PDA

View Full Version : Пода на Alfa 156



krasy
22-05-2006, 11:42
Здравейте - миналата седмица гладах две Алфи 156 и ми направи впечатление как и на двете между мокета и пода има разстояние. Искам да кажа като сложиш крака на пода а дори и с ръка да натиснеш мокета, между него и пода има разстояние и поддава. Едната от тези коли беше удряна и правена, другата не личеше но беше много скъпа и не сме я оглеждали много. Въпроса ми е на всички Алфи ли мокета е така или просто тези като са правени и не е закрепен качествено

Tinoto
22-05-2006, 13:49
При мен е същото,

за съжаление след като я купих и вдигнах предните стелки,
отдясно покрай вратата и пред дясната седалка
мокета беше скъсан сцепен, а отдолу кичето (пълнежа)
или как там се казва е степано и слегнало.

Оказа се, че цялата кола е така само дето пред шофорската
и отзад е много по-малко закъсан, но и там разликата в нивото
се усеща

Не мога да дам нормално обяснение, с което да ти отговоря,
но за себе си съм решил да сменя нацяло мокета в купето,
което не е малък разход дори доста необичаен предвид,
че колата е 98а.

Разпитах на 2 места във Варна при авто тапицери, като очаквах проблема да им е познат, но и те бяха учудени :hmm:
От какво толкова ще и слегне тоз пълнеж отдолу.

Минава ми през акъла, че може колата да седяла дълго време
наводнена, ама как да разбера не знам.

:roll:

156 m-jet
22-05-2006, 14:13
Мокета поддава само и единственно на тунела пред Задната седалка. Така си е от Завода :!:
Ако обаче и на други места го има това нещо, бих каzал, че колата е удряна или цялостно боядисвана и не е напаснат после мокета

krasy
22-05-2006, 15:38
И аз гледах такива коли - 98 и 99 г. И ми направи впечатление. Помислих първо да не съм само аз карък и да попадам все на такива :not-fair: Та аз си помислих че са правени и после не са сложили мокета като хората. Това за водата също е възможно

Tinoto
22-05-2006, 16:30
при мен
пред задната седалка
е малкия проблем - :)

относно удар и последващо лощо наместване,
колата ми е гледана от доста Мастъри
и нямам такива съмнения, но дали е така ...

по-скоро съм склонен да вярвам за компромис при избора
на метериали, тъй като се оказва, че мойта е оборудвана края на 97,
и може би проблема е в качетвото на тоя пълнеж,
дано се окаже, че това е коригирано при по-ново произведените
иначе няма логика тука да се изброяват 4-5 коли с този проблем нали?

Dodo 155
23-05-2006, 01:02
Мокета поддава само и единственно на тунела пред Задната седалка. Така си е от Завода :!:
Ако обаче и на други места го има това нещо, бих каzал, че колата е удряна или цялостно боядисвана и не е напаснат после мокета
Или са я измили обилно с пароструйката отвътре в "Софавто" :lol: :lol: :lol:
Там съм виждал как "перат" колите с пароструйка и ми настръхна косата :shock: :shock: :shock:

pepo_ludia
23-05-2006, 20:06
Има малък вариант да е от наводнените коли!Имъх такъв пасат,със саштия проблем! :(

wrc
25-05-2006, 23:16
Не е от наводненията.Моята е внесена в БГ преди Голямата вода :) и също е така,просто с течение на времето кичетата под мокета се смачкват и се получава тоя ефект,да го наречем :( .Тъй,че свиркай си и си карай :biker:

todorer
29-05-2006, 15:05
Момци,
просто мокета е ваден и не е залепен след това. Моята едната Алфа е така отпред пред двете седалки.

Tinoto
29-05-2006, 17:07
... има логика
явно е някаква мода на повечето
до 2000 година да им вадят мокета
... и после да не го лепят ка требе :lol:

bager
30-05-2006, 12:10
А-ха,и при мен отдясно е така. Не е ваден мокета, явно си е заводски дефект. Не е много красиво, но не е болка за умиране.