PDA

View Full Version : Избор на бензинова 164-ка



badturbo
30-05-2006, 23:36
Имам впечатления от 164 ТС преди години и много ми хареса като возия и вървеж,хубава кола.Напоследък гледам че и цените са паданли леко и се замислям за такава алфа.В момента карам фиатче,ма като му свалих окачването с 70/60мм возията(не че е имало некаква возия) стана като картинг :? Скоро мисла го разкарам и да зема некоя по екзотична 164-ка примерно V6турбо или атмосферка,или пък 4 цилиндровото турбо дето е кат ланцията....
Та интересувам се от цени на частите и потенциала на двигателите(най-ме блазни В6 турбо),за 4 цилиндровия знам,обаче за 6 цилиндровото турбо не съм чувал нищо,здрав ли е двигатела,може ли да издържи със стандартните карантии по големи дюзи с ремап и по голема турбина :?
Мерси предварително колеги :D

Grigor
31-05-2006, 22:50
В6 като двигател радва много ухото, ама В4 е по-пъргав и моделите с В4 Турбо са с по-добро ускорение от 0-100КМ. Не помня на 1КМ кой беше по-добър....

КАто части... намира се на практика всичко по окачване и двигател.
Аз съл с В6 Супер 94-95г. и имам ядове с намирането на части като:

- Лайсни на брони
- Прагове

Другото е лесно и не е на безумни пари.

Като нови частите не са най-тънките, пример:

- Оригинален дебитомер Бош в алфа ромео опаковка - 600 Евро. В опаковка бош ... 1700лв... никога не е внасян.. за цената питах 2 пъти... стори ми се че не чух добре :-)

На старо... 120-140лв :-)

Разхода е проблем... аз още не мога да разбера защо ми е толквоа висок... нядявам се скоро и този проблем да оправя :-)

С чип В6 става 240-250 коня. предполагам че може много неща да се сменят, но за модване - да се изкажат компетентните в тази област :)

valjo
31-05-2006, 23:35
за централа на АБС нищо не си казал ?;)

бензиновите турбо мотори на 164 са V6 Турбо 2.0 и R4 Турбо 2.0
В4 е V образен на 0 градуса предполагам :)))

virusalfa
01-06-2006, 10:54
Не плашете мом4ето с дебитомерите! Не се преебават като на по-новите модели.Просто новите 4асти се правят в Азия в родината на махараджите и затова :roll:

badturbo
01-06-2006, 18:31
Абе аз знам че на алфите са най-скъпи частите от италианските коли,ма вие с тея цени ме плашите :shock: То е ясно че нема са евтини кат на фиатчета ми,ама не ми се верва един дебитометър да струва толкова :?

virusalfa
02-06-2006, 09:16
Не се развалят дебиметрите толкова често,колкото се говори и пише,не се притеснявай.Туинспарка можоеш да го караш със свещи на Бош по около 35 лв комплекта-8бр.,с които няма никакви проблеми,въпреки,че сега ще стана обект на нападки.Сменяш ги на 30 хиляди.Амортисьорите Кохъп,които са бразилско производство на Маниети Марели в Ал.Ауто при нас са 102лв/брой,по Сф сигура са по-евтини.Накладките предните са около 50-70лв комплекта,задните около 30лв(стават от Ауди).Това ,което съм дал като цени не е задължително да отговаря 100 процента на истината,но е там някъде.Взимай една и карай!Забравих да напомня,че ако е от тия с делката,бобините стават едно към едно с жигулови и там най-много дистр.капачки да смениш или палци.

zagato-1
03-06-2006, 11:06
alfaromeo се купува по емоционални съображения а не по сметка просто виждаш някой екземпляр иси казваш това е колата - а специално за 164 то тя си е класика в жанра нещо като единица мярка съчетала стил,агресия,елегантност и уникалност. да не забравяме че тя епродукт на група инженери от-SAAB,LANCIA и ALFA ROMEO и не случаино предизвиква фурор на изложението в женева през 1987г. не че другите модели не са добри всяка има своята специфичност просто темата е за 164. да не говорим че е невероятно здрав автомобил особено модела 2.0 ts с две делка и по две свещи този двигател е базов много упростен и преусигурен дава възможност за нормално шофиране до 3000 оборота все едно че караш дизел от там на горе и особенно над 4000 е по пъргава от нормалния шестак

badturbo
06-06-2006, 22:55
Хубаво,вече почнах се навивам много за 164-ка...
Само да си довърша оптиаката на фиата и го пускам за продажба...
ма ме интересува сега за съвместимоста на двигатели и скорости???
Скоростите различни ли са за Т.С V6T и V6 24V :?: и ланчиовия турбо??
Щото имам хора дето ми намират окомплектовани двигатели със електрониката и всичко :?
V6 поне големия(виждал съм такъв разглобен) са със ризи :!: та въпроса ми е 2,0 В6 турбо,2,5В6 и 3,0 12/24в имат ли нещо общо по междуси или са напълно различни конструкции...В смисъл стават ли глави,колянови валове и Т.Н от един на друг :?:
Мерси предварително,надявам се не ви досаждам с въпросите си щото съм запознат с фиат/ланция двигателите,ма на алфата немам опит :frown:

virusalfa
06-06-2006, 22:57
само 2.0 турбо 4 цил. не е на ризи :wink:

martzaro
09-09-2006, 22:26
Батенце аз съм горд собственик на една такава V6 турбо I.E. Мога да ти кажа мнооо нешта за нея щото съм и оправял какво ли не . Ако си решил да се сдобиеш с такава мога да ти дам нялои примерни цени. Казанче за вода разширителен съд с триста зора от Евро 07 за 95 лева, Накладки оргиналдъ предни 120 лева, лагери с главина за отзад и венци за АБС /комплект по 155 лева на бройка =30 за смяна на лагер/ комплект уплътнения за капак на глава 300 лева има едни мнооо шибани гумени елипси от които ако не ги смебниш лулите ти се давят в масло. Ремонтен комплект за хидравличен обтегач от дисниленд 150 лева Водна помпа на Делфайн140 лева и мнооо други болки обаче батенце истината е в новичкото убедих се че цвай употребен е лошо. Сменил съм всичко дотука което ти цитирах и съм сигурен в колата си. Ако имаш нерви да търсиш части препоръчвам ти такава заради комфорта и. Ако искаш ТТ данни праи мейл на zango@abv.bg
PS.Не вервай на тия дето ти казват че колата харчи малко.... лапка си като стой та гледай все пак това са 210 побъркани италиански коне;-]