PDA

View Full Version : Купих си Alfa Romeo 156 2,4 JTD ???????



Krasi86
03-06-2006, 22:11
Здравеите колеги имам едни вапросчета кам вас??
Несам запознат много много с тия коли но се надявам да се науча.
Начи аз не сам в БГ а в Австрия и си купих една АлФА 156 2,4 JTD и е на 195 000 км та питам ви мноого ли е тва за тая кола??
И да ви питам какво двигателно масло ми препорачвате да сипвам??
И изобшто ако има нешто по така да знам Казваите :D
Мерси предварително

Bobo
03-06-2006, 22:39
Километрите са нищо за тая кола :wink: За маслото сипвай Селения :wink:

156 m-jet
03-06-2006, 23:59
Здравеите колеги имам едни вапросчета кам вас??
Несам запознат много много с тия коли но се надявам да се науча.
Начи аз не сам в БГ а в Австрия и си купих една АлФА 156 2,4 JTD и е на 195 000 км та питам ви мноого ли е тва за тая кола??
И да ви питам какво двигателно масло ми препорачвате да сипвам??
И изобшто ако има нешто по така да знам Казваите :D
Мерси предварително

И е много и е не е много, Зависи от кого е карана и как подържана
АЗ бих ти препоръчал ШЕЛ 0W/40 , аЗ с такова карам и съм много доволен, предполагам,че при тебе няма да е по скъпо от Германия. Тук ги купувам от АутоТайлеУнгер За 45 еуро 5 литра. НеЗнам дали има в Австрия АТУ ма предполагам,че трябва да има

Krasi86
04-06-2006, 18:38
А тва МАСЛО 0W/40 за лятото или за зимата ми го препорачваш??

Димо
05-06-2006, 14:44
Честито колега,

Дълго и безаварийно да си я караш !

Километрите не са много, но е важно как е карана и поддържана.
Аз имам същата (май 2000) и е купена в Австрия. Обърни особено внимание на турбото, съединителя, компресора на климатика и предното окачване (вибрации, неестествени шумове, течове и др.). След около 120-130 х. км. започват да създават проблеми. При мен се прецакаха на 104 000 км. (поне толкова показва километража) и ги смених с оригинални, които поръчах от Австрия, а цените за тях са убийствени (в България са още по-скъпи).

156 m-jet
05-06-2006, 16:01
А тва МАСЛО 0W/40 за лятото или за зимата ми го препорачваш??

Лято Зима все тая, колата харчи даже като,че ли по малко......според мене това е най доброто масло :!: Шел или Кастрол 0W 40,но като ,че ли Шела е по добър

156 m-jet
05-06-2006, 16:05
Честито колега,

..........поръчах от Австрия, а цените за тях са убийствени (в България са още по-скъпи).

АЗ чувам, че в БГ цените 2 пъти по евтини :!: За какви части става дума

Krasi86
05-06-2006, 18:22
Мерси за пожеланията
Ми мисля че колата си е супер за сега а и я зимам от сервис. А за частите в БГ са по евтини поне два пъти. :)
Ама мисля като си отида до БГ да отида да ми прегледат колата от до и четох че Ванто е наи добрия сервис за Алфа и че могат да ми кажат абсолютно всичко :shock:

KGB
06-06-2006, 00:38
[quote="Димо":2t28imq8]Честито колега,

..........поръчах от Австрия, а цените за тях са убийствени (в България са още по-скъпи).

АЗ чувам, че в БГ цените 2 пъти по евтини :!: За какви части става дума[/quote:2t28imq8]


Къде го чуваш това....по-радио точката ли :lol:

Базик де...ама в БГ цените са едни от най-високите на всичко.

Bobo
06-06-2006, 15:54
Колега в германия незнам дали караш с турски шел ма тука в БГ и в по-голямата част от европа шела е турски за кастрола изобщо нема да споменавам ако карате с такива масла нема да се учудвам що си мислите че 200 000 са много за дизел :roll: :idea:

Димо
06-06-2006, 16:09
[quote="Димо":20vj13k4]Честито колега,

..........поръчах от Австрия, а цените за тях са убийствени (в България са още по-скъпи).

АЗ чувам, че в БГ цените 2 пъти по евтини :!: За какви части става дума[/quote:20vj13k4]

Става дума за ОРИГИНАЛНИ части.

Останалите (неоригинални) части наистина са доста по-евтини от Австрия.
Аз може би съм балък, че си купувам оригинални, но считам, че Алфа 156 не заслужава компромиси в поддръжката.

Ако купуваш оригинални части в България, нашият търговец те товари освен с покупната цена от чужбина и с доста сериозна надценка. За справка виж цените на оригинално турбо, съединетел или компресор за климатик от официалния вносител в България и ги сравни с цените в Австрия. Надценката в България е с около 15-20 %.

За да нямаш проблеми купуваш оригинални части (ако можеш да си го позволиш) от Австрия и ги монтираш в читав сервиз в България.

valjo
06-06-2006, 16:14
хм , аз съм купувал оригинални части от австрия, от ДЕНЗЕЛ, и мога да кажа че цените им са по-високи от тези на Ванто или АутоИталия

това е проверено, така че не пишете непроверени работи
виж, в германия работата е малко по-друга и там излизат за някои неща ДОСТА по-добри цени - справка "свещи комплект за16в твинспарк" - 90евро в Германия и 460лв тука!

та така ... няма една истина , има питане за всяко нешо и сравняване

Димо
06-06-2006, 16:43
хм , аз съм купувал оригинални части от австрия, от ДЕНЗЕЛ, и мога да кажа че цените им са по-високи от тези на Ванто или АутоИталия

това е проверено, така че не пишете непроверени работи
виж, в германия работата е малко по-друга и там излизат за някои неща ДОСТА по-добри цени - справка "свещи комплект за16в твинспарк" - 90евро в Германия и 460лв тука!

та така ... няма една истина , има питане за всяко нешо и сравняване

Прав си колега. За всяка част е различно.
Обаче за трите части, които съм посочил, съм проверил във Ванто и в АутоИталия - и на двете места бяха много по-скъпи от Австрия.

Krasi86
06-06-2006, 18:58
:th_up: Много е прав Димо купуваш си части от Австрия или Германиа и си ги монтираш в БГ поне ще знаеш че са ти наистина оргинални чстите :? 8)

slav40
09-06-2006, 12:04
Здравеите колеги имам едни вапросчета кам вас??
Несам запознат много много с тия коли но се надявам да се науча.
Начи аз не сам в БГ а в Австрия и си купих една АлФА 156 2,4 JTD и е на 195 000 км та питам ви мноого ли е тва за тая кола??
И да ви питам какво двигателно масло ми препорачвате да сипвам??
И изобшто ако има нешто по така да знам Казваите :D
Мерси предварително
Честито и от мен.Ти сам ще разбереш дали са много тези километри на колата.Аз мойта я взех на 130 000 и засега колата е в добро състояние.Като я карам икономично си харчи малко като я настъпя ми става лошо(16-18разход).Двигателя работи добре малко играят оборотите но доколкото разбрах и това било "нормално".Като я покараш сам ще разбереш.Зависи кой,как я е карал,как я е поддържал и т.н.На 200 000 само турбото може да замине инче друго всичко трябва да си е ОК.Това е моето мнение-много много не разбирам от коли но според мен НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ-ЧЕСТИТО

slav40
09-06-2006, 12:16
http://www.bluofficina.it/website/scriptspec/news/imgnews/0001036.jpg

BatVas
09-06-2006, 13:58
E колега - твоята е бензин, а колегата пита за дизел - не само турбото , може и дебитомера да е за смяна - ама той си е скъп консуматив :wink:

slav40
09-06-2006, 18:18
E колега - твоята е бензин, а колегата пита за дизел - не само турбото , може и дебитомера да е за смяна - ама той си е скъп консуматив :wink:
Аз мойта като я купих още същия ден се прееба дебитомера!Отидох при вече "бившия собственик" и за моя голяма радост получих нов безплатно :P .Пък и аз много много не разбирам от коли (както бях написал по рано). :lol:

Krasi86
15-06-2006, 14:27
:cry: :( zdraveite kolegi imam edin problemm
Do 180km na 3500 oborota i do tuka neiska pove4e a i se vklu4va edna lampa za vpraskvane kato e do krai gasta. Kajete kvo da prava i ot kvo moje da eeee :cry: i q kajete kade sedi toq debitomer ????

valjo
15-06-2006, 14:30
:cry: :( zdraveite kolegi imam edin problemm
Do 180km na 3500 oborota i do tuka neiska pove4e a i se vklu4va edna lampa za vpraskvane kato e do krai gasta. Kajete kvo da prava i ot kvo moje da eeee :cry: i q kajete kade sedi toq debitomer ????
тва определено и твърдо е дебитомер

иди във ванто трейд на диагностика и си го купи пак от тях за 550лв някаде и тва е

просто и ясно;)

търтей
15-06-2006, 14:32
иди във ванто трейд

колегата пише че е от австрия :?:

Krasi86
15-06-2006, 15:04
da i az tva si misla 4e e ot tva kade 4eta v forom. a nekoi da mi obqsni kade to4no e toq debitomer (mislq 4e e ot kam 6ofiorskata strana lqvo zad fara ) sorry 4e takiva tapi vaprosi ama ne sam mnoo v 4as :) a i mojeli da se svali i da se po4isti ili ne6to takova :?: :?: :roll: mersi predvaritelno

Naskoto
15-06-2006, 17:39
Колега , аз имах абсолютно същия проблем. Колата нямаше мощност и над 3000- 3500 оборота светваше тази същата лампичка на таблото. Като и направих диагностика - в движение с един лаптоп свързан кам нея се оказа че не се освобождава клапана в турбото и налягането при високи обороти е много голямо- и като цяло двигателя влиза в авариен режим и не може да се форсира. Като разглобиха турбото се видя , че е повредено та сменях и турбо. Надявам се че при теб проблема не е толкова сериозен ( и много скъп )

156
15-06-2006, 17:41
http://www.alfa156.net/tech/maf.html

Krasi86
15-06-2006, 18:27
axa a kolko ti struva6e remonta na turboto i na toq problem ??? I ima6e li problem s debitomera ili ne ????e ako ne te pritesnqva da govori6 za ceni :roll:
A pri mene ne svetka taq lampi4ka za postoqno a presvetka, a i ose6ta se turboto ama samo do 180 :frown:

Naskoto
15-06-2006, 23:31
При мен светеше постоянно над 3000 оборота. Само с турбото имах проблем, дебитомера си беше наред. Ново турбо и сложих - Garett -2500 лв. излезе цялата процедура, просто беше много разкапано, изобщо нямаше смисъл да се рециклира. Виждам че не си в България, така че нямам идея колко може да струва при тебе това чудо. Но все пак ти трябва да диагностицираш колата - това че този датчик ти свети значи че някъде има някъкъв проблем. Не можеш да бъдеш сигурен дали е турбо или дебитомер или нещо друго преди да се прочете каква грешка е записал бордовия компютър. Така че първо иди в сервиз да видиш каква и е болката на колицата :)

156 m-jet
15-06-2006, 23:52
Колегата, сигурно За 2500лева си е купил няколко Турбота :D

Ако е Турбо мини преЗ първата морга в Австрия, не струват повече от 200еуро. При нас са толкова поне, мой колега купува наскоро Турбо За Ауди А6 2003год. и му вЗеха 190еуро, не вярвам За Алфа 156 да е повече

Krasi86
16-06-2006, 00:21
мерси за мненията утре сам в сервис и дано не е нещо сериозно :roll: Да вярно виж за турбо от морга не бях се сетил мерси ама дано не е то :roll:

Krasi86
16-06-2006, 21:10
Колеги нали ви писах за моя проблем с 180км 3500 оборота и неможе пове4е и светка лампи4ката (некво впраскване) :?: та интересно ми е 4е като на место се фурсира стига до 5000 оборота и не светка тая лампа :roll: :?: знам 4е досаждам ве4е ама тука в Австрия тия в сервизите са толко зле 4е не ми се говори :evil: и маи в БГ 6те си я права кат си отида.. Кажети си мнението какво можее да ееееее :?:

Bobo
17-06-2006, 00:17
Колеги нали ви писах за моя проблем с 180км 3500 оборота и неможе пове4е и светка лампи4ката (некво впраскване) :?: та интересно ми е 4е като на место се фурсира стига до 5000 оборота и не светка тая лампа :roll: :?: знам 4е досаждам ве4е ама тука в Австрия тия в сервизите са толко зле 4е не ми се говори :evil: и маи в БГ 6те си я права кат си отида.. Кажети си мнението какво можее да ееееее :?:

Дебитомер :idea: :!: :idea:

KGB
17-06-2006, 04:00
Спукан маркуч на турбо пътищата....

Krasi86
17-06-2006, 09:26
Ми кулега мисля 4е не е от марку4 от турбо пати6тата за6тото колко и да е 6те6е да има малкоо масалце или се баркам.По вероятно да е от дебитомера мисля да го по4истя ама ако до открия каде е ако може някои да ми помогне да го открия :roll:

KGB
17-06-2006, 11:14
Ako хвърля масло от турбо пътищата значи нещата са сериозни :lol: ...

Макар и малко верояно си заслужава да се провери...някой да седи в колата и да подава газ, друг да гледа да види дали изпуска от някъде.

Но както Бобо е писал по-вероятно е дебитомер....около 500лв.

Krasi86
17-06-2006, 18:17
Проверих турбо марку4ите и си4ко си е ок. Опитах се да махна вазду6ня филтар ама без успех .Колеги я кажете дали тва каде 6те ви опи6а е дебитомера :?: на4и не6то като кутия голямо е колко например (касетофон за кола)и от едната му страна е на дупки като ре6етка и отгоре пласмасов капак от които излиза марку4 които отива кам двидателя :?: та тва ли е или се баркам 6тото не виждам букса а някаде 4етох 4е трябва да има :roll: извинявам се 4е така досаждам ама няма кам кои друг да се обарна :frown:

valjo
17-06-2006, 20:13
Проверих турбо марку4ите и си4ко си е ок. Опитах се да махна вазду6ня филтар ама без успех .Колеги я кажете дали тва каде 6те ви опи6а е дебитомера :?: на4и не6то като кутия голямо е колко например (касетофон за кола)и от едната му страна е на дупки като ре6етка и отгоре пласмасов капак от които излиза марку4 които отива кам двидателя :?: та тва ли е или се баркам 6тото не виждам букса а някаде 4етох 4е трябва да има :roll: извинявам се 4е така досаждам ама няма кам кои друг да се обарна :frown:

значи дебитомера ти е точно на изхода от кутията на въздушния филтър, и преди турбината! виж номер 2 на картинката

http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/2.4JTD.PreTurbo.Paths.gif

Krasi86
17-06-2006, 22:56
мерси бате то4но тва го гледах поне 100 пати ама изоб6то не сам си помислял 4е може да е тва дебитомера утре 6те го по4иста и 6те видиме .А как мога без сервис да разбера дали е от него ако махна буксата или ?????????? :?:

valjo
17-06-2006, 23:12
много внимавай с чистенето
извади самия датчик и го натопи в бензин и внимателската.....

ако го откачиш от куплунга ниюо няма да постигнеш, колата я запали я не....

и ше работи в авариен режим, което не ти решава никакъв проблем

Krasi86
17-06-2006, 23:26
ок така 6те направа и 6те пи6а да ли има резолтат макар 4е не ми се вярва но 6те пробвам :D

Krasi86
18-06-2006, 19:11
по4истих го дебитомера както ми каза с бензин но няма разлика при 160 и пак пресветна лампата и са6тата работа с оборотите :frown: . Сигорно е развален :cry: А и немога да си обесна деиствието на тоя дебитомер варху работата на двигателя :?: А И ПРОБЛЕМ ЛИ Е АКО КАРАМ ТАКА ДОКАТО СИ ОТИДА ДО БГ ДА ГО СМЕНЯ :?: :?:

valjo
18-06-2006, 19:15
ами действието му е едно от най-важните при образуването на горивната смес! по неговите показания (правилни или грешни) ЕКУто съди какво количество въздух постъпва и съответно наглася горивната смес.

мисля че при тези симптоми можеш да си я докараш до БГ, пламен кара 166цата известно време така, и нишо не е станало

Krasi86
18-06-2006, 20:18
axa разбрах мерси . ґМи така 6те направя в БГ 6те си го сменя няма да се занимавам с тия тапаци тука :lol: А некои да ми даде адрес и тел на сервиза Ванто :roll:

Krasi86
21-06-2006, 19:07
Valjo 4ак сега се осе6там, ти нали ми каза да по4истя самия дат4ик а а аз свалих дебитомера и го по4истих без да се осетя 4е трябва да 4иста самия дат4ика а тоя дат4ик е наи отпред на дебитомера от горната и от долната страна има дупки или пак се БАРКАМ :evil: кажии извиняваи 4е те занимавам с глупости ама :roll: [/img][/code]

valjo
21-06-2006, 19:24
Valjo 4ак сега се осе6там, ти нали ми каза да по4истя самия дат4ик а а аз свалих дебитомера и го по4истих без да се осетя 4е трябва да 4иста самия дат4ика а тоя дат4ик е наи отпред на дебитомера от горната и от долната страна има дупки или пак се БАРКАМ :evil: кажии извиняваи 4е те занимавам с глупости ама :roll: [/img][/code]
самия датчик се намира вътре в пласмасовия цилиндър през който минава въздуха
вади се на два винта отгоре, където е куплунга

тва дето се появи се топи в бензин, напред назад това онова;))

Krasi86
21-06-2006, 20:37
да да на4и правилно сам го по4истил мерси .А как се ка4ват снимки тука??????