PDA

View Full Version : Тракане от скоростната кутия!?



Hristo_156
18-10-2004, 13:23
Значи, като правя маневрите напред/назад из гаража, щото там е доста тихо, чувам едно единично тъпо тракване като зацепи съединителя и колата тръгне леко напред или назад. Тракането е като от луфт между зъбците на скоростната кутия. Почти съм сигурен, че не е от карета - няма го онзи леко звънтящ звук на стомана.

Питането ми е: Знае ли някой от какво е това чудо, да го оправям ли или да не ми пука??? :roll:

Благодаря предварително!

JOVANI
18-10-2004, 16:11
Neshto podobno imah i az. Ne mi pukashe i smenih cialata kutia :cry: A tova si e dosta razhod, okaza se , che se e schupil lager i topchetata biaha izpochupili vsichki zabzi vatre :( :cry:

SIS
18-10-2004, 16:53
Аз също имам някакво тракане, което все още не съм локализирал. Скоро смених съединителя (преди седмица) и от тогава се появи. Значи, когато колата е на място и изключена от скорост, на ниски обороти се чува някакво тракане, което изчезва при високи обороти. Ако натисна съединителя (без да включвам на скорост или да подавам газ), звука изчезва. Когато колата се движи, тракане няма. Звука не се появява винаги, но не е и рядкост. Мислех, че съединителят все още не се е напаснал, но вече изминах с него над 100км в София и около 500 км извънградско.....та вече започвам да се притеснявам!!! А трябва ли???

Alfacho
18-10-2004, 23:10
Slavy, аз имам 33 и при мен е абсолютно също положението.Ако разберете какво е пишете.

SIS
19-10-2004, 09:23
Разбира се, че ще кажа, ако открия от какво е. Чува се само при 800-900 оборота. Около 1000 изчезва ?! Странното е, че се появи след смяната на съединителя ?!?!?

hf hpe
20-10-2004, 15:27
Разбира се, че ще кажа, ако открия от какво е. Чува се само при 800-900 оборота. Около 1000 изчезва ?! Странното е, че се появи след смяната на съединителя ?!?!?
смени само феродов диск или комплект
обикновенно това са признаци на аксиален лагер

SIS
20-10-2004, 16:58
Смених цял комплект! Това включва притискателен, феродов диск и лагер (не знам какъв лагер се води). Комплекта не оригинален (Valeo), защото го купих за 140лв., но все пак да започне да прави мизерии още от самото слгане !!!??? Никак не ми се вярва. Уговорих се с майстора, който го слага, да го чуе, така че след като разбера нещо ще пиша пак тук.

WhitePower
20-10-2004, 17:49
puch i mojat e valeo njamam nikakvi problemi na 2 dena e veche no struvashe 400 bez dds