PDA

View Full Version : Това гадно предърпване и гаснене



ronin
20-01-2004, 10:32
Здравейте Алфисти,
надявам се, че ще може да получа компетентно мнение, а защо не и препоръка за един проблем, който тормози моята Алфичка:)
Имам една 146 1,3 Боксер 90 коня, но като я паля сутрин е като болна!
Гасне, предърпва, прави детонации и ме влудява. Като позагрее се пооправя, но това си е цяла мъка!
В сервиза казаха, че им е познат този проблем - че всяка 2-ра Алфа го има??
Бъзикат ми някъв датчик за студения старт, или незнам си кво?? Ефекта е, че продължава да го прави този проблем малко по кратко време, но не е отстранен напълно.
Почистих и след това дюзите, сменил сум и всички филтри и свещи, но... все още няма очаквания резултат.
Забелязвам само, че стана много по пъргава, но май пък стрелката на бензина взе да пада като "скиор от Мусала"
Единственото което барна майстора беше този датчик и ми провери бензиновата помпа дали е в оптимални граници на налягането. Малко се наложи да го коригира!
Днеска пак ще ходя да видя какво ще измисли, но ми писна вече да си правят експерименти с колата, защото иначе си е едно малко БИЖУ 8)
Надявам се че ще ми помогнете!

WhitePower
20-01-2004, 10:52
ако ходиш при някакви неопитни могат и да ти ебат мамата на двигателят

ronin
20-01-2004, 11:10
Ходя в Пловдив в сервиза на Кастрол в Кичук Париж, защото там ми казаха че са добри.
В сервиза на Алфа - Динекспрес гледаха, гледаха и дигнаха рамене!

twin spark
20-01-2004, 11:50
0888 219803 Джими - доктор вътрешни болести по колите
кажи му че те праща Ангел и ще му скъсам главата ако не си доволен от него. намира се на околовръстното след митницата в пловдив
преди това работеше в сервиза до домостроителния, но вече не е там. има уникална апаратура.

Emus
20-01-2004, 11:54
Здравей Ронин,
Значи моята е Алфа 145 със същия двигател като твоя. Като я купих имаше някакъв проблем подобен на твоя. При палене трябваше да се подава газ една две минути - иначе гаснеше. Естетвено през това време двигателя си притрисаше и не работеше равномерно. Разпитах тук-там и ми обясняваха че нещо си било запушено и трябвало да ходя някъде си дето имали някаква си апаратура да го продухат (пиша толкова неопределено щото тогава нищичко не отбирах от колата и съответно не ги запомних нещата). Интересното обаче е че още първия път като я изкарах на дълъг път - 600км. проблемът изчезна. Явно ако е имало запушване не е било сериозно и се е продухало като я понастъпах на магистралата. Възможно е твоят проблем да е същия само че по-сериозно да е запушването, а хората дето ходиш при тях да се опитват да го решат с увеличаване на притока на гориво и затова да ти се струва че колата дърпа повече, но и харчи повече. При всички положения е най-добре да намериш някой, който си разбира от работата и се е занимавал вече с боксери.
Иначе за бижуто си прав :D
Айде успех и пиши как си се справил с проблема.

ronin
20-01-2004, 13:53
Благодаря за своевременната бърза информация, която ми предоставихте!
Надявам се скоро да ми се оправят проблемите!

alfamilano
20-01-2004, 16:51
Провери си:кабели,КАТАЛИЗАТОР!!!За регулирането на оборотите на празен ход до дроселовата клапа има контактор(черна пласмасова кутиика,малка)отвори и почисти!Успех!

ronin
22-01-2004, 08:05
Alfamilano,
благодаря за съвета, всичко това съм го проверил, но явно не е от това.
Ще вивим откъде ще изкочи зайчето. И дано да го хванем по скоро, че тази кола иска каране , а не лежане под нея:))

ivboje
22-01-2004, 22:34
да намалиш притока на въздух(затвоти с нещо- не напълно естествено входа на въздушния филтър). Ще усетиш подобрение докато намериш майстор. Няма да гори повече( инжекциона пуска бензин пропорционално на въздуха постъпил в двигателя) само ще върви малко по-лошо и проблема няма да се изчисти напълно - ще влиза в кондиция за 20-60сек. без да даваш газ. После иди да ти сменят МАР сензора(100-120лв). Успех!

ronin
28-01-2004, 08:16
Mai problemut s predurpvaneto se razreshi. 8)
Попаднах на един коментар, че е добре не само да споменаваме за проблеми ами и да споделяме как сме ги решили!...
Sled nqkolko dnevni borbi s Alfata v serviza za po 1-2 chasa, pri koeto vidqh che mi bqha slojili edin dopulnitelen datchik, kato vremenno bqha ignorirali moq za "studeniq start" ili neznam kak tochno se kazva...
Posle meriha nalqganeto na benzinovata pompa - i nego go vkaraha v optimalni granici (po katalog).
Kолата стана неимуверно по бърза и гъвкава, но все още "болна"
В сервиза ми казаха, че проблемът ще се разреши но трябва да разполагат с много време, за да могат да тестват колата изцяло студена. Така след като седя 1 цял ден при тях - сега проблема е решен! Надявам се окончателно!

alfamilano
28-01-2004, 09:43
Какви трябва да са границите на налягането?Мерси!

ronin
28-01-2004, 10:06
Алфамилано,
моите трябваше да бъдат в границите от 2,8 - 3,2 атмосфери (мисля че това беше мерната единица не съм сигурен) при нормално работно положение. Но системата се мери в няколко други положения, за които обаче не мога да ти дам точни параметри, но има и за тях данни които са важни май! Когато ми ги регулираха, моите бяха 2,6 - видях, че майстора ги направи на 2,8! Това мога да ти дам като инфо!

WhitePower
28-01-2004, 14:04
Inetresuva me kak ti uvelichiha naljaganeto na pompata , zashtoto i az izkam da go vidja kak e i gore dolu kolko vreme otnema

ronin
28-01-2004, 15:20
White Power,
знаеш че Boxer-a много много не можеш да видиш какво става, когато някои бърника по него, но все пак ще ти кажа това което видях!
На 146-та там където бърника майстора се пада точно зад двигателя от страната на шофьора (съжалявам , че не мога да ти го опиша по точно.
Отвъртя - няква малка джиджавка и текна леко бензинец.
Снякъв манометър със специални накрайници и .... свърза ги към системата и измери налягането когато беше загасена колата.
После измери в запалено положение и всичко траеше по-малко от 1 час, като се има предвид, че изчака колата да изстине веднъж за да мери втори път за по сигурно.
Именно там където свърза манометъра с бензинопровода се намира явно някъв болт , който регулира и налягането в помпата!
Съжалявам, че го обяснявам много абстрактно, но ... още съм новак с тая Алфичка!
Но за сведение, ще ти кажа, че в сервиза за това и ред други работи покрай него ми взеха 15 лв.

WhitePower
28-01-2004, 16:45
kade e toja serviz;)) :shock:
mene za da mi otvorjat kapaka i da se vurzat kam mashinkata mi vzimat 25 leva