PDA

View Full Version : Някои изяснения относно разделението на под-форума



155_8000rpm
16-06-2010, 22:17
Аз да попитам...защо аджеба тая тема не е където й е мястото?Към кой модератор да се обърна не знам,ама мисля,че е някакси безсмислено всички теми за срещите да са в новия подраздел,а тази да стои тука.

----- зададено по повод новия под-раздел и модерирането в раздела за 155 -----

milenamr
16-06-2010, 22:25
прав си :shocking:
А доколкото разбрах от Алекс, не е той инициатора и дееца на тези размествания.
Но който и да е, мисля че няма да е лошо да си сложи и тази тема в съответния раздел

Alfa User
16-06-2010, 22:48
Едно уточнение за да избегнем бъдещи спорове кой какво е изтрил и защо :

1. за СПАМА - съгласно правилата на форума потребителя е длъжен (цитирам дословно):
1.7 Да се придържа възможно най-близо до поставените въпроси по време на дискусията в темите. При особено големи отклонения на мненията от първоначалния замисъл на темата, последната може да бъде разделена на две или повече части. Темата ще бъде затваряна след установено залагане на конфликт в нея и повишаване на напрежението. Отворена нова тема със същото съдържание ще бъде отстранявана.
1.12 Често повтарящи се постове с еднакво съдържание, постове със съдържание далеч от темата или теми със съдържание далеч от раздела, в който са създадени, ще бъдат определяни като SPAM. Такива постове/теми ще бъдат отстранявани, а авторът им ще бъде предупреждаван официално. При доказано наличие на умишлени действия, никът на съответния участник ще бъде деактивиран.
1.13 За да се избегне оффтопик-а ще се трият всички постове съдържащи такъв. За триенето няма да се дава обяснение.

2. За новия подраздел - тази сутрин (към 07:40) видях че е създаден без да имам идея от кого. Ще ви помоля да не таите отрицателни чувства към мене, тъй като и аз самия не знам кой го е създал. Единственото, което мога да кажа със сигурност е, че има обща тенденция сред админите и глобалните модератори на сайта (която подкрепям между другото) да се отделят общите приказки и спам от техническите раздели и теми във форума. Идеята е да се отделят общополезните теми от така наречените "дъра-бъра", като всички мнения на който и да е потребител в спам-разделите няма да се отчитат, и няма да се отчита рейтинг. Идеята е форума да бъде полезен с идеята си за взаимопомощ, а не точно с общата плява за какво ли не.
Колкото до наскорошното разчистване - върнах постовете на всички, но се надявам да разберете и занапред, че като модератор аз съм ОТГОВОРЕН за всички постове в темите на нашия раздел, и подлежа на наблюдение и санкции ако не си гледам работата. Един вид съм между чука и наковалнята, когато искам да запазя дадено майтапчийско мнение на някой от вас, макар то да попада в определението "спам".

Така че занапред ще ви помоля да не си позволявате СПАМ в особени размери, както и обсъждане на действията на модераторите, тъй като и двете неща се наказват, а аз не мога да си позволявам да нарушавам правилата като модератор !

pr_00f
16-06-2010, 23:12
Браво Алекс,
Как си го написал и обяснил само :)
Иначе не знаех че съм чук :metal:


В 155 раздела беше избран за тестване на новото решение ( поради най-много нетехнически теми).
Темите съм ги местил аз и изобщо няма гаранция че съм хванал всички подходящи за раздела.
Ако забележите още теми за местене - информирайте локалните модератори.

п.с Като местите теми - не оставяйте пренасочване или оставете такова за максимум 1 ден .

155_8000rpm
16-06-2010, 23:39
Едно уточнение за да избегнем бъдещи спорове кой какво е изтрил и защо :

1. за СПАМА - съгласно правилата на форума потребителя е длъжен (цитирам дословно):
1.7 Да се придържа възможно най-близо до поставените въпроси по време на дискусията в темите. При особено големи отклонения на мненията от първоначалния замисъл на темата, последната може да бъде разделена на две или повече части. Темата ще бъде затваряна след установено залагане на конфликт в нея и повишаване на напрежението. Отворена нова тема със същото съдържание ще бъде отстранявана.
1.12 Често повтарящи се постове с еднакво съдържание, постове със съдържание далеч от темата или теми със съдържание далеч от раздела, в който са създадени, ще бъдат определяни като SPAM. Такива постове/теми ще бъдат отстранявани, а авторът им ще бъде предупреждаван официално. При доказано наличие на умишлени действия, никът на съответния участник ще бъде деактивиран.
1.13 За да се избегне оффтопик-а ще се трият всички постове съдържащи такъв. За триенето няма да се дава обяснение.

2. За новия подраздел - тази сутрин (към 07:40) видях че е създаден без да имам идея от кого. Ще ви помоля да не таите отрицателни чувства към мене, тъй като и аз самия не знам кой го е създал. Единственото, което мога да кажа със сигурност е, че има обща тенденция сред админите и глобалните модератори на сайта (която подкрепям между другото) да се отделят общите приказки и спам от техническите раздели и теми във форума. Идеята е да се отделят общополезните теми от така наречените "дъра-бъра", като всички мнения на който и да е потребител в спам-разделите няма да се отчитат, и няма да се отчита рейтинг. Идеята е форума да бъде полезен с идеята си за взаимопомощ, а не точно с общата плява за какво ли не.
Колкото до наскорошното разчистване - върнах постовете на всички, но се надявам да разберете и занапред, че като модератор аз съм ОТГОВОРЕН за всички постове в темите на нашия раздел, и подлежа на наблюдение и санкции ако не си гледам работата. Един вид съм между чука и наковалнята, когато искам да запазя дадено майтапчийско мнение на някой от вас, макар то да попада в определението "спам".

Така че занапред ще ви помоля да не си позволявате СПАМ в особени размери, както и обсъждане на действията на модераторите, тъй като и двете неща се наказват, а аз не мога да си позволявам да нарушавам правилата като модератор !


Браво Алекс,
Как си го написал и обяснил само :)
Иначе не знаех че съм чук :metal:


В 155 раздела беше избран за тестване на новото решение ( поради най-много нетехнически теми).
Темите съм ги местил аз и изобщо няма гаранция че съм хванал всички подходящи за раздела.
Ако забележите още теми за местене - информирайте локалните модератори.

п.с Като местите теми - не оставяйте пренасочване или оставете такова за максимум 1 ден .

Благодаря за светкавичното отреагиране!!!

Alfa User
17-06-2010, 00:09
Браво Алекс,
Как си го написал и обяснил само :)
Иначе не знаех че съм чук :metal:


В 155 раздела беше избран за тестване на новото решение ( поради най-много нетехнически теми).
Темите съм ги местил аз и изобщо няма гаранция че съм хванал всички подходящи за раздела.
Ако забележите още теми за местене - информирайте локалните модератори.

п.с Като местите теми - не оставяйте пренасочване или оставете такова за максимум 1 ден .

Преместих още една тема по същите причини, пък и никой не е казал че си чук :metal: - просто хората още не са наясно с новите порядки... трябва малко време и тук-там някое обяснение.
А относно пренасочването - оставям време 2 дена, защото не всички влизат всеки ден във форума - да няма изненади и гневни ЛС-та после :)
Надявам се занапред да има повече мисъл и разбиране от страна на потребителите, защото на всички (според мен) е ясно, че не е лесно да следиш за реда и да раздаваш правосъдие, и винаги си обект на какви ли не критики и обвинения ...

toki4a
17-06-2010, 00:45
брей какво стана !!!!!!!!!:big_whoops: за някакво си разсъждение !!
и за това се мисля ..аз за виновен.. така ,че няма да споделя и 1 мое мнение за напред тук в раздела на 155
макар ,че си мисля ..,какво ли казах за колегата който направи една камара снимки ,за което го похвалих!!


за това моля модераторите , изтриите ми и ника :thumbdown:

само неможах да разбера каде беше спама!!!!!!!!

Alfa User
17-06-2010, 00:55
Новия подраздел е замислен много преди твоя пост ... Колкото до изтриването му - признавам, че малко прибързано групирах няколко мнения като излишни за темата - но затова пък и си ги върнах !
Всички излишни мения и в тази тема ще бъдат премахнати утре, след като повечето от посетителите на раздела са видяли за какво става дума.
Тази тема е чисто информативна, и няма да се превръща в дискусия или разтягане на локуми.

pr_00f
17-06-2010, 00:56
брей какво стана !!!!!!!!!:big_whoops: за някакво си разсъждение !!
и за това се мисля ..аз за виновен.. така ,че няма да споделя и 1 мое мнение за напред тук в раздела на 155
макар ,че си мисля ..,какво ли казах за колегата който направи една камара снимки ,за което го похвалих!!


за това моля модераторите , изтриите ми и ника :thumbdown:

само неможах да разбера каде беше спама!!!!!!!!


Банда,
Техническите раздели са за технически въпроси.
Едва ли можеш да кажеш , че срещи за даден модел , снимки от срещи и други теми сходни като характер и съдържание са технически ориентирани.

За това и си имате под-раздел да си пишете за срещите и мероприятията и други неща които вълнуват вашата общност.
Другият вариант беше или да се направи под-раздел на срещи и мероприятия и тези теми да се изместят там.
Доста по неудобно за феновете на модела си мисля аз.

п.с Я се стегни че днес направих резервация за Варвара за 28-31 Юли. С кого ще си пия бирата?

milenamr
17-06-2010, 00:59
брей какво стана !!!!!!!!!:big_whoops: за някакво си разсъждение !!
и за това се мисля ..аз за виновен.. така ,че няма да споделя и 1 мое мнение за напред тук в раздела на 155
макар ,че си мисля ..,какво ли казах за колегата който направи една камара снимки ,за което го похвалих!!


за това моля модераторите , изтриите ми и ника :thumbdown:

само неможах да разбера каде беше спама!!!!!!!!

Токич, нещо си се объркал, недей така се тюхка за несъществуващи бели.
Нищо лошо не си казал, напротив! Всички много се изкефихме на количествената импресия от снимки на Madjo.Наистина евала му, че е намерил сили, време, нерви, хъс и ентусиазъм да нащрака толкова много снимки :notworthy:
И ако не беше написал ти възклицателна реплика, то щеше да е някой друг, може би аз и може би кой да е.
Не е въобще проблем това и всъщност нищо не е проблем.
Просто от 2 дни има нови правила във форума, които ограничават спама единствено във темите, които имат друга насоченост, а в темите, които са си със спамерска насоченост, ограничение няма.
И аз се очудих вчера защо рейтинга ми изведнъж падна ей така от нищото, без да имам наказания или отрицателни вотове, но разбрах, че е именно заради новите правила.И го приемам съвсем нормално:)
В крайна сметка живота си тече по същия готин начин и с по-малко рейтинг.
Наздраве токич и не се сърди за неща, които не са от значение :cheers:

toki4a
17-06-2010, 01:06
Банда,
Техническите раздели са за технически въпроси.
Едва ли можеш да кажеш , че срещи за даден модел , снимки от срещи и други теми сходни като характер и съдържание са технически ориентирани.

За това и си имате под-раздел да си пишете за срещите и мероприятията и други неща които вълнуват вашата общност.
Другият вариант беше или да се направи под-раздел на срещи и мероприятия и тези теми да се изместят там.
Доста по неудобно за феновете на модела си мисля аз.

п.с Я се стегни че днес направих резервация за Варвара за 28-31 Юли. С кого ще си пия бирата?

знаеш ,че няма спор за приятелството за мен с който и да е е този форум ! но ,че сам си спамер си го знам ,но точно с това ,че сам се отклонил от темата с моето изказване ТОчНО ТАМ бая сам се отклонил деебаа!!!!!!!
така ,че запазвам мнението си няма да пиша вече тук смисъл раздела на 155

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:03 ----------


Токич, нещо си се объркал, недей така се тюхка за несъществуващи бели.
Нищо лошо не си казал, напротив! Всички много се изкефихме на количествената импресия от снимки на Madjo.Наистина евала му, че е намерил сили, време, нерви, хъс и ентусиазъм да нащрака толкова много снимки :notworthy:
И ако не беше написал ти възклицателна реплика, то щеше да е някой друг, може би аз и може би кой да е.
Не е въобще проблем това и всъщност нищо не е проблем.
Просто от 2 дни има нови правила във форума, които ограничават спама единствено във темите, които имат друга насоченост, а в темите, които са си със спамерска насоченост, ограничение няма.
И аз се очудих вчера защо рейтинга ми изведнъж падна ей така от нищото, без да имам наказания или отрицателни вотове, но разбрах, че е именно заради новите правила.И го приемам съвсем нормално:)
В крайна сметка живота си тече по същия готин начин и с по-малко рейтинг.
Наздраве токич и не се сърди за неща, които не са от значение :cheers:

Милена знаеш ,че уважавам всички тук ,
а доколкото да се сардя ........ стига бре:big_whoops:

pr_00f
17-06-2010, 01:08
знаеш ,че няма спор за приятелството за мен с който и да е е този форум ! но ,че сам си спамер си го знам ,но точно с това ,че сам се отклонил от темата с моето изказване ТОчНО ТАМ бая сам се отклонил деебаа!!!!!!!
така ,че запазвам мнението си няма да пиша вече тук смисъл раздела на 155

Аз само създадох новият раздел и преместих не-техническите теми от първа страница в него.
Един вид поставих началото.
От тук нататък е работа на локалните модератори да подредят нещата както си му е реда.

Alfa User
17-06-2010, 01:24
Смятам че няма смисъл повече да обсъждаме каквото и да е - спама си има място в специално заделени теми, и мястото му е САМО ТАМ. Отделни мнения, пуснати с цел разведряване на обстановката, са си в реда на нещата, но стига да не се прекалява. Всичко си е описано в правилата, и затова призовавам ВСИЧКИ да ги прочетат внимателно, за да няма сърдити и неразбрали, и за да остане форума едно наистина приятно място за всички. Правилата са за абсолютно всички - и потребители, и модератори - и за всички раздели, не само за нашия. Не съм ги измислил аз, аз просто трябва да ги спазвам - както и всички останали !
Лека нощ на всички, или ако ще будувате още - наздраве !

П.П. Темите, принадлежащи към новия подраздел, са вече преместени, а тази утре ще бъде почистена и заключена. Нямам нищо лично към никой, просто трябва всички да свикваме да спазваме правилата...