PDA

View Full Version : Трупа грешки



Alexius
12-10-2004, 19:40
За една седмица ми се налага 2 пъти да рестартирам. от какво подяволите толкова често трупа грешки. имам я от почти месец вече(FiatBrava) до преди една седмица нямаше такъв проблем. сега 2 път махам клеймата на акомулатора и после се оправя. като загрее оборотите яко танцуват, не надолу ами нагоре между 1500-2000.
дали не е от проклетото моторче за празния ход. само да се оправи времето ще го сваля да го видя.
Ако имате други идеи......ще чакам :?

street_vagabont
12-10-2004, 21:18
Мини през диагностика на ДВГ-то. Ако можеш качи разпечатката от ЕЛКОНА, ще ти кажа какви ти са проблемите. Всеки , който може да разчита такива разпечатки, ще ти каже.

Alexius
12-10-2004, 21:32
каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?

BBorisoff
16-10-2004, 16:02
каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?

Google.com намира само следното за ЕЛКОН:
http://www.tu-varna.acad.bg/l1/AVTOgaz/
В Секцията "Газови уредби" има подраздел "Диагностична дейност (ЕЛКОН)".
Има телефони за връзка, мейл адрес ... но никой не отговаря ...
Най-вероятно това е във Варна ... ако въобще съществува все още ...

Поздрави

Hristo_156
18-10-2004, 13:37
каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?

Незнам от кой град си, ама ако си близо до София или ако наминаваш по работа насам, отбий се в сервиза на Ванто Трейд Ауто, бул. Самоковски шосе 99. Намира се буквално на кръстовката на Околовръстен път с пътя София-Самоков в квартал Горубляне.

На мен там ми правиха пълна диагностика на алфата преди 6 месеца. Струваше не повече от 30 лева. Под пълна диагностика разбирай - вързване към компютър и тестване на почти всички датчици в колата, чак до замерване на компресия на всички цилиндри и т.н.

Alexius
20-10-2004, 20:15
каде би ми препоръчал да направя диагностика и евентуално колко би ми струвала такава?

Незнам от кой град си, ама ако си близо до София или ако наминаваш по работа насам, отбий се в сервиза на Ванто Трейд Ауто, бул. Самоковски шосе 99. Намира се буквално на кръстовката на Околовръстен път с пътя София-Самоков в квартал Горубляне.

На мен там ми правиха пълна диагностика на алфата преди 6 месеца. Струваше не повече от 30 лева. Под пълна диагностика разбирай - вързване към компютър и тестване на почти всички датчици в колата, чак до замерване на компресия на всички цилиндри и т.н.
Мда от София съм. Ще трябва да отида до Ванто Трейд Ауто

ShoxXx
23-10-2004, 18:13
Ako si bqh v Sofiq to4no za 10 sekundi ti q opravqm brat, ama taka ne moga da ti napi6a kude kakvo to4no trqbva da natisne6! Nedei da se pla6i6, ni6to ti nqma na kolata! Prosto ne pravi kontakt kudeto trqbva! 8)

BBorisoff
24-10-2004, 13:23
Ako si bqh v Sofiq to4no za 10 sekundi ti q opravqm brat, ama taka ne moga da ti napi6a kude kakvo to4no trqbva da natisne6! Nedei da se pla6i6, ni6to ti nqma na kolata! Prosto ne pravi kontakt kudeto trqbva!

ShoxXx, защо не споделиш какъв е проблема с оборотите ? Ако прегледаш форума, има доста проблеми с нестабилни обороти и трупане на грешки в ЕКУ-то :(
Нали целта на този форум е да си помагаме, кой с каквото може ?
Ако предлагаш платена услуга по отсраняването на подобни проблеми - поне напиши кога и къде може да те открием, и колко ще ни струва ...
Поздрави

ShoxXx
24-10-2004, 15:50
1 Plateni uslugi samo na jeni predlagam! :lol:
2 S udovolstvie bih pomognal, no ot Viena ne moga da obqsnq s to4nost koi kude tr da si pipne pod predniq kapak za da go opravi! Za tova napisah ako si bqh v ku6ti! Nadqvam se vsi4ki da sa me razbrali pravilno i da ne si mislqt nqkoi 4e az sum si go opravil pun na drugite da si im igraqt kolkoto iskat strelkite! 8)

BBorisoff
24-10-2004, 16:28
S udovolstvie bih pomognal, no ot Viena ne moga da obqsnq s to4nost koi kude tr da si pipne pod predniq kapak za da go opravi! Za tova napisah ako si bqh v ku6ti! Nadqvam se vsi4ki da sa me razbrali pravilno i da ne si mislqt nqkoi 4e az sum si go opravil pun na drugite da si im igraqt kolkoto iskat strelkite! 8)

ОК, но лично мое мнение е, че ако имаш желание да помогнеш - можеш да споделиш. Ако е контактна история - посочи къде е проблема, дали трябва да се пръсне с контактен спрей или трябва да се предприеме нещо друго (и какво точно).
Ако наистина може да се отсртани проблема за 10 секунди (според теб) , не е ли възможно да отделиш 10-15 мин., за да споделиш опита си !? Ще помогнеш на много автомобилисти ...
Поздрави