PDA

View Full Version : ECU тестери



17-10-2004, 12:18
Здравйте. По повод многото теми за трупащи се грешки в ECU-то искам да споделя че с Алек работим по 2 варианта на ECU тестери. Единия е хардуерен на база PIC, а другия софтуерена на база PalmOS мобилен компутър. Засега успеха е променлив. Четем данните но имаме проблем с интерпретацията на данните (няма информация кой байт какво значи). Устройствата тестваме с 2 вида инжекциони GM който е в 149.С2.046 и BOSCH Motronic който е в неговото Типо.

BBorisoff
18-10-2004, 09:16
Здравейте !
Идеята за подобна разработка е много добра ! Аз също имам проблеми с грешките, които трупа ECU-то ми. През 2-3 дни ми се налага да свалям клемата на акумулатора. Дори тази седмица се подготвям да си монтирам ключ-маса, защото през зимния сезон не ми се иска да вдигам капака в студа :(((
Натрупах доста информация за инжекционите, вграждани в италианските коли, но има твърде малко документи, които да описват грешките. Готов съм да изпратя всичко, което имам, за да Ви помогна в разработката.
Ще се радвам, когато успеете :)) Ако може - от сега се записвам, за да тесваме моето Типо - 1.6 i.e., двигател - 159А3.046, инжекцион: MonoJetronic A2.2, ECU - BOSCH-Nummer: 0 280 000 713.
Поздрави и успехи !

Capoeira
18-10-2004, 14:06
Ако ви трябва човек за инжекция mono-jetronik 1.4 Alex ми зае телефона с удоволствие ще ви предостъпя колата за проби... До колкото си спомням той търсеше някакъв ИСО стандарт от преди 1990 който е сменен наскоро за да може да прочете данните от ECU-то

19-10-2004, 09:43
Стандарта по който би трябвало да комуникира моето ECU BOSH MA1.7 смятам че е ISO 9141:1989. Засега го намирам само от платени сайтове за около $20 но не ми се инвестира. Има и още неясноти. Ако някой знае подробности да пише, ще е от полза.
Със стандарта GM160 по който работят швейцарките работата е доста по-ясна и вече е сигурно, че диагностиката ще тръгне.

коцев
25-10-2004, 21:55
Здравейте момчета .За да не откривам нова тема то пиша по тая и въпроса ми е следния къде се намира ландсондата (може грешно да пиша ландсонда но тъй чувам че казват) на ПУНТО1.2 инжексион.Отзад до резервоара ли или е това захванато на самата генерация до двигателя.Като ходих до един магазин лягаха и гледаха нещо до резервоара а като ходих на компютър гледаха това на генерацията и свързваха към него кабелите на компютъра.

"ламбда сонада" от гръцката буква ламбда

Joro
31-10-2004, 08:54
Имам сервизна литература за битовете за грешки, но е за MAGNETI MARELLI P8 ECU-тата. Ако някой се интересува да каже и да даде е-маил, ще му я пратя.

31-10-2004, 10:58
Живо се интересувам от всякаква информация свързана с диагностична информация от ECU-тата. Адреса ми е dimitar_ak@aksyst.com

31-10-2004, 23:53
Жоро, не знам как да опиша с каква стойност е този документ :shock:
Това е всичко необходимо за да можем да диагностицираме Marrelli. Вярно ще имам малка занимавка за да напиша програмата, но мисля че съвсем скоро ще търся кола с това ECU за тестове.

Още веднъж благодаря.

Joro
01-11-2004, 07:56
Радвам се че можах да помогна с нещо :D :D

hf hpe
02-11-2004, 12:43
сигурно е голям кеф и предизвикателство да направиш такъв уред, но само от любопитство искам да питам каква би била цената му
задавам този въпрос защото вече се продават такива уреди които могат да диагностицират всички марки и модели на производителите, като също така могат да се диагностицират ABS и AirBag системи

02-11-2004, 16:45
Еньо какво да ти кажа. Модула на Алек с процесор и дисплей няма да е по-скъп от 30лв (по цена на елементите) и някой да ти ги налепи ако не се занимаваш с електроника оше 20-ина лева. Моя софтуер ще работи на PalmOne съвместим джобен компютър (цена у нас около 100-150 долара). Софтуера е ясно че ще го пуснем във форума free.

Capoeira
02-11-2004, 17:09
един въпрос замислял ли си се да го напишеш на много платформен език като Java за да може да се подкарва на висчко живо и да кежем и на една 486DX66 да може да се израдваш.... че и домашното ПЦ бих си ползвал....

13-11-2004, 17:42
Приятели за да си улесним живота с интерпретирането на данните от ECU-то се нуждая от достъп до https://norme.orange.fiat.it/login3.htm Това е сайта с всички Fiat стандарти. От него е и свален документа за Марели, за който вече писах. Имам спецификацията и за OBDII, но ми трябва за GM и Bosch.

Joro
13-11-2004, 19:56
:D Прав си че е свален от там, но не ми стана ясно, този който ми го прати, как се е докопал до него, писах му за GM и бош и ако прати нещо, ще го имаш, но по принцип се занимава с марели. по точно това е линка: http://norme.auto.fiat.it/html-en/pdf/300608.pdf - фаила за марелито