PDA

View Full Version : Смяната на постоянно местожителство изисква ли смяна на талона?



bochkata
09-06-2010, 20:12
Здравeйте момчета (и момичета). Както заглавието на темата подсказва имам следното питане: Трябва ли след смяна на постоянното местожителство (от една област в друга) да се сменя и адресът в талона (евентуално и рег. номера на автомобила)? Това, че адресът в личната карта и в талона не е един и същ води ли до санкции и глоби?

Благодаря ви предварително.

BLUE1
09-06-2010, 22:31
Да.

bochkata
10-06-2010, 13:28
Благодаря за отговора. Едно уточнение само ако може. "ДА"-то и за рег. номера ли се отанся или само относно смяна на адресната регистрация на собственика на автомобила в талона.

DarkKnight
10-06-2010, 14:01
Благодаря за отговора. Едно уточнение само ако може. "ДА"-то и за рег. номера ли се отанся или само относно смяна на адресната регистрация на собственика на автомобила в талона.

Ако и двата адреса са в един и същи град номера остава същия ;)

Airfan
26-09-2010, 17:54
Леко да повдигна темата с едно въпросче:

Преди няколко месеца си смених постоянния адрес от едно място в Пловдив на друго място пак в Пловдив. Зачудих се дали трябва да сменя и талона на колата, но прочетох, че адресът там е адрес на местодомуване на автомобила, т.е. не би следвало да е задължителна подмяната му, тъй като аз може да пътувам всеки ден и да си оставям колата на стария адрес. Та някой има ли представа законово как седят нещата?

Ramsezsh
26-09-2010, 18:01
Да, трябва. И аз преди няколко месеца си смених постоянния адрес по лична карта. Когато ходих в КАТ да попитам се наложи да го сменя.

Airfan
26-09-2010, 20:53
Да, трябва. И аз преди няколко месеца си смених постоянния адрес по лична карта. Когато ходих в КАТ да попитам се наложи да го сменя.
Лошо... аз съм с номерата с флагче и сигурно и тях ще ме накарат да сменя.

Ramsezsh
26-09-2010, 20:54
За това не знам. Сега не се сещам какви са ми номерата (дали са с флагче или не). Утре ще погледна и ще пиша.

vaklinator
26-09-2010, 21:13
Мисля, че това е излишно набутване. Аз карам 12 години Фолксвагена от подписа ми със Силистренски номера, като съм бил през това време и с Пловдивски , а в последствие и със Софийски постоянен адрес. Все още вагона е със Силистренски номера и никога не съм имал проблеми с КАТ или който и да било. Все пак автомобила се води на мое име, което е единственото важно в случая.

Ramsezsh
28-09-2010, 09:20
Вчера забравих да погледна. И моите номера са с трибагреника, и не ме накараха да ги сменям.

ReLeFNIQ
28-09-2010, 09:25
АКо е от един квартал в друг на същия град не се налага да сменяте талона. Чак когато му изтече срока. Няма проблем с това, знам го от длъжностно лице..

Ramsezsh
28-09-2010, 10:08
Аз ходих в КАТ да питам и там казаха че трябва да се смени. При мен преместването не е и в друг квартал, а в същия само че в друг блок. Колкото то набутването - по спомен беше 10на лева.

136
28-09-2010, 17:40
Това и мен ме касаеше заради тъпата синя зона в центъра на СФ.Смених си личната карта но още не съм си сменил талона на колата.И незнам какви док. ще са необходими за смяна.Стар талон , малък и голям и предолагъм данък?

Ramsezsh
28-09-2010, 19:12
Да, и не забравяй гражданската отговорност и лична карта.

The_Game
11-10-2010, 22:25
Aз си смених адресната регистрация преди години и талона на Алфата си е още на стария адрес, даже новата ми кола не си бях в БГ когато я регистрираха и наще намерили копие от старата лична карта от преди 2 -3 год и данните в новия талон пак са стари.... Ама не мисля да дава излишни пари за талони, какъв е проблема ?

Rider_alfa155
05-05-2011, 17:13
аз моята я карам от 3 години с пловдивски номер и никой за нищо не се е заял с мен, дори и в чужбина, въпреки че колата не е на мое име..... задължително е да ви вземат парите, но не и да смениш талона

jorko
05-05-2011, 17:18
аз моята я карам от 3 години с пловдивски номер и никой за нищо не се е заял с мен, дори и в чужбина, въпреки че колата не е на мое име..... задължително е да ви вземат парите, но не и да смениш талона

Ако колата си я купил с договор и си я прехвърлил в КАТ, би трябвало да е на твое име и на твоя адрес .. иначе не е проблем да я караш така, поне в БГ със сигурност няма как законно да ти искат адрес на "домуване" родните полисмени на пътя :idea:

Boby
05-05-2011, 19:38
А знаете ли дали при смяна на адресна регистрация на автомобила т.е. смяна на талони изискват ли бележка за платен данък на колата?:wallbash:

vaklinator
05-05-2011, 20:54
А знаете ли дали при смяна на адресна регистрация на автомобила т.е. смяна на талони изискват ли бележка за платен данък на колата?:wallbash:

Не искат данък. Само ГО

Tedo
06-05-2011, 14:16
Аз като я регистрирах в Столична община (преди беше в друга), ме питаха за квитанции за платени данъци, и им казах че това не е мой проблем, предишния собственик да се оправя
Обаче при теб незнам как ще е, предвид че и на предишния адрес пак е била на твое име
В кат не искат квитанции при смяна на талона, но после в общината ще те питат

Boby
06-05-2011, 22:02
Аз като я регистрирах в Столична община (преди беше в друга), ме питаха за квитанции за платени данъци, и им казах че това не е мой проблем, предишния собственик да се оправя
Обаче при теб незнам как ще е, предвид че и на предишния адрес пак е била на твое име
В кат не искат квитанции при смяна на талона, но после в общината ще те питат

Колата не е регистрирана в сегашната община.Искам да и сменя адресната регистрация и да я запиша в новата община. Ще си платя данъците за двете години ама ако ми поискат квитанция за платен данък ще стане ебати приключението!

CHILIEV
06-01-2013, 10:25
Да избутам една стара тема с въпрос,че в крайна сметка коментарите са малко противоречиви.
При смяна на лична карта заради смяна на постоянен адрес от един град в друг вече прочетох, че е задължително да се смени и СУМПС-то. Интересува ме трябва ли да сменям номера, трябва ли да я регистрирам в новата община, ще искат ли платен данък и т.н. ?

toshko69
08-01-2013, 22:44
Ти данъка си го платил по старото местожителство.Сега сменяш рег.номер,талон,заявяваш се в местния НАП по новото местожителство и си готов.