PDA

View Full Version : Газова уредба на 1.8 TS(156)



Alfa Mania4ka
06-05-2006, 11:41
Колеги разяснете ми как стои въпроса с Газовата уредба на Алфа с двигател 1.8? :?: Колко горе-доло ще харчири, заслужава ли си?
а на двигателя дали няма да му пречи? :please:

KGB
06-05-2006, 12:46
Не се занимавай с глупости....ако искате по-малко да ви харчи дайте тези 2000-3000лв (който ще се дадат за газова) и си вземете дизел.

Газовата носи доста неприятности при Алфата...

toni esprit
14-05-2006, 21:51
зависи кои икаде я слагаш газовата

Nikiboy
15-05-2006, 20:38
Не споделям мнението на КГВ.

Като се сетя колко парички съм спестил карайки в гадните софийски задръствания на газ :Yeeeehaaa: Много си е добре на газ.

Също така като натиснеш вълшебното копче когато ти трябва бензин си си..........

Аз съм твърдо за газ! Освен ако автомобила е за дърпане и ще му пречат 40 кг повече.

thedon
10-06-2006, 18:07
Аз изразявам мнение просто и съм напълно зад това на КGB..

Crusader
10-06-2006, 19:09
Аз изразявам мнение просто и съм напълно зад това на КGB..

............. На кво ще си карам Алфа-та си е моя работа, на газ, бензин или на кисело мляко си е само моя работа, ако можеш да помогнеш на човека ->давай, но ако не, не се обаждай, капиш :?: :wink:


Колежке, споко си слагай газова уредба, само си намери читав сервиз, на колата нищо няма да и стане, най-много да ти стане на половина по-ефтино возенето. Ако все пак има проблеми ->питай ще помагаме :wink:
----------------------
модерирано :wink:

Mury
10-06-2006, 19:49
Аз изразявам мнение просто и съм напълно зад това на КGB..

...................... На кво ще си карам Алфа-та си е моя работа, на газ, бензин или на кисело мляко си е само моя работа, ако можеш да помогнеш на човека ->давай, но ако не, не се обаждай, капиш :?: :wink:


Колежке, споко си слагай газова уредба, само си намери читав сервиз, на колата нищо няма да и стане, най-много да ти стане на половина по-ефтино возенето. Ако все пак има проблеми ->питай ще помагаме :wink:Влади неам нищо против да си слагате газ ама поне недей да лъжеш момичето че нищо няма да и стане на колата :evil: :evil: :evil: .След време и ти ще разбереш ако е твоя колата естествено че пораженията са доста неприятни/справки Григор/

П.С.А и Петко е напълно прав който иска да му е ефтино да со взима дизел :idea: :idea: :idea:
-------------------------
модерирано :wink:

Alfa Mania4ka
11-06-2006, 00:40
Благодоря за тази "уникална" дискусия на темата :wink:
Аз питах да знамда ли си струва,а не защото смятаме да слагаме!
И се рак МЕРСИ :)

Crusader
11-06-2006, 21:54
......
Тва за дизела е вярно, и на мен следващата ще ми е 156 2.4 JTD :wink: , ма тва за сега е само проект, та за Алфите, значи аз съм имал общо 4 Алфи, от тях трите последни са вървяли /а и още вървят, при това и трите, на първата любовница не и знам съдбата/на газ, на старата 33-ка съм слагал АГУ в далечната 1996 г., на новата 33-ка през 1999г. а на 146-цата преди няколко месеца /макар да брах доста ядове с нея, ма тва е от некадърни газджии, живот и здраве сега всичко е ОК, но след няколко интервенции от моя страна, а бе кво да Ви приказвам :lol: ->бях свалил АГУ-то на земята и почнах от начало, тоя път сам и voila сега работата е ОК/ всеки 100 км ми струват някъде към 7-10 лв. и кво като е Алфа, тва не е бегачка /при тоя ДВГ 1.4/ а семейната ми кола.
А ако искам бегачка -> 155 Q4 е лечението на тая болест :wink:

75 2.0 turbo
11-06-2006, 22:40
понеже знам 4е алфите не са достоини за газови уредби (по мнение на 80% съфорумници) аре нека които си е решил да си слага да си слага а които е против изобщо може да не отваря тоя раздел :idea: мисля 4е това е решение :wink:

Dodo 155
11-06-2006, 23:07
понеже знам 4е алфите не са достоини за газови уредби (по мнение на 80% съфорумници) аре нека които си е решил да си слага да си слага а които е против изобщо може да не отваря тоя раздел :idea: мисля 4е това е решение :wink:
Абсолютно те подкрепям :!: :!: :!:

Dodo 155
11-06-2006, 23:19
Колеги разяснете ми как стои въпроса с Газовата уредба на Алфа с двигател 1.8? :?: Колко горе-доло ще харчири, заслужава ли си?
а на двигателя дали няма да му пречи? :please:
Е така стои въпросът при 1.8TS 8V :idea:

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=6359

При 16V интейка е по-голям (като обем) и ако "кихне" може да стане доста голяма поразия, но въпреки това съм виждал на 16V мотор обикновена АГУ без да прави проблеми :idea: Забелязах, че е с ТАП (аванс коректор) и може би това допринася за добрата работа на колата.

Най-удачният вариант за тази кола е газов инжекцион, който струва между 1200-1800 лв. в зависимост от марката :idea: Там пак може да има кихане, но вероятноста е много малка, а и няма да е силен гърмежа :wink: Тук обаче възниква въпросът "Колко ще минавам годишно и колко дълго ще карам колата, за да наливам толкова пари за АГУ?".

Задай си този въпрос, за да знаеш доколко ще спестяваш от ГАЗ-та и дали ще ти се възвърне инвестицията :wink:
В момента ГАЗ-та е 2 пъти по-евтина от бензина, но това е защото е лято. След Август месец не бих се учудил ако цената на ГАЗ-та мине 1.10лв/л :roll: :? И тогава "далаверата" няма да е много голяма :idea:

75 2.0 turbo
11-06-2006, 23:38
помолих да бъда модератор на тоя раздел :idea: тъи като професията ми е пряко свързана с тематиката :!: понеже виждам 4е има и напрежение помежду сектантите на тема-та газ поза4истих леко моля да се пише по темата :!: :idea:

virusalfa
12-06-2006, 10:43
помолих да бъда модератор на тоя раздел :idea: тъи като професията ми е пряко свързана с тематиката :!: понеже виждам 4е има и напрежение помежду сектантите на тема-та газ поза4истих леко моля да се пише по темата :!: :idea: :th_up: :wink: АНТЕТАКА!

Dodo 155
13-06-2006, 00:44
помолих да бъда модератор на тоя раздел :idea: тъи като професията ми е пряко свързана с тематиката :!: понеже виждам 4е има и напрежение помежду сектантите на тема-та газ поза4истих леко моля да се пише по темата :!: :idea:
Добре дошъл :wink:

Колежката шещо изчезна :roll: :?
Колегите я изплашиха :roll:

Crusader
13-06-2006, 21:30
Бе тя не е изчезнала, но така и не разбрах тя 146 или 156 кара :roll:

Alfa Mania4ka
13-06-2006, 23:30
Веднага уточнявам за пореден път лично аз
нямам кола поради простата причина че нямам годините :cry:
Иначе си имаме една сравнително младичка красавица-146 :lol:

Dodo 155
14-06-2006, 01:24
Веднага уточнявам за пореден път лично аз
нямам кола поради простата причина че нямам годините :cry:
Иначе си имаме една сравнително младичка красавица-146 :lol:
Аха :roll:
Но си пуснала темата за 156 :roll: :? То не че има някаква разлика в двигателя 1.8 TS при 146 и 156 :wink:

Alfa Mania4ka
14-06-2006, 08:11
Пуснах тази тема защото ни интересуваше една такава АЛФА 156.
Ама са вече си зехме друга,та се отказахме от нея :wink:

borko9966
13-09-2006, 19:02
КУПИ СИ АЛФА ДИЕЗЕЛ