PDA

View Full Version : Ъ-ъ-ъ значи имам съмнения за проблем



DeX
18-05-2006, 09:48
Сега ще го опиша възможно най-подробно дано някои има представа дали само си втълпявам или найстина има нещо:

От няколко месеца ми прави впечатление, че колата не върви колкото трябва в смисъл преди вървеше повече. Когато и сипя 95 ( шел ама не в-пауър ). В първите няколко километра върви добре след дова не. След това като и сипя шел 100 върви мнооого добре и това пак в първите 100-ина километра после пак спира да върви. След това ако пак сипя 95 и след това 100 пак почва да върви за малко мноо странно. И съм я забелязал, че май ми погорва доооста над 14 градско. Та питането ми е някои има ли си на идея какво може да е и къде да търся проблема. По екзаминери ходих уж и няма нищо.

krasy
18-05-2006, 10:00
Ами как да ти каза - лично аз не съм чул някой да е доволен от Шел. Пробвай с друга бензеностанция и ако пак забележиш проблема вече е повод за притеснение

DeX
18-05-2006, 10:11
Пробвал съм. Същото е.

Quadrifoglio
18-05-2006, 10:16
АМи не съм 100% сигурен за ситуацията в момента но преди бях чел за една конкретна бензиностанция на шел че е бензиностанцията в България с най-голям оборот. А мисля че и не само тази а като цяло шел в Б-я се представя най-добре. Та струва ми се че все някой доволен трябва да има доволен?!?? А аз също съм много доволен от 3 години сипвам само на шел и към рейсинга и ви пауър дизел съм без забележки.

ALFA33S16V
18-05-2006, 10:35
Я сипи някой литър спирт за горене за да убие водата от ШЕЛ. И други са го имали този проблем - като остане по-малко гориво и колата замира. Може и да не е това де. Може би трябва да си почистиш и вътрешностите на резервоара

pr_00f
18-05-2006, 11:23
Аз си зареждам от шелл в х.димитър и съм много доволен, сега карам с в-п95 а преди с обикновен 95 и не съм имал проблеми. Но защо почвам да разказвам това.

Веднъж минавайки през Плевен, заредих 10 литра 95 обикновен от Шелл който се намира до кръгово движение, почти на края на града до изхода за софия, надявам се да си ме разбрал / не познавам града/
Преди това имах около 25 литра в резервоара от софииския шелл. Та какво стана - ми колата умря от всякъде , като съм под 2500 оборота можеш да си натиска6 газта колктоо искаш - няма никоййййййй :evil: , качва обороти едвам едвам , и след 2500 се оправяше. И това при положение че съотношението хубав/скапан бензин е 25/10 л
Не ми се мисли ако бях заредил до горе там как щях да се оправам , сигурно щях да си остана на пътя

DeX
18-05-2006, 11:24
Ами ще си направя експеримент ще сипвам малко само от ОМВ и ще видим има ли разлика.

голямата риба
18-05-2006, 12:23
тия 100 километра ги извървяваш наведнъж или на етапи
защото ако е наведнъж може да е от запушени катализатори

krasy
18-05-2006, 13:47
Точно поради факта, че DeX е от Плевен затова казах и за ШЕЛ. Иначе от тях като национална верига може да има доста доволни, но специално за плевенския и този край Дъбник, а в нашия край това са ШЕЛ-овете наистина не съм чул нищо добро.
А и може да погледнеш гумените уплътнения на помпата за гориво. Може да са разядени - това пак заради бензина

Bobo
19-05-2006, 14:34
Един чул друг кара на газ и дава акъл :screwy: Момчета имам около 8 служебни коли и 2 лични. Тези коли са зареждали и на най-затънтените шелове в БГ и вярвайте ми няма никакви проблеми :idea:

Това въобще не важи за ЛУК Оил и ОМВ :!: Алфата сега я карам с Шел и Еко Елда само защото с ОМВ понякога имам ядове за Лук въобще няма да казвам кви лайна сипват :!:

BatVas
19-05-2006, 15:08
Дех с катализатор ли си още :?:
Пък за бензините и аз не знам вече кво да правя - странното при мен е, че от бензина на Еко Елда съм доволен като вървеж, ама минавам по малко километри с едно зареждане отколкото ако заредя на ОМВ

(зареждам само на една и съща колонка , само на едно ОМВ - иначе пак на ОМВ ми събраха в резервоара 53.4 литра - при условие, че съм имал поне още 3-4 литра в резервоара) :?

krasy
19-05-2006, 15:55
Хайде да покара с ОМВ и после ще каже как е

DeX
19-05-2006, 15:56
Да с катализатора съм не е свалян.

Аве то аз май подразбрах от какво е проблема ама още не съм напълно сигурен. Щото аз от средата на април карам на климатик и от няколко дни започна много яко да не върви и като спра климатика и подскача направо - оказва се че компресора си е почти заминал вие, бръмчи, ръмжи и гори като лудо - обаче пък по някога ей така от само себеси се оправя и може това да ме обърква в преценката, но за всеки случай ще сменя бензиностанцията и ще видим. А относто шел наистина имам съмнения щот тука нали са 2 в Плевен и от единия като зареждам ми гори към 17 на сто 95 и не върви въобще (тва градско). А от другия шел не е така, ама там пък 100 е скапан и сега ще мина на ОМВ 100 пък да видим.

BatVas
19-05-2006, 16:03
Да с катализатора съм не е свалян.

Виж по нагоре мнението на "Голямата риба" :D Ако е прав ще трябва да махнеш надписа в подписа ти "ЕВРО 3" :D
На колко км е колата - то не че не може да са я превъртяли де.

DeX
19-05-2006, 16:07
На 90к е сега. А за въртенето нищо чудно. Щот според еку-то е на 204к

BatVas
19-05-2006, 16:16
Ами ако катализатора не е сменян си е за махане направо - ама си го запази не го оставяй-ама да караш с катализатор над 200 хил - махай го ще се отпуши колицата 8)

голямата риба
19-05-2006, 23:38
Ами ако катализатора не е сменян си е за махане направо - ама си го запази не го оставяй-ама да караш с катализатор над 200 хил - махай го ще се отпуши колицата 8)
Васе ти с евро 3 не са толкова лесни
има сонди(незнам дали са ламбда) след катализаторите дето веднага пискат ако няма катализатори

75 2.0 turbo
20-05-2006, 01:39
единствения вариант е да се симулира работата на втората сонда но за целта трябва подходящия 4овек :idea: скоро един познат се бори с подобен проблем колата си задръсти катализатора махнаха го и веднага светна 4ек-а и то стаа дума за лада 1.5 16 вентила не някои самолет :P но след квалитетна намеса на някакъв спец успяха да симулират сигнала на втората сонда и колата сега е ок 8)

DeX
21-05-2006, 00:54
А нов катализатор от къде може да се купи или почисти/ремонтира?

gigi
21-05-2006, 10:42
единствения вариант е да се симулира работата на втората сонда но за целта трябва подходящия 4овек :idea: скоро един познат се бори с подобен проблем колата си задръсти катализатора махнаха го и веднага светна 4ек-а и то стаа дума за лада 1.5 16 вентила не някои самолет :P но след квалитетна намеса на някакъв спец успяха да симулират сигнала на втората сонда и колата сега е ок 8)
Дам иначе колата почва да харчи с по 2-3 литра отгоре. :frown: :?

georgyg
21-05-2006, 11:49
Имаше универсални в Емкомплект 33 за към 100 лв, инече оригинален 1000лв.
Провери и в Крафт (от ЕМкомплект НЕ СЪМ ДОВОЛЕН, работят супер ЗЛЕ).