PDA

View Full Version : Проблем с Актуатора на Оборотите на 156тица???



KGB
21-10-2004, 19:11
Когата колата е в движение и се изключи от скорост (тоест се пусне по енерция) обороите падат до 500 после до 1300 и така до като се закрапят....

Това проблем с актуатора ли е???или там какво се казваше

Hristo_156
22-10-2004, 14:47
КГБ, при мен също го има този ефект.
Като я пусна на някой наклон по инерция оборотомерът ми се колебае между тези стойности не веднъж, а няколко пъти, да не кажа, че не спира да го прави, докато не подам газ и после я пусна пак - каква е тази гадост, знаеш ли??? Чака-чакай малко, та нали ти имаш 147-ца, да не си я сменил със 156-ца :wink:

KGB
22-10-2004, 18:59
Аз още съм с 147мицата 8)

Един колега е с 156тицата...

Ти намерил ли си разрешение на проблема....на английски форум писаха за това, че било от този въпросен актуатор на оборотите....

Ще ги питам там и после ще ви пиша какво са ми отговорили

wrc
22-10-2004, 19:15
Az sam kolegata sas 156-tizata.Zna4i ne sam samo az s tozi problem.Ujasno e iznervia6to.Dano kolegite-angli4ani dadat niakakav otgovor/Auto Delta ne be6e li angliiska?/
Izviniavam se za latinitzata,no mi e trudno na kirilitza

hf hpe
22-10-2004, 23:09
по принцип може да е проблем с актуатора, но тогава ще мени и оборотите на прзен ход(за справка питайте Вальо), а понякога и изобщо изгасва двигателя, решението в този случсай е ново или почистване на старото

подобни проблеми има при автомобили карани на газ когато постъпващият въздух се засмуква по посока на движението, така че проверете да не би при движението на автомобила да се получава струя която да се отчита от дебитомера и докато компютъра анализира ситуацията да се получават тези колебания в оборотите

и на последно място мисля че темата е за раздел ремонти за това я местя там

ShoxXx
23-10-2004, 04:11
Tova si e tipi4en problem! Az su6to go imam, kakto i edin moi priqtel sus 156! Pri men pone kato po4ne da tancuva strelkata si kazva tcuk kato rele i zaspiva! Nomera s gasneneto oba4e moje i da ne e ot tova! 4esno da si priznaq svikva mu se, no ne tr da go pravi toq nomer vseki den! 8)

Hristo_156
25-10-2004, 09:26
Колеги, при мен колебанието не става винаги. Освен това става само когато пускам колата по инерция. Когато съм на място на празен ход - не ми го прави.
Ето какво четох точно по този проблем, като моля за извинение, че не съм му направил превод:

.: Erratic idle speed :.

If the Twin spark engine is NOT idling OK (at about 900 rpm), but
suddenly go to about 1500rpm then down to about 500rpm then jump
between these values a couple of times then back to 900rpm.
The engine might even stall during this.

In most cases, there is an easy 10-minutes cure:

With a screwdriwer you loosen the spanner ring around the airintake-tube
at the point where it connects to the throttle-house.

Pull and bend the black intake-rubbertube a bit to the side and spray some
WD-40 onto the butterfly-valve. Let it work a minute or two, and then wipe
the inside of the throttle-house and the butterfly-valve with a clean cloth.

Oh - yes, you have to use one hand/finger doing the cleaning, and your
other hand/fingers pushing the top of the valve, so it opens and allows
you to clean up the inside. Would be nice with a third hand, though.

The reason for the erattic idle is, that over time the butterfly-valve picks
up dirt in the air-intake-tube. The dirt prevents the valve from completely
closing. The engine therefore gets confused thinking the valve is a bit
open (- thinks, that it is you putting your right foot to the pedal :) ).

You might have to reposition the idle engine to fix this completely after doing
the above. The way to do that is:
1. Insert key and turn to last position before start. Let it there for 90 seconds.
2. Then turn back off for 90 seconds (with key in).
3. Then start up the engine not using the throttle for a few seconds.

If this is not the cure, you can have a faulty idle speed motor and then
it has to be replaced.

Big thanks to Per here at the alfa156.net Forum for most of this info!

.: Erratic idle speed :.

Извадих го от този сайт:
http://www.gentleman.no/156/
Обърнете внимание на лявата част на сайта - дето са менютата. Има едно меню казва се "-Tips-". Оттам изрових горното инфо. Виж те го! Има инфо и за други проблеми - т.нар. "детски болести" по колите (по-скоро касае 156-ците).

04-05-2005, 10:35
Приятели, имам опит с това танцуване на оборотите. Преди Алфата, карах Пежо, един приятел кара Ланча Делта, друг Фолксваген Голф 2, абсолютно всички имат аналогични проблеми. Пежото ми например играеше между 1000 и 2000 оборота, когато е студен мотора, но чат-пат и при други условия. 156 - цата сега играе между 500 и 1100 оборота, Голфът между 400, когато чат-пат гаснеше и 1200. Не мога да ви опиша колко майстори го гледаха Пежото, и в София Франс Ауто и в официалния сервиз на Ауди и Сеат и в сервиза на Бош и къде ли не. По три дни им я оставях колата и не можаха да открият проблема. С никой от моите приятели нямаше никакво подобрение. Приятелят ми с Голфа откри, че като измие мотора, за няколко месеца проблемът се оправял. Аз обаче се отказах. При всички диагностики се оказва, че колата е пушка и дава показатели идентични с каталожните. Няма повишен разход и т.н. Така че съветът ми към вас е, ако колата ви не гасне, не я пипайте. Няма да я оправят, само ще си давате парите и ще си късате нервите. Наскоро обаче един пич, който се занимава само с електрониката и ел. системите по колите, внимавайте - самоук, ми каза, че това е нормално - първо защото всеки студен мотор е неустойчив и колебание в границите на 200-300 оборота е нормално и второ, защото много зависи от каква страна е внесен автомобилът, ако е втора ръка. Защото работните режими са съобразени от производителя с климатичните условия на страната, за която е предназначен износа. Забележете, че проблемът с оборотите ви е най-осезателен при рязка смяна на температурите на въздуха, при прехода между сезоните и т.н. Не че не се появява чат-пат и друг път, но тогава е най-осезателно. Температурните режими, зададени от производителя за оптимална работа на мотора май имат роля тук. Например, при коли внесени от Германия, този проблем е по-рядко срещан или пък колебанието е много малко. По-сериозни проблеми има с коли внесени от Италия. Но проблемът е ужасен, например при коли, внесени от Холандия. Пежото ми беше от там. Климатът там е коренно различен от този в България. Няма студ, няма жеги, няма резки и драстични промени в температурите. Затова ми се струва, че за да се преодолеят тези проблеми, ще е нужна страхотна екипировка и пренастройка на много системи, което... най-малкото няма кой да ви го направи. Затова, послушайте съвета ми - ако колите ви работят нормално при топъл мотор, ако не гаснат и ако не са покачили разхода - не ги бъзикайте! Ще съжалявате после!

WhitePower
04-05-2005, 11:59
ебаго да го еба
значи караите френските си коли в франция италянските в италия а в българия ??? караите каручки с кончета щото не произвеждаме коли
пич виждам много си изписал по темата ама не така де
все пак и ние караме коли
според менен решението а целия проблем е зацапването от къртените газове които се връщат в смукателния маркуч преди клапата и там се зацапва най много