PDA

View Full Version : Какво харесвам и какво не харесвам в 155-цата?



koolio
25-04-2010, 12:08
Понеже гледам в другите раздели, че са модерни такива теми - айде и ние да си имаме.

Аз харесвам:
- перфектното пътно поведение
- перфектната управляемост
- удобните седалки и шофьорски ориентираното табло
- динамичните качества на двигателя
- агресивния дизайн

Какво не харесвам:
- странното и неремонтопригодно разположение на някои детайли в двигателя и купето
- възрастта.

The_Game
25-04-2010, 12:59
Не харесвам, че е С ПРЕДНО :big_whoops:

forza_italia
25-04-2010, 15:25
Много хубава тема ....Аз си харесвам всичко в моята.Особено факта че не се среща често и ставаме все по малко хората каращи този модел. Това ме кара да се чувствам по някакъв начин различен и доволен когато се движа сред масовката по пътищата.

Бобби
25-04-2010, 16:40
Не харесвам, че е С ПРЕДНО :big_whoops:
Както казва малкият, ако беше с задно...:calc:...цена нямаше да има:idea2:

toki4a
26-04-2010, 00:04
и моето мнение мооооже да е малко пресилено , ама няма нещо което да не харесвам в тази кола
както беше споделил колегата ВЪЗРАСТА!! то там е истината си мисля всеки харесва любимата кола ,но все пак аз защитавам 155 и то особенно 8 клапановите мотори !!
и сега може да възникнат и едни спорове коя колко върви ???,
без лоши мисли ....
върви върви ама до кога???

този модел си остава наследник на 75 цата то се знае от всеки

Alfa User
26-04-2010, 01:19
Напълно се съгласявам с тебе - няма нещо, дето да не ми харесва в тая кола. Относно задното - може би щеше да е по-забавно колата да е със задно, но тогава пък нямаше толкова да хвалим перфектното й поведение при всякакви условия ...
Все си мисля, че пластмасите в купето можеше да са по-качествени ... но италианците пак ще се оправдаят с кризата :stumm:

Alexanderbb
26-04-2010, 15:35
много си е хубава колицата единственото което не и харесвам е че не мога да и сложа един универсален двоен дин.

Odin
26-04-2010, 15:49
- Много ниско качество на материалите използвани в купето.
- Ненадежна електрическа част. Все нещо не работи - ел стъклата и огледалата, отварянето на багажника, управлението на климатика, чек панела.
- Дефектиращи датчици - за нивото и налягането на маслото, за положението на кол.вал. и др.
- Скъпи резервни части (по-точно за 16V).
- Веднъж купена тази кола няма продаване или заминава на безценица.
- Нещо, което винаги много ме е дразнело - разположението на радиото. Зао трябва да е толкова ниско? Защо не го сложиха на мястото на въздушните клапи за да можеш да си го цъкаш без да се налага да го гледаш...не че е болка за умиране де.


+ Евтин като цяло автомобил
+ Отлична динамика за класа на автомобила
+ Много високо ниво на оборудване за цената си.
+ Голям багажник
+ Удобни седалки и като цяло приятен интериор.
+ Много приятен звук (за ТС моторите)
+ Като цяло автомобил за разбирачи, а не просто кола за каране :)

Buxalkata
27-04-2010, 00:39
на мене нещо не ми се коментира ... харесвам си я,обиЧам си я ... в същото време ми писна да наливам пари в една баба ..и в крайна сметка го правя и си я карам да се е ...а у тъпанара :coolio:

vegatta
27-04-2010, 18:09
дразни ме като почна да я правя

rumenti77
28-04-2010, 13:31
Е как какво....:prescription:УЕПЕНКИТЕ:shocked:
Ай..наздраве.

Наско
28-04-2010, 15:28
-Кофти смяна на крушки (Фарове и халогени)
-Радиото е на най смотаното място което може да се измисли
-Скъпи леви дръжки и огледала.... (тва в кръга на полу-шега , полу-истината)

+8V моторите не искат ролки и ремъци на 20 или 30 хил км.

vaklinator
29-04-2010, 18:34
Много си е убава колата. И всичко и работи.
Който сака такава да не се обажда на мен - в никакъв случай не се продава!
Ми то и Дачията след 3 години струва 2500???????? Нали така.

Kristian.ivanov
29-04-2010, 18:48
Здравейте, аз съм новак с 155-а и за сега съм много доволен...

wenimont
30-04-2010, 20:55
155 имам я от 3 години.Направо я спасих от вторични суровини.Купих я разглобена на части като купето беше ударено много хубаво:(.Трябваше ми 1година да я въстановя,и не съжалявам че го направих.Алфата беше разглобена до последния болт и след това зглобена.Мисля че познавам модела добре.
+прекрасен дизаин
+невероятен мотор/v8/
+приятен салон
+голям багажник
+невероятно пътно поведение/само33 може би е по добра/
-голямо недуразумение е ел системата/bosch/немам думи
-много ниска отпред/за нашите пътища/
-спирачни дискове предни/абе -/
-задно окачване /има склонност към разкрачване
Но ако се поддържа добе е перфектен за цената си автомобил. Моята кола се кара 1 месец в годината но пали от раз и не създава главоболия през това време.

vaklinator
30-04-2010, 21:20
155 имам я от 3 години.Направо я спасих от вторични суровини.Купих я разглобена на части като купето беше ударено много хубаво:(.Трябваше ми 1година да я въстановя,и не съжалявам че го направих.Алфата беше разглобена до последния болт и след това зглобена.Мисля че познавам модела добре.
+прекрасен дизаин
+невероятен мотор/v8/
+приятен салон
+голям багажник
+невероятно пътно поведение/само33 може би е по добра/
-голямо недуразумение е ел системата/bosch/немам думи
-много ниска отпред/за нашите пътища/
-спирачни дискове предни/абе -/
-задно окачване /има склонност към разкрачване
Но ако се поддържа добе е перфектен за цената си автомобил. Моята кола се кара 1 месец в годината но пали от раз и не създава главоболия през това време.


ЕВАЛЛА:kicking:

Наско
01-05-2010, 20:04
Намерих още минуси по ел.инсталацията:
-Предпазители и релета има на 5 места по колата.
-Прекалено много кабел е изсипан в този модел за годините си.

-Както и при другите италиански коли по на 15 и повече години с апарати ЛУКАС - тропат!Нема да паднат ама ТРОПАТ!Както и доста от пласмасориите в купето.

+Поддържаш ЛАДА с 15 години по нова и със двойно повече кончета по капака.
+Има лампи за всичко - чек , изгорели крушки , отворени врати.
+Има прибори за температура и налягане на маслото което ме кефи много.

koolio
02-05-2010, 11:35
-Както и при другите италиански коли по на 15 и повече години с апарати ЛУКАС - тропат!Нема да паднат ама ТРОПАТ!Както и доста от пласмасориите в купето.



Сменяш водачите - 64 лева струва - и спират да тропат.:biker:

virusalfa
03-05-2010, 13:39
155 имам я от 3 години.Направо я спасих от вторични суровини.Купих я разглобена на части като купето беше ударено много хубаво:(.Трябваше ми 1година да я въстановя,и не съжалявам че го направих.Алфата беше разглобена до последния болт и след това зглобена.Мисля че познавам модела добре.
+прекрасен дизаин
+невероятен мотор/v8/
+приятен салон
+голям багажник
+невероятно пътно поведение/само33 може би е по добра/
-голямо недуразумение е ел системата/bosch/немам думи
-много ниска отпред/за нашите пътища/
-спирачни дискове предни/абе -/
-задно окачване /има склонност към разкрачване
Но ако се поддържа добе е перфектен за цената си автомобил. Моята кола се кара 1 месец в годината но пали от раз и не създава главоболия през това време.
Колега,относно пътно поведение,имал съм ,карал съм и 155.Като това на 75 няма друго.Вярвай ми!164 като пътно поведение е доста класи над 155,само ще ти загатна,че задното окачване като конструкция е взаимствано от Интегралето.Задния мост на 155 има склонност към разкрачване като измине 300 хиляди километра някъде от разбити лагерчета.Като цяло по задното окачване си нямаш много работа.На 164 задното окачване създава известни проблеми,свързани естествено с гумено--металните части(слабост на всички италиански автомобили).

---------- Post added at 09:39 ---------- Previous post was at 09:36 ----------


-Кофти смяна на крушки (Фарове и халогени)
-Радиото е на най смотаното място което може да се измисли
-Скъпи леви дръжки и огледала.... (тва в кръга на полу-шега , полу-истината)

+8V моторите не искат ролки и ремъци на 20 или 30 хил км.Кой ти каза,че се сменят ролки и ремъци на 20-30 х.км?

Furious 155
03-05-2010, 14:53
дразни ме като почна да я правя
това да!
както и килограмите й не са малко! Вземете пример със 164-ка - тя е по-голяма и има модели които са по-леки от 155-ца!

The_Game
03-05-2010, 22:36
това да!
както и килограмите й не са малко! Вземете пример със 164-ка - тя е по-голяма и има модели които са по-леки от 155-ца!

Да се надяваме че при челен удар 164срещу 155, 155-цата ще е малко по-добре.

Ако повечето килограми са в полза сигурност супер.

vaklinator
03-05-2010, 22:58
Да се надяваме че при челен удар 164срещу 155, 155-цата ще е малко по-добре.

Ако повечето килограми са в полза сигурност супер.

Нищо подобно, аз моята я ударих с 20км/ч. и се размаза на кифте. Със 120 просто си гушнал букета, много е мека отпред, ама много:no:

virusalfa
05-05-2010, 00:55
Да се надяваме че при челен удар 164срещу 155, 155-цата ще е малко по-добре.

Ако повечето килограми са в полза сигурност супер.Няма никакъв шанс 155 в този случай.164 е разработка съвместно със СААБ(както и Ланча Тема и ФИАТ Крома).Само името СААБ трябва да те подсети за нещо.СААБ и Волво определят стандартите на безопасност в Щатите.А 155 не се е продавала там,докато 164...Не искам да те засегна,имали сме 155,но...

The_Game
05-05-2010, 10:28
Нищо подобно, аз моята я ударих с 20км/ч. и се размаза на кифте. Със 120 просто си гушнал букета, много е мека отпред, ама много:no:

И аз я удрях моята с 20км/ч и в крайчето на бронята. Фар , мигач и бронята се пукна.

dimo
05-05-2010, 10:51
Kaкво харесвам в 155 - всеки изминат километър ми прави кефффффффффф.
не ми харесва пластмасата зад предното стъкло много се пука ....

koolio
05-05-2010, 23:56
Сега се сетих за нещо, което не ми харесва и определено е сериозен недостатък. Страничните огледала са като огледалца за дамско гримиране. Много са малки и имат голяма мъртва зона. Докато им свикна веднъж щеше да стане голяма беля.:depressed:

vaklinator
06-05-2010, 00:24
Сега се сетих за нещо, което не ми харесва и определено е сериозен недостатък. Страничните огледала са като огледалца за дамско гримиране. Много са малки и имат голяма мъртва зона. Докато им свикна веднъж щеше да стане голяма беля.:depressed:

Да така е виж пост #3 от тази тема.
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=26259

endeavour
06-05-2010, 16:02
Обожавам всичко в тоя модел откак го зърнах преди 17 години...И макар че моята е с най-малкия мотор, не й харесвам само това,че не обича да върви бавно.Достатъчно немски,френски и японски недоразумения съм карал,за да не обръщам внимание на огледалата и положението на радиото.Просто като чуя звука на туинспарка,пък нека да бил 16в, всичко останало губи значение. Извинявайте за многословието,но си обичам колата.

wenimont
09-05-2010, 13:21
колега за 75 може и да си прав но не можеш да сравняваш кола с предно предаване с кола с задно.С риск да ме нападне сектата на трансаксиалите но 155 е по добре управляема от 75.Имал съм 75 наистина кола с характер е малко е капризна с задницата и скоросната кутия но за времето си е била страхотна.155 е достоен замесник на 75/въпреки че не е точно алфа ромео имам предвид че споделя платформата на темра и дедра.един вид само главата е алфа/За 164 нямам мнение не сам имал удоволствието да карам164 и не мога да преценя.Ами да значи се съгласяваш с мен за задницата на 155/според мен няма вече 155 под 400хил и от тук следва че проблемите ЗАПОЧВАТ колкото и да не ние е приятно/С две думи няма лоша алфа има много немърливи собственици следователно занемарени коли и големи проблеми за следващия собственик

virusalfa
10-05-2010, 01:11
Аз ти го казвам от личен опит с Браво HGT.Безпроблемен ангренаж но другите 2 които има барабар с ролките са такава недомислица или може би аз попадах на ментаци.

Относно апаратите че тропат:Нека си тропат , няма да панат ;)
Или са ментаци били,или е бил много опънат ремъка.А водачите на спирачните пакети са 40лв на ос.

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 20:55 ----------


колега за 75 може и да си прав но не можеш да сравняваш кола с предно предаване с кола с задно.С риск да ме нападне сектата на трансаксиалите но 155 е по добре управляема от 75.Имал съм 75 наистина кола с характер е малко е капризна с задницата и скоросната кутия но за времето си е била страхотна.155 е достоен замесник на 75/въпреки че не е точно алфа ромео имам предвид че споделя платформата на темра и дедра.един вид само главата е алфа/За 164 нямам мнение не сам имал удоволствието да карам164 и не мога да преценя.Ами да значи се съгласяваш с мен за задницата на 155/според мен няма вече 155 под 400хил и от тук следва че проблемите ЗАПОЧВАТ колкото и да не ние е приятно/С две думи няма лоша алфа има много немърливи собственици следователно занемарени коли и големи проблеми за следващия собственикАми не си карал читава 75.Аз съм карал.Имах и читава 155.Сам си задай въпроса кое има по-добро поведение на пътя като гледаш какви са сектанти ония.Карали са и 155.А 164 какво да ти кажа...седиш си във фотьойла и се наслаждаваш на пътуването.Но тук вече е друг клас,стрували са по 50000 марки като нови.

Pastora
15-07-2010, 19:15
Всичко и харесвам, има само едно нещо, което ме дразни - тропането от спирачните апарати. Колеги дори ми споделиха, че с водачи не се оправя, та ще си взема здрави втора ръка и колкото изкарат :)

TS
15-07-2010, 21:09
Не се намират някой от частите.

lulin racing
15-07-2010, 22:34
Не се намират някой от частите.

:hmm: ти сериозно ли? :tooth: И да не е пълен офф .... Нехаресвам,че чат пат корите леко прискърцват (голям проблем :tooth: )

cyberhill
16-07-2010, 14:09
От многото италянски каляски, които съм карал... само на сегашната ми алфа не и тропат апаратите... WTF, чак не мога да повярвам.
Но принципно, аз съм сменял водачи с променлив ( имам в предвид краткотраен ) успех на предната Ланчия.

Xman
16-07-2010, 17:17
Единственото, което ме дразни е лекото увисване на шоферската врата..дори и след прецизен реглаж...

Pastora
16-07-2010, 18:08
Да, бях забравил за този проблем, аз се постарах с регулирането и пак имам леко задържане при отваряне :)

Alexandrov70
31-08-2010, 00:07
Някой спомена , че възрастта е "-".... ...според мен е точно обратното, тя определя периода на автомобилно производство на коли със индивидуалност, днес повечето коли от един и същи клас почти не се различават в дизайн и това е ,според мен дразнещо.155 е автомобил с индивидуалност и на пътя я демонстрира по несравним начин.Единствено не ми харесва това , че като я разсърдиш в завой на ниска предавка има склонност (като на повечето коли с предно задвижване)да не иска да опише завой.Освен това не е вярно , че няма 155 под 400 хил.км , мойта е на 166000 и много рядко се случва нещо да притропа , било по интериора или по ходовата част(за мотора не твърдя, клепат си клапанюгите ...)

bass
31-08-2010, 00:12
Абе тенекетата май са доста меки...? Имам чувството, че пиле да се изака от по-високо и става побитост :-(
Вчера забелязах, че пак имам трапчинка на вратата от някой заплес, дето я е ползвал за стопер на неговата...

Furious 155
31-08-2010, 00:53
Абе тенекетата май са доста меки...? Имам чувството, че пиле да се изака от по-високо и става побитост :-(
Вчера забелязах, че пак имам трапчинка на вратата от някой заплес, дето я е ползвал за стопер на неговата...при мен вече цялата кола е така... направо ме е яд като я измия!!! Българинът и след 100 години няма да се научи да уважава чуждата собственост!:sad:

MUROMAN
31-08-2010, 18:11
при мен вече цялата кола е така... направо ме е яд като я измия!!! Българинът и след 100 години няма да се научи да уважава чуждата собственост!:sad:

И при мен е така,но отдавна спрях да отдавам значение на тези неща,защото само се ядосвам.:yes:

nicola 59
27-12-2010, 01:11
здравейте колеги първата ми 155 купих преди 7 години 1,7 94 година старото купе купена на 125 000 бракувана на 200 000 км катастрофа втората беше 1,8 8к 92 година купена на 280 000 бракувана 450 000 км тази сега е 1,7 96 година купена на около 60 000 сега е на 325 000 като оставим на страна красотата и всички добри качества които са изредили колегите и не искам да повтарям нито да оспорвам заштото е точно така ште изредя само минусите според мане
Аз минавам седно 1500 км на седмица а много често по 700 км 800км на ден
1 много бавни чистачки на максимум
2 като си на 5 та скорост не можеш да ползваш запалката пречи лоста
3 като си на 170 180 км /час мотора и е на 80 000 оборота
4 стрелката на бензина се влиае от наи малкия завой или неравност
5 лошите евтини материали лепила тъкани увисващи тавани и тропащи кори са присъщи из цяло за новото купе и много малко за старото там тапицерия и др. е много по качествено
6 огледала под всякаква критика . Лоша видимост , прибират се на горе и по този начин който ги докачи направо ги чупи подмяната на дясно ел огледало е свързана с вадене на кабел 2 метра които започва от огледалото и стига под жабката за тази процедура се сваля кората на вратата част от мокета и някоя и друга пластмаса под жабката също така се разлепва и наелона вътре във вратата супер направо 145 146 имат букса при самото огледало 155 не
7 релета и ел обзавеждане на новото купе до доле
8 слаби дръжки на вратите махни ами и боядисани понеже рядко се чупят така не само купуваш ами и боядисваш
9 за термостат стартер моторчета и управление на парното няма изопщо да пиша тези екстри са ви ясни
10 за да смениш крушката която осветява пепелника трябва да извикаш пожарната
11 между другото за почти всички ремонти трябва да викаш пожарната
12 няма да продължавам повече за да не ме накажат от форума

The_Game
27-12-2010, 02:09
1 много бавни чистачки на максимум


Проблема е бил при теб явно. Мойте чистачки бяха побъркани. Като ги пусна и винаги очаквах да изхвръкнат от ляво. Все едно съм им подал 24V

nicola 59
27-12-2010, 03:03
Проблема е бил при теб явно. Мойте чистачки бяха побъркани. Като ги пусна и винаги очаквах да изхвръкнат от ляво. Все едно съм им подал 24V
може би си дяволски прав утре ще видя на друга кола
Благодаря ти




Редактирано на 2.01.2011.........................проверих на друга алфа същата мъка е

MUROMAN
03-01-2011, 20:51
Определено не харесвам,че колата ми се поти като изрод.:furious:

митака-пловдив
03-01-2011, 21:05
може би си дяволски прав утре ще видя на друга кола
Благодаря ти




Редактирано на 2.01.2011.........................проверих на друга алфа същата мъка е


И моите са тип "Стелт" толкова резки и бързи чистачки не съм си представял че може да има една кола!!!!

vaklinator
03-01-2011, 23:00
И моите са тип "Стелт" толкова резки и бързи чистачки не съм си представял че може да има една кола!!!!

Хахахаха
Моите си ги направих нормални. Смених си електромотора с такъв от юго.:BBQ:
Просто се наложи, защото магнет марели се усират навсякъде.

1239
04-01-2011, 23:12
колега за 75 може и да си прав но не можеш да сравняваш кола с предно предаване с кола с задно.С риск да ме нападне сектата на трансаксиалите но 155 е по добре управляема от 75.Имал съм 75 наистина кола с характер е малко е капризна с задницата и скоросната кутия но за времето си е била страхотна.155 е достоен замесник на 75/въпреки че не е точно алфа ромео имам предвид че споделя платформата на темра и дедра.един вид само главата е алфа/За 164 нямам мнение не сам имал удоволствието да карам164 и не мога да преценя.Ами да значи се съгласяваш с мен за задницата на 155/според мен няма вече 155 под 400хил и от тук следва че проблемите ЗАПОЧВАТ колкото и да не ние е приятно/С две думи няма лоша алфа има много немърливи собственици следователно занемарени коли и големи проблеми за следващия собственик

Подкрепям колегата:thumbup:

Горд съм, че карам 155 нея заменям за нищо друго.Относно задното предаване има Q4 която смятам да си подаря скоро и мисля, че е по добре от само задно(мое мнение).Според мен няма недостатъци неможе даги караме постоянно на пълен форсаж и да очакваме да се пенсионираме с тях без да правим никакви ремонти.

1.За кабелите на огледалото, само старото купе няма букса горе до самото огледало новото купе има.

2.За задното окачване немога да разбера защо се разчекват в БЪЛГАРИЯ а не в ИТАЛИЯ.

3.За радиото според мен е на перфектното място немога да си представя да е като на голф 3 това ме дразни.

И последно

ХАРЕСВАМИ ДА СЪМ РАЗЛИЧЕН НА ПЪТЯ!!!

Alfa User
06-01-2011, 11:40
Подкрепям колегата:thumbup:

Горд съм, че карам 155 не я заменям за нищо друго.Относно задното предаване има Q4 която смятам да си подаря скоро и мисля, че е по добре от само задно(мое мнение).Според мен няма недостатъци неможе даги караме постоянно на пълен форсаж и да очакваме да се пенсионираме с тях без да правим никакви ремонти.

1.За кабелите на огледалото, само старото купе няма букса горе до самото огледало новото купе има.

2.За задното окачване немога да разбера защо се разчекват в БЪЛГАРИЯ а не в ИТАЛИЯ.

3.За радиото според мен е на перфектното място немога да си представя да е като на голф 3 това ме дразни.

И последно

ХАРЕСВА МИ ДА СЪМ РАЗЛИЧЕН НА ПЪТЯ!!!

АЛЕЛУЯ БРАТКО ! :notworthy:

BatVas
07-01-2011, 11:21
Да споделя и аз:
Нещата, които харесвам в моята 155:
+ уникалния мотор, звук, въртящ момент и спортно усещане, особенно сега с новата генерация.
+ Много по стабилна от 156 -цата (много добро усещане ми дава за пътя)
+ винаги съм харесвал визията на 155 - още когато видях първите бройки в България 1993 година. Уникална стойка и излъчване.
+ Голямия багажник (по голям е от на 164 - ката , дълбочината му е предимство)
Не харесвам:
- Раздрънкващите се пластмаси в купето и напукването на пластмасата под предното стъкло
- Калпаво измислените огледала
- Кекавите дръжки на вратите
- Недобрата вентилация и изпотяването на стъклата
- Чистачките и недостатъчно доброто предно стъкло (може би има вариант за по добро предно стъкло)

dani_ku4eto
07-01-2011, 11:55
Да споделя и аз:
Нещата, които харесвам в моята 155:
+ уникалния мотор, звук, въртящ момент и спортно усещане, особенно сега с новата генерация.
+ Много по стабилна от 156 -цата (много добро усещане ми дава за пътя)
+ винаги съм харесвал визията на 155 - още когато видях първите бройки в България 1993 година. Уникална стойка и излъчване.
+ Голямия багажник (по голям е от на 164 - ката , дълбочината му е предимство)
Не харесвам:
- Раздрънкващите се пластмаси в купето и напукването на пластмасата под предното стъкло
- Калпаво измислените огледала
- Кекавите дръжки на вратите
- Недобрата вентилация и изпотяването на стъклата
- Чистачките и недостатъчно доброто предно стъкло (може би има вариант за по добро предно стъкло)
пластмасите огледалата и дръжките така е калпави са.но вентилацията е перфектна, всичко ако е както трябва да бъде нямаш проблеми с испотяването.

BatVas
07-01-2011, 14:38
Не аз сега нямам проблем с изпотяването - смених поленовия филтър , че даже нова кутия му сложих (долната част ми липсваше - а както видях и по моргите липсваше на доста 155-ци. Добре че от 146 стана.
Ами не е чак толкова добо разпределението на въздуха, като го сравнявам с на 164-ката. Ама това са бели кахъри :)

Tedo
07-01-2011, 20:34
2 като си на 5 та скорост не можеш да ползваш запалката пречи лоста

Незнам какъв ти е лоста, мойта е с оригинален и няма нищо такова

Alfa User
12-02-2011, 12:44
...Липсва ми и страхотния шум на верижния алфов мотор. 16 клапановите просто не звучат толкова секси.

... Дразни ме обаче, че 156цата е като Голф - не можеш да караш 5 минути и да не видиш поне 3 за това време. 155 си остава за разбирачи.

... Но ми липсва маневреността на 155, защото вече ми се налага да правя по две маневри за места, които няма да се опрат на 155.

За второто изречение от цитата съм особено съгласен. :cheers:
По-новите модели на марката някак се размиха в масовостта си, а най-лошото е, че вече не ги карат ценители (а всякакви голфаджии и други пишлемета, чули колко "яки бегачки" са Алфите...).

Flame
14-02-2011, 00:59
Простете,че се намесвам,ама имам опит в случая. По-доброто на 166 са безкрайно по-меката возия, перфектната обезшуменост, по-добрата климатизация, по-качественото фабрично аудиооборудване, а също и доста по-добрата маневреност,колкото и да не ви се вярва. А също и 6-скоростната кутия, по-леките спирачки,по-добрата хидравлика на волана... И все пак аз предпочитам да си карам 155-цата и определено я предпочитам като модел пред 166. А за сравнение със 156 дори и не си мисля.

Ето той ти го каза,а за 2.0 тс не говорим въобще,тоя двигател за 166 е напълно безмислен за мен,дизела поне има мощност и тегли.

Flame
15-02-2011, 00:53
Извини ме ако бъркам, ама май е един клас по-нагоре и от МЕРСЕДЕС S по разходи...
А 155 никой не би я продал .... оти няма кой да я купи е правилния отговор.

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:17 ----------



Ти пък отгога стана пъдар в стадото?
На мен поне 5-6 човека са ми предлагали да купят 155-цата,не е като да няма,но не я продавам,просто колата ме кефи много и не мисля да я сменям за друга.

badmadafaka
15-02-2011, 14:48
Като цени на някои части, vaklinator е напълно прав, че са колко на S-класа (че и отгоре) с това уточнение, че на S-класата вероятността да се наложи смяна на същите части е малко по-малка отколкото на алфата... Казвам за някои части ...

Иначе по темата, за да не е спам: аз нямам 155-ца, но това според мен е една от най-класическите линии на алфа ромео (нищо, че си е фиат типо реално) - особено на по-шукаритетните изпълнения като силвърстоун и т.н., линията на колата е уникална и поне за мен (почти) неподвластна на времето... :beer:

MUROMAN
15-02-2011, 14:52
Като цени на някои части, vaklinator е напълно прав, че са колко на S-класа (че и отгоре) с това уточнение, че на S-класата вероятността да се наложи смяна на същите части е малко по-малка отколкото на алфата... Казвам за някои части ...

Иначе по темата, за да не е спам: аз нямам 155-ца, но това според мен е една от най-класическите линии на алфа ромео (нищо, че си е фиат типо реално) - особено на по-шукаритетните изпълнения като силвърстоун и т.н., линията на колата е уникална и поне за мен (почти) неподвластна на времето... :beer:

Кажи на Венци да ти даде едно кръгче с 155-цата може и да ти хареса. :scherzkeks:

toki4a
22-02-2011, 20:38
да бе ми който каквото си харесва това да кара !,
аз лично се двуомъ 155 цата ли да си карам или да си зема един голф!!

:dunno:
а по темата ! не мисля да се разделям с тази кола още
поне дватриисе години:whistle:

Alfa User
22-02-2011, 22:07
да бе ми който каквото си харесва това да кара !,
аз лично се двуомъ 155 цата ли да си карам или да си зема един голф!!

:dunno:
а по темата ! не мисля да се разделям с тази кола още
поне дватриисе години:whistle:

Е тва е баш-приказката за тая тема !!! :bowdown:

Flame
09-03-2011, 21:24
Много ми харесва управяемостта на 155-цата само с едни спортни пружини,представям си ако е с койлоувъри:-P

jrdn69
29-07-2011, 15:32
Хайде и аз да си кажа мнението. Всичко си ми харесва, кефи ме, и за разни дребни проблемчета не обвинявам нея или италианците защото:
1. За тези пари не може да се намери друго подобно возило. Да са живи и здрави италианците, че колите им не държат цени. Като слушам познати с немски коли какви неща им се развалят и какви ремонти правят - много се радвам. Аз съм на принципа - избираш си евтина и позапазена кола, караш с приемливи ремонти, и опре ли до нещо сериозно - хвърляш. Предишната ми кола беше Типо, карах го 8 години по тази схема, накрая маслото отиде при антифриза. Щях да я давам на вторични, но един познат, който се занимава с ремонт на немски коли предложи да я купи. Стегна си я, и я кара 2-3 години, и беше много доволен от нея. С тази ще постъпя по същия начин.
2.Евтини части - досега не съм правил грандиозни ремонти, няма и да правя, но каквото съм сменил, ме е учудвало колко е евтино.
3. Разтропвали се от окачване до тапицерия - ако имахме пътища, нямаше да се разтропват! Затова да обвинявам италианеца ли? Моята като я взех - нищо не тропаше. В един руски сайт видях един демотиватор - руска джипка до вратите в кал. Под снимката пише: В чужбина хората правят пътища за колите, у нас - коли за пътищата. Е, в България не правим и двете. (Знам, че в Ловеч ще сглобяват китайски коли - да видим) Като карам по някои улици, се замислям, производителите на автомобили дали са си и помисляли, че може да има такива пътища...
4. Трудно се сменявали крушки - да сте сменявали на Тойота Ярис? Или на Форд Фокус? Докато на Фокус-а се сваля фар, на Ярис-а, за да свалиш фара, първо трябва да свалиш цялата маска отпред. С повечето нови коли е така - крушката се сменя в сервиз...
5. Страничните огледала били малки - аз съм свикнал да се подсигурявам - винаги поглеждам поне по веднъж. На всички коли огледалата имат мъртва зона. Все пак 155 е с коефициент на въздушно съпротивление 0.29! Огледала от бус ли искате?
6. Спирачните апарати не ми тропат. Тропа ми един болт на кожуха на скоростната кутия, най-долу - изпаднала му е гайката, а той не може да изпадне, защото главата му опира в магарето. И него си го обичам, защото знам, че това тропане не е опасно - някой ден ще му намеря гайчица, да и се радва.
7. Тенекиите и били меки - меки, ама не ръждясват. А и, нали нещо трябва да поема евентуален удар - ако 2 танка се ударят челно, мислите ли, че хората вътре ще са по-добре?
8. Колегата с бавните чистачки... не мога да го разбера - и на Типо-то ми, и на 155-цата ми чистачките са много бързи. Дори, хора, които съм возил, са се изумявали от бързината им. Освен да се дължи на проблем, или на някои серии да са слагали други моторчета...
Постарах се да ви убедя да не намирате недостатъци - колите ни са за по 1 000 лв, има-няма, а какво удоволствие ни носят! Моята е на 145 000, много запазена, но скапе ли се нещо по-сериозно - търся друга италианка! Музика пускам, ако не съм сам, заради другите - харесвам си звука на двигателя. Изпреварването с обороти от 5 000 нагоре си е малък оргазъм. При спокойно каране извънградско забравяш кога си сменял скорости - от 40 км/ч до над 200 км/ч - все на 5-та скорост. Без значение колко е натоварена. Е, да - трудно се кара спокойно тази кола...
Мисля, стига толкова засега. Ако някой продължи да излага недостатъци, ще се заема отново с писане!

VFTI
09-03-2012, 23:36
нa 155 цата най- хубавото нешо е двигателя / говоря за 8 клапана/. Всичко друго е леш.

Аз се сещам и за други хубави неща...Неща от сорта "При рязка маневра с много висока скорост, 155цата ми спаси живота"...нещо да ти е познато от тази фраза :big_flowers: и общо взето за нищо не се сещам, което да е леш:big_flowers:

митака-пловдив
09-03-2012, 23:39
Аз се сещам и за други хубави неща...Неща от сорта "При рязка маневра с много висока скорост, 155цата ми спаси живота"...нещо да ти е познато от тази фраза :big_flowers: и общо взето за нищо не се сещам, което да е леш:big_flowers:

Пластмасата между таблото и предния прозорец и ъъъъ......ъъъъъъъъ.........ъъъъъъ имаше още нещо.....май :yes:

vaklinator
12-03-2012, 17:28
Пластмасата между таблото и предния прозорец и ъъъъ......ъъъъъъъъ.........ъъъъъъ имаше още нещо.....май :yes:

Там е имало пластмаса ли? При мен вече няма нищо там

една голяяяяяяма дупка. Когато ходя в данъчното папките ми падата върте

Alfeto
12-03-2012, 18:33
колата си я имам от 3 години. минал съм сано 2500 км по бг пътищата. до момента съм сменил само ремък и ролки. колата ми никога не е карана в сняг и лед от как е пройзведена. обичам си я и тя ме обича :). а плюсове има много според мене.за мен колата няма минуси. Тази кола не е за всеки.

nicola 59
12-03-2012, 19:58
колата си я имам от 3 години. минал съм сано 2500 км по бг пътищата. до момента съм сменил само ремък и ролки. колата ми никога не е карана в сняг и лед от как е пройзведена. обичам си я и тя ме обича :). а плюсове има много според мене.за мен колата няма минуси. Тази кола не е за всеки.

Колега ти за 2500 километра пак много си сменил,та ти направо си се разбил от разходи,аз съм минал 300 000 хиляди на сегашната ми 155.ца и ремък и ролки никога не съм сменвал.

ivopetrov_1982
09-04-2012, 22:47
не харесвам когато дойде времето за смяна на кабели ,свещи,бобини!хаха

mimouzunov
09-04-2012, 22:54
На мен не ми харесва ,че засега имам само една 155-ца :lol_sign:

toki4a
10-04-2012, 10:40
На мен не ми харесва ,че засега имам само една 155-ца :lol_sign:

това вече е проблем ! ко чакаш незнам!;))

Furious 155
10-04-2012, 11:04
На мен не ми харесва ,че засега имам само една 155-ца :lol_sign:
Ми то за следваща е само Q4 алтернатива!

toki4a
10-04-2012, 11:07
Ми то за следваща е само Q4 алтернатива!

лошото е ,,,че ги изкупихме!:pp::pp:

Бобби
30-12-2012, 17:59
лошото е ,,,че ги изкупихме!:pp::pp:

Е....хубаво де, не може ли да си пзарувам от Пзарджик?:))))
:go:

nicola 59
06-07-2013, 18:17
Още един недостатък На 155 2.0 16 запалката работи само на контакт пълна дивотия ако имаш нужда от комп или телефон да се зарежда докато обядваш примерно.На верижната си бачкаше постоянно

don_pepone
06-07-2013, 18:26
Още един недостатък На 155 2.0 16 запалката работи само на контакт пълна дивотия ако имаш нужда от комп или телефон да се зарежда докато обядваш примерно.На верижната си бачкаше постоянно

Ти май на 155 не харесваш само 16в-то

nicola 59
08-07-2013, 18:25
Ти май на 155 не харесваш само 16в-то

За момента още го изучавам 16в то и аз съм минал с колата само 12 000 километра ма когато стана на 6000 км и долях 1 литър масло ма викам 3 години не е карана и не беше палена та простено и е докато се събудят частите в нея ма днес пак червени лампи вътре и пак 1 литър масло за 12 000 километра 2 литра масло ,и усещам ,че ако ще трее да ходя по нея с лейката първо ще сменя марката на маслото и ако не се оправи ще бъде променен броя на клапаните.

don_pepone
08-07-2013, 19:26
:flirt::th_up: това последното е най добре да го направиш и то примерно с 4 да ги намалиш :)

nicola 59
08-07-2013, 21:00
:flirt::th_up: това последното е най добре да го направиш и то примерно с 4 да ги намалиш :)

Имам си донор в двора ма немога още да взема решение дали да ги намаля с 4 или да ги увелеча с 4 :beer:

don_pepone
08-07-2013, 21:23
Lol ако ще ги увеличаваш да е с 8 уахахкви са тия странните цифри 20в, виж как звучи само V6 12 или 24V

nicola 59
08-07-2013, 21:53
Lol ако ще ги увеличаваш да е с 8 уахахкви са тия странните цифри 20в, виж как звучи само V6 12 или 24V

То първоначалния замисъл си беше 3.2 V6 24 Mа няма донор имах една 166 ца с този мотор ма е грехота и не само грехота ми не мога да затрия кола за 3500 евро за да тунинговам 155 ца,наскоро един човек ми показа пари и му я дадох,после идва и момента че е много тежък мотор и другото което е не подлежи на тунинг за дребни пари там или си оставаш на 240 коня или трее да се дупиш за всеко конче в повече колегата Тhecleaner казва че атмосверния тунинг е много скъп и просто го забрави ,а той ги разбира тези работи,от друга страна наскоро боговете проводиха едно канарче да ми кацне в двора и сега му търся предназначение,та ако му взема мотора става много лесно нема да преправям почти нищо даже и климатика компресора е на същото място като при мене та само трее да се обслужи и да се монтира ,па е и на 120 000 километра та може да го поставя и да си го карам сток както си е ,па утре ако нещо падна на пари повече или полудея на цяло има широко поле на деиствие за тунинг.

Ето снимки на канарчето не е летяло 5 години.

don_pepone
08-07-2013, 22:22
Браво бе,канарче с инхалатор,така по съм съгласен,даже те подтиквам ;)
П.С ако е на тия километри го слагай без замисляне, парите ще ги избиеш от маслото дет доливаш на 16 ТС уахах ей ся ме оплюха вече ,ама не се сдържах

lamborghini miura sv
27-07-2013, 02:14
Харесват ми усещането за простор, директният волан, звукът на двигателя, гигантският багажник и агресивният дизайн!

Не ми харесва че поскърцват разни пластмаси и още не мога да и свикна да я паркирам като хората.

lamborghini miura sv
23-01-2014, 14:23
Макароните от които е изработен интериора ме влудяват. Всичко заплашва да остане в ръцете ти, а по павиран път имаш нужда от интерком за да се чуваш с пътниците...
Също харчи по кофа гориво на километър...

Като звук, цена, вървеж, спирачки, управление и простор, обаче е най-добрата кола в света!

alfa_155
23-01-2014, 22:39
На мен пък не ми харесва това,че не знам как да си сваля задните седалки :D и ми е прекалено къса скоростната кутия :D

mimouzunov
23-01-2014, 23:21
На мен пък не ми харесва това,че не знам как да си сваля задните седалки :D и ми е прекалено къса скоростната кутия :D

Седалките са лесни... Отвиваш двата болта които държат седалката/долната част а след това като се махне тя се откриват другите 2 болта които държат облегалката! Същата излиза като се издърпа нагоре леко.
Доволен съм от скоростите на 2.0 (доволен защото все още са цели неясно до кога)

alfa_155
01-02-2014, 23:13
Мерси за инфото,колега.И аз бях доволен от моята кутия,обаче сдаде багажа и се наложи да я сменя.Проблемът е,че новата се оказа по-къса и сега се чудя какво да направя.Ако някой има идеи и предложения...?

Furious 155
02-02-2014, 01:12
Като се замисля, единственото което не харесвам, е че остаря много вече... оттук насетне няма как това и онова, в колата, да работи на 100%.

mimouzunov
02-02-2014, 13:31
Като се замисля, единственото което не харесвам, е че остаря много вече... оттук насетне няма как това и онова, в колата, да работи на 100%.

Ооо напротив... Може да си работи на 100% но времето нервите и зеленото което трябва да се влага се покачват просто!!!!
(миналата година с приятел завършихме реставрацията на костенурка произведена 1969-та и смея да мисля, че сега е като както е била някога но естествено ни отне дооста време нерви и тн)

Не ми харесва че много се раздрънка от всякъде алф, но пък ми харесва как се гледаме по светофарите понякога с някои които нее повярвал как може да върви тая кола :naughty:

koolio
02-02-2014, 14:59
На 155-цата в момента не и харесвам само, че не е моя. :cry:

pyle
02-02-2014, 16:07
На 155-цата в момента не и харесвам само, че не е моя. :cry:

Защо си я продал !?

koolio
02-02-2014, 16:56
Защо си я продал !?

Защото вече беше на такава възраст, че трябваше или да я продам, или да я правя вечна. А нямам нито време, нито условия да я правя вечна. Щях само да наливам пари, колкото да я поддържам в движение и да ми се къса сърцето да я гледам как стои пред блока. А сега момчето, което я купи, си я кара и е доволен.

pace
02-02-2014, 16:56
Не ми харесва малко скъпичкото окачване.

robygas
02-02-2014, 17:50
Не ми харесва малко скъпичкото окачване.

Купи си следващата тогава / 156/-тя е по евтина:pain:

don_pepone
02-02-2014, 18:52
:biggrin: Ако 220-30 лв за 2 бр носачи,4 накрайника и 2 биалетки е скъпо- здраве му кажи

endeavour
02-02-2014, 19:04
Не ми харесва малко скъпичкото окачване.
И аз си мислех така, докато не ми се наложи да ремонтирам окачване на 166... :sex:

pace
02-02-2014, 19:36
Не бе,за Алфа си е без пари но се сетих...преди алф имах Опел и след него Ауди,там 100лв няма как да пошарчиш за предница :)

lamborghini miura sv
21-03-2014, 17:36
Кажи го на някой с Ауди А4 първо поколение :D

koki79
15-04-2014, 21:56
Здравеите приятели и фенове на ЛЕГЕНДАТА,доиде и моят ред да споделя тук какво харесвам и какво не харесвам в нея.Та ето и моята история на кратко-закупих колата от Италия лично преди 7 години,окръг Милано близо до Монца.Колата си ми беше мечта и тя се сбъдна в краина сметка-карах я 4 години като сменях само наи-обходимите консумативи-масло и накладки-без дискове,и до този момент се хвалех каква кола карам без никаква поддръжка,до един прекрасен момент,а от тогава до сега съм сменил абсолютно всичко по нея-за без пари.За чистачките са страхотни-6 степени,протрито е стъклото от тях даже,страшно е широка вътре и е много удобна колица,бих казъл много издръжлив автомобил,миналата година я прах вътре изцяло,под обезшумителните кичета нямъше грам ръжда,моделът е измислен така ,че си го купуваш и караш,без да я точиш и гласиш защото тя си има всичко.Определено плюсовете са в повече от минусите и при нас с моита хубавица РАЗВОД НЯМА ДА ИМА......поздрави на всички.

toki4a
15-04-2014, 23:51
Здравеите приятели и фенове на ЛЕГЕНДАТА,доиде и моят ред да споделя тук какво харесвам и какво не харесвам в нея.Та ето и моята история на кратко-закупих колата от Италия лично преди 7 години,окръг Милано близо до Монца.Колата си ми беше мечта и тя се сбъдна в краина сметка-карах я 4 години като сменях само наи-обходимите консумативи-масло и накладки-без дискове,и до този момент се хвалех каква кола карам без никаква поддръжка,до един прекрасен момент,а от тогава до сега съм сменил абсолютно всичко по нея-за без пари.За чистачките са страхотни-6 степени,протрито е стъклото от тях даже,страшно е широка вътре и е много удобна колица,бих казъл много издръжлив автомобил,миналата година я прах вътре изцяло,под обезшумителните кичета нямъше грам ръжда,моделът е измислен така ,че си го купуваш и караш,без да я точиш и гласиш защото тя си има всичко.Определено плюсовете са в повече от минусите и при нас с моита хубавица РАЗВОД НЯМА ДА ИМА......поздрави на всички.

:D хубаво е когато
има още доволни

Furious 155
16-04-2014, 14:12
:D хубаво е когато
има още доволнивинаги! :)

ivailo rachev
17-10-2014, 10:57
Нека и аз да напиша нещо в тая тема.Общо взето за едната седмица,в която имам 155-цата ме грабна толкова много,че няма на къде повече.Харесва ми в пъти повече от 156-цата.Звука на 8 клапановия мотор е просто уникален,нищо общо със 16 клапановия.За две години и половина с годеницата ми ни побеляха косите от 16 клапановите ТС-и.Много по-добро поведение на пътя от 156.За външния вид какво да кажа,агресивност и чар,който не намерих в 156.Не съжалявам и секунда,за това че от 156 слязох на 155 и нея я взехме с много по-голямо желание,миналата седмица в сряда ходихме да я гледаме и нямах търпение да стане петък да отида да я взема :D.Ако продължавам да пиша мога да направя и книга за модела.Не знам дали заради годините си вече много не се карат тея коли,но грешката на хората е голяма.Като съм на работа си я спирам пред магазина и си я гледам постоянно и с всяка секунда се привързвам повече към нея.За недостатъци още не мога да кажа,най-големите такива,които намирам в моята кола са тракторните изпълнения от стария собственик с техническа връв(тел,сезал),но това ще се оправи.Нямам нито скърцане на пластмаси,нито тропане на апарати.

Furious 155
17-10-2014, 11:13
Единтственото превъзходство на 156 над 155, за мен са сприрачките. 156 захапва много повече от 155.

vaklinator
17-10-2014, 11:23
Единтственото превъзходство на 156 над 155, за мен са сприрачките. 156 захапва много повече от 155.

++++

ivailo rachev
17-10-2014, 11:53
Може би си прав за 155,но примерно КуВе-то ми имаше доста по-добри спирачки от 156-цата,но спрямо 155 е така.

Pastora
17-10-2014, 13:05
Не харесвам сервото на 155, иначе още ме е яд, че си дадох моята...

ivailo rachev
17-10-2014, 13:54
По-миналата седмица като продадох 156-цата малко ме беше яд,но като взех 55-цата вече не ме е яд :hump:

don_pepone
17-10-2014, 17:41
Сори за Офф-а ама ако направим анкета в която въпросът да е " колко от бовшите собственици, жалеят и сажаляват ,че са си продали 155-цата" мисля ,че резултата ще клони към 98-99%

ivailo rachev
17-10-2014, 18:51
:D Да не се окаже,че процента е по-висок от 98-99.

Wolfy
17-10-2014, 19:38
Не харесвам, че остаряха...
Не харесвам, че по телата им се появяват белезите на времето...
Не харесвам, че резервните части започват да се превръщат в дефицит...

Все неща, които не зависят от Легендата... Но поне си стареем заедно :)

Относно сравненията със 156 - споделил съм мнението си тук. (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=869989&postcount=54)

Поздрави, момчета, за духа, който имате! Хубаво е да знаеш, че не си сам в страстта си :)

ivailo rachev
17-10-2014, 20:03
За дефицитните части съм съгласен,но за белезите на времето е до екземпляр.Да на моята боята е матирала на места,но за учудване на мен и на моята компания(само алфисти и още 2 155-ци) моята 55-ца няма грам ръжда в буквалния смисъл.Като я качихме на канала отдолу пода е все едно сега излиза от завода,само е прашасала.Един ми вика как ша вземеш тоя гнилоч и викам започвай да я оглеждаш за всяка точка ръжда ти давам по 100лв. и го заявявам смело.Даже предишния собственик правил тракторски изпълнения и на генерацията наслагал тел вместо тампони,че и тя не е ръждясала :Д.

П.П.Колега сравнението ти за двата модела е доста точно изказано.

koki79
22-10-2014, 23:48
Здравейте колеги,напълно съм съгласен с горните два поста но има един малък проблем-моята кака 155 я карам вече 8 години и не съм сменял прагове,вежди,ангренажни ремъци,ролки и т.н.Как да не я харесвам ,като колата е желязна и е пълна с АДРЕНАЛИН и който не е карал 155 само може да съжелява за изгубеното удоволствие-НЯМА НЕ ХАРЕСВАНЕ.:go:

ivopetrov_1982
30-10-2014, 19:07
фантастична кола е!:big_love:единствения проблем че вече не я притежавам!:heavy_cry:

pace
30-10-2014, 21:17
Не ми харесва само това,че друска малко повече...

Alfa User
30-10-2014, 21:42
...
Относно сравненията със 156 - споделил съм мнението си тук. (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=869989&postcount=54)

Поздрави, момчета, за духа, който имате! Хубаво е да знаеш, че не си сам в страстта си :)

Ако не възразяваш, колега, ще сложа мнението ти със сравненията в сайта за Алфа 155, който поддържам - много добре казано, чак се разчувствах!!!


...
Как да не я харесвам ,като колата е желязна и е пълна с АДРЕНАЛИН и който не е карал 155 само може да съжелява за изгубеното удоволствие-НЯМА НЕ ХАРЕСВАНЕ.:go:

Не я харесват само хората, за които колата е желязна кутийка, служеща за превоз от т.А до т.Б. Всеки друг, способен да изпитва емоция от шофирането, ще се съгласи с мненията за Легендата!


фантастична кола е!:big_love:единствения проблем че вече не я притежавам!:heavy_cry:

Е аз затова си купих пак :)

П.С. Изказването на Wolfy - вече онлайн (http://legend155.weebly.com/my-blog/155-vs-156) :)