PDA

View Full Version : Проблеми с оборотите на празен ход



chico
07-06-2006, 16:00
Напоследък от около 100-тина км оборотите ми на празен ход играят. Няма особена разлика дали е студена или топла. Не го прави всеки път, симптомите са, че при пускане на газта на сфетофар примерно падат на около 900, после започват плавно да слизат надолу и след като стигнат до около 700-750 подскачат до 1200, после пак плавно падат. След неколко такива упражнения се закрепва. Освен това колата е с газов инжекцион на Старгас, ако е на газ при същата постановка пада до 500 оборота или гасне тотално. Случвало се е и да ми изгасне в движение като спускам при ниска скорост на предавка (на газ естествено). Не видях точно такъв описан проблем, та дайте некви идеи -> възд. филтър, моторче за празен ход, дроселна калпа? Алтернатора отпада, мериха го покрай новия акумулатор...

ПС: Знам к'во ще ми кажете за газта, та да ви кажа че така съм я взел и не мисля че има нужда да я свалям.

Naso
07-06-2006, 23:45
Ламда сензор ? :roll:


Иначе за газта.... моЙте съболезнования... горката кола :cry:

WhitePower
08-06-2006, 10:59
че какво и е на гаста на тази кола ???
да не би да не варви или какво ?
еи исказвания за гаста да не чевам всички ма ругаехте как мога да си сложа гас на алфата и на пунто турбо
е ако някои иска да доиде да види и 2 те варвят перфектно !!!
пунтото по отскоро щото то самото си имаше някакъв проблем
но алфата вече 50000км нямам никакви ядове

И сега по темата
не е ламбда 90 % сигура

pr_00f
08-06-2006, 11:07
А това чудо няма ли си моторче за оборотите на празен ход ?

Naso
08-06-2006, 14:33
Проблема с газта е, че не и отива на тая кола бутилка в багажника (зад задните седалки) и изобщо колата и най-вече мотора е направен за бензин.... някак на мен не ми се връзват разни преправки и старчишки отпред по моторо. Виж Опел CNG вече е добре на метан 8) Изобщо както казва Павката, искаш ли газ - моноинжекция и карбуратор. Объркали сте марката.


П.П. Това е яко офтопик и най-вероятно ще бъде изтрито :roll:

chico
08-06-2006, 14:53
пичове, ква стана тя, пиша тема за обороти, вие я местите в "алфи на газ"... проблема го има НА БЕНЗИН, просто е по-ясно изразен на газ... както се сещате, след като ми гасне на газ я карам само на бензин, та не разбирам кво е общото с газовата уредба и тая игра на оборотите на бензин? или то гъзъ е свързан и с ухото... :evil:

BatVas
08-06-2006, 14:58
пичове, ква стана тя, пиша тема за обороти, вие я местите в "алфи на газ"... проблема го има НА БЕНЗИН, просто е по-ясно изразен на газ... както се сещате, след като ми гасне на газ я карам само на бензин, та не разбирам кво е общото с газовата уредба и тая игра на оборотите на бензин? или то гъзъ е свързан и с ухото... :evil:
Ами все пак да се знае че колата е на ГАЗ - много неща може да се скапват от това че е на ГАЗ и може да си го прави и на бензин. Е какъв е извода при теб - газовата уредба е добре - щом го прави и на бензин . От тук остава да се види друг имал ли е подобен проблем.
П.П. Аз са ми играли оборотите (без да имам газ) - почистване на моторчето за ниските обороти с ВД40 и е шест.

WhitePower
08-06-2006, 16:01
а каде е това моторче ???

WhitePower
08-06-2006, 16:03
Проблема с газта е, че не и отива на тая кола бутилка в багажника (зад задните седалки) и изобщо колата и най-вече мотора е направен за бензин.... някак на мен не ми се връзват разни преправки и старчишки отпред по моторо. Виж Опел CNG вече е добре на метан 8) Изобщо както казва Павката, искаш ли газ - моноинжекция и карбуратор. Объркали сте марката.


П.П. Това е яко офтопик и най-вероятно ще бъде изтрито :roll:

това какво отива и какво ви харесва е друга тема

кажете сега що клати оборотите на бензин

Iltcho
08-06-2006, 16:54
Да не смуче въздух от някъде? Имам ауди, което е с газово и имах подобен проблем от хлабав маркуч. Смених го и всичко сега е ок. Ослушай на работещ мотор когато започне да го прави под капака. Ако се чува съскане - пробвай да установиш от къде е. Това е което мога а кажа от изброените до тук симптоми.

kphoto
09-06-2006, 10:39
Нямам претенции за прецизен отговор или да съм разбирач, но при мен имаше същия проблем, при мазда 323 карбуратор, пак с газова. Оправи се след като смених въздушния филтър. Дано да съм от помощ.

WhitePower
09-06-2006, 12:53
и въздушния е сменен

rumen
21-07-2006, 09:39
аз го имам същият проблем даже в повечето случай ми изгасва много е неприятно ако не изгасне се разстреся цялата все едно сама се пали след като е изгаснала бях на газаджия който ми обясни че въздушния маркуч които влиза в филтъра взима въздух по точно струята въздух влиза директно под силата на движението на колата и обеднява сместа газ+въздух в следствие на което тя е недостатачна за добрата работа на двигателя.

предложиха ми или да врътна мъркуча на някаде така че отвора му да не гледа напред за да не поема въздух като се движи колата или да го махна направо а може дори да се сложи нещо отпред за да спира директното при движение влизане на въздох но без да се запушва отвора на маркуча.

алфа 145 1,6 боксер

ПС: не съм го направил още мисля тези дни да го направя

имам приятел с опел вектра махнал е маркуча и всичко му било ОК вече.

търтей
21-07-2006, 10:22
да врътна мъркуча на някаде така че отвора му да не гледа напред.

това направи

SFINKS
21-07-2006, 10:51
датчик за температурата на въздуха беше при мен , същите симптоми

plamen petrov
21-07-2006, 17:06
При мен се оказа емулатора.

rumen
22-07-2006, 11:27
РАДОСТНА ВЕСТ

вчера врътнах трабата да не гледа на пред и познайте вече няма проблем от година на газ не можех да я пусна по инерция а сега вече няма проблем колата не гасне супер значи наистина е било разшеряване на сместа на който му прави така да пробва просто самият маркуч които е мек и се гъне на всякаде вапроса е да не го направите така че да го претиснете да не може да взима въздох.

говорих с газаджия който ми каза че разхода няма да се вдигне това не дава влияние и центровката ми не се промени никаква промяна просто вече не гасне, дори аванса не ми трака вече явно реших много проблеми с едно завъртане на въздушния маркуч
А И НИЩО НЕ ГУБИТЕ ЗАЩОТО СИ ГО ПРАВИТЕ САМИ КОЕТО ЩЕ ВИ СТРУВА БЕЗПЛАТНО ПРОБВАТЕ АКО ПРОДЪЛЖАВА КОЕТО ПРИ МЕН НЕ СЕ СЛУЧИ СИ ГО ИЗПРАВЯТЕ ПАК ПРОСТО Е НО ЯВНО СЕ НАЛАГА ПРИ НАС
АЛФА РОМЕО 145 1,6 БОКСЕР

ludkanar
12-04-2008, 21:56
колеги моята на бензин ги поклаща съжсем малко 100 оборотя някъде но на газ го прави в диапазон от 100-200 до 1600-1700,това за мен нее нормално моля дайте съвети (газовата е обикновенна BRC слагана в БГ разход от 12,500 до 17 най-много-испарителя съм го сменил сам стария беше същия,няма разлика след смяната,въртях по оборотите но нищо) та мисълта мие да помогнете.благодаря предварително.поздрави

ludkanar
18-04-2008, 16:36
на никойли несее случвало...

galinves71
19-04-2008, 06:48
на никойли несее случвало...според мен колега не е за притеснение,гаден бензин,в момента и малко променливо време ту влажно ту подухва,щом на място не клати обороти нищо и няма.а за разхода мисля че е супер,аз вчера ходих да центроват отново агуто и аз имах малко проблеми беше го хванал грипа и кихаше а доктора и изписа свещи и се оправи,та за разхода преди газстанцията ми предърпа и сложих за 10лв на 1.04лв/л ,там малко форсаж докато я наместят после много градско и в момента на километража пише 92,93км пробег и още не е предърпала,супер а?

ludkanar
20-04-2008, 18:30
колега притеснява ме тва че много ги заклаща на газ и някой път гасне в движение неза друго,и някой път се задавя и неще да запали хубаво но нз тряя я карам на реглаж ама къде незнам,то в перник май добри майстори няма,някой знаели ако знае да сподели.поздрави

Chimev
20-04-2008, 18:46
Не и се впрягай. И мойта е така и правих какво ли не и се отказах накрая. Свиква се :lol: . Просто трябва да се откажеш от карането по инерция, макар, че мойта гасне чак след 80 някъде. Предполагам, че и е много въздуха и затова ги клати специално на газ. Абе гледай да ти е добре разхода и си свиркай 8)

Chimev
20-04-2008, 18:54
А за хора, които могат да ти помогнат, има няколко колеги които пишат във форума, които са предлагали помощ. Сега се сещам за robygas и qnis3 (дано не бъркам никовете). Та свържи се с тях ако искаш :idea:

ludkanar
20-04-2008, 19:51
ще видим колега са нямам много време и незнам кога,тая седмица я оставям да почине малко ще се движа на бащата с рендето :lol: ,одеве го стинах малко щот подхарчваше.щего видим и него,а настройките на гаста гледам сам дасиги правя че има много разбирачи и само преебат колата,дееба боклуците.така един ден откарвам реното с нов въздушен филтър за реглаж на гаста,и тоя пича вдига оборотите и продалжава да ги вдига и те в един момент почнаха да падат и му разправям а са върни към намаляване а той ме гледа умно и се смее.научих го как става и му дадох 15лв и си отидох.та така със "добрите майстори".поздрави

Chimev
20-04-2008, 23:16
Настройка до колкото знам а и от личен опит - само на газанализатор :!: На ухо за тоя двигател забрави :idea:

galinves71
21-04-2008, 07:46
Настройка до колкото знам а и от личен опит - само на газанализатор :!: На ухо за тоя двигател забрави :idea:моя монтажник на агуто като му казах за газ анализатора ми отговори че ако намеря майстор който да направи центровката на агуто с газ анализатор ще го признаел за най-добрия.каза че вънка газта била друга,аз доколкото ми е известно в БГ караме с газ от доксан докус държави така че ...

Chimev
21-04-2008, 10:02
Колега е сега вече не се учудвам защо имаш проблеми с газовата :lol: . Ти не се предоверявай на тоя майстор и си отиди на газанализатор - е така, за проба. Тука е 8 лева настройката, та няма да се набуташ и после пиши да видим твойте отзиви :wink:

pesho ot vraca
22-04-2008, 21:32
Колеги използвам темата да ви попитам как мога да си вдигна оборотите на празен ход. Колата ми е Алфа 155 1.8 с обикновенна газова уредба БРЦ и на празен ход двигателя работи много неостойчиво. Незнам дали оборотите трябва да се вдигат от изпарителя или от трипътника който подава газта на плочката.

АЛФА 155 1.8TS 94г.

ludkanar
22-04-2008, 22:46
от трипътника се увеличава или намалява разхода а от предната страна на испарителя тряя да имаш 2бр врътки за шестограм ако несе лъжа-та от едната е за ниските обороти а другата за високите такаче варти там може дая нацелиш успех.поздрави