PDA

View Full Version : Къде да отида да ми сложат газова уредба?



Mind_Control
15-05-2006, 18:56
Някой ако има лични впечатления, моля да сподели, къде да отида и каква марка газова уредба да си сложа (да не е газов инжекцион защото на мен няма да ми се изплати). И какво трябва да гледам при избора на вида газова уредба. Вече 99% се убедих, че газта си е благина при положение, че е повече от 2 пъти по евтина от бензина. Става въпрос за 145-ца с 1.6 боксер мотор.

Dodo 155
15-05-2006, 20:16
Някой ако има лични впечатления, моля да сподели, къде да отида и каква марка газова уредба да си сложа (да не е газов инжекцион защото на мен няма да ми се изплати). И какво трябва да гледам при избора на вида газова уредба. Вече 99% се убедих, че газта си е благина при положение, че е повече от 2 пъти по евтина от бензина. Става въпрос за 145-ца с 1.6 боксер мотор.
Колко км минаваш на месец/година, за да ти кажа дали си заслужава :roll:
Ако минаваш над 20К км/годишно си струва инвестицията, но ако си под 10К км/год. няма смисъл да возиш в багажника още 50-60кг :wink:
После има и нещо друго - всяко палене ще ти е на бензин. така че и в другият резервоар също ще трябва да наливаш :wink:

Mind_Control
15-05-2006, 21:25
Ами годишно минавам към 10 000. По мой изчисления една обикновенна газова ще се изплати за 7 000 км. някъде. Сега в момента 100 км. ги минавам за 20-22 лв. На газ ако сложа разход 16/100 се получава 14 лв. оферта си е..

Crusader
15-05-2006, 22:17
А бе аз кат викам че си трябва раздел АГУ ама....

WhitePower
16-05-2006, 13:01
ихааааа и искам аз да сам модератор ;)) може ли
гас мога да тура на всичко
и а локомотиф на ток пак ще му сложа щото тока скъп

треба си гасчица :big_money: пари трябва да се пестат все пак италянки караме

Dodo 155
16-05-2006, 14:26
Ами годишно минавам към 10 000. По мой изчисления една обикновенна газова ще се изплати за 7 000 км. някъде. Сега в момента 100 км. ги минавам за 20-22 лв. На газ ако сложа разход 16/100 се получава 14 лв. оферта си е..
Незнам как си смятал, но за 7000км не можеш да избиеш АГУ, което струва 600-700лв. (по-евтините не си струват нервите).
Не забравяй, че когато се кара на ГАЗ, въздушният филтър се сменя през 5К км :idea: (особено ако караш в града).
Всяко палене ти е на бензин и ще ти отиват 7-8 литра бензин седмично.
За да нямаш "БУМ" ще трябва да смениш свещи и кабели (което пак си е разход).
После има и нещо друго - ГАЗ-та е евтина лятото, през есента се качва :wink: Това става от години насам. Тази година ГАЗ-та мина 1.05лв./л. а бензина беше 1.65лв./л. и далаверата беше доста малка :wink: Тази зима мисля, че ще пробват с цена над 1.10лв./л.
При твоя пробег ще избиеш газовата за 2г. (казвам ти го от опит). Ако мислиш да си караш колата поне още 2г. то си струва :wink:

PEPINKO
16-05-2006, 22:30
значи да започна......аз я купих с газова /слагана в Италия/.първи впечатлинея/мотора ти отива на кино/сонди и т.н./на мен на бензин ми харчи 10/100,при тебе незнам как е и как я караш/аз лично я юркам,само като видя някой голфаджия с много лепенки и той......ми
гледа номера отзад.......така че ти си преценявай/само.....за инфо...ефтиното излиза скъпо/двигателя отива на кино/за инфо до момента от 10.10.05 -16.05.06 съм минал 5600км само градско/и не съм на никъква далавера :twisted: успех

Mind_Control
17-05-2006, 17:20
значи да започна......аз я купих с газова /слагана в Италия/.първи впечатлинея/мотора ти отива на кино/сонди и т.н./на мен на бензин ми харчи 10/100,при тебе незнам как е и как я караш/аз лично я юркам,само като видя някой голфаджия с много лепенки и той......ми
гледа номера отзад.......така че ти си преценявай/само.....за инфо...ефтиното излиза скъпо/двигателя отива на кино/за инфо до момента от 10.10.05 -16.05.06 съм минал 5600км само градско/и не съм на никъква далавера :twisted: успех


Май като предпоследно решение. ще я карам на бензин за сега.. А така или иначе се надявам на повишение на доходите скоро :D така. че за сега оставам на бензин. Айде послучай влизането в ЕС може да я почерпя колата с малко 100+ хе хе.

П.С.Как го правиш тоя разход 10/100 :shock: аз със много плавно и спокойно каране по- малко от 11 не мога да сваля... Е ако караш предимно събота и неделя е възможно...

Crusader
17-05-2006, 18:04
.......

Аре сега да ми го обясниш как точно се скапва ДВГ-то /не коментирай ламбдата, тя и без това ще се скапе от "качествените" български бензини/ ама ми обясни кое точно на ДВГ-то се износва по-бързо на газ :?:

Lucky
18-05-2006, 13:15
Значи относно скапването от газта и аз не съм съгласен поне от опита който имам на газ и от дебелите книги никаде не се споменава че се скапва мотора.
Виж за натрупване на мазнотии и гадости да от детонации също но от друо не бих казал :)

WhitePower
18-05-2006, 15:01
мазнотии няма от каде да доидат щото тя влиза в мтора в газообразно състояние
има само монета с детонации ко не са ти в час кабели или свещи
иначе
от 3 години сам на гас и нямам проблеми ;)))
но сам с газова инжекция БРЦ
тва е от мене

75 2.0 turbo
19-05-2006, 01:14
мазнотии няма от каде да доидат щото тя влиза в мтора в газообразно състояние
еи тука ама мнооого бъркаш аз се занимавам и с газови уредби и с двигатели и мога да направя разлика между мотор дето е каран само на бензин и такъв с газ и то само на пръв поглед!!!
смукателния тракт на газовия мотор е в безобразно състояние за разлика от бензиновия :idea:

WhitePower
19-05-2006, 11:11
първо има редуктор мазното там си седи
2 има филтър преди газовите инжектори дето се сменя на 15 км
е там се отлагат мазнотии те който са останали

и ако искаш свали ми колектора да видиш че е чист
щото ако имаше мазно газовите инжектори да са скапали вече
и вече 40К км сам на гас и проблеми нямам

PEPINKO
19-05-2006, 22:02
eми жив пример.....когато я взех и исках да я крам на бензин прескачаше като кон..../придърпва/това е от качествената газ,която е продават тука.второ не съм с газов инжекцион,а с нормална конфигурация,която ,като караш на газ /и ако не си премахнал сондата ти свети лампата на инжикциона/т.е. дава грешка на компютъра и има голяма опаснтост да ти отиде на кино ПС.то.

PEPINKO
19-05-2006, 22:08
а иначе до разхода...юркам я само по светофари...на газ миналата година ми даваше 14/100....асега като се затопли/освен че и правих полу освен ремонт /си ми дава 10/100бензин.днес заредих на Шел за 25 кинта V-Power....и си минах 150 км със 7-8 литра /бензин.от клубния сервиз ми казаха,че няма такъв боксер с такъв разход и с тоя шум на двигателя/246000км до момента/.

75 2.0 turbo
20-05-2006, 01:29
първо има редуктор мазното там си седи
2 има филтър преди газовите инжектори дето се сменя на 15 км
е там се отлагат мазнотии те който са останали

и ако искаш свали ми колектора да видиш че е чист
щото ако имаше мазно газовите инжектори да са скапали вече
и вече 40К км сам на гас и проблеми нямам
оф какво съм се фанал да споря с тебе :shock: твоита кола е по бърза от на бобо по запазена от на КГБ и е с единствената газова уредба дето никога не праи проблеми и въри пове4е дори от бензина :!: аааа пропуснах и с наи яките амортесиори на света по хубави от на колин макрии :roll:

Dodo 155
20-05-2006, 14:26
... и ако искаш свали ми колектора да видиш че е чист
щото ако имаше мазно газовите инжектори да са скапали вече
и вече 40К км сам на гас и проблеми нямам...

Със сигурност има отлагания както казва Павката :wink: Може да са по-малко, но ги има.
А колкото до проблеми с инжектори и аз карах моята (сега продължават да я карат) на ГАЗ близо 35К км без да има газова инжекция и не ми правеше проблем, така че мазнотията за която говориш не може да отиде там, защото ГАЗ-та е изпарена когато попада в колектора :wink: Дюзите се бъзикат от това, че загряват и не могат да се охлаждат (понеже не минава бензин през тях) и се спичат, допълнително се отлага и нагар по тях, който не може да се отмива (понеже не минава бензин през тях отново) :wink:

50 cent
21-06-2006, 16:56
съжалявам че прекъсвам спора но не мислите ли че малко се отклонихте от темата?аз влезнах за информация къде да си сложа газова уредба и честно казано не намерих такава

Crusader
21-06-2006, 18:44
а иначе до разхода...юркам я само по светофари...на газ миналата година ми даваше 14/100....асега като се затопли/освен че и правих полу освен ремонт /си ми дава 10/100бензин.днес заредих на Шел за 25 кинта V-Power....и си минах 150 км със 7-8 литра /бензин.от клубния сервиз ми казаха,че няма такъв боксер с такъв разход и с тоя шум на двигателя/246000км до момента/.


И сега кой не може да смята а? 150 със 7-8 литра ама само в сънищата -> тия 150 км са с не по-малко от 10-12 литра /аз минавам 150 км. градско със 17-18 литра и 150 км. със 15 литра на дълго/ и при цена на газа 0.90 лв. ->сам смятай!

Dodo 155
22-06-2006, 00:42
съжалявам че прекъсвам спора но не мислите ли че малко се отклонихте от темата?аз влезнах за информация къде да си сложа газова уредба и честно казано не намерих такава
Той "спора" е спрял преди месец :wink: :roll:

А ти колега напиши къде се намираш в "Профил", за да не кадаеме къде да те пращаме следващият път :lol: :lol:

п.с. Сложи ли ГАЗ :?: :roll:

75 2.0 turbo
22-06-2006, 01:03
я едно катинар4е па които има некви въпроси да пусне нова тема тая е ..........