PDA

View Full Version : Как се сваля акумолатора на 159?



OgyG
27-01-2010, 14:20
Колеги - някой да знае как се сваля акумолатора на 159.
Посредата има един ремък който го фиксира - и не мога да разбера как се сваля, пък и дали само той го фиксира?
Поделете се с опита си. :)

DerMeister
27-01-2010, 14:28
Е при мен ремъкът е хванат с една планка отстрани, развива се и сваляш... Няма ли видимост?

Stoyan Georgiev
27-01-2010, 14:35
май не си я карал няколко дена а ? :dance:

ся ще видим мойта дали в студовете успя за 5 дена да и падне акумолатора :strong::strong:

OgyG
27-01-2010, 14:39
Е при мен ремъка е хванат с една планка отстрани, развива се и сваляш... Няма ли видимост?
Ремъка е хванат от лявата страна от долу с планка и гайка - ама ми голямо подозрението че гайката като я развия ще падне долу - или тя е фиксирана някакси.

Не бях е карал 1 седмица. :)

spe4elist
27-01-2010, 16:05
Би трябвало шпилката да е заварена за стойката на акумулатора, а гайката да излиза нагоре. Така е при повечето автомобили...

Smeshnika
27-01-2010, 16:49
Върти гайката и ще разбереш,то на 156-цата мисля е 1:1 с малки разлики.

OgyG
28-01-2010, 14:48
Мерси - в събота като стане по топла ще опитам.
Иначе си е странно - акумолатор на 1 год 88Ah и да се скапе!!!

dilian alfa gtv
28-01-2010, 15:33
моята стои в гараж където не пада повече от -2 но ако стои доста навън е нормално според мен да падне акумолатора в тоя студ

Dodo 155
28-01-2010, 17:37
Мерси - в събота като стане по топла ще опитам.
Иначе си е странно - акумолатор на 1 год 88Ah и да се скапе!!!
Сложи ли онази навигация, която поръча?
Как е вързана?
Да няма утечка и затова да ти дърпа акумулатора толкова бързо?

rady156
28-01-2010, 20:09
Ти си в Русия доколкото знам,тъй че в тоя студ не е странно! Иначе защо не накараш някой да ти даде ток?

Stoyan Georgiev
28-01-2010, 20:44
тоа бунак, за който говориш е драл колите ни поне 10 пъти

иначе днес минах отключих заключих с дистанционното и май не е паднал акумулатора, ама бързах и не останах да пална ;)

OgyG
31-01-2010, 02:55
Днес най-накрая намерих време и сволих акумолаторът. :)
Временно сложих един малък 45 Ач, докато моят се зареди - с малкият, колата си запали от първият път - 20 дена подред си беше на улицата от -18 до -27.

Колега Георгиев - сигнализацията си работеше - обаче стартовия ток беше недостатъчен да завърти.

Утре ще си сложа пак моят и ще видим каква ще я бъде - че ни обещават оче поне месец такива студове.

Навигацията не съм я сложил - нямам време. А и ми се смениха малко финансовите приоритети и сигурно ще я продавам.

Днес докато сваляхме акумолатора - приятел от тукашният форум забеляза една малка кутийка, в дясно от акумолатора на около една педя от него на калника. Досега не бях и обръщал внимание - тя е някъде 3х5 см с екранче на което си светиха две цифри и две малки копченца. Утре ще я снимам.
Някой да знае какво е това чудо?

П.С. Иначе въпроса си беше в гайката :) - ама да му мисля как ще я слагам обратно. :)

---------- Post added at 02:55 ---------- Previous post was at 02:50 ----------


Сложи ли онази навигация, която поръча?
Как е вързана?
Да няма утечка и затова да ти дърпа акумулатора толкова бързо?


Мисля че акумолаторът се е скапъл от друго нещо. Но в него някакъв ток си имаше, защото сигнализация и т.н. си работеше.
Миналата година също си бяха студове-ама си палеше.
Мен повече ме смущава как се тресе моторо докато загрее. Ама ще видим как ще е нататъка.

Instruktor
14-04-2010, 21:55
Колега Оги, съветвам те да не сваляш акумулатора и да не пипаш нищо по колата да не стане така, че после никога повече да не запалиш !

OgyG
14-04-2010, 22:45
Колега Оги, съветвам те да не сваляш акумулатора и да не пипаш нищо по колата да не стане така, че после никога повече да не запалиш !

Всичко си е наред - пали си и и върви без проблем. :)
Колата си е невероятна-доставя сумати удоволствие. Не съжалявам никак за изборът си.

Надявам се и с вашата да се решат нещата.