PDA

View Full Version : DIGITAL скоростомер за ALFA 90 2.5 v6



kudrav
21-04-2006, 01:09
Пичове , КВО стаа с гениалните TRANZAXLE SISTEM -de dion Никой нищо не говори и не се обсъжда . А дали още има живи експерти по тези гениални машини , адали не забравяме историята ..................... Имам проблеми с дигиталният скоростомер намоята ALFA 902.5 v6 .Питах ,,Анкол ,, нема !! ,при Италианот не са чували за такава кола .Проблемът идва от това че има дефект не само в километража но и всамият датчик в скоростите . питах при Еньо ипосле при Каси намерих само уредите ,носледкато сменихме две табла , никакъв резултат ,добре че пича е любезен та ме изтърпя .И с две думи ако някой знае къде има датчик счетец за ALFA 90 2.5V6 МОЛЯ !!!! Пишете по въпроса . БЛАГОДАРЯ !!!

Bobo
21-04-2006, 01:25
Да ти кажа аз чупих една кутия и не помня дали взех новата с датчик или не :oops: Ма ще проверя някаде в пловдив требе да е старата кутия в мазата :roll: Освен тва диференцияла беше на сол и незнам дали датчика е читав :oops:

145
21-04-2006, 01:54
KUDRAV ти братле ,имаш сериозни проблеми ,щото аз съм чувал от Краси че с тези четци имат проблеми и яките 75 тс Така че жална ти майка щом при него го няма , само той има яко части затия кутии за обувки . А бЕ Я СмЕНИ мО ДЕлА ВЕчЕ НЕ ЕАКТУАлЕН .
--------------------------------------
моля за в бъдеще не изказваи подобни мнения кои модел е актуален и кои не :idea:

Iltcho
09-05-2006, 15:22
Аз имам същия проблем с тоя датчик, който се намира в кутията. Проблема им идва от един семеринг на оста на датчика, който след дългото безотказно ползване на автомобила се е износил до неузнаваемост. Гума е деба. Та къса се, нахлува масълцето въртре (а в него има две много сладки транзисторчета) дава късо и ... датчика умира. Аз благодарение на любезен колега от форума вече имам втори такъв датчик. Остава да работи и ще разпарчетосам този, за да видя дали е поправим. Ако успея - ще пиша, че и на драго сърце бих ти помогнал да го ремонтираш :wink: Доколкото знам транзисторките са някакви стотинки, но повече ще каза след като направя проби върху моя. За намиране на нов - одавна съм се отказал :evil: Просто ги няма никъде ... :?

bouncer
21-09-2010, 16:36
А това, че темата е на 4 години и половина не те притеснява грам, нали? :)
Именно, затова да не се "притесняват" хората и грам, слагам ключето!