PDA

View Full Version : V6 turbo алфа vs V5 turbo фиат



bokota
29-03-2010, 12:54
Интересува ме какво мислите за тези два двг.Кои са им салбите и силните страни.С на фиат двг имаме колеги тук,но с този на алфата не съм обърнал внимание дали има.Гледам,че повечето от тези колеги,които са присаждали са избрали 5 цилиндровия.Има ли причина?Или просто по-лесно се намират.Този на фиат е и по-мощен от този на алфа.Кой е по-лесен за присаждане в Алфа 147 1.6 ?

bouncer
29-03-2010, 13:00
когато аз си търсих мотора беше много по-лесно да намеря Фиатски двигател. Много рядко и трудно се намира читав шестак турбо със скорости и електроника. Относно предимствата и недостатъците като технология не мога да ти кажа нищо - нека колегите кажат.

V_A_N_K_A_T_A
29-03-2010, 13:00
Двигателя на Фиат е редови,не е V-образен ;) Има не малко колеги с V6 turbo :) За намирането,не бих казал,че е по-лесно...Всичко е възможно,зависи,колко пари си приготвил за тази операция.Може да се окаже по-добре да си купиш друга,по-мощна кола ;)

drigata
29-03-2010, 15:06
И при двете положения ти трябва кола донор със съответният двигател .

Петака се доработва по лесно и има повече чаркалък за него,докато шестака е с ризи и това води до големи ограничения,другото е ,че петака е 20 клапана и с вариатор,а шестака е 2 клапана на цилиндър,нема и виско муфа(тоест няма щпер),пак сме + за фиатския мотор.

Абе с две думи трябва си сериозна инвестиция за да стане подобна трансплантация.

Но петака става в пъти по лесно .

bokota
29-03-2010, 16:00
Съвсем ми е ясно,че работата не е само двг :) за това търся "донор".Виждам ги че ги продават фиатите за по около 700-1000 евро,а алфите почват от 1700,но са се в движение още не ми е изпаднала некоя ударена.Пък ме влече да си е алфа мотора :( .Времето ще покаже.

V_A_N_K_A_T_A
29-03-2010, 16:33
Съвсем ми е ясно,че работата не е само двг :) за това търся "донор".Виждам ги че ги продават фиатите за по около 700-1000 евро,а алфите почват от 1700,но са се в движение още не ми е изпаднала некоя ударена.Пък ме влече да си е алфа мотора :( .Времето ще покаже.
Фиат Купе 20V Turbo за 700-1000 евра?!Къде са тия,дето не съм ги видял,на мен ми трябва 1 за части?!

ne0
29-03-2010, 16:55
мотора на фиат не е V5 а редови, фиатскияt мотор е едно поколение и половина по-технологичен мотор. Мотора на алфа е направен с цел данъчни облекчения не динамика и постижения

vanko
29-03-2010, 22:10
Фиат Купе 20V Turbo за 700-1000 евра?!Къде са тия,дето не съм ги видял,на мен ми трябва 1 за части?!
Преди известно време един познат от Търново го даде за 1200 лв.имаше обява в фиат форума

Доко
29-03-2010, 23:13
Фиат Купе 20V Turbo за 700-1000 евра?!Къде са тия,дето не съм ги видял,на мен ми трябва 1 за части?!

Ето бе Бро :whip: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=b2balkogyrkj , http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=b2bfpqpguqkd

п.с. упсс , тея май са 4 цилиндрови :tooth:

V_A_N_K_A_T_A
29-03-2010, 23:19
Доко,това са 16 клапанови.Оня ден нали видя,че моята е с 20 клапановия мотор ;)

П.П
опа изпреварил си ме :D

thecleaner
29-03-2010, 23:24
Ето бе Бро :whip: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=b2balkogyrkj , http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=b2bfpqpguqkd

п.с. упсс , тея май са 4 цилиндрови :tooth:

аха пък и май и двете са с изгърмели турбини.



А пък Борка за да стане нормална интервенцията и да е кола като хората цифрата ще удари поне 5 бона да не кажа и повече.

Доко
29-03-2010, 23:47
Да бре тея 20клапановите кът, и скъпи да го е....

bokota
29-03-2010, 23:56
ЕЕЕЕЕЕЕ Ради чак пък "5 бона" ?!?!?!!? колата "донор" е 2 бона кои са тия сервизи дето ще вземат 2-3 бона за смяна на двг+окачване и спирачки ?!?!?! Аз ще сбера некой $ ще продавам моя двигател + разни там спирачки и окачване. Мисля да опитам лятото,защото мога да съм без кола през топлото време.Паля магутито и летя с 130 км/ч с разход 2.5 :D

V_A_N_K_A_T_A
29-03-2010, 23:59
ЕЕЕЕЕЕЕ Ради чак пък "5 бона" ?!?!?!!? колата "донор" е 2 бона кои са тия сервизи дето ще вземат 2-3 бона за смяна на двг+окачване и спирачки ?!?!?! Аз ще сбера некой $ ще продавам моя двигател + разни там спирачки и окачване. Мисля да опитам лятото,защото мога да съм без кола през топлото време.Паля магутито и летя с 130 км/ч с разход 2.5 :D

:D Оптимист.И аз точно такива сметки си правех.Послушай Радо ;) И колата донор е далече от 2-та бона ;)

bokota
30-03-2010, 00:08
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=126924260&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=127264490&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=128777888&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

Намират се бе.

DJ_STIVAN
30-03-2010, 00:14
Тези са 16клапановите турбота.... сложи и още 800лв за доставка.. и нещата горе доло си идват на мястото.

V_A_N_K_A_T_A
30-03-2010, 00:16
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=126924260&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=127264490&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=128777888&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

Намират се бе.

А,трябваше да поясниш,че си търсиш 16V Turbo ;)
За колите,които си гледал:
Първото е в това си състояние,също няма и турбо.Второто има проблем с инжекторите.Третото с електрониката и не пали :)
Както каза DJ Stivan горе,има и доставка :)

bokota
30-03-2010, 00:18
Имам с кой да отида до Италия или Австрия за по-малко евра.Ето няколко примера,които намирам само за 5 мин. търсене.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=126924260&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=127264490&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=128777888&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.modelDescription=turbo&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

Между другото,когато вкарваш кола,която не е в движение има ли некви отстъпки на данъците или мито ?

1912
30-03-2010, 00:20
пич ще се набълбокаш много яко :spell:

bokota
30-03-2010, 00:30
Стига бе.Чак толкоз лошо ли да е ? Нали требва да опитам,желание не ми липсва очаквам скоро и финансите да се подобрят малко ;) .Въпроса ми е,да кажем,че се спирам на двг от фиат и намеря добра кола "донор колко сложна е процедурата на смяната на двигателя,окачването и електрониката и биха ли ми взели 2000+лв? Не малко колеги са го правили. Разбира се няма да го правя АЗ,а някой,който го е правил вече.

DJ_STIVAN
30-03-2010, 00:36
Колега, в заглавието на темата пишеш за 5 цилиндровото турбо.. тук показваш само 4 цилиндровото.. явно него си имал в предвид... примерите с коли които даваш... всички са с проблем... което пак означава че трябва на автовоз да го караш. После вече колко ще излезне да се реши проблема а и трансплантацията ... трябва да питаш Бобо,защото всички подобни транспланатции които са правени са били все в неговия сервиз.

hristiqn
30-03-2010, 00:59
Колега, в заглавието на темата пишеш за 5 цилиндровото турбо.. тук показваш само 4 цилиндровото.. явно него си имал в предвид... примерите с коли които даваш... всички са с проблем... което пак означава че трябва на автовоз да го караш. После вече колко ще излезне да се реши проблема а и трансплантацията ... трябва да питаш Бобо,защото всички подобни транспланатции които са правени са били все в неговия сервиз.

Айде бе :tooth: Колега вземи пак си сметни нещата под 4-5 бона няма да ти излезе !

bouncer
30-03-2010, 01:53
4-5 бона?!?! хахахахахахахаха
пич, не искам да те плаша ама ти този мотор ще го сложиш без да го отворив и срвизираш ли? Дори и така да е труда по сняната на двигател, скорости, окаяжане ЕЛЕКТРОНИКА и т.н няма да е никак ежтин. От там все ще излезе нещо- съединител, маркуяи, турбинка.....ако нямав поне 7-8 000 лв не се хващай изобщо!

DJ_STIVAN
30-03-2010, 07:58
Айде бе :tooth: Колега вземи пак си сметни нещата под 4-5 бона няма да ти излезе !

Това съм го писал само да предобие представа за колко пари ще си докара колата само... щото говори за някви суми дето... хич не се връзват!

acko88
31-03-2010, 11:05
Аз пък разполагам със цяла V6 турбо 164-ка,като от нея липсват само преден капак,броня и фарове,Цената за нещата нужни да се присадят в твоята кола е доста по приятна от примерите по-горе :) а пък и самото присаждане знам каде ще стане на приемлива цена.

---------- Post added at 08:05 ---------- Previous post was at 08:04 ----------


Колега, в заглавието на темата пишеш за 5 цилиндровото турбо.. тук показваш само 4 цилиндровото.. явно него си имал в предвид... примерите с коли които даваш... всички са с проблем... което пак означава че трябва на автовоз да го караш. После вече колко ще излезне да се реши проблема а и трансплантацията ... трябва да питаш Бобо,защото всички подобни транспланатции които са правени са били все в неговия сервиз.

Това последното не е вярно,на доста места са правени подобни интервенций.

drigata
31-03-2010, 11:53
Точно пък от 164 забрави да го вместиш в кош на 147,145/6 или там другите подобия.

Кошовете,захващането на мотора е коренно различно.

За да стане тази интервенция трябват лапи от ГТВ за мотора,трябва да се премести термостата от ГТВ,скоростите са различни и лапите също,абе с две думи мишън инпосибъл.

acko88
31-03-2010, 12:26
Точно пък от 164 забрави да го вместиш в кош на 147,145/6 или там другите подобия.

Кошовете,захващането на мотора е коренно различно.

За да стане тази интервенция трябват лапи от ГТВ за мотора,трябва да се премести термостата от ГТВ,скоростите са различни и лапите също,абе с две думи мишън инпосибъл.

Добри просто е факт че е правено не веднъж затова немисля да се впускам в излишни спорове.

dimo
31-03-2010, 12:40
Всякакви подобни интервенции с много неизвестни обикновенно излизат по-скъпо и по-сложно от сменянето на цялата кола със същата, но по мощна и дори по нова ако щеш .:priest:

Bobo
31-03-2010, 13:14
Добри просто е факт че е правено не веднъж затова немисля да се впускам в излишни спорове.

Няма как да влезеш в спор при положение че си неусведомен по-въпроса ;) Кажи кое от казаното от Добри не е вярно и да видиме?

hristiqn
31-03-2010, 16:19
Няма как да влезеш в спор при положение че си неусведомен по-въпроса ;) Кажи кое от казаното от Добри не е вярно и да видиме?

Определено има доста прехвърлени мотори в 145-146 , но от дедра -делта и фиат купе . От 164 просто не вярвам някой майстор да се вкара в такъв филм . Аз незнам само защо през ден се пускат едни такива теми ама може ли това може ли другото . Да всичко може но на каква цена . Евтина турбо кола няма как да стане дори и с цената на големи компромиси .

bokota
31-03-2010, 17:52
Определено има доста прехвърлени мотори в 145-146 , но от дедра -делта и фиат купе . От 164 просто не вярвам някой майстор да се вкара в такъв филм . Аз незнам само защо през ден се пускат едни такива теми ама може ли това може ли другото . Да всичко може но на каква цена . Евтина турбо кола няма как да стане дори и с цената на големи компромиси .

Аз не съм пуснал тема "Дали може това или онова" . Исках да чуя мнения за няколко двигателя.Това,че се стигна до такива дебати.....
Иначе мерси и за полезните коментари.

Bobo
31-03-2010, 18:09
Определено има доста прехвърлени мотори в 145-146 , но от дедра -делта и фиат купе . От 164 просто не вярвам някой майстор да се вкара в такъв филм . Аз незнам само защо през ден се пускат едни такива теми ама може ли това може ли другото . Да всичко може но на каква цена . Евтина турбо кола няма как да стане дори и с цената на големи компромиси .

Аз съм го правил от каппа на 145 ;)

acko88
31-03-2010, 18:59
Няма как да влезеш в спор при положение че си неусведомен по-въпроса ;) Кажи кое от казаното от Добри не е вярно и да видиме?

Нещото което Добри е казал и е невярно е това че е Мишън Импосибъл,няма смисъл да се определя аз колко съм осведомен,както аз неопределям вие колко можете.Най-малкия пример че от 164 В6 двигател е във купе на 145 е колата на Гошо от Поморие.

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=41492&d=1268214655

Bobo
31-03-2010, 19:59
Нещото което Добри е казал и е невярно е това че е Мишън Импосибъл,няма смисъл да се определя аз колко съм осведомен,както аз неопределям вие колко можете.Най-малкия пример че от 164 В6 двигател е във купе на 145 е колата на Гошо от Поморие.

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=41492&d=1268214655

Виж сега явно не ми четеш мненията ! Първо няма невъзможни неща прочети ми предишното мнение! Ако искаш с пет винкела и телоподаващо и аз мога да ти го монтирам на тавана на печката ! Ма дали ще ти хареса? Всичко е относително и зависи какво и как искаш да постигнеш ;) Освен това Добри е имал предвид че преправянето е много сериозно и едва ли си заслужава гимнастиката - пак казвам зависи какво искаш да постигнеш ;)

acko88
01-04-2010, 11:43
Виж сега явно не ми четеш мненията ! Първо няма невъзможни неща прочети ми предишното мнение! Ако искаш с пет винкела и телоподаващо и аз мога да ти го монтирам на тавана на печката ! Ма дали ще ти хареса? Всичко е относително и зависи какво и как искаш да постигнеш ;) Освен това Добри е имал предвид че преправянето е много сериозно и едва ли си заслужава гимнастиката - пак казвам зависи какво искаш да постигнеш ;)

Така е,зависи какво искаш,на мен ми е пределно ясно че за да стане нещо перфектно трябват много време нерви и финанси,но човек който иска да има В6 мотор просто оставя всичко друго и се захваща,каквото и да му струва,макарче понякога се правят и много компромиси.А й който слага В6 мотор в такова купе едва ли го слага за да прави страшната бегачка,а просто защото е красота. :anarchy:

bouncer
01-04-2010, 13:13
или си намира такъв двигател от GTV заедно с лапите, скоростите и електониката и си спестява много нерви, време и труд.

acko88
01-04-2010, 15:07
или си намира такъв двигател от GTV заедно с лапите, скоростите и електониката и си спестява много нерви, време и труд.

Да но пък парите за ГТВ донор са други,абе при всяко положение една чанта пари си трябват.

1912
01-04-2010, 18:31
кво се занимаваш с глупости купи си някоя читава турбо кола която оригинално си излиза с тоя мотор и не се занимавай дали ще е гтв или фиат 16в или 20в

Tie
01-04-2010, 19:55
Много умен и поучителен съвет колега :thumbup:

thecleaner
01-04-2010, 20:16
Та в коя контекст схемата е следната купуваш си ей тоя кораб http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11269859642740187&f1=details и си имаш турбо кола, за не много пари. До 5 бона ще стане кукла и нема да разграждаш, надграждаш, присаждаш и така нататък.

MainaCore
01-04-2010, 21:29
2.0 16в Турбо мисля, че е идеален. Никито е много прав, че ако си вземеш готова кола е най-лесно, но густото след като си наравиш колата е голямо :) Потърси ударено фиат купе 2.0 16в Турбо и почвай :)

ПС: Цялото начинание изисква тонове ПАРИ, ВРЕМЕ и НЕРВИ ;)

bokota
01-04-2010, 21:59
Е да ама да караш 164 не е такъв "кеф" както 147 или 156 за голямо съжаление.

Ilko Ivanov
01-04-2010, 22:17
А "кефа" в полза на коя е?
Точно цитираната 164-ка я карах преди 2 дни...
Голям кеф е да седнеш в запазена и подържана по-стара Алфа , а повярвай ми колега, карал съм доста Алфи.

Bobi_33
02-04-2010, 02:21
Е да ама да караш 164 не е такъв "кеф" както 147 или 156 за голямо съжаление.

Какъв кеф в тия коптори, бе колега, ми те са под път и над път, на всяка крачка. Същото като да караш Голф. 164-ките са си рядкост, били са рядкост и преди, и ще бъдат още по-голяма рядкост в бъдеще. Масовката 156/147 ще стане банална в Бъдеще.

Друг въпрос е, че 164 с нищо не по-малко кола от масовките.
Що някой не ми намери евтина 164 Q4 , пък вие си карайте масовките.

MrX
02-04-2010, 09:26
кво се занимаваш с глупости купи си някоя читава турбо кола която оригинално си излиза с тоя мотор и не се занимавай дали ще е гтв или фиат 16в или 20в

Ми хайде купи си де, к'во се занимаваш типото да правиш турбо! Въпроса не е да си купиш каква да е турбо кола, а да направиш тази, която ти е на сърцето, каквато я желаеш. А и след като пуснеш тема в "Тунинг проекти" кибиците нали трябва да има по какво да лаят.

hristiqn
02-04-2010, 11:03
Ми хайде купи си де, к'во се занимаваш типото да правиш турбо! Въпроса не е да си купиш каква да е турбо кола, а да направиш тази, която ти е на сърцето, каквато я желаеш. А и след като пуснеш тема в "Тунинг проекти" кибиците нали трябва да има по какво да лаят.

Сега се сетих за един младеж ,който ми беше написал ти 'абе ти защо не си взе 147-ца много са хубави отвътре ами даваш пари за тази ' . Няма нищо по -хубаво от добре направена кола и цената за това естествено е много голяма !

Sunny
02-04-2010, 11:23
Е да ама да караш 164 не е такъв "кеф" както 147 или 156 за голямо съжаление.

Обзалагам се ,че не си карал 164-ка за да коментираш ;)

bokota
04-04-2010, 02:37
Обзалагам се ,че не си карал 164-ка за да коментираш ;)

Само съм се возил.За съжаление не съм карал,но аз лично не си падам по големите коли и не ми дреме дали е масова или не и дали хората ще ме питат "Защо такава".

Sunny
04-04-2010, 17:09
Само съм се возил.За съжаление не съм карал,но аз лично не си падам по големите коли и не ми дреме дали е масова или не и дали хората ще ме питат "Защо такава".


:handshake:
:cheers: