PDA

View Full Version : 156 проблем...



GaD
27-04-2006, 06:18
Така, привет на всички...

Карам алфа 156 в6 и имам странен проблем!

Когато тръгна да я юркам почва да загрява..и то якото стига до 110 градуса.. :shock: интересното обаче е, че когато включа на свободна и веднага пада температурата на 90...

Колата загрява дори когато е карам с 150+ стига да е в обороти...но пак спра ли на светофар пада веднага..

Прочетох темите за термостата но, там проблема е обратния.. от какво може да е? аз все си мисля че, е водната помпа ама...незнам...


Мерси...

Bobo
27-04-2006, 12:29
На мен ми мирише на гарнитура на главата :roll:

голямата риба
27-04-2006, 13:49
ха ха

Динко кво напрайхте с БМВ-тата бееее

а иначе по проблема
термостата може да блокира както в отворено, така и в затворено положение
ако е блокирал в затворено има вероятност да нямаш добро охлаждане, защото водата не може да циркулира през радиатора пълноценно

друг възможен проблем е водна помпа
а също както е казал и Бобо може да е и гарнитура на главата

ALFA33S16V
27-04-2006, 20:03
Водната помпа ако не работи, то тя няма да охлади и на празен ход, щото няма циркулация. Май на главата отива. Термостата ако е блокирал затворен - прегряване и на празен ход, а ако отворен - няма загряване

georgyg
30-04-2006, 11:04
Водната помпа ако не работи, то тя няма да охлади и на празен ход, щото няма циркулация. Май на главата отива. Термостата ако е блокирал затворен - прегряване и на празен ход, а ако отворен - няма загряване

Без да съм специалист по колите си мисля, че тука има много верни неща (стигал съм до тези изводи от личен опит :frown: ).

soul
12-07-2007, 18:46
А ако бута масло и прегрява възможно ли е гарнитурата на главата?