PDA

View Full Version : Газова уредба на 33 1.3 90



Chanef
09-05-2006, 08:27
Здравейте, на Гергьовден си купих Алфа 33 1.3 '90 карбураторна.
За два три дена ми стана ясно че или трябва да карам само на бензин, или да се примиря с прекъсванията на газ и угасванията. Всеки когото питам ми казва най- редовните глупости за алфите... Наистина ли няма настройване газовата уредба? И ако някой от колегите от Варна може да ме насочи към някой сервиз ще му бъда благодарен.

ALFA33S16V
09-05-2006, 09:39
Здравейте, на Гергьовден си купих Алфа 33 1.3 '90 карбураторна.
За два три дена ми стана ясно че или трябва да карам само на бензин, или да се примиря с прекъсванията на газ и угасванията. Всеки когото питам ми казва най- редовните глупости за алфите... Наистина ли няма настройване газовата уредба? И ако някой от колегите от Варна може да ме насочи към някой сервиз ще му бъда благодарен.
Аз имам и такава и пере на газ без проблем

staiger
09-05-2006, 10:18
pi4 moita ALFA e na gaz su6tiq dvigatel i ne sam q sprql daje i plo4ki nqmam i si varvi kat pu6ka vij si dali ti otgovqrq izparitelq za toq zvqr i centrovkata sve6tite zadaljitelno BRISK SILVER mn sam dovolen i si vij kabelite
moita gori 7 l(gaz) na 100km daje i po malko mi e gorqla ma mn q ru4kam



-------------------------------------------------------------------
пич мойта Алфа е на газ същия двигател и не съм я спрял даже и плочки няма и си върви кат пушка виж си дали ти отговаря изпарителя за тоя звяр и центровката свещите задължително BRISK SILVER мн съм доволен и си виж кабелите на мойта гори 7л(газ) на 100 км даже и по малко ми е горяла ма мн я ръчкам

колега ще те помоля занапред да ппишеш на кирилица

Chanef
09-05-2006, 17:28
Какъв трябва да е изпарителя?
А за плочки мисля, че и аз нямам, от изпарителя излиза един маркуч, който завършва с четирипътник и от него по един маркуч във всяка камера на карбураторите... :?
Май трябва да сменям всичко наред - възд. филтър, свещи, кабели...
Благодаря, че ми дадохте надежда!

pth7712
09-05-2006, 17:39
"Всеки когото питам ми казва най- редовните глупости за алфите... "

"Земи си истинска кола! Немска! Те и да им изтече маслото - пак вървят."
"Те алфите са кофти, щото болтовете им, като ги развиваш не загряват" :cry:
"Двигателите на немските коли се правят от специална сплав. А на италианките - от стомана"
"Селеновите (?!?) втулки на италианките са копирани от Москвич и затова много се късат(!!)"
"Алтернатора на 33-ката е БОШ, ама от турските и зат'ва не зарежда."
"Боксера ускорява бавно, защото ъгъла на буталните прътове е 0"

То това не е за точно тази тема, ама аз само те успокоявам:)

Chanef
10-05-2006, 21:37
Оказва се,че свещите са нови на 2000км, БОШ четириполюсни. Да не е ангренажен ремък?

MrX
11-05-2006, 08:27
изпаритела наред ли ти е,да не са му зле платната или проверявал ли си тапата за боклуци,която се намира отдолу на изпаритела,предледай си и маркучите от изпаритела към карбураторите,с 2 двойни ли е

staiger
11-05-2006, 12:19
Оказва се,че свещите са нови на 2000км, БОШ четириполюсни. Да не е ангренажен ремък?

какжо като са ти БОШ свещите и моите бяха ма немойе да другне с тях казах ти за газ ползжам БРИСК СИЛвер еднополусни за по 4 кинта и нема ядове варви и пее (а напоследак намразих фирмата БОШ,прехвалена работа за мн пари е тая фирма)
незнам как то4но а ти поставени марку4ите за гата на "6норхелите" на карбураторите ама е мн важно тва ,ако няма6 пло4ки (аз нямам) правят се траби4ки "Г"-образно огънати с резби като отвутре тряби4ката трябва а е то4но над центара на камерата на карбуратора и по вазможност по надолу.
!!!
За6то тря да е в средата-за6тото наи добре се смесва и потока на газовете там е най- добър (имитира се не6то като дюза на Вентури,каквото са и пло4ките за газта(смесители) ,но при тях газта се подава в краи6тата по пръстен и смесването е мн ло6о затва тря да се подава в центара на камерата) аз постигам 7л на 100 г при скорост до 120 км/ч а и понякога по-малко (зависи от горивото)