PDA

View Full Version : Пробка на картер ?



Gligan
28-04-2006, 21:59
Младежи и девойки пострада ми алфицата по нашите хубави пътища /ама и аз съм си вандал де/ треснах в дупка картера и...теч на масло от пробката-опитах се да я стегна подложих и втора дивтунга,но не става само леко намалих теча.Дали ако сменя пробката ще си оправя проблема или ще трябва да сменям целия картер /маслото ми е едва на 300 км./ И от къде евентуално мога да намеря пробка,защото за сега открих само за крома,но не знам дали е същата?

Boby
28-04-2006, 22:15
Най-вероятно ако удъра е бил под пробката да си го спукал на резбата,което е доста кофти варянт.Ако е така сваляш картера и го носиш да го заварят от вътрешната страна, другия варянт е с Локтайд.Намираш къде е пукнатината и го замазваш, ако е на резбата навиваш пробката с малко силикон и не стягаш много да не я изрониш,до следващата смяна на маслото.

Gligan
29-04-2006, 11:21
Това със заварката е гадно,правих го на старата,но там теча си беше сериозен и затова все си мисля и се надявам да ми се размине тази операция.Идеята за силикона ми харесва,но дали ще хване не мога да подсуша да стане сухо винаги си сълзи?

virusalfa
29-04-2006, 13:03
Има осигурители,в които може спокойно да се нареже резба,ако проблема е в резбата,ама кофти е,че пак трябва да се свали картера :idea:

Boby
29-04-2006, 13:19
Източи маслото и остави пробката отвита един ден да изтече всичко което може, бръкни с парцал и отверка колкото можеш навътре да обереш маслото после с парцал напоен с кореселин обезмасли и силикона ще хване.Тази процедура ще трябва да я правиш на всяка смяна на маслото та по-добре си свали картера и го оправи като хората.

virusalfa
29-04-2006, 16:30
:idea: :idea: Обезмаслява се със спирт,а не с коресилин!!! :idea: :idea: :idea:

pinko
29-04-2006, 19:08
На Капата един пишман майстор ми прееба резбата и на пробката, и на картера, какво ли не правих, все течеше...

Завариха пробката накрая и сега маслото си го сменям със смукачка през дупката на щеката.

Малко е неудобно, ама поне нямам разправии с течове.

Boby
30-04-2006, 09:42
Ти хубаво нямаш течове ама как ще източваш гняста която се събира в картера?

Gligan
01-05-2006, 19:41
Ти хубаво нямаш течове ама как ще източваш гняста която се събира в картера?
Кефо е прав за гняста!А по моя проблем ми намериха следното решение-някави пружинки за възстановяване на резба /прецакана ми е резбата на самия картер/,най-вероятно утре ще го правим и ще ви кажа какъв е резултата

Bobo
02-05-2006, 01:18
Ти хубаво нямаш течове ама как ще източваш гняста която се събира в картера?
Кефо е прав за гняста!А по моя проблем ми намериха следното решение-някави пружинки за възстановяване на резба /прецакана ми е резбата на самия картер/,най-вероятно утре ще го правим и ще ви кажа какъв е резултата

Да с пружинка определено ще стане споко :wink: