PDA

View Full Version : унив модификатор



търтей
19-10-2004, 16:21
някой да е пробвал това чудо на руската техническа мисъл - универсален модификатор

на теория ми е ясно как и защо работи - интересува ме практически опит дали има някой

WhitePower
19-10-2004, 16:46
na praktika e sipesh slivova v dvigatelja shte ima sushtija efekt

nai dobroto koeto sam slagal i naistina ima efekt e QMI - na SX6000

po skupo , slaga se 20% ot masloto v dvigatelja , i shte vidish che sled 1500 km dvigateljat bachka po ravnomerno

a i za info , beshe mu spukan kartera i sam karal malko bez malslo , i mai QMI to e spasilo rabotata

Hristo_156
22-10-2004, 14:37
...QMI - na SX6000...

WP, знам за какво говориш. Аз преди имах Самара 1,5. На нея още като беше чисто нова и сипах това чудо. Наистина ефектът от него беше забележителен. Значи, тази бъзикня (куротресина :lol: ) ми свали разхода на гориво на дълъг път до 5,89 л/100 км пробег. При положение, че на магистралата ладата редовно си я карах на 5-та със 120-130 кмч. А на нормален хубав път под 100 почти не падах.
На тубата на добавката пишеше, че ефектът от съставката е за 90-100 000 километра пробег напред (тогава търговското наименование на добавката беше NovoSlick2000 - като производителят беше точно QMI - някаква си Щатска фирма). Дефакто, според рекламата това беше най-хлъзгавата течност, която се е произвеждала някога. А иначе, си сменяш основното масло регулярно на 10-15 х.км пробег. Добавката, за 0,75 литра струваше приблизително на цената на 4 литра западно минерално масло (например Валволин, БП и т.н.)
Отделно имаше добавка към маслото за скоростна кутия и диференциал - там се слагаше около 0,25 литра и това стигаше за целия живот на колата - поне така пишеше на упътването.

На алфата ми засега не съм предприемал такива експерименти - за това не мога да говоря какви са ми впечатленията за алфов двигател.

Спомням си обаче, че в нашият форум тази тема беше засягана вече. Някои колеги са на мнение, че качествените синтетични масла си имат достатъчно присадки и не е нужно да се набутваш с допълнителни пари за добавки към основното масло.

street_vagabont
22-10-2004, 23:48
:D УМ, универсален модификатор действа на ДВГ с над 200000 км пробег. Повишава компресията с 2-3 атмосфери. Изпробвам съм я , действа ефективно.

Има още една руска добавка за ДВГ, скоростни кутии, деференциали и лагери. Казва се ХАДО. 9мл струва 21-48 лв според това, къде ще се налее. И тя е много ефективна. За тези които се интересуват, ще им пиша по-късно сайт или телефони за връзка с предтсавителя за България.

WhitePower
23-10-2004, 16:35
Mislja che Hristo 156 objasni podribno efketa na dobavkata
QMI e shtaska firma , sega se botilira ot SX6000 germanija i za tova se vika QMI SX6000
tja ne povishava kompresijata i .......
tja pazo dvigateljat !!!
no shtom i ti si dovolen ot neja zanchi e jasno che ne e njakva izmislica

V_G_Z
23-10-2004, 20:06
Mislja che Hristo 156 objasni podribno efketa na dobavkata
QMI e shtaska firma , sega se botilira ot SX6000 germanija i za tova se vika QMI SX6000
tja ne povishava kompresijata i .......
tja pazo dvigateljat !!!
no shtom i ti si dovolen ot neja zanchi e jasno che ne e njakva izmislica
oba4e tezi QMi .. i podobni kato duralube, motor up.. gi izginiha oficialno ot USA pazara .... na vsi4kite tezi firmi produktite sa im na bazata na Ptfe .. (ako ne byrkam) ili t nar teflon ....samo 4e QMI se biqt v gyrdite 4e tehniq bil lek teflon a na drugite firmi ot tejkiq ... v interes na istinata za QMI znam 4e e dobra i raboti no ZA KOLI S GOLQM PROBEG S IZNOSEN DVIGATEL ..i s pomo6ta na QMI se dava vyzmojnost na kolata da se kara o6te 80 000 km ... toest da se udylji malko vremeto za remont .. bqh 4el nqkyde 4e teflonovoto pokritie koeto pokriva metalnite 4asti na dvg sled vreme zapo4va da ne srabotva sys tynkiq sloj maslo ...
be edinstvenata firma dyrja6ta pravata za proizvodstvo na PTFE imenno himi4eskiq koncern DUPONT oficialno sa kazali sled otkritieto i testvaneto mu 4e TEFLONA NQMA PRILOJENIE PRI DVIGATELITE S VYTRE6NO GORENE.... taka 4e prilojenieto mu e ograni4eno .... 8)
offf opisah se .... :D i sori za latinicata ... ma 4ekam kredora 8)

Boxer
24-10-2004, 02:02
az li4no sum go probval na edno audi 90coupe 2.3 136konia
ta zna4i to ima6e problem s kompresiata na edinaia tsilindur be6e s po4ti edinitsa po malko ot drugite trepere6e mnogo gadno i pri palene na studeno se surde6e ta slojixme mu taia ruska 6turotiia i ima6e neveroiatno dobur efekt trepereneto namalia dosta a i zapo4na da pali po lesno za razxoda ni6to ne moga da kaja (ako niakoi e karal takova 6te me razbere) to si xar4i kato zmei

JINXY
21-12-2004, 15:59
Аз съм с универсален модификатор от 1-2 години(когато го рекламираха). Наистина ми хареса защото след като го сипах и минах малко километри мотора започна да работи и по - меко и по - спокойно от преди. Плашеха ме с проблеми с хидравличните клапани - "можело да блокират" пълни глупости - само започнаха да работят по - тихо. Дано само да неразбирам това за карането без масло- защото това е един от предпазните ефекти. А именно ако ти изтече маслото - безпроблемно придвижване на малко разстояние.........

26-12-2004, 17:41
И аз карам моята 33-ка с Универслаен Модификатор.Определено двигатея започна да работи доста по спокойно и тихо.За разхода на гориво нищо не мога да кажа защото не съм го засичал.

pr_00f
07-02-2005, 14:02
Момчета тази тема беше пусната преди доста време. Има ли някой който може да добави нещо по нея ?
Нови наблюдения, как се държи двигателя , разход и etc.

Bobo
07-02-2005, 15:52
УМ на Американския пазар е ОСЪДЕН!
QMI SX6000 бившия Novoslick :yes: :thumb:
Моя звяр 20 000 км вече и се кефи :)

Разход около литър надолу, малко по добре звучи двигателя и създава впечатление че върви повече :yes:

търтей
08-02-2005, 10:47
УМ на Американския пазар е ОСЪДЕН!
QMI SX6000 бившия Novoslick :yes: :thumb:
Моя звяр 20 000 км вече и се кефи :)

Разход около литър надолу, малко по добре звучи двигателя и създава впечатление че върви повече :yes:

защо е осъден УМ?
а тоя звяр на кое се кефи че не разбрах :oops: - на УМ или на QMI SX6000 ?

Bobo
08-02-2005, 18:35
За заблуда на потребителите :wink:

търтей
08-02-2005, 19:01
За заблуда на потребителите :wink:

като каза заблуда:
http://www.vtr.org/maintain/oil-additives.html
:wow:

alf
09-02-2005, 15:57
аз пък видях в билла да се продава "течни вериги"!!!!!
няква течност дето я мажеш по гумите и ела да видиш кво стаааа - нема хлъзгане :shock:.... басимамата кво ли не измислят

netsurfer
26-01-2006, 19:38
я да ъпна тая тема,
са гледах в сайта на www.duralube.com/ (http://www.duralube.com/)

Pour and Go contains no solid particles, PTFE, or Moly
май ще го пробвам първо на делтата, а после може и на либрата ако има положителен ефект

tenekiaman
28-01-2006, 11:26
за първи път сложих УМ на старата кола /ауди 80/преди 2 години,изчезна разхода на масло,по-добре бацаше двигателя и палеше на половин оборот, продадох я на един френд коъто в момента е ски учител на банско и казва че му пали на газ сутрин а всички знаем колко градуса е... колата е 200 000 89`

на ГТВ-то също му сипах но тук не изчезна разхода на масло на 100% но намаля от 3 литра на 1 -1,5 ама тук двигателя е 16V та предполагам че гумичките като се сменят ще изчезне съвсем макар че мноооооооо хора казват че това е съвсем нормален и дори добър разход за такъв двигател, с паленето в студовете също никакъв пробле мямам

santo_traficante
28-01-2006, 12:21
? ???? ?????? ?? ??? ?? ????? ?? ?????????
________
KAWASAKI KH500 (http://www.cyclechaos.com/wiki/Kawasaki_KH500)

Dodo 155
28-01-2006, 20:19
Преди време имаше една подобна американска добавка, която "правеше" чудеса :wink:
Когато отидох да си закупя 1 бр. се зачетох в инструкциите, а те гласяха:

... За да има ефект от тази добавка, трябва да спазвате следното:
1. Автомобили до 20К мили - 1 път се слага в маслото.
2. Автомобили от 40 до 70К мили - през 2 смяни на маслото.
3. Автомобили над 70К мили - при ВСЯКА смяна на маслото!!!!

Като се замислих Тойотката ми беше на 140К км и реших че няма никакъв смисъл. Смених и сегменти и гумички (заедно с всички гарнитури), излезе ми около 700лв. (приблизително 7 добавки) и резултата беше следният - падна разхода значително и спря да пипа маслото :wink:

Добавките са хубави, ама станат ли на кокал гумичките и разхлопат ли се буталата в цилиндрите ако ще и 5л. добавка да сложите ефект няма да има :wink:

Grigor
29-01-2006, 22:26
Преди 1-2 месеца и аз се бях зачел за УМ и другите подобни добавки.

От прочитането на 5-6 форума останах с впечатлението, че или има оложителен ефект или няма ефект .... повечето хора бяха положителни.

Мисля да се метна в 1 доза УМ - ей така за идеята... досега не съм чул някой да се е оплакал че скапва нещо... значи по-лошо от изхарчените пари не може да стане :-)

KGB
29-01-2006, 22:53
Аз също изчетох доста на времето, и до колкото си спомням в САЩ имаха проучване на дуралюб....което доказа, че продукта нищо не прави и ги осъдиха.

До колкото си спомням повечето производители на масла не препоръчват добавянето на подобни добавки към техните масла, защото променяли например 10 от общи 50 показатела на които трябва да отговаря даденото масло...и се получава засилване на едни показатели и намаляването на други.

Yon
30-01-2006, 10:54
Моето мнение за добавките/към маслото/ е че просто ти дават време за:
1. да придадеш на кола "търговски вид" /автоджамбази/.
2. Посъбереш някой лев преди да влезеш в бокса
3. удължаване пътя до автоморгата.

Bobo
30-01-2006, 11:01
Моето мнение за добавките/към маслото/ е че просто ти дават време за:
1. да придадеш на кола "търговски вид" /автоджамбази/.
2. Посъбереш някой лев преди да влезеш в бокса
3. удължаване пътя до автоморгата. :th_up:

gigi
30-01-2006, 11:36
Моето мнение за добавките/към маслото/ е че просто ти дават време за:
1. да придадеш на кола "търговски вид" /автоджамбази/.
2. Посъбереш някой лев преди да влезеш в бокса
3. удължаване пътя до автоморгата. :th_up:
Да и аз след обстойно проучване реших че е по добре да си сипеш по хубаво масло да речем Мотул от скъпите от колкото да се занимаваш с добавки с неясен ефект. То ако двг. е тръгнал ще искара с добавката още малко и пак ще се скапе. :wink:

vanko57
25-10-2006, 08:49
Колеги, преди години използвах SX2000 на новослик и бях много доволен. Знаех къде им е представителството, но сега съм им загубил следите. Някой може ли да ми каже къде да ги открия или най-малкото къде се продава NOVOSLICK SX6000.
Сега нямам време да описвам какво прави това чудо в двигателя но е изключително ефективно и полезно.
Благодаря

vanko57
25-10-2006, 09:07
Намерих адреса и телефона на фирмата. Намира се в Дианабад бл.33-Б тел.8687398.

SX6000 струва 99,90лв.

ТОВА НЕ Е ДОБАВКА ЗА МАСЛО.

С НЕГО СЕ ТРЕТИРА ДВГ ЗА 80 000 - 100 000 км.

Подробности когато имам време.

yovi
25-10-2006, 14:06
Намерих адреса и телефона на фирмата.
Браво, пич! Една регистрацийка за няколко минутки и щрак - безплатна реклама! :wink: