PDA

View Full Version : Акт за неправилно паркиране



alfonco147GTA
20-04-2010, 18:22
Колеги днес спирам на бул. Александър Ексарх 15 за 5мин макс, и когато свърших работата в магазина до който бях, кфо да видят очите ми колата ми на 1м от земята и скапаните копелдаци от паркинги и гаражи я докосват милата ми :)
както и да е следва некъф як скандал с полицайката, платих си 29,00лв и гняста ми написа акт, който не ми даде, аз се разписах само на едното поле! някои знае ли дали земат точки за тоя акт? И какво следва от тук нататък?

Колега, прецизирай изказа(правописа) си и внимавай с обидните епитети.
mitaka_cs

MaDHaCkEr
20-04-2010, 18:26
Мисля че акотове вече не се пишат поне така бях разбрал, но не съм сигурен.

alfonco147GTA
20-04-2010, 18:29
а и ми зеха контролното талонче :throw:

stefoo
20-04-2010, 18:39
Колеги днес спирам на бул. Александър Ексарх 15 за 5мин макс, и когато свърших работата в магазина до който бях, кфо да видят очите ми колата ми на 1м от земята и скапаните копелдаци от паркинги и гаражи я докосват милата ми :)
както и да е следва некъф як скандал с полицайката, платих си 29,00лв и гняста ми написа акт, който не ми даде, аз се разписах само на едното поле! някои знае ли дали земат точки за тоя акт? И какво следва от тук нататък?


вече точки не зимат назад си само с парите

fifo
20-04-2010, 18:40
Според мен акт могат да напишат ако си паркирал неправилно! Ако си паркирал в синя зона и не си платил акт не се пише, а се плаща само разхода на паяка /услугата да ти преместят колата на наказателен паркинг. А копие от акта задължително трябва да са ти дали.

stefoo
20-04-2010, 18:45
ако не е заплатил се поставя скоба и ако до 2ч не си платиш скобата идва паяка:coolio:

fifo
20-04-2010, 18:50
тоест вероятно си паркирал на забранено място

stefoo
20-04-2010, 18:55
абселютно:coolio: просто си уцелил лош късмет и паяка е минавал покраи тебе и за тва са те дигнали,др въпрос е дали не си спрял на служебен абонамент,тях вече ги обслужват с паяци и дигат и дори да си си платил талон или смс,а също така и на инвалидно място

pr_00f
20-04-2010, 19:29
Т.е
Спрял си в нарушение и "скапаните копелдаци" взели та решили да си свършат работата ?
Че и "гняста" даже е намесена....
Бравос бе, де да бяха всички като теб цялата държава щеше да се оправи, а не да бягат младите хора зад граница.

alfonco147GTA
20-04-2010, 20:17
бате ти да не си ушев

pr_00f
20-04-2010, 20:20
Ще ре разочаровам - не съм.
Но не мисля че е редно да се обиждат хората при положение че са си свършили работата.

А това че ти си потърпевш, нали се сещаш как може да се оправи ?

alfonco147GTA
20-04-2010, 22:00
ето картинката


Други знаци няма само този на предишното кръстошище

stefoo
21-04-2010, 00:20
много ми е интересно как са те вдигнали от там като не е синя зона???????:coolio:

alfamicin
21-04-2010, 08:25
ето картинката


Други знаци няма само този на предишното кръстошище
Зоната на действие на забранителни знаци В27 и В28 в населено място е до следващото кръстовище.
Ако е така поставен,както си посочил,значи си в нарушение!

ФЕРАРИСТ
22-04-2010, 19:12
Абе интересно ми е ако колата е регната на някой дето няма книжка, или не си я представи на куките, а каже че е карал филанкишията, който е отлетял за Мозамбик, и т.н.....тогава трябва да пишат акт на собственика само по лична карта......

alfonco147GTA
22-04-2010, 19:16
момчета не знам само знам че нещата отиват от зле към по зле!!!!!!!
A.C.A.B :busted_cop:

pr_00f
23-04-2010, 12:59
Абе интересно ми е ако колата е регната на някой дето няма книжка, или не си я представи на куките, а каже че е карал филанкишията, който е отлетял за Мозамбик, и т.н.....тогава трябва да пишат акт на собственика само по лична карта......

Е те като приберат колата с паяка, все е тая на кого ще пишат акт :)

detelazurno
23-04-2010, 17:18
Абе интересно ми е ако колата е регната на някой дето няма книжка, или не си я представи на куките, а каже че е карал филанкишията, който е отлетял за Мозамбик, и т.н.....тогава трябва да пишат акт на собственика само по лична карта......

Тях не ги интересува кой е собственика, а кой е отишъл да прибере колата.
Един приятел си беше дошъл от Гърция с колата, но междувременно му се наложи да замине отново за една седмица и реши, че няма смисъл да се разкава за толкова малко с колата та тръгна с влака. Отиде до гарата с колата и аз с него, за да я върна после. Оставихме колата колкото да занесем багажа до влака. Перона, от който тръгват влаковете за Гърция е на максимум 500 метра от паркигна пред чакалнята. Дори не се минава през чакалнята, за да отидеш на перона. Бавили сме се не повече от 2 мин - просто занесохме багажа, качихме го, той си се качи на влака, а аз обратно към колата. Е да ама колкото ние бяхме бързи толкова и те. Колата я нямаше. Обадих се да питам на кой паркинг са я закарали (макар, че ми беше пределно ясно) и там тия ме почнаха с разни истории за акт, точки, глоби.... Аз от своя страна се обяснявам, че колата е моя (което е видно от документите) и само я прибирам. Еми да ама не може, някой трябва да понесе последствията и понеже аз съм този, който е отишъл да вземе колата и нося всички нейни документи аз трябва да изгоря. Другия вариант, който ми предложиха е, да я оставя там и като си дойде момчето да си я прибере само дето през тая една седмица те си му смятат паркинга на ден, все едно я в оставил на охраняем паркинг. Плюс глобата, която трябваше да плати + точките, акта... Дебела работата. Само парите за паркинга и разхода по репатрирането отиваха към 170 лева.


Е те като приберат колата с паяка, все е тая на кого ще пишат акт :)

То това и за на място важи. Който първи си подаде документите той ще го отнесе. Тях не ги интересува особено на кой е колата, кой я е карал в момента, кой я е паркирал там....

ФЕРАРИСТ
23-04-2010, 18:33
Е те като приберат колата с паяка, все е тая на кого ще пишат акт :)
Така е, но въпроса че че така няма да взимат точки(ако взимат изобщо за това), нито трябва да си даваш книжката......

---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:31 ----------


Тях не ги интересува особено на кой е колата, кой я е карал в момента, кой я е паркирал там....
Е добре де, ако тоя го няма, а собственика е там да си я вземе, какво се прави....

detelazurno
23-04-2010, 20:56
..........

[/COLOR]
Е добре де, ако тоя го няма, а собственика е там да си я вземе, какво се прави....

Нещо не ти разбрах въпроса. Кой е тоя дето го няма пък собственика е там?
При всички положения ако я взимаш от наказателен паркинг този, който си даде документите той ще си го отнесе. Ако ти сега си паркираш колата някъде и ти я вдигнат, но после отидем цяла сурия народ да я вземем ако аз си дам документите аз ще го отнеса. Всичко зависи от това кой затсане пред гишето с документи в ръка и каже "искам си колата, ей тая там!"
Същото е и ако ги видиш на място да ти я вдигат с тая разлика, че нямя да се разкарваш до наказателния паркинг.

ФЕРАРИСТ
23-04-2010, 23:13
Въпроса е че тоя който я взима и е собственика, и каже че не я е карал, може и да не е длъжен да си дава книжката и талона за да му пишат акт, а да си фърли само личната карта.....

detelazurno
24-04-2010, 02:13
Въпроса е че тоя който я взима и е собственика, и каже че не я е карал, може и да не е длъжен да си дава книжката и талона за да му пишат акт, а да си фърли само личната карта.....

Ама това ти обяснявам. Тях не ги интересува дали този който е отишъл да я вземе я е карал или не.
Е, виж примера дето ти писах с колата на този мой приятел. Той си я караше, той си я паркира там, аз само трябваше да я върна, но като стана цялата беля те не ме питаха "ти ли кара или не?". Щом аз съм отишъл с талона на колата там..... Директно искаха акт да ми пишат понеже аз съм дошъл да я взема. Ако историята беше наобратно, демек аз да я бях карал, а той да си я прибере, на него щяха да му пишат.
Пак ти казвам. Ако ти сега си паркираш колата неправилно и я приберат, но после ми дадеш талона и отида да я взема аз на мен ще ми друснат глобата.
Няма значение кой я е карал и кой е направил нарушението. Тях ги интересува този който ще отиде при тях с талона на колата, за да си я вземе. Ако намериш някой, който има книжка, но не се качва зад волана може да го пратиш него да обере пешкира. И да му еземат точки все му е тая. После само му даваш парите за глобата и това е. Ако някога ми се наложи, недай си Боже, имам една приятелка за тая работа :eat: Само трябва да си намери книжката, че тя толкова не иска да кара, че дори не знае къде е. Не я разбирам аз тая работа. Изкара книжка пък после "ти нали можеш да караш, за какво ми е на мен?".... Е аз хувао мога ама то пък все някога ще се случи да не сме заедно и да и потрябва кола. Трябва да я убедя да започне да кара, че и аз съм човек...и на мен може да се наложи да ме прибират :) Ама карай....тука влезнахме в една друга тема :)

ФЕРАРИСТ
24-04-2010, 08:09
Колега пак не ме хващаш накъде бия - въпроса е не на кого ще пишат глоба, а дали той ще им представи шоф книжка или не, щото не е задължително собственика на колата да има такава......

detelazurno
24-04-2010, 10:32
Колега пак не ме хващаш накъде бия - въпроса е не на кого ще пишат глоба, а дали той ще им представи шоф книжка или не, щото не е задължително собственика на колата да има такава......

Aaaa, сега разбрах какво имаш предвид. Нищо, позволено ми е. Вчера с изключение на един случай само (добре че беше доходоносен) не ми беше ден.
Иначе то, че не е задължително не е. Ама в такъв случай не би трябвало да може да прибере колата. Първо нали се сещаш, че те няма да я върнат на някой който няма книжка и второ - дори и да се задействат (това в сферата на фантастиката), като се стигне до момента с акта ще им трябва и талонче което да приберат.

ФЕРАРИСТ
24-04-2010, 17:36
Ми то по тая тъпа логика ако собственика на колата няма книжка, а тоя дето я е карал го няма 3-4-5-6-7-8 дена, първия не може да си вземе колата, баси шибаната система.....

detelazurno
24-04-2010, 19:23
Ми то по тая тъпа логика ако собственика на колата няма книжка, а тоя дето я е карал го няма 3-4-5-6-7-8 дена, първия не може да си вземе колата, баси шибаната система.....

Проблема не е там. Проблема е малко по-напред в системата. Кой аджеба му е дал да притежава кола при положение, че няма книжка?! Така че логиката хич не е тъпа! Как така ще му връчат кола която няма право да управлява?!?! Тя хубаво е стигнала до паркинга с паяк, ама нали от там той трябва да си я изкара и да я закара някъде си.

ФЕРАРИСТ
24-04-2010, 23:58
E да, ама сега колата все пак не е огнестрелно оръжие че да се иска разрешително за да го имаш......примерно една банка няма книжка, но може да има сто коли на свое име......

detelazurno
25-04-2010, 01:02
E да, ама сега колата все пак не е огнестрелно оръжие че да се иска разрешително за да го имаш......примерно една банка няма книжка, но може да има сто коли на свое име......

Не мога да се съглася. Не бива да се разделя притежанието на колата и притежанието на книжка! Както е и с оръжието - нямаш разрешително, нямаш пистолет! Просто и ясно. И БТР-а не е оръжие ама го ползват за военни цели нали? А това с банката е друга бира. За такива институции винаги ще има по-различни правила по отношение на притежанието и дори да ти се струва тъпо това е. В противен случай как трябваше да седят нещата? Банката наема шофьор, купува му кола, за да не е тя директен притежател, шофьора от своя страна подписва с банката освен трудов договор и договор за колата, в който е упоменато кой какви права и задалжения има над МПС-то и то стана едно мазало.... Никоя институция няма да изхарчи собствените си пари, за да купи кола на името на шофьорите си. Та било то и с някакъв железен договор за задълженията и отношенията на двете страни към автомобила. Ама както и да е. Тука малко в друга тема влезнахме, но мисля, че разбра какво се опитвам да ти кажа.

Stefan Caromov
27-04-2010, 05:21
Ники , нЕма такова нещо да не ти дадат колата ,ако нямаш книжка...

Аз съм прост пример .Отиваш ,взимаш си колата БЕЗ книжка и никой не може да те спре . Няма ЗАБРАНА В ЗАКОНА!!!

Просто ти пишат акт по чл. 150 ЗдвП
Че управляваш МПС без съответното разрешително.

Иначе имаш право да вземеш 100001 коли ,ако ти изнася от паркинга.
Мен така се опитаха да ме прецакат преди години ,та се видяха в чудо ....жалба за рекет до военна прокуратура ,на момента ,4 часа след това отидох на паркинга и направо с 164-ката през бариерата... не можаха да ми повдигнат обвинения...за хулиганство ,нито за неизпълнение на сл разпореждане.Наложи се само да платя бариерата - 160 лв

detelazurno
Недей да бъркаш оръжията с автомобилите. едните се правят за убииства ,другите за придвижване .
Несъстоятелен е примера ти .
Аз например нямам книжка от 10 години (не по моя вина) ,или не дотам моя.....
Сега ,ако отида в първата автокъща и си регистрирам кола на мое име ,ще успея без проблем да го направя ,но понеже съм съден преди 10 години , и се опитам да регистрирам оръжие в КОС , няма кой да ми даде разрешително !

detelazurno
27-04-2010, 11:25
Аз не казвам, че има забрана в закона. Но според мен би трябвало да има. Иначе да, не е като да са две капки вода колата и оръжието, но щом е измислено да се изкарва СУМПС значи законът го изисква и има смисъл от него. А и всички значем, че колкото е приятно управлението на автомобилиа толкова може и да е опасно, с което да се превърне в пълноценно оръжие. Управлението на автомобил е нещо, към което трябва да се подхожда с особено внимание и прецизност, така че би следвало лица, които нямат книжки да не притежават автомобил на тяхно име. Помня твоят случай...поне смътно де, как си останал без книжка и не казвам, че в такъв случай трябва да ти отнемат колата. В такива случаи винаги се намира слижебно решение. Както например акта действа вместо талон и тем подобни.
Не знам...поне аз така си го мисля. Може и да е тъпо наистина, но според мен има логика.

mim
27-04-2010, 12:27
по-скоро си мисля, че не могат да дадат на човек без книжка, да изкара колата, защото това ще означава по улиците да се движи опасен елемент без право да управлява мпс

т.е. ако ти си собственика и искаш да си я освободиш от наказателния паркинг, трябва да водиш със себе си някой, който има ш. книжка, ако нямаш такава, за да я кара
или да, пишат ти акт за липса на документи и те пускат, но това не е редно да се случва

detelazurno
27-04-2010, 14:10
по-скоро си мисля, че не могат да дадат на човек без книжка, да изкара колата, защото това ще означава по улиците да се движи опасен елемент без право да управлява мпс

т.е. ако ти си собственика и искаш да си я освободиш от наказателния паркинг, трябва да водиш със себе си някой, който има ш. книжка, ако нямаш такава, за да я кара
или да, пишат ти акт за липса на документи и те пускат, но това не е редно да се случва

Горе долу и аз това имам предвид. Ако те спрат в движение и се окажеш без книжка, ок. Отнасяш си акта за липса на документи, но ако отидеш просто ей така да я вземеш и те да ти я върнат при положение, че нямаш документи.... Тука малко по-грешно ми се вижда.

ФЕРАРИСТ
27-04-2010, 19:06
Е аз отивам с човек с книжка, колата е моя, не съм карал аз, да ми пишак какъвто си акт искат, но логично погледнато не виждам защо трябва да имам книжка за това че съм я дал на някой.....

mim
27-04-2010, 19:46
значи ако ти водиш някой със себе си, може да е той "виновника" който си довел да си поеме последствията :) и на него му пишат акта, той има книжка, ти си собственик :)

всъщност "компетентните" "органи" какво казват по въпроса?

ФЕРАРИСТ
27-04-2010, 21:25
Аз го водя да речем да ме повози на моята кола, а не да поема акта......докато някой не се жертва в името на спора, няма да се стигне до отговор май....:)

detelazurno
27-04-2010, 22:53
Ама спор няма. Мисля, че изяснихме, че те ще пишат акт на този, който си подаде документите без значение дали е карал, или се е возил или пък въобще не е присъствал когато е извършено нарушението. На тях не им дреме.
Другото което заформихме като спор е малко по-напред в цялата система и беше дали трябва да имаш правото да притежаваш кола ако нямаш СУМПС.

Stefan Caromov
27-04-2010, 23:07
detelazurno
Цялата работа е ,че съм съгласен с теб ,взимайки в предвид малко по-дълбоко въпроса. А именно ,съгласен съм с теб ,до толкова ,че и според мен не трябва да се притежава автомобил ,ако нямаш СУМПС(никога не си имал)
Но ,ако имаш и ти е отнето ,не бих се съгласил с теб .

Защото е едно никога да не си имал ,респективно се предполага ,че нямаш елементарни познания по здвп ,
друго е да ти е отнето- тогава вече един път си учил и си придобил право да управляваш ,но това ти е отнето за даден период време ( макс 3 год)

detelazurno
27-04-2010, 23:31
detelazurno
Цялата работа е ,че съм съгласен с теб ,взимайки в предвид малко по-дълбоко въпроса. А именно ,съгласен съм с теб ,до толкова ,че и според мен не трябва да се притежава автомобил ,ако нямаш СУМПС(никога не си имал)
Но ,ако имаш и ти е отнето ,не бих се съгласил с теб .

Защото е едно никога да не си имал ,респективно се предполага ,че нямаш елементарни познания по здвп ,
друго е да ти е отнето- тогава вече един път си учил и си придобил право да управляваш ,но това ти е отнето за даден период време ( макс 3 год)

Ама чакай сега. Май нещо не си ме разбрал. Идеята ми беше, че ако си имал и то ти е било отнето не означава да ти отнемат и колата. За това казах, че за такива случаи ще има съответните си правила и служебни документи удостоверяващи, че ти имаш право да притежаваш автомобил независимо от това, че в момента нямаш СУМПС. Така че май сме на едно мнение като цяло.

mim
28-04-2010, 13:44
а какво правим, ако имаме инвалид, който не може да изкара сумпс, има нужда от кола, купува колата и наема шофьор да го вози
няма ли този човек правото на собственост върху мпс-то, въпреки че никога не е имал сумпс

detelazurno
28-04-2010, 14:54
а какво правим, ако имаме инвалид, който не може да изкара сумпс, има нужда от кола, купува колата и наема шофьор да го вози
няма ли този човек правото на собственост върху мпс-то, въпреки че никога не е имал сумпс

Има автомобили пригодени за инвалиди.

morfius
28-04-2010, 14:55
Има автомобили пригодени за инвалиди.

За незрящи например? :surrender:

bager
28-04-2010, 15:54
Никой не може и не трябва да ти забрани да притежаваш автомобил, без значение имаш или нямаш СУМПС!
Имам пари, нямам книжка - наемам си човек да ме вози, това е. Или трябва и колата да прехвърля на негово име???
И нали не си мислите че собствениците на автотранспортни фирми имат категориите за шофиране на съответните автобуси и камиони със или без рамаркета?

detelazurno
28-04-2010, 18:32
За незрящи например? :surrender:

E, сега....шапка за обезглавени. Не ме разбирай погрешно. Аз лично съм адски афектиран от липсата на улеснения за инвалидите, но някои неща просто няма как да се случат независимо колко много ги искаме! Тъжно, за някои несправедливо, но факт.

morfius
28-04-2010, 18:44
Е тук е зайчето, защо този човек да не може да притежава автомобил, който да го управляват други правоспособни членове на семейството му, приятели или дори платени шофьори когато му се наложи да се придвижи?
Нали все пак изискването е да си правоспособен за да управляваш.

detelazurno
28-04-2010, 19:33
Тук не става въпрос за дискриминация. Става въпрос за това, че ако не можеш да си служиш с това, което притежаваш следователно е би трябвало да можеш да го притежаваш. Малко по-нагоре направихме асоциация с оръжията. Мисля, че те са добър пример. Макар полето на действие и употреба на автомобил и оръжие да е коренно различен принципът е един и същ.

DeX
30-05-2010, 13:52
Това пък за ташак трябва да се пробва мамка му. Отивам там с платформа, без книжка в мене и казвам, че нямам, имам шофер дето го няма сега и искам да си взема колата с платформата. На кой ще пишат акт? На шофера на платформата ли? Или ще трябва да не пишат нищо (ако найстина нямам книжка - щото не виждам как ще напишат акт за неправилно паркиране на човек без документ за правоуправление) или ще ми напишат какво .... ? Това е въпроса. А не кой ще си подаде документите първи!

И не съм съгласен с това като нямаш книжка да нямаш кола. Баровец съм, не искам да карам искам да ме возят. Не ща да сядам в мазните учебни коли ( и сега ще кажете, че има и луксозни ... БОЛИ МА .....), не ща и толкоз! И квоо ? Няма да може да си купя кола щото нямам книжка ? Хайде бе!

detelazurno
30-05-2010, 15:27
Това пък за ташак трябва да се пробва мамка му. Отивам там с платформа, без книжка в мене и казвам, че нямам, имам шофер дето го няма сега и искам да си взема колата с платформата. На кой ще пишат акт? На шофера на платформата ли? Или ще трябва да не пишат нищо (ако найстина нямам книжка - щото не виждам как ще напишат акт за неправилно паркиране на човек без документ за правоуправление) или ще ми напишат какво .... ? Това е въпроса. А не кой ще си подаде документите първи!

И не съм съгласен с това като нямаш книжка да нямаш кола. Баровец съм, не искам да карам искам да ме возят. Не ща да сядам в мазните учебни коли ( и сега ще кажете, че има и луксозни ... БОЛИ МА .....), не ща и толкоз! И квоо ? Няма да може да си купя кола щото нямам книжка ? Хайде бе!

Бах маа му....не е истина как четете (евентуално) и нищо не ви влиза в главите! 100 пъти обсъдихме тоя вариант. И сега понеже си баровец ще кажеш, че различното е, че си отишъл с платформа. Аз ще те изпреваря обаче и ще те питам какво му е различното? Пак ти казвам, че тоя който си подаде документите първи на него ще му го пишат акта. Ако ще някой случаен до теб да си ги даде все тая.... Ако никой не даде документи, съответно не поеме отговорност, няма да ви върнат колата та ако ще не с платформа ами с кран да отидеш! Боли ги тях, че си баровец! Наскоро обсъждахме тарикатлъка да са те хванали в нарушение, но ти да заведеш някой друг да го отнесе. Принципът е 1:1.

DeX
30-05-2010, 16:31
Баткаааа ти не четеш ... а си блееш, както и да е. Говорех чисто теоретично, АКО няма кой да даде документ, с какъв предлог ще ми откажат и дали има вариант да ми пишат нещо изобщо. И могат ли да ми откажат да ми дадат колата, която е моя собственност в крайна сметка. Платформата беше (ако не си разбрал) намесена за да даде алтернатива да ми върнат колата като съм без книжка (нямам такава). Целта на поста ми както и на другия колега по-горе (поне така смятам за неговата цел) е да се разбере какво може да ти направят или напишат не като шофьор, а като лице собственник на колата, нямащ правоспособност.

Сега разбираш ли или и ти четеш между редовете?!

detelazurno
30-05-2010, 16:39
Мхм...само дето не си ми следил постовете като хората, че да даваш оценка какво чета и как го възприемам. Като нямаш ниакакви документи как ще докажеш, че колата е твоя? Плюс това идеята на наказанието на дадено нарушение е някой да поеме отговорност и съответните санкции! Когато никой не поеме отговорност и санкции няма кола! Кажи сега кое по-точно не разбра?!