PDA

View Full Version : Вдигнаха ми колата в 00:30 h.



Dobsata
06-07-2010, 13:18
Колеги, нормално ли е да ми вдигнат колата толкова късно при положение, че имаше знак с допълнителна табела от 07:30h. до 21:30h.
Случаят беше следния:
Отивам на 02.07.(петък) на дискотека. Спирам на "Мария Луза" към 23.45h. не точно пред дискотеката, но близо... Към 04.30h. излизам от дискотеката.. и какво да видя.. Колата ми я няма а на моето място спряна друга..:Suicide: След минутка размисъл звъннах на 166 за да съобщя за случая.. те ми казаха, че колата била вдигната и била на наказателен паркинг.. Отидох на паркинга вдигнах адския скандал а вътре момчетата се оправдаха с това, че нямат нищо общо.. Попитах ги защо при положение, че на допълнителната табела пише до 21.30ч. те са ми вдигнали колата в 00.30ч. Техният отговор беше, че знака важи 24 часа а допълнителната табела важи само до 21.30ч. :bg:Нормално ли е това и допълнителната табела не показва ли от кога до кога важи знака..?

S_G_M
06-07-2010, 13:26
Добре дошъл в Абсурдистан :Suicide:

DSlavev
06-07-2010, 13:35
По същият начин наблюдавах как в 23,00 часа дигат колите на хората от Студентски град. Не сам много сигурен за знака с времетраенето, но и аз сам паркирал на такива места след обявеното време.

oem
06-07-2010, 13:42
Този знак важи в случая само във времето описано в табелата T10 ако разбира се това е знак Т10 (обикновено този знак е само с начален и краен час). И тия нямат никакво основание да ти вдигат колата. Дори да не го отменя знака ако той не се води Т10 то пак нямат право защото са извън времевата зона. Можеш да ги съдиш.

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/C0ACA3F9-5635-4D15-BC56-8887EE27CAB6/0/PPZDP_BG.pdf

Dobsata
06-07-2010, 13:46
Този знак важи в случая само във времето описано в табелата T10 ако разбира се това е знак Т10 (обикновено този знак е само с начален и краен час). И тия нямат никакво основание да ти вдигат колата. Дори да не го отменя знака ако той не се води Т10 то пак нямат право защото са извън времевата зона. Можеш да ги съдиш.

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/C0ACA3F9-5635-4D15-BC56-8887EE27CAB6/0/PPZDP_BG.pdf
И аз така мисля.. и за това написах възражение на акта.. и не знам каквото стане.

stefoo
06-07-2010, 13:49
И варианта служебен абонамент да си спрялили пред гараж,безистен

Lqnkata
06-07-2010, 13:58
В Студентски град също съм бил свидетел как вдигат кола след 22:00ч. Стрестнат от това, че и аз си паркирам колата като се прибирам, за да спя (там живея) попитах "защо?", а отговора беше, че са дошли по сигнал. Т.е. пречи ти някаква кола, обаждаш се и хоп !??!??!? Явно всеки си прави каквото поиска!

oem
06-07-2010, 14:07
И аз така мисля.. и за това написах възражение на акта.. и не знам каквото стане.

Консултирай се с адвокат. Мисля, че ще изкяриш от цялата работа :)

- причиняване на неудобство
- риск от поражение по колата (пък ако немриш и такива които да ги опишеш, че са от това още по-добре)
- причиняване на финансови загуби

С такива мотиви може да излезе един добър адвокат, че може и да си на голяма далавера от цялата работа. :)

Между другото, лично съм виждал на морето как вдигнаха една нова тойота и малко преди да я качат на палтформата я изтърваха на земята. Откачиха я и се изнизаха на бързо. Тойотката се разколачи цялата от долу. Поне от метър и половина падна на земята.

Dobsata
06-07-2010, 14:11
И варианта служебен абонамент да си спрялили пред гараж,безистен
Пред гараж не съм спрял.. отдолу съм ви показал знака, бях спрял на 1 кола след него.. Абсолютно нищо няма там.. дори и кофи за боклук..

Ichkin
06-07-2010, 14:24
Пред гараж не съм спрял.. отдолу съм ви показал знака, бях спрял на 1 кола след него.. Абсолютно нищо няма там.. дори и кофи за боклук..
Веднага ти казвам ... там просто има редовни клиенти на въпросната дискотека, а ... знаеш на кой е тя ;)
Оттук нататък, естествено - пред съда ;)

Dobsata
06-07-2010, 15:10
Веднага ти казвам ... там просто има редовни клиенти на въпросната дискотека, а ... знаеш на кой е тя ;)
Оттук нататък, естествено - пред съда ;)
Не бях чак толкова близо, че да съм спрял на някой редовен на мястото.. пък и след това на моето място беше спряло някакво Рено Меган..

bass
06-07-2010, 16:18
..пък и след това на моето място беше спряло някакво Рено Меган..

Погледна ли във форума на Рено за подобна тема...? :-D
Хич не е смешно де. Тия келеши на паркинга що не разтълкуват табелите под знаците в сините зони - да дигнат цели квартали по тая логика. И аз мисля, че е пуснат сигнал от някой отворко в дискотеката или околна бабичка.

Ramsezsh
06-07-2010, 16:28
За такова нещо бих ги съдил. В ебати държавата живеем. Всеки, който прави каквото иска - правилата са само за обикновените хора, а КАТ си ги тълкуват както им е угодно.

stefoo
06-07-2010, 16:31
мога да ти кажа още една причина понеже имам въведен режим на паркиране по центъра прочутите винетки за паркиране в синя зона и като си спрял и някои които живее на тази ул няма къде да паркира те вдига паячето ,има места които се обслужват денонощно от паяк,

fred
06-07-2010, 23:04
Така, като го гледам, ми се струва, че не би трябвало да ти я дигат, обжалвай го на всички инстанции възможни, от мен съвен, нищо не губиш.Сега не съм сигурен, дали обаче няма една минимална сума, под която не може да се обжалва, което също е неправилно де.

S_G_M
06-07-2010, 23:45
Съди ги и за това , че са ти "разчекнали" колата , докато са я вдигали. Вземи си фактура от сервиз , за диагностика и ремонт на окачването.

digitalundgrd
07-07-2010, 00:12
Защо ли си мисля, че преди няколко месеца имаше репортаж от БТВ или Нова тв, в който ставаше въпрос точно за подобни "вдигания".... Ако колата е пред или в близост до някакво "заведение" (дискотека, кафе, бар итн), дори и посред нощите могат да те вдигнат...В студ.град знам, че това си е практика - да ти вдигнат колата, ако си спрял пред кафето на улицата!

Ето по темата:


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=461270

oem
07-07-2010, 00:15
Ем да бе ама да сменят знака. То на знака си пише друго. Не какво е разпоредила фандъкова. На кого го е разпоредила? На мен не е. А на теб? Този номер е ако мине мине. В съда обаче няма да мине. Сигурен адвокат ще осъди и общината и паркинги и гаражи.

digitalundgrd
07-07-2010, 00:19
Абе така си е, но нали ти казвам...масова практика е - 0:30 - 1ч през ноща и изведнъж от нищото 2-3 паяка с полицаи вътре и почват да дигат на ред пред заведенията. Честито на печелившите...После я някой се разправя да ги съди я не...Бюджета все пак требе да расте :)

milenamr
07-07-2010, 00:20
Имаш пълно основание да ги съдиш.Табелата е пояснителна към знака, тоест в случая указва точно от колко до колко важи този знак, което автоматично значи, че във времето извън този часови диапазон, знака не важи!
Така че, потърси си правата.Успех ти пожелавам.

digitalundgrd
07-07-2010, 00:24
Ето и видео :

http://www.btv.bg/news/bulgaria/obshtestvo/story/138094-Vdigat_nepravilno_parkirani_koli_v_noshtna_Sofia.h tml

Stefan Caromov
07-07-2010, 00:53
Аз веднага бих подал жалба в прокуратурата . Просто на момента. Един път съм печелил в съда срещу паркинги и гаражи и винаги ,когато мога ще ги съдя до дупка .
Мен така миналото лято ми вдигнаха колата от пред нас (малка уличка в цунтъра ,която НЕ Е синя зона и в момента) .Оправдаха се ,че чистели тротоарите и имало на всеки вход лепенки. Да ,ама не ,на нашия вход нямаше лепенка ,снимахме входа с няколко приятели, бяха ми свидетели в съда и ги осъдихме. Даже спечелих точно 112 лв . от цялата работа - около 3 месеца се води делото .

ФЕРАРИСТ
07-07-2010, 20:10
Ето и видео :

http://www.btv.bg/news/bulgaria/obshtestvo/story/138094-Vdigat_nepravilno_parkirani_koli_v_noshtna_Sofia.h tml
Куката каза че знака нямал работно време....ще падна от коня......

napoli
08-07-2010, 00:41
Според мен този знак ти дава възможност за престой между зададените часове.Затова е тази Огромна табела,но нали живеем в България някой от диското звънка и ето кинти,но дано си силен и ти се разпрява с пълни глупости.Може би си се вътрил с 30 40 лв за паркинг,че и тях трябва да избиваш.

AlfaMan
09-07-2010, 00:03
Е па това си е табела T17 под знака (прилича на Т10, ама за разлика от нея позволява и добавяне на пояснителен текст) и в правилника е казано за нея в чл.60 ал. 4 - "Допълнителна табела Т17 се използва за изясняване или ограничаване действието на пътен знак само в случаи, за които не са предвидени допълнителни табели."
Като гледам от снимката няма друга табела, така че тя много ясно ограничава действието на въпросния знак в рамките на 7,30 до 21,30, като е добавено пояснение, че нарушителите се отсраняват принудително...бла, бла, бла

Dobsata
09-07-2010, 16:02
Вече се бях отказал да подавам жалба, но вие ми върнахте надеждата.. Ще се опитам..!

Satanism
12-07-2010, 00:03
Aбе, няма такъв филм...всеки акт, и за левче да е, може да се обжалва...просто не става чрез КАТ....а е по-сложно за тея от 50тарка надолу...

136
13-07-2010, 17:55
Живея в центъра и миналата година направиха доста улици около нас синя зона.Дори обърнаха движението на някои улици. Но един прекрасен ден Сряда в 11.15 часа дойдоха слжиха табела синя зона и ни заключиха. Колкото скоби е имало в баничарката с толкова се сдобихме живеещите там.След скандали ,подписки и др.извикаха и пачци да ни вдигат защото скобите били до 2 часа.Звъняхме в БТВ,НОВА , господари на Ефира ,Труд ,24 часа .Но тази тема за никой от изброените не представлява ше интерес. И в крайна сметка от Столична Община ни казаха че знака е бил сложен преди 9 дни но била открадната табелата и за това не сме разбрали. Просто се изгавриха с нас .

ФЕРАРИСТ
13-07-2010, 22:15
Колкото скоби е имало в баничарката с толкова се сдобихме живеещите там.След скандали ,подписки и др.извикаха и пачци да ни вдигат защото скобите били до 2 часа
Няма ли някой съсед перде дето да си спира пред тях си, да си маха гумата, и да си свирка.......малко зор ще им е да го вдигнат......

Satanism
13-07-2010, 22:18
Има еди лудак в Англия, направил си е такова, като служебен абонамент, само дето не си е лепнал бадж-а...и все го заскобват, че си е запушил собственото место дефакто....вече 4-ти път сваля скобата по някакъв начин без да я повреди, оставя я и си тръгва....не знам по какъв метод го прави, обаче :D :D
Голям веселяк...