PDA

View Full Version : Подробности около разни ремонти на 159



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Mury
15-03-2010, 10:31
Предлагам в тази тема,всеки който се е сблъсквал с някакви подробности около всякакви ремонти да пише,мисля че ще е полезно:crazy::crazy::crazy::crazy:

Като за начало-семеринг за полуоска-цени
1.Аутоиталия-39 лв.
2.Ситроен/излиза от Боксер-новия/-25 лв.
3.Опел/Астра,Вектра,Сигнум и т.н./-23 лв.

В събота го смених на мойта,като го взех от Опел за 23 лв. :crazy::crazy::crazy::crazy:

Stoyan Georgiev
15-03-2010, 13:23
90% отгоре при аутоиталия, чудница

stelt
15-03-2010, 16:30
Ако ще взаимствате части от боксери и дукатота, аз си купувам от Корект ауто. Магазина се намира на Раковски 13. Цените които ми дават там засега са най-добри.

Mury
16-03-2010, 09:39
Проблема е,че повечето части за 159 се произвеждат още само оригинални,демек нямат заместители :screwy::screwy::screwy:но скоро и това ще стане-скоро разбрах,че Технорот вече имат в каталога си,носачи за 159,доскоро имаше само оригинал в Аутоиталия/няма да му казвам цената,да не припаднете/:Bolt::Bolt::Bolt:

dilian alfa gtv
16-03-2010, 10:47
Някой има ли представа колко струва лагер за тази кола имам едно виене отпред в дясно се чува най силно.надявам се като махна сега зимните гуми да изчезне но някой ако е сменял да сподели-колата е на 54 000

Mury
16-03-2010, 11:11
Някой има ли представа колко струва лагер за тази кола имам едно виене отпред в дясно се чува най силно.надявам се като махна сега зимните гуми да изчезне но някой ако е сменял да сподели-колата е на 54 000

И аз имам виене но отзад,надявам се и аз като сложа летните гуми да изчезне,иначе съм проверявал за цена-задна главина-300 лв.:screwy::screwy::screwy: предната предполагам ще е по-скъпа

AR147
16-03-2010, 11:27
И аз имам виене но отзад,надявам се и аз като сложа летните гуми да изчезне,иначе съм проверявал за цена-задна главина-300 лв.:screwy::screwy::screwy: предната предполагам ще е по-скъпа
Страшни цени ,направо му иде на човек да я остави в гаража и да я гледа като експонат.

Навремето имахме семейна Фиат Брава ,през далечната 2002-ра я взехме на 3 години,ангренажния ремък тогава беше 120 лева за тази кола,в момента е 30.

Докато не започнат повече производители да правят части за 159 така ще да е .

dilian alfa gtv
16-03-2010, 12:22
И аз имам виене но отзад,надявам се и аз като сложа летните гуми да изчезне,иначе съм проверявал за цена-задна главина-300 лв.:screwy::screwy::screwy: предната предполагам ще е по-скъпа
При мен се чува като цяло че е от гумите но по принцип шума идва повече от дясно и дано изчезне като ги махна с летните го нямаше
този шум.гумите ми са 225/50/17 и е нормално да шумят но шумът който се чува е точно като от лагер.ще споделя като ги махна дано не е лагер че и гаранцията ми изтече преди 2 дни.

vassil.tzanev
16-03-2010, 14:05
аз лично също имам виене, което влиза в резонанс на около 80 км/ч при зимните гуми (225/50/16) и на около 40км/ч с летните (235/45/18 ) - лагер на главина на предно ляво колело, но като сложа новите летни, тогава ще го... иначе и аз се надявах да изчезне следкато сложа зимните, защото старите ми летни бяха ужасни и имах съмнения, че е от самите гуми... уви...

dilian alfa gtv
16-03-2010, 16:40
аз лично също имам виене, което влиза в резонанс на около 80 км/ч при зимните гуми (225/50/16) и на около 40км/ч с летните (235/45/18 ) - лагер на главина на предно ляво колело, но като сложа новите летни, тогава ще го... иначе и аз се надявах да изчезне следкато сложа зимните, защото старите ми летни бяха ужасни и имах съмнения, че е от самите гуми... уви...

При мен също се чува отпред колега ще излезе лагер и при мен така като гледам ще чакам да споделиш за цена и от каде го поръча а аз като сменя гумите ще пиша дали има промяна и ще поръчвам и аз.

antonyonkov
16-03-2010, 23:52
ХМ, като казахте за виене, преди 2 седмици смених дискове и накладки, и ми се струва, че и при мен има леко виене при по-големи скорости, но нещо не мога да определя откъде е.

Mury
17-03-2010, 09:50
аз лично също имам виене, което влиза в резонанс на около 80 км/ч при зимните гуми (225/50/16) и на около 40км/ч с летните (235/45/18 ) - лагер на главина на предно ляво колело, но като сложа новите летни, тогава ще го... иначе и аз се надявах да изчезне следкато сложа зимните, защото старите ми летни бяха ужасни и имах съмнения, че е от самите гуми... уви...

По-принцип зимните гуми вият доста повече от летните,просто защото така са устроени,и са доста по-меки:devil2::devil2::devil2:

dilian alfa gtv
17-03-2010, 11:01
ХМ, като казахте за виене, преди 2 седмици смених дискове и накладки, и ми се струва, че и при мен има леко виене при по-големи скорости, но нещо не мога да определя откъде е.

При мен вие още от 30км още от самото потегляне също и във волана се осеща като лека вибрация.

zlia
17-03-2010, 11:16
При мен също се чува отпред колега ще излезе лагер и при мен така като гледам ще чакам да споделиш за цена и от каде го поръча а аз като сменя гумите ще пиша дали има промяна и ще поръчвам и аз.

Мой приятел има оригинален лагер-главина,който аз му поръчах,но си продаде колата и главината му остана.Продава го за 340лв,а иначе аз го платих с ОТСТЪПКА за 348лв.

antonyonkov
18-03-2010, 14:22
При мен вие още от 30км още от самото потегляне също и във волана се осеща като лека вибрация.

Колега ще бъдеш ли на следващото събиране на алфите във варна да сравним виенето и вибрациите. Ние май се запознахме един път случайно.

dilian alfa gtv
18-03-2010, 14:39
Колега ще бъдеш ли на следващото събиране на алфите във варна да сравним виенето и вибрациите. Ние май се запознахме един път случайно.

Познаваме се да но тогава не бях с 159-ката а с ГТВ-то.тази неделя която идва бях там но нямяше друга 159 за жалост.ако изкаш следващата среща последната неделя на месец март а по точно 28.03 в 15.30 ако можеш да дойдеш ще бъда и аз там.да се надявям че до тогава ще ми дойдат летните гуми и да видим дали ще има промяна.

antonyonkov
18-03-2010, 15:02
Аз минах покрай вас, но нямах време да се отбия.
ОК ще гледам да бъда там на следващата.

boian
18-03-2010, 17:25
Да се надявам, че до срещата ще съм излязъл от бокса, вече с летни гуми и боядисани джанти

dilian alfa gtv
19-03-2010, 12:17
Да се надявам, че до срещата ще съм излязъл от бокса, вече с летни гуми и боядисани джанти
Дано колега да се съберем да си сравним болежките по колите ни:cheers:

Mury
20-03-2010, 10:24
Ай стига спам:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:

boian
21-03-2010, 18:36
Да не отварям нова тема: тези джанти R18, 5*110, ET40, 8J ще станат ли на 159?http://carshop.bg/Djanti-TOORA-T670c

Mury
22-03-2010, 10:29
Да не отварям нова тема: тези джанти R18, 5*110, ET40, 8J ще станат ли на 159?http://carshop.bg/Djanti-TOORA-T670c

Би трябвало да станат Бояне,тва са реплики на джантите от 147/156 ТИ.Много са красиви и смятам че ще отиват на 159-ката :evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:

INTEGRALE
22-03-2010, 13:21
Би трябвало да станат Бояне,тва са реплики на джантите от 147/156 ТИ.Много са красиви и смятам че ще отиват на 159-ката :evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley:
Видях тъмна 159-ка с такива и седят супер:go:

dilian alfa gtv
12-04-2010, 10:31
За справка:предна лява лагер-главина в ММ оригигинална 486лв.лагера ми вие като карпатски вълк и трябва да го сменям колата е на 55х.км сега го търся лагера някъде по евтин ако не поръчвам в ММ.

zlia
12-04-2010, 11:09
За справка:предна лява лагер-главина в ММ оригигинална 486лв.лагера ми вие като карпатски вълк и трябва да го сменям колата е на 55х.км сега го търся лагера някъде по евтин ако не поръчвам в ММ.

Имам я чисто нова-оригинална на цена-340лв.

dilian alfa gtv
12-04-2010, 13:26
Имам я чисто нова-оригинална на цена-340лв.

Намерил съм го колега по евтино с голяма търговска отстъпка.мерси все пак поздрави:bg:

Stoyan Georgiev
12-04-2010, 13:47
споделяйте ги тея далаверските цени, като дойде време и на другите да сменят :) :drool::bg:

dilian alfa gtv
12-04-2010, 13:55
споделяйте ги тея далаверските цени, като дойде време и на другите да сменят :) :drool::bg:
Ще споделя но незнам как ще я ползвате тази отсъпка защото аз я ползвам но се занимавам в тази област и затова ми идва на цена.

zlia
12-04-2010, 18:17
Цената,която съм обявил е също с отстъпка,но за ОРИГИНАЛНИ продукти е по-малък процент и то с доста от шир-потребата.

antonyonkov
22-04-2010, 15:18
Здравейте, налага ми се да сменям двата предни долни носача. Кажете, ако знаете някъде изгодно да се купят, че ми казаха цени от 650 лв някъде за носач, което изобщо не ми харесва.

dilian alfa gtv
23-04-2010, 10:25
Здравейте, налага ми се да сменям двата предни долни носача. Кажете, ако знаете някъде изгодно да се купят, че ми казаха цени от 650 лв някъде за носач, което изобщо не ми харесва.
Л.С колега

dilian alfa gtv
11-05-2010, 11:22
Сменена предна дясна лагер-главина на 55 000км марка SKF цена 350лв.

alfageorgi
04-11-2010, 20:21
Я да оживим малко темата.Някой знае ли как точно се свалят крушките на мигачите отпред във средната секция на фаровете?Като гледам отпред предполагам , че се завърта около оста си цялата букса заедно с крушката , но не съм сигурен , та затова питам да не направя някоя беля пък и мястото е кофти и трудно се стига.

glavnia
05-11-2010, 04:44
Крушките на мига4ите отпред, това ли ти е кахаъра... гледам сам си си отговорил... Моята хубавица я карам 3 години по шиб. бълг. пъти6та и за 70К километра доста скромно, 6тото и треперям, мога да кажа: Шарнирите заминаха, долни носачи при мен излиза 520 лв от динекспрес, за рециклиране да не говорим, всичко е изчислено по японски, вече съм на 100К км. и носачите за смяна, в Европа се сменят на 400-500 К Км, значи на кмета да му го ... пратя касовия бон от сервиза, или най добре на жена му. Сливчо Атанасов е нашия кмет и Всеки ден го споменавам, даже и родата му. Още кво, не си слагай POWERBOX, защото турбото заминава за 1000 км. там ремонта ми дойде като свадба..., забравих, Рейката ми проте4е, заради кмета разбира се, намериха ми от новата ланчиа Делта за 600 евра от морга ж италия, и много се радвам все още, и се радвам, 4е съм се родил тука- късметлия, а и Кмета, нова реика 1800 евро, но нали сме българи, как да ги дадеш, та колата е на 100К км., макар и стара ве4е на 4 години, а 3 са в БГ, странно, че кру6ките на мига4ите са ми оригиналните, с много приятен сребърен отенък, жичката даяне, въпреки дупките, явно само крушките са правени за българия, а твоята колега ако е от Германия, явно затова не моиш се опраиш...
Желая на всички успешни ремонти и бърза доставка на необходимите компоненти, макар и стари, 159 за нашия пазар, това си е извънземна работа! ... Ааа, забравих и аз да попитам, защо не занася на завоите, влизам бързо, рязко, не върти гъзъ като някоя малка.. БМВ. :oops:

---------- Post added at 02:44 ---------- Previous post was at 02:29 ----------

Забравих и аз за лагерите на предните колела преди бая време вече забравих колко дадох, но занам, че ще да е от дупките, от дупките се развалят, като покараш малко така, вземат че се оправят за мало, кат'чели и после се дораздрънкват, от дупките е нали.. Казват да стиснем зъби още 1-2 години и Пътя ще стане лесен.. ;)

alfageorgi
05-11-2010, 09:16
Колега , благодаря за поста .Тая сутрин направо ми оправи настроението, като прочетох ти през какви мъки си минал досега , а аз за какви дреболии се ядосвах. Карам моята от 1 г.и няколко месеца и до момента освен филтри , ремъци , масла , въобще консумативи нищо друго не съм сменял , а машината си върви доволно по нашия лунен пейзаж.Трябва да ти кажа , че Плевен е в пъти по-зле от Пловдив.Е , прави ми проблеми от време на време -блокирал ЕГР-клапан , но това явно е от "качествените ни горива".За крушката на мигача се сетих да погледна снощи в книгата и там видях точно как се сваля.Не , че е изгоряла просто сменях тази на габарита с диодна и старата взе , че падна вътре във фара при изваждането и просто трябва от някъде да бръкна да я извадя , а единственото място е през отвора на крушката на мигача и то явно ще става с пинсета.

boian
05-11-2010, 16:47
А не ти ли свети чека за изгоряла крушка като е диод?

alfageorgi
05-11-2010, 21:35
Свети естествено и сега ще решаваме проблема по български , като включим по веригата допълнително съпротивление което ще лъже компютъра , че си работи нормална крушка с консумация 5 вата.Това е елементарен трик който може да ти свърши всеки телевизионен или радиотехник дето е малко по в час с автоелектрониката.Не съм го измислил аз , май е масова практика , но за сметка на тая игра габаритите сега светят доста по-интересно и ярко защото на мястото на стандартната крушка има диодна такава с 5 диода.Ако не ме домързи може и да я снимам и да я кача за да видиш как изглежда.Абе в интерес на истината упражнението го правя защото не ми се кара постоянно на къси през деня и да си тормозя ксеноните до м.март за кефа на ченгетата.Сега и да ме спрат ще им казвам , че това са ми дневните светлини защото светят доста по яко от нормален габарит и колата е осветена и видима.

Mury
08-11-2010, 12:03
Свети естествено и сега ще решаваме проблема по български , като включим по веригата допълнително съпротивление което ще лъже компютъра , че си работи нормална крушка с консумация 5 вата.Това е елементарен трик който може да ти свърши всеки телевизионен или радиотехник дето е малко по в час с автоелектрониката.Не съм го измислил аз , май е масова практика , но за сметка на тая игра габаритите сега светят доста по-интересно и ярко защото на мястото на стандартната крушка има диодна такава с 5 диода.Ако не ме домързи може и да я снимам и да я кача за да видиш как изглежда.Абе в интерес на истината упражнението го правя защото не ми се кара постоянно на къси през деня и да си тормозя ксеноните до м.март за кефа на ченгетата.Сега и да ме спрат ще им казвам , че това са ми дневните светлини защото светят доста по яко от нормален габарит и колата е осветена и видима.

По-елемнетарния начин е,продават се диоди със вградено съпротивление за лъжене на чека:mobile::mobile::mobile:

boian
08-11-2010, 15:41
Къде ги има?

Mury
08-11-2010, 16:15
Къде ги има?

При тези дето продават ксенони:yes::yes::yes:

П.С.Тея дни трябва да ти дойде капачката за скоростния лост-поръчал съм ти:yes::yes::yes:

boian
08-11-2010, 16:27
Ура! Мерси! Гледах по сайтовете за ксенони, ама не видях да пише кои диоди са със съпротивление

Mury
08-11-2010, 17:03
Ура! Мерси! Гледах по сайтовете за ксенони, ама не видях да пише кои диоди са със съпротивление

Ами и аз незнам,но съм виждал с очите си:yes::yes::yes:и комплекта бяха около 20 кинта или нещо такова:yes::yes:

boian
06-02-2011, 18:58
Някой знае ли как се отваря фара, че ми е паднало онова капаче пред крушката на дългите и се лангърка из фара.

Z:)m
11-02-2011, 12:27
Искам и аз да използвам темата за да задам тук 1-2 въпроса.
1 - пръскалките за фаровете не работят, т.е не пръскат, а би трябвало да се включват заедно с тези за предното стъкло, при включени къси светлини. Къде да търся проблема?
2 - как се регулират пръскалките за предното стъкло, защото едната пръска направо в/у покрива на автомобила? Опитах се да ги въртя на ръка - не помръдват. Не исках да ги насилвам, защото са пластмасови и се опасявам да не ми останат в ръчичките. Отделно, че са под предния капак и е малко труден достъпа до тях.

Извинявам се, ако въпросите ми Ви звучат "малоумно", но пък аз се чувствам като индианец...

П.П.
става въпрос за Алфа 159 1.9 JTDm

Bobo
11-02-2011, 13:06
Искам и аз да използвам темата за да задам тук 1-2 въпроса.
1 - пръскалките за фаровете не работят, т.е не пръскат, а би трябвало да се включват заедно с тези за предното стъкло, при включени къси светлини. Къде да търся проблема?
2 - как се регулират пръскалките за предното стъкло, защото едната пръска направо в/у покрива на автомобила? Опитах се да ги въртя на ръка - не помръдват. Не исках да ги насилвам, защото са пластмасови и се опасявам да не ми останат в ръчичките. Отделно, че са под предния капак и е малко труден достъпа до тях.

Извинявам се, ако въпросите ми Ви звучат "малоумно", но пък аз се чувствам като индианец...

П.П.
става въпрос за Алфа 159 1.9 JTDm

Регулират се с отверката и смело :) А за пръскалките трябва нивото на течноста в казанчето да ти е задължително поне половината за да работят - освен това провери бушоните защото помпата за фаровете е доста сериозна и при проблем гори бушона в секунда ;) Естественно да не споменавам че ако има течове начи има спукан маркуч:)

Mury
11-02-2011, 13:44
Искам и аз да използвам темата за да задам тук 1-2 въпроса.
1 - пръскалките за фаровете не работят, т.е не пръскат, а би трябвало да се включват заедно с тези за предното стъкло, при включени къси светлини. Къде да търся проблема?
2 - как се регулират пръскалките за предното стъкло, защото едната пръска направо в/у покрива на автомобила? Опитах се да ги въртя на ръка - не помръдват. Не исках да ги насилвам, защото са пластмасови и се опасявам да не ми останат в ръчичките. Отделно, че са под предния капак и е малко труден достъпа до тях.

Извинявам се, ако въпросите ми Ви звучат "малоумно", но пък аз се чувствам като индианец...

П.П.
става въпрос за Алфа 159 1.9 JTDm

Аз съм имал случай с неработещи пръскалки на фаровете,беше запушен тройника който разделя течноста към двете пръскалки,и отделно на едната линия и беше блокирал клапана.Другото Бобо ти го е казал,с по тънка отвертка ги ръчкай 8)8)8)

Bobo
11-02-2011, 14:02
Аз съм имал случай с неработещи пръскалки на фаровете,беше запушен тройника който разделя течноста към двете пръскалки,и отделно на едната линия и беше блокирал клапана.Другото Бобо ти го е казал,с по тънка отвертка ги ръчкай 8)8)8)

Абе тройника на 159 за да се запуши трябва да глътне костилка от маслина 8)

Mury
11-02-2011, 20:27
Абе тройника на 159 за да се запуши трябва да глътне костилка от маслина 8)

Така е ,ма кат блокира клапана е същото,нема отблокиране,аз говоря за кола втора ръка седяла 1 година по автосалони за да се продава:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Z:)m
14-02-2011, 11:36
Така е ,ма кат блокира клапана е същото,нема отблокиране,аз говоря за кола втора ръка седяла 1 година по автосалони за да се продава:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Специално този екземпляр не се е заседявал, а е бил каран... и то юнашки.
Предните дискове бяха станали на вестник, а за накладките няма и да споменавам.
Само за статистиката - колата бе на почти 82 000 км.

dilian alfa gtv
14-02-2011, 13:44
Специално този екземпляр не се е заседявал, а е бил каран... и то юнашки.
Предните дискове бяха станали на вестник, а за накладките няма и да споменавам.
Само за статистиката - колата бе на почти 82 000 км.
Колега сподели повече за автомобила тук год . цвят . ниво на обурудване ,мотор и т.н па ако може и снимки.?::nuke:

Z:)m
15-02-2011, 17:39
Колега сподели повече за автомобила тук год . цвят . ниво на обурудване ,мотор и т.н па ако може и снимки.?::nuke:

Честно казано не съм запознат много добре със 159-ките и кое ниво на оборудване как се нарича и какво включва.
В общи линии обаче мога да сведа следната информация:
- Алфа Ромео 159, 1.9 JTDm - 2006 год. Цвят черен, 17" джанти, кожен салон (жълто-кремав на цвят), ел. подгряване на седалките, аудио система BOSE, круиз контрол, ксенонови къси светлини с автоматично регулиране на височината и разни др копчета ;). Не знам дали има блутуут система, но има някаква тел.слушалка нарисувана на копчето за регулиране звука на аудиото, разположено на волана.

Утре ще кача и няколко снимки.

EDIT:
ето и снимките. Качеството им е ужасно, защото ги правих снощи, на прибиране от работа.
Извинявам се на Mury, че му оспамих темата! Надявам се да не се сърди много ;)

boian
20-02-2011, 17:21
Аз пък от петък съм с това, благодарение на pininfarina

alfageorgi
20-02-2011, 18:05
Аз съм така от 3 месеца само дето монтирах дневните не под , а върху никелираните лайсни и ги вързах заедно с габаритите на които пък сложих и диодни крушки с по пет диода.Стана много добре защото светлината от дневните се отразява и в самата никелирана лайсна под нея , а заедно с диодните габарити свети доста добре ,като си карам така денем без въобще да пускам късите.Ще кача и снимки утре.

boian
20-02-2011, 19:48
Те нали се водят "Дневни светлини", не ни трябват късите. Проблема е, че трябва да се мерят разстояния, има изисквания за 60см между двете. Мойте ги вързах да се включват на бензиновата помпа, не на габаритите, щото имам проблем с копчето на светлините и съм го оставил на авто. Много ярко светят обаче през нощта, не знам дали КАТ няма да правят проблем, независимо че имам сертификат. Btw най-накрая си намерих диоди за габаритите, които да не показват грешка на чека.

rusiq86
20-02-2011, 21:09
Извиняваите за поста ми, но следя раздела, мисля да купувам скоро една 159 :) и тукмо прочетох за тея габарити. Ако може някакво инфо и откъде да си набавим :)

gostenka
20-02-2011, 23:04
Някой може ли да каже колко излиза и на колко км се сменят ремъците и ролките на този мотор?:static:

alfageorgi
20-02-2011, 23:05
Абе честно казано така както и аз ги монтирах двете дневни светлини не бяха в границите съгласно това Правило 48 рев.5 на ИКЕ -ООН в отстоянието от външните им краища до двата края на автомобила -400мм.т.к. то бе повече.Между тях си ги имаше 600 мм.,за височината няма проблем.Именно за да спазвам всичко с точност сложих диодите на мястото на габаритите и ги вързах заедно с дневните.В това положение вече копче не могат да ми кажат т.к.са изпълнени изискванията защото средната секция на фара където са диодите на габарита , както и мигачите вече са на по-малко от 400 мм от двата края на автомобила, но съм сигурен , че 99.9% от полицаите не знаят нищо за това правило.Алтернативата да слагам дневните отдолу около халогените над или под тях на бронята изобщо не ме кефи.

antonyonkov
22-02-2011, 00:54
Те нали се водят "Дневни светлини", не ни трябват късите. Проблема е, че трябва да се мерят разстояния, има изисквания за 60см между двете. Мойте ги вързах да се включват на бензиновата помпа, не на габаритите, щото имам проблем с копчето на светлините и съм го оставил на авто. Много ярко светят обаче през нощта, не знам дали КАТ няма да правят проблем, независимо че имам сертификат. Btw най-накрая си намерих диоди за габаритите, които да не показват грешка на чека.

ООО, кажи ги тея диоди, обиколил съм сумати еладжии и никой не помага.

dilian alfa gtv
22-02-2011, 17:38
ООО, кажи ги тея диоди, обиколил съм сумати еладжии и никой не помага.

Верно и аз изкам да знам да тези диоди от каде да си купя ,а иначе по темата която се заформи за дневните светлини аз съм твърдо против просто не ми харесва как стои на колата изглежда ми като накичен ТИР ..!?
Не изкам никой да се обижда сега от колегите това си е мое мнение просто на мен ни ми харесва -иначе към боянски нека сподели от къде си взе диодите за габаритите.!?:thumbup::thumbup::thumbup:

dilian alfa gtv
22-02-2011, 17:38
ООО, кажи ги тея диоди, обиколил съм сумати еладжии и никой не помага.

Верно и аз изкам да знам да тези диоди от каде да си купя ,а иначе по темата която се заформи за дневните светлини аз съм твърдо против просто не ми харесва как стои на колата изглежда ми като накичен ТИР ..!?
Не изкам никой да се обижда сега от колегите това си е мое мнение просто на мен ни ми харесва -иначе към боянски нека сподели от къде си взе диодите за габаритите.!?:thumbup::thumbup::thumbup:

Mury
22-02-2011, 17:43
Верно и аз изкам да знам да тези диоди от каде да си купя ,а иначе по темата която се заформи за дневните светлини аз съм твърдо против просто не ми харесва как стои на колата изглежда ми като накичен ТИР ..!?
Не изкам никой да се обижда сега от колегите това си е мое мнение просто на мен ни ми харесва -иначе към боянски нека сподели от къде си взе диодите за габаритите.!?:thumbup::thumbup::thumbup:

Аз съм на същото мнение за дневните светлини,иначе аз си карам на фарове,и съм с обикновенни крушки,харесва ми как светят фаровете,затова се отказах да слагам китайски ксенон.:dance::dance::dance:

boian
22-02-2011, 17:55
Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/

dilian alfa gtv
22-02-2011, 19:20
Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/

Точно така боянски ,аз затова казвам да не си обиди някой и смятам не си го взел навътре ,обаче аз смятам сега да слагам ксенон на 159 -ката и чип скоро и ако може да споделиш на л.с какъв ти е ксенона и къде сложи чипа на колата ,че много натовархиме темата тука....спааам здраво:blah::blah::blah:

Поздрави и мерси предварително за отговора.!?:thumbup::thumbup::thumbup:

dilian alfa gtv
22-02-2011, 19:21
Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/

Точно така боянски ,аз затова казвам да не си обиди някой и смятам не си го взел навътре ,обаче аз смятам сега да слагам ксенон на 159 -ката и чип скоро и ако може да споделиш на л.с какъв ти е ксенона и къде сложи чипа на колата ,че много натовархиме темата тука....спааам здраво:blah::blah::blah:

Поздрави и мерси предварително за отговора.!?:thumbup::thumbup::thumbup:

alfageorgi
22-02-2011, 21:20
Понеже ксенона ми е минимум 90лв единия, по-изгодно ми излезе да сложа Дневни светлини. Грозно или не- на мене ми харесва как свети, на жена ми -не й харесва, ама то дето има една приказка:" мненията са като дупетата- всеки си има по едно". А за диодите за габарити, точно под носа ни са:http://www.bktuning.net/

Абе не знам при теб , но при мен точно с такива диодни крушки за габаритите чека си светеше , дори и след като към тях вързах и дневните светлини защото консумацията е много малка , та се наложи да правим едни номера по включване на допълнително съпротивление по веригата за да имитираме товара от 5 вата на обикновените крушки.Иначе дневните ги сложих точно заради това да не си прецакам ксенона цяла зима с постоянно включване и изключване, че едната крушка само която е с вграден баласт е около 100 лв.даже и китайските.

dilian alfa gtv
22-02-2011, 21:33
Мнението ми се е дублирало, за което се извинявам ако може някой от модераторите да го изтрие и това също.
:flowers:

boian
22-02-2011, 21:59
На по-горе цитирания сайт има точно диодни крушки за габарити, на които чека не отчита грешкаhttp://www.bktuning.net/Photos/Lights/Bulbs/T10CB.jpg. Моя ксенон си е фабричен с бленда /биксенон/, обаче крушката ми е D1S = 90лв. Относно чипа, не съм писал, че имам, но като се видим ще си говорим

alfageorgi
23-02-2011, 00:21
На по-горе цитирания сайт има точно диодни крушки за габарити, на които чека не отчита грешкаhttp://www.bktuning.net/Photos/Lights/Bulbs/T10CB.jpg. Моя ксенон си е фабричен с бленда /биксенон/, обаче крушката ми е D1S = 90лв. Относно чипа, не съм писал, че имам, но като се видим ще си говорим

Е сега като гледах внимателно сайта наистина се оказва , че съм взел от другите -тези в дясно от посочените от теб , с 5-те диода /макар в обявата да са ги писали с 9/, но без функцията за лъгане на чека.Карай , аз и така се оправих.Ксенона ми е същия като при теб.Даже имам и бонус още при покупката , продавача ми даде и резервна ксенонова крушка , но честно казано не съм я и пробвал и не знам дали въобще работи , но е точно филипса от сайта който си посочил

antonyonkov
24-02-2011, 19:51
Вече и аз съм с диодните крушки. Супер е!! 10х колега.

Mury
07-03-2011, 11:15
Смяна задна дясна лагер главина-250 лв.от Аутоплюс-СНР/за оригинално вграждане/

П.С.Колата сега е по-тиха от вятъра :pimp::pimp::pimp:

DJraceman
07-03-2011, 13:21
250 е добра цена аз на 156 плащах по толкова...след колко километра каране си замина?

Mury
07-03-2011, 13:50
250 е добра цена аз на 156 плащах по толкова...след колко километра каране си замина?

Тя си беше тръгнала още като купих колата на 60 000 км.,но сега стана непоносимо виенето,като карпатски вълк.Иначе знам че им е слабо място главините,мойта се съмнявам че проблема е дошъл от задържащо жило на ръчната,или страничен удър в задното окачване,защото имаше и крива джанта на това място:pimp::pimp::pimp:

Mury
09-03-2011, 13:30
Опс забравих да напиша,Ноември месец смених и горен ляв носач,след като се опитах да го рециклирам,но изкара 3 месеца.Носач от ТиН Фиорела,на вид много добра изработка-200 лв.,имаше и оригинал но беше с малкия шарнир за 159-ки след 2008:smartass::smartass::smartass::smartass:

Gecata
09-03-2011, 13:44
Незнам ама като чета раздела 159 направо настръхвам.
Цените за поддръжката, съединители, рейки, главини все хубави цени б*си:throw:

Mury
09-03-2011, 13:49
Незнам ама като чета раздела 159 направо настръхвам.
Цените за поддръжката, съединители, рейки, главини все хубави цени б*си:throw:

Е кво А6-цата да не е много по-евтина:smartass::smartass::smartass:Плюс това да не забравяме рейката какво производство е-немско:?:?:?Главините за мен на всяка по-тежка кола си е нормално да заминават бързо.Във всяка кола има нещо което не е изчислено като хората:priest::priest::priest:Важното е че като се качиш един път в нея,и няма слизане.Аз първоначално въобще не харесвах централната конзола,но бързо свикнах,даже сега ще я модифицирам

Gecata
09-03-2011, 14:04
Незнам, нека не спориме немско/италианско, но малко стресиращо ми действат проблемите с главините примерно, аз не съм чувал до сега за такива проблеми при някой автомобил...
Или пък рейката да замине на 75 000, моята е над 200 000 и си е заводската, до кога ще кара незнам...иначе предполагам, че цената няма да ми хареса ако трябва да я сменям. Носач 250 лв!? Вярно алдито е с 8 бр. но комплекта се продава за 300-400 лв.
За тва малко ме стресират тези цени на 159-ката.
Иначе безспорно страхотен автомобил е и както казах в другата тема, вероятно ще е следващата ми, но не ми "помагаш" като ме плашиш с тея цени :priest: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

bouncer
09-03-2011, 14:20
Незнам, нека не спориме немско/италианско, но малко стресиращо ми действат проблемите с главините примерно, аз не съм чувал до сега за такива проблеми при някой автомобил...
Или пък рейката да замине на 75 000, моята е над 200 000 и си е заводската, до кога ще кара незнам...иначе предполагам, че цената няма да ми хареса ако трябва да я сменям. Носач 250 лв!? Вярно алдито е с 8 бр. но комплекта се продава за 300-400 лв.
За тва малко ме стресират тези цени на 159-ката.
Иначе безспорно страхотен автомобил е и както казах в другата тема, вероятно ще е следващата ми, но не ми "помагаш" като ме плашиш с тея цени :priest: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

А за ауди А6 след 2006 как са цените? щото не сравнявай твоята кола с кола 8-10 години по-нова като цени на поддръжка. А аудито колко е струвало ново? Ъм?

Mury
09-03-2011, 14:36
А за ауди А6 след 2006 как са цените? щото не сравнявай твоята кола с кола 8-10 години по-нова като цени на поддръжка. А аудито колко е струвало ново? Ъм?

Нека избегнем споровете от другите раздели,немско-италианско,бензин-дизел.Все пак всеки мисли предварително за поддръжката на дадена кола,и сам преценява.Ние на споделяме за да плашиме,просто споделяме опит.Иначе да си кажа честно,въобще не съм мислил за поддръжка,просто я видях,покарах я,и я взех,друго няма.Иначе все си мисля,че цените са добри,сравнение с други марки,да не говориме за 147/156 при които е по-евтино,но доста по-често:metal::metal::metal::metal::metal:

П.С.А и с времето се свиква

Flame
09-03-2011, 19:28
Колата е нова,а при новите няма евтино:-P.За справка на А6 2006 година рейката е около 3500 лв,като след реални 150 000 км е почнала да протича.

DJraceman
09-03-2011, 23:57
Значи първо да започнем от рейките които до преди няколко години немския производител на рейки е произвеждал всичко останало но не и тях качествено...съответно фиат груп губи милиони в подмяна на рейки и сменя производителя проблемите там свършват! За съжаление много потребтели са засегнати. За главините незнам на моята 156ца сменях задна дясна главина редовно на всеки 3 месеца...защо задна дясна никой незнае! Но този проблем с главините се дължи също и на хубавите ни пътища! За подръжка мисля, че всяка кола си гълта определни средства, ако е нова аз мога да кажа в момента за смяна на масло, филтър маслен филтър купе = 400 лв. така, че всичко вече се движи в посока повишаване на цените а не за съжаление намаляване.

Но държа да споделя, че има нещо в италианските коли където никъде другаде го няма...като седнеш в 159ката като пример имаш усещането, че си седнал в автомобил всичко си е на правилното място и се чувстваш комфортно.

Мъри е прав, чес времето се свиква...

Mury
10-03-2011, 11:37
Значи първо да започнем от рейките които до преди няколко години немския производител на рейки е произвеждал всичко останало но не и тях качествено...съответно фиат груп губи милиони в подмяна на рейки и сменя производителя проблемите там свършват! За съжаление много потребтели са засегнати. За главините незнам на моята 156ца сменях задна дясна главина редовно на всеки 3 месеца...защо задна дясна никой незнае! Но този проблем с главините се дължи също и на хубавите ни пътища! За подръжка мисля, че всяка кола си гълта определни средства, ако е нова аз мога да кажа в момента за смяна на масло, филтър маслен филтър купе = 400 лв. така, че всичко вече се движи в посока повишаване на цените а не за съжаление намаляване.

Но държа да споделя, че има нещо в италианските коли където никъде другаде го няма...като седнеш в 159ката като пример имаш усещането, че си седнал в автомобил всичко си е на правилното място и се чувстваш комфортно.

Мъри е прав, чес времето се свиква...

Абсолютно брат,всичко е така,ма няма как аз сега да дам 2000 лв. за нова хубава рейка,ще си рециклирам мойта за по 200 лв.,па колко изкара.

П.С.Момчета,казвам ви да знаете,че имам нов долен ляв носач за 159,оригинал на добра цена,ако някой закъса да ми се обади.Имайте предвид че цената в Аутоиталия е 600+ лв.:gruebel::gruebel::gruebel:

DJraceman
11-03-2011, 19:51
Бърз технически въпрос...предните крушки за халогените са Н1 нали?

Mury
12-03-2011, 11:19
Бърз технически въпрос...предните крушки за халогените са Н1 нали?

Незнам,не съм сменял досега:dunno::dunno::dunno:а и нямам книжка да погледна

0888
12-03-2011, 17:50
H1 са колега.

navis
13-03-2011, 09:58
А някой знае ли, от коя година вече проблема с рейките го няма

RPWWD
13-03-2011, 13:53
А някой знае ли, от коя година вече проблема с рейките го няма

Мисля, че от 2008 насам...

DJraceman
13-03-2011, 18:07
За по сигурно от 2009 година проблема изчезва.

Mury
13-03-2011, 18:49
За по сигурно от 2009 година проблема изчезва.

Точно така,защото на Гъзи колата е 2008 и сменя рейка гаранционно:pp::pp::pp:

rusiq86
13-03-2011, 19:18
Приятел с VW, купена в края на 2010, на 4к км, вече два пъти сменя рейка! Колата е купена нова, за 34к Евро. И втория път се кара с тях, не искаха да го сменят!

dilian alfa gtv
14-03-2011, 12:49
Мойта е 2008г и проблеми с рейката не съм имал да не чува дявола.

RoMeO_156_GTA
15-03-2011, 16:40
Аз знам също за една 159-ка купена нова със сменена рейка (~ 2000 лв) около 75 000 км - щампа ВАГ :evilsmiley: А как ви звучи на 7 000 км да светне лампата за накладките , че са свършили :gruebel:

Mury
15-03-2011, 17:02
Аз знам също за една 159-ка купена нова със сменена рейка (~ 2000 лв) около 75 000 км - щампа ВАГ :evilsmiley: А как ви звучи на 7 000 км да светне лампата за накладките , че са свършили :gruebel:

За щампата всички знаем,иначе тая пак много е изкарала,иначе свършват по-рано:beer::beer::beer:

dilian alfa gtv
15-03-2011, 17:46
За щампата всички знаем,иначе тая пак много е изкарала,иначе свършват по-рано:beer::beer::beer:
Какви са признаците да е дебна тогава на 67х км още няма проблем.

antonyonkov
15-03-2011, 21:49
Вече и аз съм с диодните крушки. Супер е!! 10х колега.

Отново съм с нормалните крушки. Тези диодните се оказаха проблемни, почнаха да ми дават грешка, а в същото време светеха. Отидох в алфа и като ги махнахме миришеше на изгоряло и те самите бяха леко пообгорели. Казаха ми дори, че може да прецакат сериозно бордовия компютър.

boian
15-03-2011, 23:14
Хм, аз засега нямам проблеми

gostenka
25-03-2011, 23:35
Колеги да попитам нещо?Миналата седмица си докарах от Италия 159 2.4 JTDm, онзи ден смених маслата карах през деня и нямаше проблем вечерта тръгнах да пътувам и в един момент ми светна лампата на мотора колата влезе в сервизен режим повече от 110км не искаше да вдигне. На другия ден я закачихме на тестера имаше 4 грешки така и не ги запомних какви точно бяха изчистихме ги и колата се оправи. Днес пак я закачих и всичко си беше наред грешки нямаше. Някой случвало ли му се е нещо такова? Само да отбележа че колата беше стояла доста време с паднал акумулатор но когато сложих новия нищо не светеше. Благодаря предварително!

antonyonkov
26-03-2011, 03:27
Колеги да попитам нещо?Миналата седмица си докарах от Италия 159 2.4 JTDm, онзи ден смених маслата карах през деня и нямаше проблем вечерта тръгнах да пътувам и в един момент ми светна лампата на мотора колата влезе в сервизен режим повече от 110км не искаше да вдигне. На другия ден я закачихме на тестера имаше 4 грешки така и не ги запомних какви точно бяха изчистихме ги и колата се оправи. Днес пак я закачих и всичко си беше наред грешки нямаше. Някой случвало ли му се е нещо такова? Само да отбележа че колата беше стояла доста време с паднал акумулатор но когато сложих новия нищо не светеше. Благодаря предварително!

Да, на мен ми се е случвало. Най-вероятно си карала по магистрала с над 120 някъде /на автопилот/ и после си слязла от нея, където се е наложило да слезеш на по ниска скорост. Турбото не ти вдига повече от 0.8 бара някъде и съответно скороста ти е макс 100-110. При мен се оправяше, като загася и после пак запаля колата. Проблема ти ако е този, който описвам е в софтуера. При мен се реши след ремап.

Mury
26-03-2011, 08:01
Колеги да попитам нещо?Миналата седмица си докарах от Италия 159 2.4 JTDm, онзи ден смених маслата карах през деня и нямаше проблем вечерта тръгнах да пътувам и в един момент ми светна лампата на мотора колата влезе в сервизен режим повече от 110км не искаше да вдигне. На другия ден я закачихме на тестера имаше 4 грешки така и не ги запомних какви точно бяха изчистихме ги и колата се оправи. Днес пак я закачих и всичко си беше наред грешки нямаше. Някой случвало ли му се е нещо такова? Само да отбележа че колата беше стояла доста време с паднал акумулатор но когато сложих новия нищо не светеше. Благодаря предварително!
щом светва,значи има проблем,а щом има проблем пак ще се появи,само с чистене на грешки,нищо не става:whistle::whistle::whistle::whistle:

П.С.Опс че забравих да споделя-онзи ден задна биалетка-28 лв.

tanatos
26-03-2011, 18:56
Бърже кажете колко е централния отвор на джантите :)

RoMeO_156_GTA
26-03-2011, 19:53
Brera 5 x 110 ( 65.1 )
159 5 x 110 ( 65.1 )

65 mm

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/256822-giulietta-alloys-on-159-a.html

tanatos
26-03-2011, 20:09
Чудничко :) Чок мерси.

RoMeO_156_GTA
26-03-2011, 20:23
Чудничко :) Чок мерси.
Сайта където обикновенно проверявам ме подведе , 65 мм е :) Би трябвало като на Опел Сигнум и на останалите от тази база :gruebel:

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/256822-giulietta-alloys-on-159-a.html

tanatos
26-03-2011, 20:29
Тъкмо щях да ти дърпам ушите :) Явно няма да стане врътката.

gostenka
26-03-2011, 23:45
Благодаря! Според мен обаче сигурно е записала нещо когато акумулатора е бил слаб защото когато я купувах светеха доста лампи (за свещите и за мотора) но когато и сложих нов акумулатор и загаснаха,а след като ги изчистихме минах 200км и пак я закачихме и нищо не беше записала. А ако има проблем с нещо незнам дали няма веднага да покаже?Вече минаха 5 дни и всичко засега е наред.

Tsetso Milanov
28-03-2011, 19:22
Gostenka, първо - честито за страхотната придобивка, да си я търкаляш безаварийно с хиляди километри :) Не се плаши когато светне лампата Have Engine Checked (и респективно колата влезе в авариен режим) - колегите сигурно ще потвърдят че тя светва за щяло и нещяло. На мен примерно ми беше светнала, защото моторчето, което управлява променливата геометрия на клапите, беше спряло за секунда (после пак си работеше), но това моментално се отчита от ECU-то и колата влиза в авариен режим. По-важно е да си намериш добър диагностицик, защото чистенето на грешките само по себе си не означава оправяне на проблема, а не много хора в сервизите разбират какво им "казва" колата (Справка - официалния сервиз на Алфа в Плевен). В конкретния случай вероятно е нещо дребно, а ако не се е появило наново, може и да не се върне. И все пак, накарай твоите майстори да ти водят досие на колата и да го освежават след всяка диагностика (ако вече не го правят)... Успех.

Mury
28-03-2011, 19:52
В Плевен няма официал на Алфа -има на фиат но не съм чувал да има алфа която да ходи там .
Ти ако си се излъгал - друга бира .

Респективно приятелю,в Аутоиталия би трябвало да правят и Фиат и Алфа:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

gostenka
28-03-2011, 22:05
Благодаря за хубавото пожелание! Предполагам че си ги е имало грешките от преди и майстора така каза но каквото дойде щом нещо е измислено от човек значи човек може да го поправи! Друго да те попитам имаш ли диск за настройка на гласовите команди на Английски?

Tsetso Milanov
29-03-2011, 22:16
Не, нямам такъв диск. Досега не съм се заигравал с тях, но май се сещам че и а мен ми поиска един такъв диск като бърниках. Ако някой колега е попадал на такъв, ще ни е от полза да сподели :)

tanatos
29-03-2011, 22:32
На Blue and Me диск ли?

Tsetso Milanov
29-03-2011, 22:36
В Плевен няма официал на Алфа -има на фиат но не съм чувал да има алфа която да ходи там .
Ти ако си се излъгал - друга бира .

Странно, а това, което е отляво на изхода за Русе, отляво малко преди паметника Донските Казаци адски много наподобява сервиз на ФИАТ / Алфа:stretcher: Даже истинския софтуер си имаха хората, но с разчитането имаха затруднения - иначе услужливи типове, веднага предложиха да сменят една част за 200-300 лева :jason2: (дроселна клапа мисля че беше). Добре че се обадих на Варненския сервиз, та младежа им обясни какво точно им е изписал тестера и как няма нужда да сменят здрави части.

Както се досещате, не отидох по желание там, а от зор - светна любимата 'ламба' и колата си влезе в авариен :priest:. Сега, шегата настрана - тъй като често имам път към Плевен (ей сега уикенда бях пак там), ако може колега vodafon да препоръчаш някой компетентен сервиз или майстор в Плевен, където мога да я водя моята колица ако (не дай си Боже ) пак се обади някоя болежка? :cool:

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:32 ----------


На Blue and Me диск ли?
Не знам, признавам, че съм си доста бос в това. Ако на такъв трябва - такъв да е :) Стига да работи :drunk:

tanatos
29-03-2011, 22:37
Ако колата има Blue and Me пакет, значи това ще да е :):)

Tsetso Milanov
29-03-2011, 22:57
Мдам, ще трябва да поровя в 'ел мануел' отново за да отговоря ... нова среща с Френския ме очаква, че там всичко е "ан франсе" :)

gostenka
29-03-2011, 23:04
Не за съжаление нямам Blue and Me пакет но колата я взех от Италия и когато смених езика на менюто на навигацията ми поиска диск с гласови настройки и сега менюто е на Английски а гласовите команди на Италиански,но сигурно диска го имат само в ММ.

bouncer
04-04-2011, 16:10
пичове и дами,

дайте акъл от къде да си купя чистачки и стелка за шофьора, че оригиналната заприлича на ритана зелка за две години.....двеста и кусур лева ми взеха от Милано моторс за тези стелки....

dilian alfa gtv
04-04-2011, 16:39
Чистачки BOSCH около 70лв някъде лично аз съм доволен а стелки имам от колегите: marian и от VFTI вторите са по добри и бяха доста евтини ,но сега не знам дали има наличности.
За чистачките търси колегата spe4elist той работи в КИРОВ -вносител на BOSCH

boian
04-04-2011, 19:18
Аз да попитам- някой познава ли колегата със 159 1.9 дизел, който си е монтирал Браунов генератор да ни разясни нещата

Красимир
04-04-2011, 19:24
BOSCH започнаха да скърцат а са на няколко месеца:machinegunner:

Stoyan Georgiev
04-04-2011, 19:55
Аз да попитам- някой познава ли колегата със 159 1.9 дизел, който си е монтирал Браунов генератор да ни разясни нещата

:-o

Stoyan Georgiev
04-04-2011, 20:34
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=841290

gostenka
04-04-2011, 22:18
Колега за стелката незная но за чистачките отиди в представителство на Ауди или Фолксваген и си купи само гумички струват оригинални около 30лв махаш капачката от едната страна и сменяш само гумичката дори в комплекта дават резервна капачка казваш че искаш гумички за VW Cady след 2006 на моята миналата седмица ги смених и чистят уникално.

bouncer
05-04-2011, 10:38
Колега за стелката незная но за чистачките отиди в представителство на Ауди или Фолксваген и си купи само гумички струват оригинални около 30лв махаш капачката от едната страна и сменяш само гумичката дори в комплекта дават резервна капачка казваш че искаш гумички за VW Cady след 2006 на моята миналата седмица ги смених и чистят уникално.

и стават без никакви преправяния?

Mury
05-04-2011, 12:48
и стават без никакви преправяния?

Пичовете във Фиат форума си слагат такива на Браво,и аз мисля да ги пробвам наесен,че мойте Бош на 1.5 година и са отврат:icon_frown::icon_frown::icon_frown:Иначе за стелки,определено тези на Венци,аз съм с такива и съм доволен много8-)8-)8-)8-)

DJraceman
05-04-2011, 13:53
А оригинални не се ли продават или цифрата е страшна.

bouncer
05-04-2011, 14:18
Ако някой вземе да вдигне телефона в Милано моторс ще разберем....

Mury
05-04-2011, 14:28
Ако някой вземе да вдигне телефона в Милано моторс ще разберем....

Скъпи са,аз исках да си поръчвам,от друго място и пак бяха 100++ евра:drool::drool::drool:Тея на Венци пасват идеално,и не се пързалят:-D:-D:-D

bouncer
05-04-2011, 16:34
по спомени бяха около 220 лв стелките на Милано. Венци няма за 159-ка в наличност и не се знае скоро дали ще има.

DJraceman
05-04-2011, 20:01
Значи трябва да се разузнае...

gostenka
05-04-2011, 22:02
Чистачките стават без проблем тези на Кадито са едно към едно чистят перфектно!

Tsetso Milanov
07-04-2011, 23:33
Какви са тези цени за стелки в Бг просто нереални ... От предишния собственик на моята кола имам оригинални стелки, закупени от Алфа Франция с фактура, които струват 50 евро оригиналдъ :)... с апликацията 159 и всичко. Не ми го побира акъла как тук ще им искат 100++ евра .. :hi_temerature:

boian
10-04-2011, 18:55
Да питам за нещо друго. На 5 или 6-та скорост с малко газ на 1500-2500 оборота и ниска скорост чувам нещо като тихо виене в дясно отпред. Това го има само на 5 и 6-та предавка. Идеи?

dilian alfa gtv
11-04-2011, 09:27
Да питам за нещо друго. На 5 или 6-та скорост с малко газ на 1500-2500 оборота и ниска скорост чувам нещо като тихо виене в дясно отпред. Това го има само на 5 и 6-та предавка. Идеи?
Лагер сменял ли си колега ,въпреки че само на 5-6 предавка би трябвало да не е от него.

Mury
11-04-2011, 10:35
Да питам за нещо друго. На 5 или 6-та скорост с малко газ на 1500-2500 оборота и ниска скорост чувам нещо като тихо виене в дясно отпред. Това го има само на 5 и 6-та предавка. Идеи?

Какво значи вдясно,откъм веригата или откъм скоростите:asthanos::asthanos::asthanos:Зашото според мен,просто можеби чуваш диференциала:dance::dance::dance:

alfageorgi
11-04-2011, 19:20
Въпрос към имащите информация:цена на горен десен носач , от къде може да се вземе т.е. да е в наличност и има ли вариант да не е оригинален , ако има коя фирма е за предпочитане.Ако някой е сменял да сподели нещо , че при мен май нещата отиват натам-болта на носача макар още да не е сигурно -просто след гледане , чесане по главите на 2 майстори , напъване по цялото окачване -стабилизираща щанга , накрайници на рейка , носачи ,тампони, амортисьор и т.н. никъде нищо не се очертава явно, но хлопането в дясно макар и леко е налице и дразни.Някъкви предположения или умни предложения за решаване на проблема???

dilian alfa gtv
11-04-2011, 20:00
Въпрос към имащите информация:цена на горен десен носач , от къде може да се вземе т.е. да е в наличност и има ли вариант да не е оригинален , ако има коя фирма е за предпочитане.Ако някой е сменял да сподели нещо , че при мен май нещата отиват натам-болта на носача макар още да не е сигурно -просто след гледане , чесане по главите на 2 майстори , напъване по цялото окачване -стабилизираща щанга , накрайници на рейка , носачи ,тампони, амортисьор и т.н. никъде нищо не се очертава явно, но хлопането в дясно макар и леко е налице и дразни.Някъкви предположения или умни предложения за решаване на проблема???
Относно окачването отпред ти препоръчвам само оригинални носачи ,иначе бяхме търсили за един колега долни носачи и намерихме само на BIRTH и цената излизаше около 300лв някъде и ги нямаше и наличини в БГ налагаше се внос,но в последсвие се сложиха оригинални където цената беше над 600лв.
Ако може да споделиш на колко км. е колата ти да направим съпоставка колко е изкарала предницата.

alfageorgi
11-04-2011, 22:20
100650км.

голямата риба
11-04-2011, 23:54
имаш ЛС

antonyonkov
12-04-2011, 00:51
Сменял съм предни носачи - 2 горни преди около година и един долен носач преди 2 някъде. Наистина за предпочитане е оригинала. Има си гаранция 2 години, а с нашите пътища това си е повече от добре. Цената беше около 600 лв. С колегата dilian търсихме заместители, излизаше двойно по-евтино, но в крайна сметка се отказах. BIRTH дето ги намерихме ме посъветваха да не ги слагам, че бая бързо заминавали.
Ти пък в Плевен къде го счупи този носач :grin:, там нямате чак толкова лоши пътища.

Mury
12-04-2011, 15:35
Аз вече повече от 6 месеца съм с ляв горен носач Фиорела,и съм доволен,цената беше някъде малко над 200 лв.

dilian alfa gtv
12-04-2011, 17:29
Според мен определящ фактор е къде се кара колата примерно ако се кара повече в софия по паважа ще изкарат по малко носачите,аз карам 90% извънградско и още няма проблем да не чува дявола.

boian
12-04-2011, 21:19
Какво значи вдясно,откъм веригата или откъм скоростите:asthanos::asthanos::asthanos:Зашото според мен,просто можеби чуваш диференциала:dance::dance::dance:

Сякаш откъм скоростите. Ако чувам диференциала какво следва? Проблем или не? Шума е като от спаднала гума. Да гледам ли маслото в скоростната кутия? Btw: днес лизинга ме застреля с 1300лв данък мпс. Надявам се, че поне да е за две години.

dilian alfa gtv
12-04-2011, 21:48
[QUOTE=boian;872726]Сякаш откъм скоростите. Ако чувам диференциала какво следва? Проблем или не? Шума е като от спаднала гума. Да гледам ли маслото в скоростната кутия? Btw: днес лизинга ме застреля с 1300лв данък мпс. Надявам се, че поне да е за две години.[/QUOTE
Ами конете много колега ,аз минавам тънко 403лв- столична община :sniper:
При мен си пише данъка за коя година е, провери си защото може да се окаже че е за 2011 само,а друг случай при мой познат не получава нищо и съответно не превежда нищо на лизингодателя относно данък нА мпс-то ,но накрая при прехвърлянето ще ги плати на веднъж.

boian
12-04-2011, 22:27
[QUOTE=boian;872726]Сякаш откъм скоростите. Ако чувам диференциала какво следва? Проблем или не? Шума е като от спаднала гума. Да гледам ли маслото в скоростната кутия? Btw: днес лизинга ме застреля с 1300лв данък мпс. Надявам се, че поне да е за две години.[/QUOTE
Ами конете много колега ,аз минавам тънко 403лв- столична община :sniper:
При мен си пише данъка за коя година е, провери си защото може да се окаже че е за 2011 само,а друг случай при мой познат не получава нищо и съответно не превежда нищо на лизингодателя относно данък нА мпс-то ,но накрая при прехвърлянето ще ги плати на веднъж.

Щото за 2010г не съм плащал нищо, надявам се да е за двете години

Jivko7777
13-04-2011, 00:54
Щото за 2010г не съм плащал нищо, надявам се да е за двете години

Ясно е че за две ;) 657лв го дават за 1 год. ако я смятам на 260 коня, колата и 2006г. произведена ;)

toki4a
13-04-2011, 08:16
имам турбина от 2.4 jtdm 200коня
ако някой се интересува на лични ;)

Mury
13-04-2011, 12:09
Сякаш откъм скоростите. Ако чувам диференциала какво следва? Проблем или не? Шума е като от спаднала гума. Да гледам ли маслото в скоростната кутия? Btw: днес лизинга ме застреля с 1300лв данък мпс. Надявам се, че поне да е за две години.

Ми незнам бате,трябва да се види и чуе на живо,така само си говориме,закарай я на някое от ваще гурута във Варна:tongue2::tongue2::tongue2:

boian
13-04-2011, 14:09
Ми незнам бате,трябва да се види и чуе на живо,така само си говориме,закарай я на някое от ваще гурута във Варна:tongue2::tongue2::tongue2:
Чуха я, преглед й направиха, всичко ОК. Казаха да си усиля Босе-то и да си гледам кефа. А относно данъка- за 2 години е:clap:

gadimir
13-04-2011, 18:34
единия ми датчик на парктроника е умрял и целия парктроник не работи....някой да ме насочи за датчик 1бр(заден,десен)те май са еднакви ама нейсе.......и оригинален носач горен,ляв от елит кар -290лв добре ли е?

Bobo
13-04-2011, 19:02
единия ми датчик на парктроника е умрял и целия парктроник не работи....някой да ме насочи за датчик 1бр(заден,десен)те май са еднакви ама нейсе.......и оригинален носач горен,ляв от елит кар -290лв добре ли е?

По принцип съм правил няколко такива и обикновенно пробелма е контактен и не е нужно да се сменя датчика - добре е да се проверят кабелните контакти;)

boian
13-04-2011, 19:11
Датчик за парктроника струва 220лв нов. Аз смених преден

gostenka
14-04-2011, 20:30
Колеги някой забивало ли му е самопочистването на ДПФ-а и знае ли от какво може да забива?

antonyonkov
14-04-2011, 22:55
Колеги някой забивало ли му е самопочистването на ДПФ-а и знае ли от какво може да забива?

И това ми се е случвало. Аз ти казвам, че имаш моя проблем дето беше, ти не вярваш. Интересно, че друг не се е оплаквал, а точно ти с 2.4.

gostenka
14-04-2011, 22:59
И ти как го отстрани какво излезна?

antonyonkov
15-04-2011, 00:03
За всеки случай да сме сигурни, че това е проблема, изкарай я на магистрала и поддържай известно време високи обороти над 3000-3500, но понякога става и над 2300 и скорост над 140 км/ч и след това смъкни под 100 км, да видим ще ти се появи ли грешка и да не ти работи, както трябва турбото. Лошото е, че не винаги става. На мен в началото ми ставаше това да кажем веднъж на 5 пъти. Но накрая вече беше постоянно. И когато вече ми блокира и веднъж дпф-а на един баир извън градско, колата тресеше и не искаше изобщо да върви, вече бях много избеснял. Софтуера явно нещо не беше в ред. Проблема го решихме с чипосване. Аз лично доста се дърпах, но в крайна сметка, момчетата ми обещаха да ми върнат парите и стария софтуер, ако се появи проблема отново и се съгласих. И наистина нямам проблеми оттогава. Явно нещо софтуера, който ни слагат не е нещо в ред. Незнам и аз, не разбирам чак толкова, но така станаха при мен нещата. Виж дали има нов софтуер без да се налага да я чипосваш, може и така да се оправи.

Tsetso Milanov
15-04-2011, 00:10
единия ми датчик на парктроника е умрял и целия парктроник не работи....някой да ме насочи за датчик 1бр(заден,десен)те май са еднакви ама нейсе.......и оригинален носач горен,ляв от елит кар -290лв добре ли е?

За датчика потвърждавам - оригинален излиза между 218 и 228, и аз сменях 2. А и също така, напълно еднакви са и са взаимозаменяеми, няма значение преден-заден или ляв-десен.

И аз да споделя за пресен ремонт от вчера - след преглед на цялото окачване поради 9 месеца каране в България и лошо тропане по него, се оказа че е заминала само една биелета (задна) - цена за оригинална 57 лева (с отстъпката). Трябва да призная, че колицате ме изненадва доста приятно ... поне засега, пу пу. След усилено каране по Варненските пътища (който е от Варна да каже какво е състоянието им цяла зима и особено сега, когато е нарязано навсякъде) да замине само една биелета ... За мен това си е атестация за прилично здрав автомобил и качество на окачването.:respect:

Mury
15-04-2011, 14:57
Колеги някой забивало ли му е самопочистването на ДПФ-а и знае ли от какво може да забива?

Просто не изпълнявате процедурата докрай,или има нужда от принудителна регенерация.Ако се е задръстил много,се оправя само с принудителна регенерация:thumbup::thumbup::thumbup:

DJraceman
15-04-2011, 17:06
Принудителна регенерация или бензинова кола (в кръга на шегата)!

gostenka
15-04-2011, 20:14
Днес я закарах в Динекспрес и ми почистиха дебитомера и датчика на диференциално налягане и казаха че ако пак го направи трябва да се смени дебитомера. Ще я покарам и ще си проличи лошото е ако и когато сменя дебитомера не се оправи,но каквото дойде.

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:07 ----------


За всеки случай да сме сигурни, че това е проблема, изкарай я на магистрала и поддържай известно време високи обороти над 3000-3500, но понякога става и над 2300 и скорост над 140 км/ч и след това смъкни под 100 км, да видим ще ти се появи ли грешка и да не ти работи, както трябва турбото. Лошото е, че не винаги става. На мен в началото ми ставаше това да кажем веднъж на 5 пъти. Но накрая вече беше постоянно. И когато вече ми блокира и веднъж дпф-а на един баир извън градско, колата тресеше и не искаше изобщо да върви, вече бях много избеснял. Софтуера явно нещо не беше в ред. Проблема го решихме с чипосване. Аз лично доста се дърпах, но в крайна сметка, момчетата ми обещаха да ми върнат парите и стария софтуер, ако се появи проблема отново и се съгласих. И наистина нямам проблеми оттогава. Явно нещо софтуера, който ни слагат не е нещо в ред. Незнам и аз, не разбирам чак толкова, но така станаха при мен нещата. Виж дали има нов софтуер без да се налага да я чипосваш, може и така да се оправи.

Колега моя проблем е друг.Колата си върви супер но нали през определено време включва автоматично почистване но при мен явно нещо по веригата не му дава правилна информация и когато филтъра се задръсти колата влиза в авариен режим! И като я закачим записва грешка ,,Почисти ДПФ филтъра".

Bobo
16-04-2011, 18:03
Днес я закарах в Динекспрес и ми почистиха дебитомера и датчика на диференциално налягане и казаха че ако пак го направи трябва да се смени дебитомера. Ще я покарам и ще си проличи лошото е ако и когато сменя дебитомера не се оправи,но каквото дойде.

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:07 ----------



Колега моя проблем е друг.Колата си върви супер но нали през определено време включва автоматично почистване но при мен явно нещо по веригата не му дава правилна информация и когато филтъра се задръсти колата влиза в авариен режим! И като я закачим записва грешка ,,Почисти ДПФ филтъра".

Колежке проблема 100% не е в дебитомера ;)

gostenka
16-04-2011, 23:46
А според теб от какво може да е? (не ми се иска да махам ФАП-а)

stelt
17-04-2011, 17:48
В момента проблема ти е неправилен сервиз и некачествена диагностика.

gadimir
19-04-2011, 16:24
светна ми Hill Holder и VDC Sistem.Сега?

dilian alfa gtv
19-04-2011, 16:44
светна ми Hill Holder и VDC Sistem.Сега?
Сега най добре в ММ до лукойла на магистралата при вихрен.

boian
19-04-2011, 17:11
И на мене ми светна преди 2 седмици, че нямам Хил холдър, на следващото палене надписа изчезна и хил холдъра пак работи

dilian alfa gtv
19-04-2011, 19:12
И на мене ми светна преди 2 седмици, че нямам Хил холдър, на следващото палене надписа изчезна и хил холдъра пак работи
В интерес на истината за 2 год от както имам колата ми е светвал 2-пъти и то по време на движение за секунда някъде дори не успях да прочета цялото съобщение само началото Hill holder и иконка някаква,но си работи при мен системата нямам проблем но мисля да направя една диагностика профилактично.

Mury
19-04-2011, 20:34
При колите с ръчни скорости светва от време на време,от машинката на съединителя,тя се бъзика,и светва грешка.Н а мен ми го е правило няколко пъти и се оказа от това,няма нищо страшно,карайте си колите всичко е ок:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

gadimir
20-04-2011, 17:26
да бе и при мен 2-3 пъти светва и изчезва после:dunno::dunno::dunno:

Mury
20-04-2011, 17:52
Кви алфисти сте вие,та не знаете че тва са единствените коли при които доста неща се оправят сами:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley::evilsmile y:

Stoyan Georgiev
21-04-2011, 00:48
днес тръгвх на дълъг път и отворих капака да проверя разни течности и т.н., проверих рзни букси и тем пообни а не са се разхлбили, затварям капака, паля - бам - check engine и свети етлинката за двигателя ...

викам си нещо съм разбутал явно някоя букса... оставих отворен капака да се рестартира за 5-10 мин. - ням файда


решавам все пак да тръгна към бургас, но да карам внимателно - карах със 120 на магистралата, 90-100 на межуградския ст.з. - бс

даже направих разход 5.9 - излезе ми къмто 50-55 лв при напълно натоварена догоре кола, беше легнала даже малко отзад

на магистралата от карбонат до бургас обаче не издържах на икономичния режим и викам, ***л съм ти мамито газ до долу, и да се счупи, репатрака ще дойде до 20 минути - вече сме наблизо

натискам до долу - за 8-9 минути крнобат бургас - 200-220 - никакви проблеми, даже се прочисти ДПФ-а сигурно

спирам да оставя полдния човек, изгасих двигатля з 1-2 минути докато свалим багажа му, качвам се - паля - грешката е изчезнала :)

та както казва мъри - верно тази кола сама се ремонтира :D

Mury
21-04-2011, 10:24
днес тръгвх на дълъг път и отворих капака да проверя разни течности и т.н., проверих рзни букси и тем пообни а не са се разхлбили, затварям капака, паля - бам - check engine и свети етлинката за двигателя ...

викам си нещо съм разбутал явно някоя букса... оставих отворен капака да се рестартира за 5-10 мин. - ням файда


решавам все пак да тръгна към бургас, но да карам внимателно - карах със 120 на магистралата, 90-100 на межуградския ст.з. - бс

даже направих разход 5.9 - излезе ми къмто 50-55 лв при напълно натоварена догоре кола, беше легнала даже малко отзад

на магистралата от карбонат до бургас обаче не издържах на икономичния режим и викам, ***л съм ти мамито газ до долу, и да се счупи, репатрака ще дойде до 20 минути - вече сме наблизо

натискам до долу - за 8-9 минути крнобат бургас - 200-220 - никакви проблеми, даже се прочисти ДПФ-а сигурно

спирам да оставя полдния човек, изгасих двигатля з 1-2 минути докато свалим багажа му, качвам се - паля - грешката е изчезнала :)

та както казва мъри - верно тази кола сама се ремонтира :D

Сигурно е светнала точно за ДПФ-а,и после се е самопочистил:wow::wow::wow:Но все пак е хубаво да се погледне на компютър,да се види каква е била грешката

gadimir
09-05-2011, 19:21
сменен горен ляв носач-290лв(мина през гаранцията-не съм го плащал),датчик за парктроника-70лв(2-ра ръка) и 20лв труд(сваляне на броня,стопове и пооправяне на кабелите)....

P.S.абе тоя парктроник не трябва ли да показва някъде нещо????моя само бибка по силно като се доближавам....

badmadafaka
10-05-2011, 10:52
...
Изчезването на грешката тук не е ли като при фиатите - като запалиш 3 пъти, не се ли е появила същата грешка да си се бърше сама..:?:

Mury
11-05-2011, 15:34
Изчезването на грешката тук не е ли като при фиатите - като запалиш 3 пъти, не се ли е появила същата грешка да си се бърше сама..:?:

Нема такъв филм:grin::grin::grin:

boian
14-05-2011, 10:11
Ново двайсе- спря да ми отчита температурата на маслото- до София и обратно стрелката си стои закована долу. Бушон, датчик, някакви идеи?

Stoyan Georgiev
14-05-2011, 12:24
а не би ли трябвало да изцърка грешка ако е бушона и датчика ?

dilian alfa gtv
14-05-2011, 19:48
При мен също ново двайсе изписа ми съобщение за подгревните свещи и като запаля изчезва но подгрева (реотанчето) продължана да мига няколко секунди....
Някакви идеи .........така като гледам в книжката май имам свещ която не подгрява ,но в книжката има два варианта на съобщения от борда.

Jivko7777
14-05-2011, 21:44
При мен също ново двайсе изписа ми съобщение за подгревните свещи и като запаля изчезва но подгрева (реотанчето) продължана да мига няколко секунди....
Някакви идеи .........така като гледам в книжката май имам свещ която не подгрява ,но в книжката има два варианта на съобщения от борда.

При по старите JTD-та ако след запалването мига подгрева, значи имаш изгоряла свещ, предполагам и тук ще е така!

Mury
14-05-2011, 21:49
Ново двайсе- спря да ми отчита температурата на маслото- до София и обратно стрелката си стои закована долу. Бушон, датчик, някакви идеи?

честито Боянски,болката на ЖТС-а с датчика за маслото в картера,няма та плаша ма на 1.9 и 2.2 е към 400 лв.:shutup::shutup::shutup::shutup:

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------


При мен също ново двайсе изписа ми съобщение за подгревните свещи и като запаля изчезва но подгрева (реотанчето) продължана да мига няколко секунди....
Някакви идеи .........така като гледам в книжката май имам свещ която не подгрява ,но в книжката има два варианта на съобщения от борда.

Имаш изгоряла свещ,или по-скоро напоследък при 159 се случва някоя от свещите си е вдиганала спротивлението и трябва да се смени:flirt::flirt::flirt::flirt:

boian
15-05-2011, 09:13
Баф маа му! Ако не го сменя кво става? A това какво е?http://www.vilexauto.com/item/view/4294/датчик-температура-на-маслото

Mury
16-05-2011, 15:13
Баф маа му! Ако не го сменя кво става? A това какво е?http://www.vilexauto.com/item/view/4294/датчик-температура-на-маслото

Ами доста хора с ЖТС-и си карат така,с неработещ датчик.Определено не е този,който си дал,знамч е датчика е доста скъп,и затова хората не го сменят:shoot::shoot::shoot::shoot:

boian
24-05-2011, 09:38
250лв нов:wallbash:Единственото евтино нещо по тази кола май са свещите и филтрите

dilian alfa gtv
25-05-2011, 10:40
Закарах моята в ММ на диагностика и цялостна проверка ходова част,реглаж и т.н по колата всичко работи перфектно -никакви проблеми с ходова част....купих и само един нов акумолатор защото оригиналния приключи.
BOSCH silver 85A -281лв с 3год гаранция.

Mury
25-05-2011, 12:34
Закарах моята в ММ на диагностика и цялостна проверка ходова част,реглаж и т.н по колата всичко работи перфектно -никакви проблеми с ходова част....купих и само един нов акумолатор защото оригиналния приключи.
BOSCH silver 85A -281лв с 3год гаранция.

Бате луд си да дадеш толкова пари за акумулатор,при тва Бош:shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:

dilian alfa gtv
25-05-2011, 13:26
Бате луд си да дадеш толкова пари за акумулатор,при тва Бош:shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:
Не съм ги дал тези пари по принцип това е цена клиент ,аз съм търговец и цената е съвсем друга знаеш..!
Този ми пасна като размер и параметри иначе щях да слагам FIAAM които са изпитана марка италянски акумолатори но не пасна като размер.
BOSCH-а е с 3год гаранция пак аз мисля че ще изкара достатъчно.:whistle:

gadimir
25-05-2011, 21:49
Закарах моята в ММ на диагностика и цялостна проверка ходова част,реглаж и т.н по колата всичко работи перфектно -никакви проблеми с ходова част....
абе и аз се каня да я свърша тази работа....колко струва ?

dilian alfa gtv
26-05-2011, 01:18
Колега с теб ли се разминахме вчера в района на автосалоните -владиславово или беше друга 159-ка защото пресветна за поздрав.
Относно това което питаш ми взеха 70лв.

gadimir
26-05-2011, 18:02
аз бях....мерси за другото...

Z:)m
27-05-2011, 15:44
На мен ми се случи на няколко пъти, след като е седяла на слънце, колата да не ще да запали от първия път. Обикновено пали за 1-2 оборота, но във въпросните случаи, държах стартера поне по 2-3 сек. и не искаше да пали. След това изключвам от контакт, изчаквам няколко секунди, пак контакт и... тогава пали безпроблемно.
Това от какво може да е?
Последния път, като ми направи този номер, успях само да мерна съобщение от рода на:
"Excessive teperature".

Mury
28-05-2011, 11:36
На мен ми се случи на няколко пъти, след като е седяла на слънце, колата да не ще да запали от първия път. Обикновено пали за 1-2 оборота, но във въпросните случаи, държах стартера поне по 2-3 сек. и не искаше да пали. След това изключвам от контакт, изчаквам няколко секунди, пак контакт и... тогава пали безпроблемно.
Това от какво може да е?
Последния път, като ми направи този номер, успях само да мерна съобщение от рода на:
"Excessive teperature".

Най-вероятно се ошашква дебитомера,или по-точно датчика за външна температура,на 159 дебитомера е доста близо до предния капак,и го има като вариант:afro::afro::afro::afro:

DJraceman
28-05-2011, 11:55
Оригинални стелки нови АР 159 - 140 лв. комплекта
Задна предпазна стелка гумена за багажник АР 159 - 185 лв.

dilian alfa gtv
28-05-2011, 12:04
Оригинални стелки нови АР 159 - 140 лв. комплекта
Задна предпазна стелка гумена за багажник АР 159 - 185 лв.

Може ли да пуснеш снимка на тази стелка за багажника.

Mury
28-05-2011, 12:04
Оригинални стелки нови АР 159 - 140 лв. комплекта
Задна предпазна стелка гумена за багажник АР 159 - 185 лв.

Тези неща продаваш ли ги кво,неможа да се разбере:spiteful::spiteful::spiteful:

DJraceman
28-05-2011, 17:05
Mury ползвам си ги!!!

Просто за информация ги пуснах но може и темата да съм сбъркал.

А стелката за багажника е супер ще пусна малк по-късно и снимки.

dilian alfa gtv
28-05-2011, 18:01
Mury ползвам си ги!!!

Просто за информация ги пуснах но може и темата да съм сбъркал.

А стелката за багажника е супер ще пусна малк по-късно и снимки.

Пусни да видим какво представлява защото мойта мисля да е свалям за пране,а може да си купя и като твойта да си ги сменям ако може снимай и стелките.

boian
28-05-2011, 19:28
Аз съм с гръцки стелки от Мариан. Да питам друго- има ли точно за багажника размери куфари, мисля че съм гледал за други марки коли да продават точно по размер, за да се използва максимално багажника

DJraceman
28-05-2011, 19:36
Обещаната снимка. Стелката е гумена и служи като предпазна кора много е добра аз в предишната кола си купих веднага такава в Алфата също веднага сложих такава. ПРЕПОРЪЧВА СЕ! А за стелките утре ще ти направя снимки но са също много качествени, отстрани са обшити с предпазна кожа но незнам дали ще ти паснат защото са от новия модел с клипсовете.

http://img856.imageshack.us/img856/9255/p5281070.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/p5281070.jpg/)

Mury
29-05-2011, 09:38
Обещаната снимка. Стелката е гумена и служи като предпазна кора много е добра аз в предишната кола си купих веднага такава в Алфата също веднага сложих такава. ПРЕПОРЪЧВА СЕ! А за стелките утре ще ти направя снимки но са също много качествени, отстрани са обшити с предпазна кожа но незнам дали ще ти паснат защото са от новия модел с клипсовете.

http://img856.imageshack.us/img856/9255/p5281070.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/p5281070.jpg/)

А така ли,а ние кога ще разберем че си си купил Алфа а............:smackbum::smackbum::smackbum::smackb um::smackbum::smackbum:Иначе ако говориш за оригиналните стелки,няма нищо хубаво в тях бате,ще видиш е ще изкарат 2-3 години,недай си боже да дадеш на женати да покара колата с токчета-дотам са:smartass::smartass::smartass::smartass::smartas s:

dilian alfa gtv
29-05-2011, 10:04
Аз съм с гръцки стелки от Мариан. Да питам друго- има ли точно за багажника размери куфари, мисля че съм гледал за други марки коли да продават точно по размер, за да се използва максимално багажника

Аз съм с два комплекта от мариан (червени) за лятото и черни от VFTI ,но това с куфарите е интересно особено ако са с логото на алфа ромео ,виждал съм из сайтове на чуждите вносители да се продават подобни аксесоари и не само ,но при нашите ги няма.

DJraceman
29-05-2011, 18:13
Напротив тази стелка е поръчвана при официален вносител в България.
Номер в каталога с оригинални аксесоари 50903177 цена както казах с ДДС - 185 лв.

Ако някой има проблеми може да си я поръча и от София.

Mury значи официално има още една 159 в клуба.

Mury
29-05-2011, 22:34
Напротив тази стелка е поръчвана при официален вносител в България.
Номер в каталога с оригинални аксесоари 50903177 цена както казах с ДДС - 185 лв.

Ако някой има проблеми може да си я поръча и от София.

Mury значи официално има още една 159 в клуба.

А кога ще видиме снимки нещо,какъв мотор е,айде кво се криеш:starwars::starwars::starwars::starwars:Па ако е такава каквато си мисля,направо искам кръгче............:naughty::naughty::naughty::naug hty:

antonyonkov
08-06-2011, 18:00
Не ми се отваря нова тема и затова тука ще питам. В Гърция бях видял една 159-ка с антена тип акула /като на БМВ/. Хареса ми как стои. Някой пробвал ли е такова нещо, и откъде може да се вземе. Някъде четох, че повечето са само декоративни, но не ми се вярва. Не намерих в нета къде може да се купи.

gostenka
16-06-2011, 00:01
Колеги имам едно леко въпросче.Какви са симптомите на умрелия дебитомер?Че мойта нещо се позачудва до 2000 оборота.

Mury
16-06-2011, 10:42
Колеги имам едно леко въпросче.Какви са симптомите на умрелия дебитомер?Че мойта нещо се позачудва до 2000 оборота.

чуденето до 2000 об.може да е от много неща,не е задължително да е дебитомер.На колко км. ти е колата,все пак ми се струва че е рано за дебитомер:innocent::innocent::innocent:ЕГР чистен ли е някога на тази кола?????

Bobo
16-06-2011, 10:53
Колеги имам едно леко въпросче.Какви са симптомите на умрелия дебитомер?Че мойта нещо се позачудва до 2000 оборота.

Едва ли е от дебитомер и от ЕГР ;) при такива проблеми щеше да ти светне инжекциона, най-вероятно имаш драма с топлия въздух или с геометрията на колектора ;)

gadimir
21-06-2011, 21:25
абе и аз се каня да я свърша тази работа....колко струва ?


Закарах моята в ММ на диагностика и цялостна проверка ходова част,реглаж и т.н по колата всичко работи перфектно -никакви проблеми с ходова част....

И аз я свърших тази работа днес(без реглаж) и останах много доволен.По диагностиката всичко е на 6,по ходовата част-1-на биелетка за смяна(44лв),за смяна накладки -предни(117лв),задни(86лв.),евентуално спирачни дискове-предни( 94лв за бр.),задни(86 лв за бр.).Не съм сменял нищо все още ,само ми казаха кое колко ще струва....Диагностика-35лв

Z:)m
07-07-2011, 12:32
Искам да използвам темата, за да отправя и аз едно питане (то същото, като миналия път, но вече е с развитие).
Понякога се случва (макар и много рядко - 2-3пъти за седем месеца), като натисна старт бутона, колата да не пали. При появата на този проблем изписва съобщение от рода на "Excessive fluid temperature in the radiator". До преди вчера си мислех, че го прави когато колата е стояла на слънце, но не биде. Вчера цял ден беше на дълбока сянка от 8.30 сутринта и въпреки всичко, вечерта към 18.00ч се появи тази грешка. Забелязах, че уреда за температура на водата наистина показваше доста над 90 градуса.
Естествено изключих от контакт и при повторно подаване на контакт вече всичко си беше ОК.
Възможно ли е някъде да има разхлабена връзка или по-скоро някъде нещо да окъсява, че по спомен, съпротивлението на темпер. датчик при загряване май пада.
Някакви идеи или друг с подобен проблем?

Mury
07-07-2011, 12:37
Искам да използвам темата, за да отправя и аз едно питане (то същото, като миналия път, но вече е с развитие).
Понякога се случва (макар и много рядко - 2-3пъти за седем месеца), като натисна старт бутона, колата да не пали. При появата на този проблем изписва съобщение от рода на "Excessive fluid temperature in the radiator". До преди вчера си мислех, че го прави когато колата е стояла на слънце, но не биде. Вчера цял ден беше на дълбока сянка от 8.30 сутринта и въпреки всичко, вечерта към 18.00ч се появи тази грешка. Забелязах, че уреда за температура на водата наистина показваше доста над 90 градуса.
Естествено изключих от контакт и при повторно подаване на контакт вече всичко си беше ОК.
Възможно ли е някъде да има разхлабена връзка или по-скоро някъде нещо да окъсява, че по спомен, съпротивлението на темпер. датчик при загряване май пада.
Някакви идеи или друг с подобен проблем?

Правилно си се насочил към разхлабена връзка,огледай куплунга на датчика на термостата.Мойта никога не го е правила,но Венци ми е казвал че неговата го е правила няколко пъти.:smile::smile::smile:

stelt
07-07-2011, 13:52
Искам да използвам темата, за да отправя и аз едно питане (то същото, като миналия път, но вече е с развитие).
Понякога се случва (макар и много рядко - 2-3пъти за седем месеца), като натисна старт бутона, колата да не пали. При появата на този проблем изписва съобщение от рода на "Excessive fluid temperature in the radiator". До преди вчера си мислех, че го прави когато колата е стояла на слънце, но не биде. Вчера цял ден беше на дълбока сянка от 8.30 сутринта и въпреки всичко, вечерта към 18.00ч се появи тази грешка. Забелязах, че уреда за температура на водата наистина показваше доста над 90 градуса.
Естествено изключих от контакт и при повторно подаване на контакт вече всичко си беше ОК.
Възможно ли е някъде да има разхлабена връзка или по-скоро някъде нещо да окъсява, че по спомен, съпротивлението на темпер. датчик при загряване май пада.
Някакви идеи или друг с подобен проблем?


Имах сходен проблем, със един от автомобилите ми, който е Фиат Дукато 2.3 JTD. Наложи се да ремонтираме управляващия блок(смяна на процесор), който е EDC 16 C. Твърде вероятно е алфата да е с подобен управляващ блок.
Най-лошото е, че втори от шестте автомобила, започва да проявява същите симптоми в момента.

Guzzi
07-07-2011, 19:54
Искам да използвам темата, за да отправя и аз едно питане (то същото, като миналия път, но вече е с развитие).
Понякога се случва (макар и много рядко - 2-3пъти за седем месеца), като натисна старт бутона, колата да не пали. При появата на този проблем изписва съобщение от рода на "Excessive fluid temperature in the radiator". До преди вчера си мислех, че го прави когато колата е стояла на слънце, но не биде. Вчера цял ден беше на дълбока сянка от 8.30 сутринта и въпреки всичко, вечерта към 18.00ч се появи тази грешка. Забелязах, че уреда за температура на водата наистина показваше доста над 90 градуса.
Естествено изключих от контакт и при повторно подаване на контакт вече всичко си беше ОК.
Възможно ли е някъде да има разхлабена връзка или по-скоро някъде нещо да окъсява, че по спомен, съпротивлението на темпер. датчик при загряване май пада.
Някакви идеи или друг с подобен проблем?

Имах същия проблем , но след намеса с контактен шпрей не се е появявал. При мене го правеше тоя номер в гаража /подземен/.

Z:)m
08-07-2011, 12:41
Имах същия проблем , но след намеса с контактен шпрей не се е появявал. При мене го правеше тоя номер в гаража /подземен/.

Кои места си третирал с контактния спрей?

Guzzi
08-07-2011, 14:49
Кои места си третирал с контактния спрей?

буксата и датчика за температура на термостата

Z:)m
11-07-2011, 16:31
буксата и датчика за температура на термостата

Благодаря за инфото!
Ще надигна капака да огледам.

Z:)m
14-07-2011, 16:07
Пак да раздвижа малко темата.
Този път мъката ми е свързана с кората под двигателя.
Та тази пластмасова кора провисва все повече и повече след всяка поредна смяна на масло. Започне ли се свалянето на кората, поне няколко от скрепителните болтове се късат и на въпросното място вече кората остава да виси.
Как успявате да преборите този малък досаден проблем, ако въобще сте се сблъсквали с него?!

dilian alfa gtv
14-07-2011, 17:23
Пак да раздвижа малко темата.
Този път мъката ми е свързана с кората под двигателя.
Та тази пластмасова кора провисва все повече и повече след всяка поредна смяна на масло. Започне ли се свалянето на кората, поне няколко от скрепителните болтове се късат и на въпросното място вече кората остава да виси.
Как успявате да преборите този малък досаден проблем, ако въобще сте се сблъсквали с него?!

Мойта е здрава още,но ако е закача някъде или при подобен проблем като твоя смятам да си е мина като щета,никакъв проблем при моя застраховател.
При смяна на маслото защо не го дръпнеш през щеката за да не сваляш кората,чрез нужната техника която се среща във всеки един сервиз,аз мойто така мисля да го източа при предстоящата смяна на масло.
Даже съм на мнение че по този начин е по добре защото сондата пада във най долната точка на картера където винаги се събират утайки,след източване по този начин отваряме пробката и нито капка,като пуснеш маслото през пробката като се източи след това ако не е затвориш ще капе цял ден.

Mury
14-07-2011, 17:43
Пак да раздвижа малко темата.
Този път мъката ми е свързана с кората под двигателя.
Та тази пластмасова кора провисва все повече и повече след всяка поредна смяна на масло. Започне ли се свалянето на кората, поне няколко от скрепителните болтове се късат и на въпросното място вече кората остава да виси.
Как успявате да преборите този малък досаден проблем, ако въобще сте се сблъсквали с него?!

Махаш старите нит гайки и слагаш нови,като мажеш болтовете обилно с грес,иначе следващия път пак ще ги скъсаш,тва си е болка на всички 159-ки :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 22:12
па не сменай масло и грижи немаш (за известно време):D

ма и нещо земно и нормално като на мъри пак върши работа

Z:)m
15-07-2011, 12:24
Моята кора все още е здрава, просто на местата където се завиват скрепителните винтове към шасито, отворите са затапени от остатъците на скъсаните болтове и там не могат да се завият нови.
Както и да е... Ще опитам да ги разпробия с дрелка и на тяхно място да сложа поцинковани винтове, които се надявам да клеясват по-малко.
Сега обаче, като е свалена кората, на очи ми се наби един друг "проблем".
М/у стойката на алтернатора и двигателя има луфт (вижте приложената снимка). Тези винтове не би ли трябвало да са стегнати докрай?

Bobo
15-07-2011, 13:41
Моята кора все още е здрава, просто на местата където се завиват скрепителните винтове към шасито, отворите са затапени от остатъците на скъсаните болтове и там не могат да се завият нови.
Както и да е... Ще опитам да ги разпробия с дрелка и на тяхно място да сложа поцинковани винтове, които се надявам да клеясват по-малко.
Сега обаче, като е свалена кората, на очи ми се наби един друг "проблем".
М/у стойката на алтернатора и двигателя има луфт (вижте приложената снимка). Тези винтове не би ли трябвало да са стегнати докрай?

Опитай само да ги притегнеш но имай предвид че там има дистанционни втулки ;)

Z:)m
19-07-2011, 12:22
Опитай само да ги притегнеш но имай предвид че там има дистанционни втулки ;)

Пак ще го огледам. Дори може да развия единия болт и да видя дали наистина вътре има дистанционна втулка.
Притеснява ме факта, че точно на посочените места метала е лъскав - не е запрашен и разкалян, което значи че до скоро там е имало нещо... и вече го няма. :(

boian
05-08-2011, 18:03
Смяна на горен ляв носач TRW- 190лв с отстъпката. Проблема излезе наяве след като при спиране от висока скорост волана почна да вибрира. Отначало мислехме, че е крив спирачен диск, но май ще е от носача. Вибрациите почти ги няма вече. Лошото е, че тук не могат да ми замерят дисковете за кривини. Останалото по ходовата част е добре засега.

boian
07-08-2011, 09:28
Благодарение на супер гладката ни магистрала огледалото за задно виждане почна да се клати. Как мога да го притегна?

simich
07-08-2011, 14:58
Аман бре!

boian
12-08-2011, 08:35
Айде пак. Вчера пъхам ключа и светва надписа "check engine oil", независимо, че преди това нивото на маслото беше по средата. Вярно, бях спрял с муцуната надолу. Вадя щеката на маслото- масло има, запалих, хоризонтирах колата, изгасих, чаках 5 мин, и пак същата работа. Гледах отдолу дали не е изтекло. Почнах да наливам масло, пробвах пак, надписа не изчезна. Викам си, паля я пък ще видим. И така със светеща индикация я закарах на паркинга. Изгасих, запалих и надписа го няма. Четох после в английския сайт за подобен проблем и дилърите препоръчват нивото на маслото да е на мах.

Mury
12-08-2011, 09:48
Айде пак. Вчера пъхам ключа и светва надписа "check engine oil", независимо, че преди това нивото на маслото беше по средата. Вярно, бях спрял с муцуната надолу. Вадя щеката на маслото- масло има, запалих, хоризонтирах колата, изгасих, чаках 5 мин, и пак същата работа. Гледах отдолу дали не е изтекло. Почнах да наливам масло, пробвах пак, надписа не изчезна. Викам си, паля я пък ще видим. И така със светеща индикация я закарах на паркинга. Изгасих, запалих и надписа го няма. Четох после в английския сайт за подобен проблем и дилърите препоръчват нивото на маслото да е на мах.

Споко майка,аз имах подобен случай на нос Калиакра,бях спрял колата на наклон 45 градуса настрани,паля колата,и почва да свири спри няма масло,тръгвам и след 50м.колата изгасна,гася чакам 2-3 мин.давам контакт маслото на макс,паля и тръгвам :party::party::party::party::party::party:

П.С.Аз съм чел че имат защита,като датчика каже че няма масло,даже може и да не запалиш

dilian alfa gtv
25-08-2011, 21:40
Моята кора все още е здрава, просто на местата където се завиват скрепителните винтове към шасито, отворите са затапени от остатъците на скъсаните болтове и там не могат да се завият нови.
Както и да е... Ще опитам да ги разпробия с дрелка и на тяхно място да сложа поцинковани винтове, които се надявам да клеясват по-малко.
Сега обаче, като е свалена кората, на очи ми се наби един друг "проблем".
М/у стойката на алтернатора и двигателя има луфт (вижте приложената снимка). Тези винтове не би ли трябвало да са стегнати докрай?

Днес и аз свалях кората за да сменя филтрите и маслото и за въздушния знаех че е долу във бронята,но и масления е заврян до рейката и без сваляне на кората шанса е нулев.
До сега масло е сменяно доката колата е гаранционна ,за първи път отварям аз и какво да видя,скрепителните болтове които са на самия мост са завити така със гайковерт че са превъртяли и се въртят заедно със самите нит гайки със две думи няма развиване,говоря за всички които се развиват посредством еврейска звезда,другите са ОК.
Кората успях да е извадя ,но утре ще видим как ще я закрепвам,не искам да остане непритегната някъде.
Другия проблем е че за 3 смени на маслото пробката ми е заоблена и само аз си знам как успях да е развия ,след това затегна ,сега ще поръчам нова оригинална и следващия път ще си я сменя.

Колега ако може да споделиш как се справи със кората..?

Tsetso Milanov
26-08-2011, 01:00
Смяна на горен ляв носач TRW- 190лв с отстъпката.
А някой да е сменял долен (десен) носач някога, че ми е интересно каква е цифрата, която сте инвестирали - на мен ми предстои такава "операция" наесен?

Z:)m
26-08-2011, 13:10
Колега ако може да споделиш как се справи със кората..?

Наложи се да разпробивам с ръчна дрелка, а на някои места направо заварихме нови гайки към шасито - където е възможно. Малко тегава и пипкава работа, но за щастие имаше кой да ми се върже на акъла ;).
Но пък за сметка на това съм удовлетворен от крайния резултат ;)

dilian alfa gtv
26-08-2011, 13:20
Наложи се да разпробивам с ръчна дрелка, а на някои места направо заварихме нови гайки към шасито - където е възможно. Малко тегава и пипкава работа, но за щастие имаше кой да ми се върже на акъла ;).
Но пък за сметка на това съм удовлетворен от крайния резултат ;)

При мен пък болтовете просто са превъртели ,иначе всички са здрави,и сега смятам със CO да прикапем нит гайките към моста до колкото е възможно и след това да ги развия и ще сложа кората със по-големи шайби,но преди това ще смажа болтовете ако останат всичките здрави де..,довечера ще споделя и аз крайния резултат.

dilian alfa gtv
26-08-2011, 17:39
Операцията извършена по описания ред,всичко завърши успешно без да късам болтове,гресирах и притегнах ,като цяло съм доволен и реших проблема със тези гайки завинаги.

Mury
28-08-2011, 09:48
Операцията извършена по описания ред,всичко завърши успешно без да късам болтове,гресирах и притегнах ,като цяло съм доволен и реших проблема със тези гайки завинаги.

Не си мисли че е завинаги,не е,мойта всеки път гресорам болтовете след смяна на масло,и всеки следващ път се отвиват едв едва :screwy::screwy::screwy::screwy:

Tsetso Milanov
06-09-2011, 13:39
Както обещах, ето и малко цени на консумативи от последното по-сериозно обслужване на колата от мен:
ангренажен ремък - 97лв
водна помпа - 98лв
обтяжна ролка - 158лв,
"паразитна" ролка - 56лв
пистов ремък - 47лв
гарнитура изпускателен колектор - 57лв
горивен филтър - 76лв
маслен филтър - 27лв
филтър климатроник - 45лв
въздушен филтър - 37лв
масла - 144лв

И това е без да се сменят ролките на аксианлия ремък, защото са в добро състояние.

Дано поста да е от полза, особено на колегите, търсещи да закупят като нашата таратайка :)

---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:37 ----------


А някой да е сменял долен (десен) носач някога, че ми е интересно каква е цифрата, която сте инвестирали - на мен ми предстои такава "операция" наесен?

Колеги, никой ли не знае цената - да ме подготви психически :)

МИТАКА1654
06-09-2011, 14:11
Долен десен носач на TRW 443лв,мога да уредя 10% надолу!

Mury
06-09-2011, 14:20
Както обещах, ето и малко цени на консумативи от последното по-сериозно обслужване на колата от мен:
ангренажен ремък - 97лв
водна помпа - 98лв
обтяжна ролка - 158лв,
"паразитна" ролка - 56лв
пистов ремък - 47лв
гарнитура изпускателен колектор - 57лв
горивен филтър - 76лв
маслен филтър - 27лв
филтър климатроник - 45лв
въздушен филтър - 37лв
масла - 144лв

И това е без да се сменят ролките на аксианлия ремък, защото са в добро състояние.

Дано поста да е от полза, особено на колегите, търсещи да закупят като нашата таратайка :)

---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:37 ----------



Колеги, никой ли не знае цената - да ме подготви психически :)

Оригинала е към 600 лв.,Фиорела мисля е около 400 :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:


П.С.Ма като гледам какви пари даваш за обслужване,няма да те уплаши един оригинален носач

Tsetso Milanov
08-09-2011, 01:51
Долен десен носач на TRW 443лв,мога да уредя 10% надолу!
Звучи не лошо, даже никак :). Но понеже не съм много запознат, това ли е оригиналният, който ползват от Алфа?


Оригинала е към 600 лв.,Фиорела мисля е около 400 :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:
П.С.Ма като гледам какви пари даваш за обслужване, няма да те уплаши един оригинален носач

Да - и на мен ми обадиха подобна цена за оригинален (не попитах за марката :bash:). Сега като каза че е тази цената съм по-спокоен. БТВ, не знам за София, но тук във Варна цените са такива в Алфа сервиза. Не че съм запален да ги давам, но като няма проверена и качествена друга услуга (а и до София, и до Солун си е бая път, особено с престоя) - не виждам алтернативата :prison: . Благодаря за Инфо-то все пак, поне е някаква сверка на цените.

Mury
08-09-2011, 07:47
Звучи не лошо, даже никак :). Но понеже не съм много запознат, това ли е оригиналният, който ползват от Алфа?



Да - и на мен ми обадиха подобна цена за оригинален (не попитах за марката :bash:). Сега като каза че е тази цената съм по-спокоен. БТВ, не знам за София, но тук във Варна цените са такива в Алфа сервиза. Не че съм запален да ги давам, но като няма проверена и качествена друга услуга (а и до София, и до Солун си е бая път, особено с престоя) - не виждам алтернативата :prison: . Благодаря за Инфо-то все пак, поне е някаква сверка на цените.

Ако ще сменяш само един носач,обаждаш се предварително,идваш рано сутринта и до обяд може да си тръгнеш :Tease::Tease::Tease::Tease:

МИТАКА1654
08-09-2011, 09:16
Звучи не лошо, даже никак . Но понеже не съм много запознат, това ли е оригиналният, който ползват от Алфа?
Не съм много на ТИ с Алфите,но TRW се използва за първоначално вграждане при доста марки Европейски автомобили,така че ако не е оригинален,е поне с качеството на оригиналния носач,да не кажа и по-високо.

gadimir
09-09-2011, 21:03
днес влязох в голям филм......На 5 км. от Айтос колата изгуби мощност взе леко да претриса ,всички възможни проблеми на таблото засвяткаха,стрелката за горивото полудя(при почти пълен резервоар) и.........изгасна.Пълен шах.Изпуших най-нервната си цигара и запалих отново.....След 100 метра пак изгасна.....Прибрах я с пътна помощ до сервиза на Алфа Ромео във Варна и до понеделник(когато ще я прегледа Вихрен) ще се пръсна от нерви,яд и безсилие:small_cry::small_cry::small_cry::small_cr y::small_cry::small_cry::small_cry::small_cry::sma ll_cry::small_cry:

gostenka
09-09-2011, 21:18
Не се притеснявай,и на мен ми се е случвало.Проблема ти е в някоя дюза,и то вероятно даже в буксата,може да не прави хубав контакт.Поне при мен това излезна,купих си нова букса от моргата(става от всяко италианско JTD) и от тогава няма проблем.Дано проблема ти да е само в буксата,както при мен,а да не е заминала някоя дюза!

Mury
10-09-2011, 10:28
Не се притеснявай,и на мен ми се е случвало.Проблема ти е в някоя дюза,и то вероятно даже в буксата,може да не прави хубав контакт.Поне при мен това излезна,купих си нова букса от моргата(става от всяко италианско JTD) и от тогава няма проблем.Дано проблема ти да е само в буксата,както при мен,а да не е заминала някоя дюза!

От проблем с куплунга на дюзата,няма как да се побърка таблото,по скоро има проблем нещо със захранвания,маси,но нека изчкаме до понеделник вторник да видим,че ми стана интересно.:hehe::hehe::hehe:

gostenka
10-09-2011, 18:10
При мен се получи абсолютно същото и докато не махнах куплунга и с една игла приближих малко пластинките не се оправи! Когато я закачихме на тестера беше записала "4 цилиндър няма сигнал" после купих една букса от Фиат Пунто смених я и от тогава сам минал 12000км без проблем! Но е възможно и някоя дюза да е заминала при колегата. Иначе симптомите са абсолютно както ги описва колегата! Само където моята не гаснеше но е 2.4 и може би затова.

BO
11-09-2011, 21:05
Може да си затегнеш клемата/те на акумулатора :kiss:
Ако вярно излезе това ще постъпя на работа в Канал 2001 при врачките.:grin:

dilian alfa gtv
12-09-2011, 14:00
Имам въпрос:маркучите около турбината на 159-ката са омаслени-това нормално,но на едния маркуч се образува капка теч по самия него от към турбинката,казват че е нормално да цапа,разбирам,но тази капка ме дразни.

Mury
12-09-2011, 14:09
Имам въпрос:маркучите около турбината на 159-ката са омаслени-това нормално,но на едния маркуч се образува капка теч по самия него от към турбинката,казват че е нормално да цапа,разбирам,но тази капка ме дразни.

Ми забърши я като те дразни,иначе е нормално :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

dilian alfa gtv
12-09-2011, 14:19
Ми забърши я като те дразни,иначе е нормално :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

Ок,забърсах,като сменях маслото,седмица след това пак има капка,гледам на още 2 159-ки вдигнати на подемника пак е омаслено,но маслото е клеясало даже от прахоляк и няма следи от прясно масло...затова се притесних.Проверих скобите на маркучите -всичко е ок.

Jivko7777
12-09-2011, 16:18
Еми пуска ти малко повечко турбината, ама да не ти пука ;)

gadimir
12-09-2011, 20:37
Може да си затегнеш клемата/те на акумулатора :kiss:
Ако вярно излезе това ще постъпя на работа в Канал 2001 при врачките.:grin:

насочи се другаде:rotfl::rotfl::rotfl:
колежката се оказа права-БУКСА точно за 3 мин. и една малка отверка и бях като прероден.......Моля колежката като пътува към Варна да ми званне да си получи полагащата й се почерпка:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down: БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩТА.
Между другото смених 4 бр.свещи BERU + стоп машинка на спирачката + труд =221 лв.

gostenka
12-09-2011, 21:09
Няма защо,нали за това е този форум-да си помагаме и споделяме впечатления! :rosso_racers: А когато и на мен ми се случи и аз се притесних и се прибирах на 4 цилиндъра от София,но ето че не било толкова трагично положението.А когато нафтата е много кофти пак се получава така.

gostenka
30-09-2011, 21:32
Колеги някой да знае колко струва вътрешно каре (чаша и трипоид) за 2.4.

dilian alfa gtv
01-10-2011, 01:32
Колеги някой да знае колко струва вътрешно каре (чаша и трипоид) за 2.4.

Днеска си взех колата от сервиза за същото нещо,утре ще погледна фактурата и ще споделя за цени и подробности на Л.С.

Пратих л.с

Mury
01-10-2011, 08:10
Днеска си взех колата от сервиза за същото нещо,утре ще погледна фактурата и ще споделя за цени и подробности на Л.С.

Пратих л.с

Те тия цени в твойта фактура,не са много меродавни..............:kicking::kicking::kicking: :kicking:

dilian alfa gtv
01-10-2011, 20:32
Те тия цени в твойта фактура,не са много меродавни..............:kicking::kicking::kicking: :kicking:

Колега аз публично първо не съм обявил цените във фактурата,а дори и да съм ги обявил не значи че това е моята цена която евентуално съм заплатил,просто колежката пита и споделям реалната клиентска цена за оригинални части това е.Другото вече кой от къде може да ги вземе и при какви условия е въпрос на търговски взаимотношения това е.