PDA

View Full Version : спортен филтър



krasyb
20-10-2004, 12:03
Влязох случайно в един магазин и видях некви сигурно китайски спортни филтри, ама едно към едно с К&Н, продавача-собственик ми каза че пробвал специално и К&Н и тези и нямало никва разлика, дали е търг. трик не знам, ама струват 40 кинта и изглеждат добра изработка, много хора си били накупили и нямало оплаквания.
Та в тоя смисъл някой може ли да ме упъти за изработка на Интейк системата и неква схема за Алфа 155, 2.0 ТС 8V ?

Аз ще се поразровя в Нет-а за тая марка дали има нещо. Имаше само едно голямо "R" и пишеше Yed electronics ли, enterteinment ли, днес ще го проверя точно.

V_G_Z
21-10-2004, 19:49
Влязох случайно в един магазин и видях некви сигурно китайски спортни филтри, ама едно към едно с К&Н, продавача-собственик ми каза че пробвал специално и К&Н и тези и нямало никва разлика, дали е търг. трик не знам, ама струват 40 кинта и изглеждат добра изработка, много хора си били накупили и нямало оплаквания.
Та в тоя смисъл някой може ли да ме упъти за изработка на Интейк системата и неква схема за Алфа 155, 2.0 ТС 8V ?

Аз ще се поразровя в Нет-а за тая марка дали има нещо. Имаше само едно голямо "R" и пишеше Yed electronics ли, enterteinment ли, днес ще го проверя точно.
йед = турски та6аци ...
то като 6те е за такъв карай си оригиналния ....
те пак в магазина като не са ти казали 4е тоя е по добър от К&Н .. :lol: и без това спортен филтър на нормална кола и то със добър интейк ни6то не прави ... :roll:

krasyb
21-10-2004, 20:05
йед = турски та6аци ...
то като 6те е за такъв карай си оригиналния ....
те пак в магазина като не са ти казали 4е тоя е по добър от К&Н .. :lol: и без това спортен филтър на нормална кола и то със добър интейк ни6то не прави ... :roll:

Знаеш ли нещо за тези турски табаци или ей тъй го казваш ???
И защо на нормална кола нищо не прави, какво имаш предвид ?[/quote]

V_G_Z
21-10-2004, 20:23
йед = турски та6аци ...
то като 6те е за такъв карай си оригиналния ....
те пак в магазина като не са ти казали 4е тоя е по добър от К&Н .. :lol: и без това спортен филтър на нормална кола и то със добър интейк ни6то не прави ... :roll:

Знаеш ли нещо за тези турски табаци или ей тъй го казваш ???
И защо на нормална кола нищо не прави, какво имаш предвид ?[/quote]
ми аз такова не6то не бих сложил .... фабри4ния филтър на 155 си е доста добър ....
а за спортен филтър на нормална кола... ... ми твоята 155 както предполагам е с аналогов дебитомер .... та каква 6те е ползата от това 4е се засмуква въздух с по малко съпротивление(каквото се явява ефекта на спортния филтър) като има6 яко съпротивление от врати4ката на дебитомера...? според мен няма смислъл .... най голямата спънка по принцип при тунинга на атмосферните алфи (става дума за тези с аналогов дебитомер) е то4но тази клапа на пружина която се явава т нар "гърло на бутилката" :wink: затова по принцип
сериозен атмосферен тунинг феновете първо изхвърлят дебитомера барабар с мотроника :wink: и после се по4ва ......
та с най общи думи ... да не мисли6 4е плюя на спортните филтри ...
мне даже си взех на АПЕКСИ... ама първо едни други работи 6те права :wink:
друг е въпроса ако иска6 да бу4и по яко ... ама тогава даже се губят коне :?http://free.bol.bg/v_g_z/razni/apex_pic.jpg

Hristo_156
22-10-2004, 13:46
...друг е въпроса ако иска6 да бу4и по яко ... ама тогава даже се губят коне :?http://free.bol.bg/v_g_z/razni/apex_pic.jpg

По обясненията ти VGZ, съдя, че доста разбираш от карантиите на ДВГ-тата на алфите. Питам те (т.т. данните на моята ги виждаш долу), ще ми качи ли мощността такъв филтър и ще бъде ли по-хубав звукът или да не се ебавам с "гаджето". - Какво ще кажеш?
Благодаря ти!

Когато ремонтирах алфичката след челен удар, трябваше да й купувам кутия за въздушен филтър и резонатора - и двете бяха потрошени. Само тази инвестиция ми излезе над 600 лева за оригинали на Алфа Ромео. Ако знаех тогава за К&N филтъра, щях да си го кача направо него. Много ме е яд :evil: Хем щях да я направя да звучи по яко, хем щях да мина по-тънко :twisted: А сега трябва да се набутам с тоя филтър, а кутията и резонатора трябва да ги демонтирам - все едно да метна 600 кинта в кофата.

valjo
22-10-2004, 13:57
.. Само тази инвестиция ми излезе над 600 лева за оригинали на Алфа Ромео. Ако знаех тогава за К&N филтъра, щях да си го кача направо него. Много ме е яд :evil: Хем щях да я направя да звучи по яко, хем щях да мина по-тънко :twisted: А сега трябва да се набутам с тоя филтър, а кутията и резонатора трябва да ги демонтирам - все едно да метна 600 кинта в кофата.

моята си дойде без тях, и аз си сложих К&Н точно отчасти за да не ги купувам :)
а не е ли по добре да си сложиш К&Н не конус, а replacement филтер
въпреки че губиш ефекта на звука, останалото ще е ок

hf hpe
22-10-2004, 15:08
...
а не е ли по добре да си сложиш К&Н не конус, а replacement филтер
...
и аз се замислям за това а и за 100 000 километра примерно разходите са еднакви

Kostadin
22-10-2004, 15:44
...
а не е ли по добре да си сложиш К&Н не конус, а replacement филтер
...
и аз се замислям за това а и за 100 000 километра примерно разходите са еднакви
а пък аз съм го измислил отдавна само дето още не могат да ми изпаднат 120лв. в повече как стане това веднага ще си го купя :lol:

hf hpe
22-10-2004, 15:58
понеже на 155-цата и на мойта а и доста други са едни и същи на размер и модел(става дума за панелните де), може да се съберем и да си купим с отстъпка

Kostadin
22-10-2004, 16:16
АЗ СЪМ НАВИТ :) :) :) :) :wink:

krasyb
22-10-2004, 18:21
съм навит и аз, казвайте ако решите :)

V_G_Z
22-10-2004, 20:38
[quote="V_G_Z":gd51m9h7]
...друг е въпроса ако иска6 да бу4и по яко ... ама тогава даже се губят коне :?http://free.bol.bg/v_g_z/razni/apex_pic.jpg

По обясненията ти VGZ, съдя, че доста разбираш от карантиите на ДВГ-тата на алфите. Питам те (т.т. данните на моята ги виждаш долу), ще ми качи ли мощността такъв филтър и ще бъде ли по-хубав звукът или да не се ебавам с "гаджето". - Какво ще кажеш?
Благодаря ти!

Когато ремонтирах алфичката след челен удар, трябваше да й купувам кутия за въздушен филтър и резонатора - и двете бяха потрошени. Само тази инвестиция ми излезе над 600 лева за оригинали на Алфа Ромео. Ако знаех тогава за К&N филтъра, щях да си го кача направо него. Много ме е яд :evil: Хем щях да я направя да звучи по яко, хем щях да мина по-тънко :twisted: А сега трябва да се набутам с тоя филтър, а кутията и резонатора трябва да ги демонтирам - все едно да метна 600 кинта в кофата.[/quote:gd51m9h7]
ami sori za latinicata ... ako naistina iska6 da bu4i qko ti trqbva konusen sys heat shield ... oba4e ima dosta rabota ... no hem 6te bu4i po qko hem 6te e predpazen da smu4e gore6t vyzduh ot ko6a .. na 156 ve4e ekutata sa s MAF-ove a ne kato starite s AFM-ove taka 4e moje i da ti ka4i nqkoe magare otgore :) ili naj malkoto 6te ti podobri responsa na gazta .. po byrzo 6te otklikva na pedala na gazta+po qgresivniq zvuk si e kef :P... 4ekaj da vidq za snimka nqkva dali imam....http://free.bol.bg/v_g_z/alfi/tsturbo/ts%20turbo1.jpg
tuka ima nqkva ideq za heat shield ama ne e dovyr6ena .. dano ti stane qsno :) ... vij tuka po qsno ... http://free.bol.bg/v_g_z/razni/side-heat.jpg

ShoxXx
23-10-2004, 04:19
Na 145cata slojih replacment, razlika da kaja 4esno v ni6to drugo osven v har4eneto ne use6tam, no opredeleno s edni i su6ti pari minavam okolo 10-15% pove4e razstoqnie! Ina4e vuv vurvej ili e mn malka ili e nikakva razlikata! Ob6to vzeto ako ima6 kutiq i si4ko ostanalo po-skupo izliza da si vzeme6 guba (konus) 6toto ako si kupuva6 i originalni trubi izliza pone kum 200kinta! Ako si kupuva6 filtur L&N oba4e ot Impas ne e zle da si go poru4a6 predi tova, za6toto ako go nqma na sklad e kofti da sedi6 s 120 leva ei taka i da 4aka6 mesec i polovina da dokarat novi stoki! 8)

Kostadin
23-10-2004, 09:53
Na 145cata slojih replacment, razlika da kaja 4esno v ni6to drugo osven v har4eneto ne use6tam, no opredeleno s edni i su6ti pari minavam okolo 10-15% pove4e razstoqnie!
според мен това хич не е малко :wink:
а пък като имаш и в предвид че K&N се сервизира веднъж на 60 000км
направо си е супер :wink:

valjo
23-10-2004, 10:54
а пък като имаш и в предвид че K&N се сервизира веднъж на 60 000км
направо си е супер :wink:
ти недей лежа на тва ухо, тия са за западна европа а не за нашата тъжна реалност :x :x :x
за моя конусовидния на 2000км го чистя само от прах и като гледам на 10к ще трябва да го оправям със спрейчетата.
и при Бобо е подобен случай, другите незнам какъв опит имат....

Kostadin
23-10-2004, 11:19
на мен пък ми казаха от импас 56-60 000км. при нашите условия, а иначе било нормално(при западните условия) чак на 120 000км. да му се прави сервизиране :?

valjo
23-10-2004, 11:25
на мен пък ми казаха от импас 56-60 000км. при нашите условия, а иначе било нормално(при западните условия) чак на 120 000км. да му се прави сервизиране :?
абе то и за нещата дето аз ги продавам, така твърдя 8) 8)

ShoxXx
23-10-2004, 13:09
Brato ne slu6ai koi kvo ti kazva i kolko gotino zvu4i, prosto si otvarqi predniq kapak po-4esti4ko i 6e si tip top! A za filtura ne 4e sum o4akval da trugne kolata s 300 na treta, prosto kazah kakuv e efekta pri men! 8)

WhitePower
23-10-2004, 16:26
be mnogo sporjat horata tuka
znachi v saita na K&N davat 80000 mili
pishat ( za tezi koito ne sa cheli ) che kogato slojat dostigne 2-3 mm e neobhodimo pochistvane , daze ne e preporuchitelno da se pravi po rano , ( za bulgaria 50000 - 60000 km )
pishat che ne trjabva da se duha s kompresor i taka na tatuka, shtoto e v maslo filtara , ( silikonovo ) i taka obiral finnijat prah proniknal vutre
ta kato go gledate takuv cheren mrusen i ... ne si mislete che e za chistene
toi e s Nulevo suprotivlenie na vuzduha , za da stigne parametrite na obiknovennija filtar trjabva baja da se e zacapal
A za drugite panelnite filtri , Pishat che njama mnogo goljam smisal ot tjah zashtoto suprotivlenieto koeto suzdava kutijata e edno i sushto i se gubi efekta
A za Konete , pak da podchertaja che davat 5 % ne poveche ( no samo ako mu osigorish studen vuzduh , ako e topul - ot dvigatelnija otsek - Gubish kone !!!

Kostadin
23-10-2004, 16:40
какво искаш да кажеш white power че ако не е конус не си заслужава ли :?

V_G_Z
23-10-2004, 19:44
....
A za Konete , pak da podchertaja che davat 5 % ne poveche ( no samo ako mu osigorish studen vuzduh , ako e topul - ot dvigatelnija otsek - Gubish kone !!!
da ama tova sa izsledvaniq obiknovenno na koli ot tipa na toyota supra 3,0 twin turbo ... a debita na takava turbo lamq za vyzduh e kolkoto 3 alfi kato tvoqta ... na malkite dvigateli (2,0 i po malki ) efekt za mo6tnost realno nqma .... i da ima to e v diapazona na maksimalnite oboroti ... a koi normalno kara s 6000 oborota ?
replasement filtyra si zaslujava poradi prostata pri4ina 4e se slaga bez modifikacii i relano izliza po eftin ot fabri4nite .... wsi4ko zavisi ot glednata to4ka i entusiazma.... :wink:

75 2.0 turbo
24-10-2004, 23:46
xaxaxa stra6na tema ei golqm spor za ni6to 4akaite vii ot FILTARA
da tragne 6te ostareete tai da znaete !!! :lol: :lol: :lol:

p.s V_G_Z az na moqtq da sloja li takav dali 6te mi dade 4-5 konq :lol:

V_G_Z
25-10-2004, 19:28
xaxaxa stra6na tema ei golqm spor za ni6to 4akaite vii ot FILTARA
da tragne 6te ostareete tai da znaete !!! :lol: :lol: :lol:

p.s V_G_Z az na moqtq da sloja li takav dali 6te mi dade 4-5 konq :lol:
muahahah kvi kone be.... tvoita ve4e ima edno magare zad volana.... :wink: pove4e ne i trqbva 8)

BBRC
26-10-2004, 09:27
Тури бате и кюнец от печка за ColdAirIntake :lol: ма полиран че да лащи щото кат не лащи само 2 коня дига :lol:

WhitePower
26-10-2004, 10:26
vishte sa te za tva za kazali do 5-7 % shtoto na 300 konja 5% sa 15 konja , a za 150 konja sa 7 ,
eto sega spodeljam ot otpit kauv e efekta
Golf 2 1.8 monoinjection ( na gas ) , slagame sporten filtar tip konus
zapochna da prisvirva leko remaka ( mnogo po burzo se forsirashe )
2 tochno sled purvata ruchka na 6000RPM mu grumna zadnoto gurna
cufna kato maiska roza

ot koeto sledva che gurneto e bilo zapusheno s sajdi ( ili kakvoto tam izlseze ot nego ) i njamashe na kade da izkara vuzduha koito veche e vljazal

sega Alfa 155 2.0 16V na niskite oboroti efekt njama - nuled
sled 5500 rpm se useshta rjasko uskorenie ( predi filtara ne beshe taka )

e tuka veche si vadete izvoda dali vi trjabva ili ne vapros na 122 leva v impas

krasyb
26-10-2004, 12:40
конус или replace е 122 лв ???

Kostadin
26-10-2004, 13:03
аз проверих в импас 56-конуса е 124, а replace 122 абе с две думи разлика няма :wink:

V_G_Z
26-10-2004, 20:08
abe nali 6tqhte da hodite na dino stenda na prospeed ...aide ka4ete tam alfite smenete filtrite i kajete kolko kone i vyv kakvi oboroti vdigat REALNO.. i pak 6te si pobybrim :wink:

75 2.0 turbo
26-10-2004, 22:18
xaxax samo moga da vi pojelaq uspeh ama 6e si dadete kintite
za dinoto na vqtara nema smisal mom4eta teq ne6ta sa ta6ak za
va6ite koli pak i za moqta

75 2.0 turbo
26-10-2004, 22:21
az dori na moq motor koito e s turbo ne iskam da slgam takiva filtri
bilo to k&n ili china 6toto mislq 4e te propuskat finni 4astici prah koito
dovejdat problemi .....az taka mislq a za sportni koli e drugo tam se borqt
za seki gram vazduh pove4e taka 4e ima smisal pri vas samo za atakata
i za podpis vav foruma naprimer :lol: :lol: :lol:

PG
27-10-2004, 00:02
bilo to k&n ili china 6toto mislq 4e te propuskat finni 4astici prah koito
dovejdat problemi ..

Прав си
:D

Boxer
27-10-2004, 00:27
а за спортен филтър на нормална кола... ... ми твоята 155 както предполагам е с аналогов дебитомер .... та каква 6те е ползата от това 4е се засмуква въздух с по малко съпротивление(каквото се явява ефекта на спортния филтър) като има6 яко съпротивление от врати4ката на дебитомера...? според мен няма смислъл .... най голямата спънка по принцип при тунинга на атмосферните алфи (става дума за тези с аналогов дебитомер) е то4но тази клапа на пружина която се явава т нар "гърло на бутилката" затова по принцип
сериозен атмосферен тунинг феновете първо изхвърлят дебитомера барабар с мотроника и после се по4ва ......


ok taia informatsia mi be6e super polezna
ama dai niakukva ideia kakvo moje da se napravi za6toto az kato go maxna tova za 33 1.7 16v stava vupros i ostava napravo kolektota na malki oboroti e ok ama kato pipna gasta i spira ima li na4in tova da se maxne vob6te ili kakvo moje da se napravi 4e sportnia filtur za takuv konos deto govorite go slagam i maxam dva puti i nikakva razlika niamam osven zvuka

WhitePower
27-10-2004, 12:06
che ti mislish li che shte userish 3-4 konja hahah njama razbira se
ako bjaha 20 - 30 moze

V_G_Z
27-10-2004, 18:53
а за спортен филтър на нормална кола... ... ми твоята 155 както предполагам е с аналогов дебитомер .... та каква 6те е ползата от това 4е се засмуква въздух с по малко съпротивление(каквото се явява ефекта на спортния филтър) като има6 яко съпротивление от врати4ката на дебитомера...? според мен няма смислъл .... най голямата спънка по принцип при тунинга на атмосферните алфи (става дума за тези с аналогов дебитомер) е то4но тази клапа на пружина която се явава т нар "гърло на бутилката" затова по принцип
сериозен атмосферен тунинг феновете първо изхвърлят дебитомера барабар с мотроника и после се по4ва ......


ok taia informatsia mi be6e super polezna
ama dai niakukva ideia kakvo moje da se napravi za6toto az kato go maxna tova za 33 1.7 16v stava vupros i ostava napravo kolektota na malki oboroti e ok ama kato pipna gasta i spira ima li na4in tova da se maxne vob6te ili kakvo moje da se napravi 4e sportnia filtur za takuv konos deto govorite go slagam i maxam dva puti i nikakva razlika niamam osven zvuka
ми проблема е самия дебитомер ... ама за съжаление не може да се махне ако не се смени цялата електроника ... което струва доста пари.. и при това трбва да се настройва наново вси4ко ... което е пак много пари... 6те трябва да прееживее6 факта 4е спортния филтър на тебе само 6те ти бу4и и тва 6те и е цялата полза ... :?

virusalfa
27-10-2004, 18:56
moeto mnenie e ,4e e po-dobre da se kara s normalen filtar-"sporten filtar"-dran-dran-kolata kato bu4i pove4e sazdava iljuzija,4e e po-mo6tna-haha :lol:

WhitePower
28-10-2004, 10:22
az pak vi kazah uskorenieto v visokite oboroti e malko po dobre zashtoto tochno togava normalnijat filtar ne moze da dade neobhodimijat debit

koito ne e opital ne e razbral