PDA

View Full Version : Въпрос за фотосесия с една камера на КАТ



VFTI
09-05-2010, 21:32
7.1.11г. е получена перфектната снимка. рег. номер се виждал много добре на 2 снимки. Не се е виждала друга кола... Водача не се е виждал на снимката. Изгаря с 3месеца и 200лв. и май някакви точки също са му взели...Можело е да се обжалва, защото е нямало табелката за видеоконтрол, ама щяло да отнеме време, а колата му трябва...


Здравейте колеги :)

Един приятел е направил малка фотосесия пред една статична камера на МВР.... Таа камерата се намира на бенз.Петрол село Малиново което е в област Ловеч на главния път София-Варна...

Та там е карал с още една кола е минал с превишение на скоростта...Каза че е видял, че камерата е светнала три път-светкавицата й. Това е станало по обяд...

Карал е зад някаква кола на около 3-4 метра, и двете коли съответно са били в нарушение и снимани.

Чувал съм че тези камери са много прецизни и снимат с много добро качество :)

Та тук са въпросите към знаещите...
1. При положение че камерата е светнала 3 пъти възможно ли е да не го е снимала правилно, или пък да го е снимала заедно с другата кола или нещо такова... Защото аз съм чувал че камерите правят по 2 снимки и предполагам 2 светкания... Каква е вероятност да получи наказанието и акта и т.н..
2. Той живее в гр. Севлиево. Къде ще получи "фотосесията" с призовката и по-скоро къде ще трябва да отиде да му пишат акта?
3. * Някои неща към хора, които желаят да ми отговорят на ЛС и са малко противопоказни на законите на РБ
а) ако не се вижда добре на снимката може ли да представи, че някой др. е карал колата
б) някакви тънкости за избягване на акта...ако има познати в местната полиция и т.н? Акта доколкото разбирам ще е с лишаване от шофиране за 3месеца..

Тааа ако може някакви разяснения и някой да удари едно рамо каква е процедурата при такива снимки...Ако някой знае в кой град се обработват и в какви срокове пристигат и т.н..

Много ще съм благодарен, и ако някой ми отговори и помогна за точка 3 на ЛИЧНО съобщение, за да не противоречим на правилата на форума.

Предварително благодаря :):)
Моля да не съдите колегата и да обсъждате превишението на скоростта и т.н. и т.н... Мисля, че е излишно, пък и едва ли всички знаем каква е ситуацията :)

infineon
09-05-2010, 23:45
Здравейте колеги :)

Един приятел е направил малка фотосесия пред една статична камера на МВР.... Таа камерата се намира на бенз.Петрол село Малиново което е в област Ловеч на главния път София-Варна...

Та там е карал с още една кола е минал с превишение на скоростта...Каза че е видял, че камерата е светнала три път-светкавицата й. Това е станало по обяд...

Карал е зад някаква кола на около 3-4 метра, и двете коли съответно са били в нарушение и снимани.

Чувал съм че тези камери са много прецизни и снимат с много добро качество :)

Та тук са въпросите към знаещите...
1. При положение че камерата е светнала 3 пъти възможно ли е да не го е снимала правилно, или пък да го е снимала заедно с другата кола или нещо такова... Защото аз съм чувал че камерите правят по 2 снимки и предполагам 2 светкания... Каква е вероятност да получи наказанието и акта и т.н..
2. Той живее в гр. Севлиево. Къде ще получи "фотосесията" с призовката и по-скоро къде ще трябва да отиде да му пишат акта?
3. * Някои неща към хора, които желаят да ми отговорят на ЛС и са малко противопоказни на законите на РБ
а) ако не се вижда добре на снимката може ли да представи, че някой др. е карал колата
б) някакви тънкости за избягване на акта...ако има познати в местната полиция и т.н? Акта доколкото разбирам ще е с лишаване от шофиране за 3месеца..

Тааа ако може някакви разяснения и някой да удари едно рамо каква е процедурата при такива снимки...Ако някой знае в кой град се обработват и в какви срокове пристигат и т.н..

Много ще съм благодарен, и ако някой ми отговори и помогна за точка 3 на ЛИЧНО съобщение, за да не противоречим на правилата на форума.

Предварително благодаря :):)
Моля да не съдите колегата и да обсъждате превишението на скоростта и т.н. и т.н... Мисля, че е излишно, пък и едва ли всички знаем каква е ситуацията :)

Това колко пъти е мигнало не е от значение.Ако е от новите камери на Сименс те са мн прецизни и със сигурност му е хванала номера.
Щом е светнала вероятноста да получи честитка е повече от 90 %.
Призовката ще я получи от КАТ в града в който се води на отчет на адреса по лична карта.

В КАТ не гледат вътре кой е карал колата, акта се пише на водача на чието име е освен ако им представи пълномощно че колата я управлява друг.
Така че дори да замъкне друг човек който да каже че той е карал няма да мине номера.
За избягване на акта решението е да го плати и друг път да внимава. Аман от кретени като твоя приятел дето правят нарушения пък после мишкуват да намерят начин да отърват кожата.

rusiq86
10-05-2010, 00:16
100% го е снимала, ще получи чиститка на адреса по лична карта.
Камерата снима колата, шофера няма как да се види, ще го пиотат той ли е карал коалта. Ако книжката му е мн важна и е с доста км в повече, най-добре да намери някой, който да си предостави книжката.

Alfa User
10-05-2010, 01:31
Така е, макар че на една моя снимка аз много хубаво си се разпознах :photo:
Но на въпроса : управляващия автомобила в момента на регистриране на нарушението се описва в декларация, която се попълва в момента на подписване на акта за извършеното нарушение. Т.е. или се подписваш, че си бил ти, или изписваш данните на човека, който (предполагаемо) е управлявал МПС-то в дадения момент. Съответно тоя човечец бива привикан, и отнася наказанието. Но както казах и в началото, с новите камери качеството е доста добро, и лицето на водача и пътника до него се разпознават сравнително лесно - освен ако слънцето не свети под такъв ъгъл, че предното стъкло да е блеснало... Така че трябва да се прецени дали ще мине номера "Ама тва не съм бил аз...".
По т.3 ще ползвам личните, че ...

Nimi
10-05-2010, 10:52
Две неща според мене..
1. Има ли сертификат от "Метрология" устройството за използването му на територията на страната?
2. Признавали се снимковия му материал за доказателство в съда?

Ако едно от двете не е изпълнено акта може да се обжалва след като се плати разбира се. Ако са ти взели книжката и акта падне може да ги съдиш и за нанесени неимуществени вреди и пропуснати ползи.

Мисля, че и юристи има така... те ще дадат най-точните отговори.

Имаше диоста обширна тема ..

yori
10-05-2010, 14:42
Всичко зависи от съвестта на хората в полицията т.е. в София вече знам за 10-ина заличени снимки в отдел "Видеонаблюдение" срещу скромна почерпка за рожден ден примерно:biggringift:

detelazurno
10-05-2010, 14:45
Две неща според мене..
1. Има ли сертификат от "Метрология" устройството за използването му на територията на страната?
2. Признавали се снимковия му материал за доказателство в съда?

Ако едно от двете не е изпълнено акта може да се обжалва след като се плати разбира се. Ако са ти взели книжката и акта падне може да ги съдиш и за нанесени неимуществени вреди и пропуснати ползи.

Мисля, че и юристи има така... те ще дадат най-точните отговори.

Имаше диоста обширна тема ..

Като има доста обширна тема той ще си я прочете, а ти ако имаш да му казваш нещо по въпроса използвай личните както е поискал колегата. И, за да не ме нахокат, че съм само офф - и двете неща, които си му казал са смешни. Първо - камерите не минават метрология тъй като не използват радар, а работят на съвсем друг принцип. Второ - това да донесе от 100 кладенци вода, за да докаже нещо, което евентуално ще го оневини за нещо друго...имаш ли представа как въобще седи тая работа с признаването на снимките?!

VFTI
10-05-2010, 16:13
Главното, което се искаше да се разбере е къде ще бъдат обработени снимките и вече от там ли се разпращат :) За момента мисля, че разбрах че всичко става в Сф и после вече се пращат по райони...

Моя човек не смята да търси адвокати, да се вади вода от 100кладенеца и т.н. Ще се изчака..ще се разгледат фотосите и после ще се действа...Пък аз ако до тогава ако не забравя да питам, ще ви напиша какво се е случило :)

Благодаря на всички драснали на ЛС :)

svetozar_sosi
10-05-2010, 16:19
ако до 30 дни няма получена призовка да е спокоен!
бащата на моята приятелка изгоря така с една камера за 23 км над допустимото и сега си бие главата!

jorko
10-05-2010, 19:16
ако до 30 дни няма получена призовка да е спокоен!
Аз бих казал 10-на месеца + 30 дена :biker:

Alfa User
10-05-2010, 20:25
Абсолютно ... срока за връчване на призовката далеч надхвърля даже тия 10 месеца. Може някой да се изненада за следващия си рожден ден например :smoke:

Pinky
10-05-2010, 20:28
По спомен, законово срокът е до 1 година от установяването на нарушението.

rusiq86
10-05-2010, 20:31
Имаш Лс колега!

nicks1
10-05-2010, 22:23
По спомен, законово срокът е до 1 година от установяването на нарушението.

Две годинки. Вече минах по този път.

stani4a
27-05-2010, 16:36
Две годинки. Вече минах по този път.

Колега дай малко по точна информация? Две годинки от акта или от известието?

Днес получих покана да отида в КАТ за нарушение по снимка от пътя Бургас - Созопол. ТЪй като не ми е за първи път по снимка да ми взимат 150лв, реших че този път няма да отида. Без да съм там, да ми напишат акт и да се подпиша, мисля че нямат право да ме глобяват. Ако пък напишат акт на собственика на колата, респективно пак АЗ, тогава вече се впускаме в необятните дебри на българския съд.

Някой ако има по запознат да пише, че в другите теми няма нищо конкретно.

kiko73
28-05-2010, 01:47
Колега дай малко по точна информация? Две годинки от акта или от известието?

Днес получих покана да отида в КАТ за нарушение по снимка от пътя Бургас - Созопол. ТЪй като не ми е за първи път по снимка да ми взимат 150лв, реших че този път няма да отида. Без да съм там, да ми напишат акт и да се подпиша, мисля че нямат право да ме глобяват. Ако пък напишат акт на собственика на колата, респективно пак АЗ, тогава вече се впускаме в необятните дебри на българския съд.

Някой ако има по запознат да пише, че в другите теми няма нищо конкретно.

На мене ми дойде миналия месец - Благоевградската камера беше снимала фирмения бус със 103 при ограничение 60. Ченгетата ми звъннаха по тел. и пристигнаха с патрулката в цеха ми. Извадиха 2 перфектни снимки със задния номер на буса и предварително бяха намалили с 3% колкото е грешката на камерата превишението на скоростта - измислили са го мамка му. Шофера на буса - олигофрена му с олигофрен мислел, че в гръб камерата няма да го засече:busted_cop:
Между другото знам, че камерите са настроени на превишение 30 км за да има смисъл от цялата процедура и разкарване на патрулките и ченгетата с тези протоколи и декларации.