PDA

View Full Version : Alfa 147 или 166 JTD



hofman
12-06-2006, 23:08
Колеги дойде време да сменям Алфата.За съжаление по неприятни обстоятелства - размазах се в един стълб.Както и да е - важното е че всичко се размина само с уплаха.
И сега съм пред голямата дилема - каква да бъде следващата Алфа
Спрял съм се на 166 JTD -150 к.с. или 147 JTD, може и 147 бензинка.
Двете коли са коренно различни - едната топ модела, другата по-младежка, с по-съвременна визия.
Някой ако има преки впечатление от 166 ще съм благодарен ако ги сподели.Аз съм харесал една с навигация, автопилот и всякакви такива глезотии, абе италианска работа.
В интерес на истината гледах и доста други коли, ама като са ми легнали алфите на сърцето, останалите ми се струват някак си елементарни:)
Вие коя от двете бихте избрали?

Tinoto
12-06-2006, 23:41
Радвам се щом накрая
"че всичко се размина само с уплаха."

за жалост не карам 166 за да ти отговоря, но
която и да вземеш няма да съжаляваш.
Може би поста ти е по скоро за 166 форума?

Не става ясно ти към коя клониш повече, а това е най-важното. :lol:

И двете разполагат с достатъчно пърагави двигатели и все пак твърде
различно усещане за "придвижване", все пак динамиката не е малко разтегливо понятие, определението което си им дал е много вярно и остава да прецениш коя е твоята, едва ли някой от нас
може да прецени вместо теб - достатъчно различни като конепция са 147 и 166.

Успех в дилемата, все пак аз клоня за една по-компактна и пъргава 147, но зависи и от камбанарията. 166 цата е разкошно предимство ако пътуваш повече извънградско и търсиш повече комфорт за кокалите или за многобройно семейство. Може би 166 има повече предимства, стига точно тях да търсиш, ако не ....

valjo
13-06-2006, 00:11
ух, съжалявам да го чуя, а от твойта нещо остана ли :)
джанти 16ки това онова?:)

както и дае, аз да съм натеб, ще гледам само 166ците:)
уникални коли, 6 скорости, вътре е пълен кеф.....

е лошото е че ще караш по голяма кола от баща си ;) но се случва;)

gigi
13-06-2006, 01:01
ух, съжалявам да го чуя, а от твойта нещо остана ли :)
джанти 16ки това онова?:)

както и дае, аз да съм натеб, ще гледам само 166ците:)
уникални коли, 6 скорости, вътре е пълен кеф.....

е лошото е че ще караш по голяма кола от баща си ;) но се случва;)
Хихи и аз подкрепям Валъо 166 е колата :D

Quadrifoglio
13-06-2006, 02:02
И аз в момента съм пред почти същата дилема. Но при мен въпроса е по скоро коя да продам. И като се кача в едната винаги си казвам тази ще си оставя и се сещам за всичките и положителни страни, после в другата пак същото, но май ще си оставя 166 основно защото е фейс лифт ако не беше нямаше да се колебая. Много различни коли са. За каране 147 е по-спортно усещане и повече удоволствие може да ти даде май (особено селеспийда :D ). Доста качествено направена за такъв клас автомобил, добър конфорт, доста широка е, единствено проблем при повече хора като пътуат е недостик на багажник. Но при 166 особено като се повозиш цял ден (както на мен ми се случва доста често да прекарвам по 4 часа на ден в колата) има чувствителна разлика. В центъра полудяваш с нея. Но наистина трябва да го почувстваш кое ще ти легне на сърцето това е най важното в крайна сметка. Успех в избора и дано бъде най-подходящия за теб. Винаги може да помагаме ако има нужда с нещо!

KGB
13-06-2006, 02:14
Дилемата е сериозна, нещата малко опират до каква би намерил по читава.

Все пак преди всичко, колата малко или много е израз на статут и най-вече на начина по който си водиш живота. (в БГрия тези неща са малко объркани и всеки скача на най-голямото)...

Според мен си за 147, много по-младежка кола, много повече емоции с нея, много по-красива и много повече ще й обръщаш внимание. 147мицата е кола за развлечение, нещо като играчка на голямото дете.

166тицата повече би "тичала" на баща ти, мисля е крайно време да го вкараме в правата вяра, че този авенсис не си е работа с него :wink:

пс: въобще и не си помисляи за бензинова кола, особено след като си свикнал на дизел, нали не искаш да се псуваш цял живот.

Погледни филмчето от линка и реши сам:

http://kgb.alfaromeo-bg.com/Alfa%20Video/147_torn.mpg

Quadrifoglio
13-06-2006, 11:27
В бензина има повече тръпка :drive: Много зависи колко се кара ако не се правят много км бензин е по-добре. Иначе за 166 дизел задължително!

VFTI
13-06-2006, 16:26
147<->166= 156 :D :D :D колега какво мислиш за 156... среден вариант на трудния ти избор...А с паричките които имаш за 166 и 147 може да си вземеш страхотна 156 :P Това е моето мнение

hofman
13-06-2006, 23:14
Колеги благодаря за отговорите!
Абе тия 166 много са ми легнали на душата, остава да се намери подходящата такава - просто е въпрос на време:)

А от мойта какво остана? джанти и гуми и здрава кола от средната колонка назад:(Даже успях да я спазаря за продажба.
В интерес на истината се оказа читав автомобил - при челен удар от около 70 км/ч. вътре в салона нищо не е мръднало, с изключение на гръмналите еърбеци, които скъсаха пластмасата на волана и жабката.

gigi
14-06-2006, 01:58
Колеги благодаря за отговорите!
Абе тия 166 много са ми легнали на душата, остава да се намери подходящата такава - просто е въпрос на време:)

А от мойта какво остана? джанти и гуми и здрава кола от средната колонка назад:(Даже успях да я спазаря за продажба.
В интерес на истината се оказа читав автомобил - при челен удар от около 70 км/ч. вътре в салона нищо не е мръднало, с изключение на гръмналите еърбеци, които скъсаха пластмасата на волана и жабката.
Да не би случайно да си от Лагера и там в един стълб да си се ударил :frown: :offtopic:
Иначе мисля най добре да покараш едната и после другата и да решиш. На мене лично ми писна от малки коли а в центъра влизам много рядко в час пик, та затова съм за 166 2.4 и с един чип на магистралата ще си ненастигаем :D

Bobo
14-06-2006, 13:17
Имам приятел който продава 166 2.4 JTD в много добро състояние за 15 000 ако имаш интерес пиши :wink:

lyuli
01-08-2006, 10:01
147-цата е колата според мен, малка и удобна. Скоро и аз ще скокна в една такава ако е рекъл Господ ;)

Gecata
01-08-2006, 15:58
166 е колата пич.
Голяма, престижна, комфортна, качествена, с богато оборудване. Се плюсове... А двигателя е 2,4 ЖТД перфектната кола! Аз съм влюбен в 166 за тва така ти говоря. Ама дори и да не е така, въобще не може да се сравнява голяма кола с малка. Аз като съм се возил и в малки и в големи коли, повече за малка кола неща и да чуя. Сигурно си прочел темите ми, и аз съм се ориентирал към 166-перфектната кола. Обичам я!

slav40
01-08-2006, 18:49
166 е колата пич.
Голяма, престижна, комфортна, качествена, с богато оборудване. Се плюсове... А двигателя е 2,4 ЖТД перфектната кола! Аз съм влюбен в 166 за тва така ти говоря. Ама дори и да не е така, въобще не може да се сравнява голяма кола с малка. Аз като съм се возил и в малки и в големи коли, повече за малка кола неща и да чуя. Сигурно си прочел темите ми, и аз съм се ориентирал към 166-перфектната кола. Обичам я!
166 е перфектна от всякъде само на фаровете формата нещо не ме кефи :wink: