти никакъв .. ще съжеляваш след време , а относно рейката , тя е много болна тема и на много други коли.. един приятел караше една хонда сивик последен модел 2.2 дизел рейката я смениха гаранцинно там е хубаво че гаранцията е повече години , а и се пак е хонда знаете за хонда какво се казва такаче е много относително, въпрос на късмет е какво ще уцелиш.. Новата кола не ти гарантира 100%, че ще е перфектна, въпрос на вкус е колега. Седни във двете пробвай ги и виж във кое се чувстваш един вид вкъщи!! Успех

morfius
02-02-2010, 10:58
Колега, защо не погледнеш Алфа Кросвагон?
Като гледам на какво се чудиш... може да се окаже най-добрия вариант за теб :)

RestInShit
15-05-2010, 23:11
Зачетох се из темата и ми стана интересно ...Та значи служебните ни возила са Suzuki SX-4 4x4 и 2wd...Ако си горим за разход и икономия ....откажи е от Нисана :-).Повярвай в тазки кола съм прекал доста време и съм навъртял доста км.Двигателите на Suziki-то сищо са 1.6...ама какви точно возила се водят още не съм разбрал :-):-):-).Та разхода който дават 4х4 и 2wd си е доста висок - от сорта на 15/100.Вярно,че не им даваме почивка на Сузукитата ама ... ако и Нисана е същият ...Аз лично не съм се возил във 159,само съм и се възхищавал.Притежател съм на 155 и да ти кажа наистина по ми е приятно и удобно в 155-цата (като се има на предвид годината и на производство)отколкото в SX-4...Предполагам че платформата на Нсана и Сузукито е доста идентична като се има на предвид че и двигателите са им едни и същи :-):-):-)

Peter_63
16-05-2010, 00:00
Зачетох се из темата и ми стана интересно ... :-):-):-)

Благодаря за мнението колега. Бях забравил за тази тема :D Трябваше да напиша, ама забравих. Отдавна се отказах от нисана ... От друга страна пробвах и 159, ама някак си това не е моята кола, така че ...

M.Gruev
16-05-2010, 00:36
Щом си се отказал от Нисана и от 159-ката вземи и пробвай едно С5. В сравнение с Алфата ще се родиш в някои отношения - дупки и неравности се минават на скорост без да им се обръща внимание и качваш по-високи бордюри и от половината паркетни джипчета на пазара. ;) Дизелите им са просто страхотни и като разход, динамика и здравина. Примерно 2-та Ситроена от подписа ми са Номер 5 и Номер 6 така, че определено знам за какво говоря.

tanatos
16-05-2010, 12:51
Ако може да преглътнеш интериора и отвратителния волан в Ситроена и аз силно го препоръчвам.

koolio
16-05-2010, 20:17
Насочвам мислите в посока Мазда 6. Красива, с добри двигатели, ергономична, модерна.А ако искаш да караш висок клас автомобил и да спестиш някоя хилядарка - Шкода Супърб. Много кола за малко пари.

RPWWD
16-05-2010, 23:03
Насочвам мислите в посока Мазда 6.

Смяна на съединител и маховик на такава - 2750 лева, плюс запушена дюза за сума ти пари(не ми казаха точно колко) ;-)

koolio
16-05-2010, 23:17
Знам, че е солено, ама за Алфа, Ауди, Хонда, Тойота, Волво, БМВ дали е по-тънкана?:devil:

RestInShit
19-05-2010, 18:28
Брачет вземи си нoвата Дачия Duster :D :D :D

Pastora
20-05-2010, 15:38
Мазда 6 и Форд Мондео са на една платформа принципно, та дали едното или другото е въпрос на вкус и обслужване в БГ(ако такова може да се нарече).

RPWWD
20-05-2010, 16:32
Мазда 6 и Форд Мондео са на една платформа принципно, та дали едното или другото е въпрос на вкус и обслужване в БГ(ако такова може да се нарече).
И двигателите им са еднакви...

Брачет вземи си нoвата Дачия Duster :D :D :D
Миналата седмица я видях на живо, хареса ми!

koolio
20-05-2010, 17:53
Мазда 6 и Форд Мондео са на една платформа принципно, та дали едното или другото е въпрос на вкус и обслужване в БГ(ако такова може да се нарече).

То и Фиат Темпра и Алфа 155 е едно и също, ама не баш ;).

RPWWD
20-05-2010, 17:58
То и Фиат Темпра и Алфа 155 е едно и също, ама не баш ;).

Ама Ланча Дедра и фиат Темпра са си баш ;-)

koolio
20-05-2010, 18:20
Ама Ланча Дедра и фиат Темпра са си баш ;-)

Те па хептен. Дедрата е с доста по-качествен интериор от Темпрата, че и от 155-цата.

RPWWD
20-05-2010, 18:33
Те па хептен. Дедрата е с доста по-качествен интериор от Темпрата, че и от 155-цата.

Знам, имал съм дедра...:jason2:

gigi
20-05-2010, 22:27
Че то и 156 е на същото шаси както и още 15 модела на фиат груп

pinko
21-05-2010, 00:11
Че то и 156 е на същото шаси както и още 15 модела на фиат груп

Я пак? На кои други освен 147 и GT, че нещо не се сещам...

gigi
21-05-2010, 14:00
Я пак? На кои други освен 147 и GT, че нещо не се сещам...

Типово-то шаси се използва на:
ФИАТ - типо, темпра, браво1, брава, мареа, купе
Ланча - дедра, делта2, либра
Алфа - 145, 146, 155, 147, 156, GT, GTV и Spider
Като естествено че има малко модефициране, но е незначително, мога да опиша в какв се състои но не мисла е от значение.

pinko
21-05-2010, 21:56
Типово-то шаси се използва на:
ФИАТ - типо, темпра, браво1, брава, мареа, купе
Ланча - дедра, делта2, либра
Алфа - 145, 146, 155, 147, 156, GT, GTV и Spider
Като естествено че има малко модефициране, но е незначително, мога да опиша в какв се състои но не мисла е от значение.

Напротив - разликата е огромна. То на тоя принцип всички коли на Фиат са на еднакво шаси - ама малко и незначително модифицирано.

В бранша еднаква платформа/шаси означава ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ на детайлите по окачването - например да сложиш носач от Типо на Алфа 155 - няма проблеми. Както и квото искаш от Форд Фикус на Волво S40 и V50 - това са си еднакви коли с различни ламарини. Като Типо, Дедра, Темпра, 155, 145 и 146 - за тях съм съгласен.

Но 147, 156 и GT са с двойни напречни носачи отпред (другите са макферсон), отзад окачването е Camuffo (или заден макферсон, докато при Типо-Дедра и т.н. са единични надлъжни носачи). И нищо не е взаимозаменяемо. И такива разлики съвсем не са "малко модифицирано", ами напълно различно.

Все едно да кажеш, че моя Гранд чероки е на същото шаси със следващия - но с малко модифицирано окачване - вместо цял мост отпред е с независимо окачване. Иначе си е същото, да:hehe:

П.П. Ето на този линк може да видиш всички модели, базирани на т.нар. платформа Tipo 2 (вътрешно означение на Fiat, няма нищо общо с модела Типо)

http://fiatcoupehistory.de/e_bodengruppe.htm

Алфите са съвсем друга бира, Ланча Либра също.

gigi
22-05-2010, 00:26
Напротив - разликата е огромна. То на тоя принцип всички коли на Фиат са на еднакво шаси - ама малко и незначително модифицирано.

В бранша еднаква платформа/шаси означава ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ на детайлите по окачването - например да сложиш носач от Типо на Алфа 155 - няма проблеми. Както и квото искаш от Форд Фикус на Волво S40 и V50 - това са си еднакви коли с различни ламарини. Като Типо, Дедра, Темпра, 155, 145 и 146 - за тях съм съгласен.

Но 147, 156 и GT са с двойни напречни носачи отпред (другите са макферсон), отзад окачването е Camuffo (или заден макферсон, докато при Типо-Дедра и т.н. са единични надлъжни носачи). И нищо не е взаимозаменяемо. И такива разлики съвсем не са "малко модифицирано", ами напълно различно.

Все едно да кажеш, че моя Гранд чероки е на същото шаси със следващия - но с малко модифицирано окачване - вместо цял мост отпред е с независимо окачване. Иначе си е същото, да:hehe:

П.П. Ето на този линк може да видиш всички модели, базирани на т.нар. платформа Tipo 2 (вътрешно означение на Fiat, няма нищо общо с модела Типо)

http://fiatcoupehistory.de/e_bodengruppe.htm

Алфите са съвсем друга бира, Ланча Либра също.
Ми не е тъй, платформата е една и съща с незначителни разлики, гредите и самия кафез са еднакви а заради окачването са различни предния и задния мост, а и при макферсона на делта типо и 145 ....има разлика като различни по дължина носачи и др. Мога да изброя всички разлики, но не ми се пише.
То и на 166, 164, капа, крома е еднакво шасито, но 166 е със различно окачване.
Незнам в кой бранш го твърдят това за окачването, но са далеч от истината. И понеже намеси джип, на Нисана на еднакво шаси има окачване и с пружини и с ресори:hehe:
На 156 платформата си е Fiat Tipo 2 third а линка не е актуален защото е за Фиат купе а 156 излиза много след него. Ето линкове http://fiat-tipo-portugal.com/curiosidades.htm
http://www.carsfromitaly.net/alfaromeo/index.html
Само за справка, във ванто спориха преди години с мене и като пратиха официално запитване и познай.......:book::hehe:
А и съм сравнявал разглобени поне 10 :lupe:

pinko
22-05-2010, 00:54
Ми не е тъй, платформата е една и съща с незначителни разлики, гредите и самия кафез са еднакви а заради окачването са различни предния и задния мост, а и при макферсона на делта типо и 145 ....има разлика като различни по дължина носачи и др. Мога да изброя всички разлики, но не ми се пише.
То и на 166, 164, капа, крома е еднакво шасито, но 166 е със различно окачване.
Незнам в кой бранш го твърдят това за окачването, но са далеч от истината. И понеже намеси джип, на Нисана на еднакво шаси има окачване и с пружини и с ресори:hehe:
На 156 платформата си е Fiat Tipo 2 third а линка не е актуален защото е за Фиат купе а 156 излиза много след него. Ето линкове http://fiat-tipo-portugal.com/curiosidades.htm
http://www.carsfromitaly.net/alfaromeo/index.html
Само за справка, във ванто спориха преди години с мене и като пратиха официално запитване и познай.......:book::hehe:
А и съм сравнявал разглобени поне 10 :lupe:

Tipo's derivatives
- Fiat’s platform sharing strategy reached its peak during the Tipo era. Fiat Tipo was launched in 1988 as Fiat’s Golf-beater. Its simple front MacPherson struts / rear trailing arms platform was soon found sharing with a dozen models in the group. Here is the complete listing (loaded from my memory) - Fiat Tipo, Fiat Tempra, Lancia Dedra, Lancia Delta, Alfa 155, Alfa 145/146, Fiat Brava / Bravo / Marea, Fiat Coupe, Fiat Punto, Alfa GTV/Spider, Alfa 156 and Lancia Lybra.
- The earliest derivatives did not changed much the hard points position, hence essential dimensions. These include today’s 145/146, Delta and Brava/Bravo/Marea. They differ from each other by packaging, styling and suspension tuning. Fiat and Lancia share the same engines and transmission. Alfa got modified 4-cylinder engines (e.g. with twin-spark added) and sportier suspension setup.
- 146 is a 145 with longer boot, although both of them are hatchback.
- Brava is the 5-door version of the 3-door Bravo. Marea is the 3-box saloon version. Marea Weekend is an estate.
- Alfa GTV / Spider, Alfa 156 and Lancia Lybra received much more development. GTV / Spider has multi-link replaces strut as rear suspension. The front still rides on strut. On the contrary, 156 has the front suspension changed to double-wishbones while using struts at the rear. Lybra remains strut in front but introduces a new GLA (Guided Lateral Arm) rear suspension. Again, Alfa has its own engines (including V6s) while Fiat and Lancia share the same engines. Alfa even got advanced transmission such as Selespeed. Although there are still a lot of common components sharing among them, it is no longer adequate to call these cars as sharing platform.

Прочети внимателно последното изречение. Там е казано всичко. При Фиат Типо сигурно има и някои гредички и надлъжни лонжерони, сигурно и предния кош и вратите са почти идентични като конструкция с тези на Фиат 124 и Жигула, но това не значи, че Жигулата и Алфа 156 са на една платформа. Макар че не е изключено някои "специалисти" да твърди и това.

Основната ти грешка - ти говориш за конструкция на каросерията (греди, кош и т.н.), а не за платформа. Платформа е каросерията ПЛЮС окачването. Наистина в българския език и досега не е уточнено какво е шаси, какво е платформа и какво е каросерия, но това не ни оправдава да правим тюрлю-гювеч от тези понятия.

И като намеси Нисан - Нисан Патфайндър и Нисан Навара - не, те не са на една платформа, това са доста различни платформи, като едната е европейска (Патфайндъра), а Наварата е на хеви-дюти платформа на некъв американски пикап на Нисан (май Frontier се казваше). Нищо че и двата модела си приличат като две капки вода и се правят на една и също поточна линия в Испания.

Няма да споря с некви специалисти от сервизи и интернет-капацитети, аз ти говоря за специалисти от автомобилния бранш, където не се съобразяват с мнението на механиците от Ванто.

Вервай ми, на всяка презентация и първи тестдрайв говоря с инженерите, разработили конкретния модел, и много добре знам кога може да се говори за sharing platform и кога - не. Това е любимата дъвка на автомобилните журналисти и мога да ти говоря с часове за най-невероятни sharing platform-комбинации. Освен това на места в нета има спекулации точно на тази тема - че на платформата ZFA182 са конструирани Fiat Bravo, Fiat Brava, Fiat Marea, Fiat Marea Weekend, Fiat Marengo, Fiat Coupe, Alfa Romeo 145, Alfa Romeo 146, Lancia Lybra, Fiat Multipla, Fiat Stilo, Alfa Romeo 156, Alfa Romeo 147 - в общи линии пълна каша, щото пък в това "официално" Фиат-ово становище пък не са включени моделите от Тipo 2.

Една бърза загадка - преди седмица карах на тестове в Гърция новия Кайен (който както знаем е напудрен Туарег). А знаете ли кои още автомобили са на тази "платформа" и от кога се произвежда тя?

gigi
22-05-2010, 07:44
Нисана имах предвид патрула.
Туарега може би е на Q7 ама.....за него не съм сигурен
Закаснявам за пистата идвам да уточниме там, таман да ти кажа каво беше становището при запитване от Ванто, проблема не е само в българския.... платформата няма общо с 124 :hehe:
Щях да се съглася с теб ако поне имаше малко усилване на таз платформа, но само промяна в мостовете и в една гредичка не е никаква разлика пак се гънат като спагет, и това изречение съм го чел затова ти го пратих.
Мене ако питаш спориме за глупос, щото терминологията дава място за тълкуване, ма нищо де.

tanatos
22-05-2010, 11:07
Една бърза загадка - преди седмица карах на тестове в Гърция новия Кайен (който както знаем е напудрен Туарег). А знаете ли кои още автомобили са на тази "платформа" и от кога се произвежда тя?

Имам някакъв спомен, че Ауди А4, Пасат, Бентлитата лимото и купето, Фаетона, Q7, Туарега и Кайена са на една "платформа".

VFTI
23-05-2010, 04:49
Нисана имах предвид патрула.
Туарега може би е на Q7 ама.....за него не съм сигурен
Закаснявам за пистата идвам да уточниме там, таман да ти кажа каво беше становището при запитване от Ванто, проблема не е само в българския.... платформата няма общо с 124 :hehe:
Щях да се съглася с теб ако поне имаше малко усилване на таз платформа, но само промяна в мостовете и в една гредичка не е никаква разлика пак се гънат като спагет, и това изречение съм го чел затова ти го пратих.
Мене ако питаш спориме за глупос, щото терминологията дава място за тълкуване, ма нищо де.

Ами точно де...тя явно и заради това 156 е "макаронена" и се гъне като спагети...(както впрочем 155) и при паркиране, и при краш тестовете-справка you.tube клик (http://www.youtube.com/watch?v=R0agTZgMnbY)..


Мисля че забравяте за маркетинга и колко важно значение има той в производството на автомобили и продажбите им...Незнам производител, който да си признае че ползва една стара платформа за нова кола, както явно става въпрос за 155 и 156 и другите изброени от Гиги...Мисля, че 159 вече си е друга платформа и наистина няма нищо общо с 156 и там типо платформата и т.н. Пак повтарям за болднатата думичка по-горе...

nikolaaaay
23-05-2010, 08:42
Стига сте търсили под вола теле. Колите 98г. са си били такива. Ето клипове от това време на конкуренцията:
Ситроен (http://www.youtube.com/watch?v=gO46d6vDVBw)
Мерц. (http://www.youtube.com/watch?v=6nXYES5MW88)
Пасат (http://www.youtube.com/watch?v=ELl5tN9zexM&feature=related)
А4 (http://www.youtube.com/watch?v=BZihM38d9b0&feature=related)
Пежо 406 (http://www.youtube.com/watch?v=YhA00LQ7CH4&feature=related)
Сааб (http://www.youtube.com/watch?v=X39irHLwFnw&feature=related)

Сегашните коли са в пъти по-сигурни, от тези произвеждани преди 10 и повече години. Нито вратите им се отварят, нито има пробиви към купето. Може би това е една от причините в 80 милионна Германия жертвите от катастрофи да са 5 000 годишно, а в 8 милионна България - 1000. Това, при положение, че те карат доста повече.

А тоя тест с жълтата 156, дето се върти в нета, не е ясно дали е на euroncap, т.е. с каква скорост и при какви условия е правен. Така не може да се сравнява.
Ето два еднакви Мерц Е класа, където колата се разпуква доста по-различно, ма едното е с Х скорост в е У препятствие, а другото е Х1 скорост в У1 препятсвие.
Мерц Е (http://www.youtube.com/watch?v=Vp2N0gce0-k&feature=related)
Мерц Е (http://www.youtube.com/watch?v=lQSN2eTQItA)

Instruktor
09-06-2010, 01:13
Там под "градско" едва ли са имали предвид нашето Софийско градско, където 2км ги минаваш
Колега като казваш Софийско Градско нали нямаш предвид СДВР,......че много ги мразя тия от бившето Софийиско Градско мамка му.