PDA

View Full Version : Като потребители какво ще кажете за дизелите на Alfa



petko.kofraja
25-04-2006, 01:46
Много се чудя дали да си купя Алфа и не чух хубави думи за дизелите им. А и от всякъде чувам едно и също: Лъскава от вън и много скъпа за подръжка. Като погледнах първата тема (за цените на направени ремонти) и ги сравних със средните цени за мерцедес ( един приятел 8 години ги поправя) не се разминаваха кой знай колко. Е имаше и малко фрапиращи различия но не бяха кой знай колко.
Млад шофьор сам, нищо не сам видял и просто незнам на какво да се спра :) помогнете :)

Спрях се на 156 1.9 JTD или 2.4TD 1999 но тук видях повече мнения за 2.4 и май ще е това, но още се чудя.

wrc
25-04-2006, 23:26
Aми вярно е колега,скъпа е поддръжката и няма защо да се учудваш че цените на резервните части са съпоставими с тези на Мерцедес.Алфа не е средностатистически автомобил,а ако си търсиш такъв с лесна и евтина поддръжка-знаеш, любимеца на народа-Опел :cry:

Димо
26-04-2006, 11:18
Колега, лоши думи за дизелите на Алфа можиш да чуеш само от хора, които не са ги пробвали. Аз имам 156 2.4 JTD 2000 г. и съм изключително доволен. Двигателят е здрав, мощен, добре балансиран и с изключително приятен за ухото звук.
Няма спор - 156 е скъпа за поддръжка и има какво още да се желае в техническо отношение, но удоволствието от карането компенсира всичко останало.
Ако можеш да си позволиш, вземи си 2.4. Двигателят 1.9 е икономичен, но не е толкова мощен. А и цените за поддръжка на двата не се различават особено много.

pooh
26-04-2006, 11:32
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=413