PDA

View Full Version : симулатор



stankov
01-05-2006, 11:13
здравейте алфисти!!!някои от вас могат ли да ме светнат(понеже не съм на ясно с токовете)как се връзва симулатор за газова уредба.реших да си сложа.има 4 кабела цин,черен,сив и лилав.някои от тия всичките трябва да прекъсва импулсния кабел към ламбда сондата.благодаря предварително!! :lol:

ALFA33S16V
01-05-2006, 12:30
Като си го взел там трябва да има схема. Освен това истинския симулатор за ламбда сондата трябва да има потенциометър за настройка на симулацията. Ако само я изключва все едно нишо не правиш. 8)

Crusader
01-05-2006, 20:43
Тоя симулатор е напълно излишен :!:

stankov
01-05-2006, 21:53
предполагам,че не я изключва,а е лъже да работи.Няма потенциометър и схема щото един приятел ми го изпрати от италия,както и емулатор,но за него знам как да го свържа.що мислите ,че нищо не правя?таман смених сонда.не ми се дават пак кинти за бошова.

Crusader
01-05-2006, 22:22
И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница :wink:

stankov
01-05-2006, 22:31
ок :D

ALFA33S16V
02-05-2006, 07:12
И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница :wink:
Извинява братле, нищо лично, ама нямаш понятие как работи ламбда сондата. И ламбда сондата за бензин е различна от тази за газ защото двете горива горят при различни температури.
Не заблуждавай човека.

stankov
02-05-2006, 09:15
искаш да кажеш,че на мен сега ми трябва друга сонда ли?

ALFA33S16V
02-05-2006, 13:25
Не, трябва ти правилния симулатор

Crusader
02-05-2006, 13:59
И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница :wink:
Извинява братле, нищо лично, ама нямаш понятие как работи ламбда сондата. И ламбда сондата за бензин е различна от тази за газ защото двете горива горят при различни температури.
Не заблуждавай човека.

А стига глупости а! На конвенционалната газова уредба /тоест газова уредба от 1-во поколение/ не и трябва ламбда сонада за да коригира сместа :!: На всичкото отгоре пак ти казвам че газта не гори при различна температура а гори по-бавно, и аре ти не заблуждавай човека да си хвърля парите на вятъра.
Колега Stankov, тук има един колега Dodo 155, който според мен е много на вътре с газовите уредби, както и един колега от Фиат форума - The machine, който пък работи във фирма за монтаж на газови уредби, та попитай тях двамата има ли смисъл от всичките тия глупости :!:


Колега Stankov имаш ли ламбда контрол?

stankov
02-05-2006, 20:14
не(ако имаш в предвид компютър за гастта).имам емулатор,симулатор и другите джаджи изпарител и т.н.едно приятелче каза,че принципно симулатора лъже компютара,че сондата работи.т.е.ако сондата ми е дала фира (а тя не е)съм можел с един такъв симулатор да си лъжа компютъра

ALFA33S16V
02-05-2006, 21:13
И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница :wink:
Извинява братле, нищо лично, ама нямаш понятие как работи ламбда сондата. И ламбда сондата за бензин е различна от тази за газ защото двете горива горят при различни температури.
Не заблуждавай човека.

А стига глупости а! На конвенционалната газова уредба /тоест газова уредба от 1-во поколение/ не и трябва ламбда сонада за да коригира сместа :!: На всичкото отгоре пак ти казвам че газта не гори при различна температура а гори по-бавно, и аре ти не заблуждавай човека да си хвърля парите на вятъра.
Колега Stankov, тук има един колега Dodo 155, който според мен е много на вътре с газовите уредби, както и един колега от Фиат форума - The machine, който пък работи във фирма за монтаж на газови уредби, та попитай тях двамата има ли смисъл от всичките тия глупости :!:


Колега Stankov имаш ли ламбда контрол?

От ламбда сонда за газта - НЕ. От симулатор - ДА! Надявам се ме разбрахте - никъде не съм казвал, че газова инсталация от първо поколение изисква ламбда сонда.

ALFA33S16V
02-05-2006, 21:21
не(ако имаш в предвид компютър за гастта).имам емулатор,симулатор и другите джаджи изпарител и т.н.едно приятелче каза,че принципно симулатора лъже компютара,че сондата работи.т.е.ако сондата ми е дала фира (а тя не е)съм можел с един такъв симулатор да си лъжа компютъра

Нормално ламбда сондата се включва след като колата загрее и дава сигнал около 0.5V при нормално горене. Ето защо ти трябва такъв симулатор на ламбда сондата за да подадеш този сигнал на централата и да я излъжеш, че всичко е наред. Газта гори при по-висока температура и ако оставиш ламбда сондата тя ще дава по-високо ниво, компютъра няма да може да отреагира като хората и няма да работи в номинален режим. Ако махнеш ламбда сондата и той не отчете сигнала ще качи грешка и ще мине в авариен режим.

stankov
02-05-2006, 21:41
точно така!значи имам до някъде право,че симулатор трябва да сложа?

Crusader
02-05-2006, 22:35
не(ако имаш в предвид компютър за гастта).имам емулатор,симулатор и другите джаджи изпарител и т.н.едно приятелче каза,че принципно симулатора лъже компютара,че сондата работи.т.е.ако сондата ми е дала фира (а тя не е)съм можел с един такъв симулатор да си лъжа компютъра

Нормално ламбда сондата се включва след като колата загрее и дава сигнал около 0.5V при нормално горене. Ето защо ти трябва такъв симулатор на ламбда сондата за да подадеш този сигнал на централата и да я излъжеш, че всичко е наред. Газта гори при по-висока температура и ако оставиш ламбда сондата тя ще дава по-високо ниво, компютъра няма да може да отреагира като хората и няма да работи в номинален режим. Ако махнеш ламбда сондата и той не отчете сигнала ще качи грешка и ще мине в авариен режим.


Тцъ :no: не е тъй, ако ламбдата стои на 0.5 /или по точно на 0.45, диапазона и е от 0.1 до 0.9/ значи е умряла или ЕКУ-то я е елиминирало по някаква причина, и каквито и симулатори да сложиш ЕКУ -то пак ще ти мине в авариен режим, обаче кво ти пука :?: , да не би на газ да ти дреме че е елиминирана сондата :?: след като нямаш ламбда контрол - карай и толкоз :!:
Обаче с инжекциона е проблем /и то по специално при Twin Spark-a/ аз лично съм виждал инжекциона на boxer /8V/ спрян с едно обикновено реле и кво - нищо, но не съм сигурен на 16 клапановия боксер дали ще мине номера , обаче щом колегата си има симулатор на дюзите, нека го сложи, щом е толкоз мерклия да сложи и тоя на лмбдата, но тоя последния няма да промени нищо. Аз съм с ДВГ Twin Spark и съм без симулатор на ламбдата и нещета са си ОК

П.П. Газта не гори при по-висока температура а гори по-БАВНО и ламбдата при работа на газ ще дава по високо ниво на какво :?: /може би на нивото на р.Дунав при Видин :wink: - Видинчани да не се засягат/

Ето какво трябва да отчете газанализатора при нормална рагота на ДВГ на газ:

Въглероден двуокис (СО2) - максимално най-висок - над 10%

Въглероден окис (СО) -възможно най-малки стойности - под 2%

Въглеводороди (НС) - възможно най-ниски стойности - под 300 ppm

Кислород(О2) - възможно най-ниска стойност - под 2 %


Ето и малко инфо по въпроса за газовите уредби:
http://www.avtogaz.com

ALFA33S16V
03-05-2006, 16:25
И така е и не е така. За ML4.1 ламбда сондата дава около 0.5V. В нормален режими то варира около тази стойност в зависимост от режима на двигателя. Ако компа качи грешка -> авариен режим. Вярно, на газ не ти пука, ама не е така. Защото централата променя ъгъла на запалване за постоянно и вдига разхода, нямаш раз и т.н. Има един вариант, ама за не всички централи знам, че става. А той е - изкл. акумулатора, изключваш ламбдата, изчакваш 10мин. (особено за френските инжекциони) и отново закачаш акумулатора без да вкл. ламбдата. Централата спира да търси ламбдата. След този номер Пежо 205 свали разхода на газ от 12 на 8

Yon
03-05-2006, 18:36
Ако правилно съм разбрал при грешка в компа от неточен сигнал на ламбда сонда предверението се фиксира ?

п.с. Колега тука се обсъжда Алфа Ромео и инжекциони за същите. Богатия опит в случея само обърква колегите.

ALFA33S16V
03-05-2006, 19:07
Ако правилно съм разбрал при грешка в компа от неточен сигнал на ламбда сонда предверението се фиксира ?

п.с. Колега тука се обсъжда Алфа Ромео и инжекциони за същите. Богатия опит в случея само обърква колегите.

МL 4.1 e централа и за Алфа, и за Пежо, и за други автомобили. Както и за други централи употребявани от Алфа важи същото. Все са или Bosch или Weber i t.n.

stankov
03-05-2006, 19:57
ТЕМАТА СТАНА ИНТЕРЕСНА!ДНЕС СЛОЖИХ ВСИЧКИ ПРОСТОТИИ ПО ТАЗИ АЛФА(ОТНОСНО ГАЗОВАТА УРЕДБА) И ТЯ ВЗЕ,ЧЕ ЗАПАЛИ ......И ТО НА ГАЗ.БРАВО НА МЕН.(И НА ВАС НАЙ ВЕЧЕ).С СИМУЛАТОР И ЕМУЛАТОР.СЕГА ЯДОВЕТЕ ПОЧВАТ.КАТО ПЪРВИ ПРОБЛЕМ СЕ ОКАЗА МНОГО ЯКОТО ПУКАНЕ(ПРИ ВРЪЩАНЕ НА ГАЗТТА)НА СКОРОСТ.НЕ ЧЕ НА БЕНЗИН НЕ ГО ПРАВИ,АМА НА ГАЗ КАТО ,ЧЕ ЛИ ПОВЕЧКО.КВО ДА Е ТВА А? :?:

Crusader
03-05-2006, 20:41
........

Тцъ, па не е точно тъй, ама ми писна и не ми се разправя вече :!:

Колега Stankov пукането в изпускателния колектор е от богата смес ->иди на газанализатор да ти я настроят и им кажи да оставят сместа малко бедна :wink:

75 2.0 turbo
03-05-2006, 21:22
........

Тцъ, па не е точно тъй, ама ми писна и не ми се разправя вече :!:

Колега Stankov пукането в изпускателния колектор е от богата смес ->иди на газанализатор да ти я настроят и им кажи да оставят сместа малко бедна :wink:
мисля 4е бъркаш тука :idea: ма тои се опраи неволята ще му помогне :wink:

Crusader
03-05-2006, 22:26
Ми при мен така се оправи -> 15.5:1 :roll:

Yon
04-05-2006, 09:00
Ако правилно съм разбрал при грешка в компа от неточен сигнал на ламбда сонда предверението се фиксира ?

п.с. Колега тука се обсъжда Алфа Ромео и инжекциони за същите. Богатия опит в случея само обърква колегите.

МL 4.1 e централа и за Алфа, и за Пежо, и за други автомобили. Както и за други централи употребявани от Алфа важи същото. Все са или Bosch или Weber i t.n.

Моите уважения колега наистина познанията ти са сериозни отностно работата на ДВГ само малка забележка лично мое мнение.
Съдласен съм с теб, известни марки производители имат дял в разработката на инжекциони ама на пежо 205/пример , че се оправило -за това се подразних/ - не е слаган МЛ4.1 /309, 405 1.9 -да/, колегата станков е с 2.10 принципа е същия ама разлика голяма. Не е заяждане просто общите приказки не оправдават отговорността да се пише във форума.
Моля модераторите да изтрият излишните неща поздрави.

Bobo
04-05-2006, 14:20
Даже и принципа на 2.10 не е същия като на ML4.1 :idea:

Hrabri не му се нерви на колегата като го нахраним още един два пъти ще помисли повече кво да пише :lol: То и ти беше така в началото :D :D :D

Yon
04-05-2006, 16:10
Така е.:oops: ,сигурен съм, че колегата не го приема лично и не се сърди :D :D

ALFA33S16V
04-05-2006, 17:05
Да, оправи се 205 по този начин и това е реалността. Иначе постоянно качваше грешка от ламбда сондата и минаваше в сервизен режим, а колегата винаги си носеше една резервна централа със себе си.. Не помня само с кой двигател беше. А на този трик ни научиха колеги, специалисти по Пежо.
И не мисля, че пиша глупости все пак. А колкото до това, че ML4.1 е централа за пежо, това не значи че е за всички пежа, както вие май сте го възприели. А и аз май ще трябва да пиша вече съвсем точно, за да няма двусмислие.

stankov
04-05-2006, 19:04
........

Тцъ, па не е точно тъй, ама ми писна и не ми се разправя вече :!:

Колега Stankov пукането в изпускателния колектор е от богата смес ->иди на газанализатор да ти я настроят и им кажи да оставят сместа м
алко бедна :wink:не ме разбрахте!!!пукането е в гърнетата.

ALFA33S16V
04-05-2006, 21:25
Винаги ще го имаш - Алфа караш все пак и там е чарът!

stankov
04-05-2006, 22:06
аха.ясно.вярно си е чар само да го нямаше тоя звук като на три цилиндъра и половина.боксер не съм карал,немога да свикна с работата на тия мотори

ALFA33S16V
05-05-2006, 12:55
...само да го нямаше тоя звук като на три цилиндъра и половина....

???

stankov
05-05-2006, 19:50
:lol: :lol: :lol: самата работа на мотора е по странна в сравнение с редовите мотори .

virusalfa
05-05-2006, 21:38
Опаааа,за тия знаещите от по-горните постове-ПРИМЕРНО 155 т.с. 8 клапановите са с Мотроник М1.7,и БМВ 318 IS е със същото ЕКУ.Но,голямото НО е,4е са заредени с разли4ен софтуер!!!!Това се отнася за спеца 33S16V :!: :!: :!:

ALFA33S16V
05-05-2006, 21:55
Опаааа,за тия знаещите от по-горните постове-ПРИМЕРНО 155 т.с. 8 клапановите са с Мотроник М1.7,и БМВ 318 IS е със същото ЕКУ.Но,голямото НО е,4е са заредени с разли4ен софтуер!!!!Това се отнася за спеца 33S16V :!: :!: :!:

Еееее, то е ясно де. Ама ти се хващаш буквално за всяка сламка. Но принципа на работа е един и същ, само времеконстантите и някои др. са различни
Тук за да напишеш нещо явно трябва да започнеш от А и да внимаваш за адвокати и следователи.

valjo
05-05-2006, 21:57
Тук за да напишеш нещо явно трябва да започнеш от А и да внимаваш
за адвокати и следователи.
е тфа е опция за секи отворенгяс у нашто храсти ;)

та тука е като указармата де, немое се мернеш вчера и днеска вече да си при старото кеч;)

ALFA33S16V
06-05-2006, 07:15
Ама старото КЕЧ не винаги е адекватно, нали?

Yon
08-05-2006, 10:22
Ама старото КЕЧ не винаги е адекватно, нали?

Е де това с Пежото ама изобщо не е приложимо тука. Щото на Пежо 205 ако е Бош "централата " е МОНОМОТРОНИК Демек моноинжекция :idea: / без 1.9 ГТИ/