PDA

View Full Version : Alfa 164 TS 1989г



a4oni
13-06-2006, 11:30
При движение на ниска скорост - около 30-40 км/ч се чува пукане в предната часта на колата, което изчезва при повишаване на скоростта. Според мен е от предните амортисьорни стойки или по-точно от лагерите в местата на закрепването им към купето. Карах колата на преглед в сервиз Бош в Пловдив, а след това и в Динекспрес. И на двете места ми казаха, че няма проблем, всичко е наред. Пукането продължава и ме дразни. Вторият проблем - от известно време не се прибира предпазният колан на шофьорската седалка. Най-вероятно възвратната пружина се е повредила. Опитах, но не успях да сваля предпазната кора от вътрешната страна на средната колонка. Моля за помощ и предварително благодаря за всяко мнение.

bass
13-06-2006, 11:39
Не знам дали механизмът е същият като при 145/6 и 155, но що не пробваш техниката с премятането през рамо и опъване?

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... B%E0%ED%2A (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4399&highlight=%EA%EE%EB%E0%ED%2A)

a4oni
13-06-2006, 11:50
Благодаря, но това с премятането през рамо и опъването вече го опитах. Не помага. Пък и нямам спомен да съм опъвал силно колана преди да блокира. Преди около седмица сутринта се качвам в колата и виждам, че коланът не се е прибрал. Само го премятам за да не ме хванат полицаите. Прегледах това което ми изпрати и се учудих като видях колко хора са имали същият проблем. Явно коланите не са силната страна на алфите.

Boby
16-06-2006, 22:00
Кората се сваля, като дръпнеш уплътненията на вратата.В горния край има щипка там където се съединяват двете кори на тавана.Бъди много внимателен с нея. :roll:

a4oni
18-06-2006, 16:31
Благодаря, реших проблема. Кората се сваля точно така. След това свалих макарата и махнах капачето на инерционния механизъм. С отвертка повдигнах зъбчето и коланът се прибра. Учудих се, че всичко е направено от пластмаса.

Gligan
21-06-2006, 23:37
За пукането в предницата защо не видиш и лагерите в долната част на пружината-няколко пъти ми се е налагало да ги сменям и колата заспива

a4oni
22-06-2006, 14:03
Не знаех, че има лагери и в долната част на пружината. Ще проверя, благодаря за съвета.

a4oni
11-07-2006, 08:59
Най-накрая реших проблемите си. Смених всичко по предното окачване. Лагери на главините - 36лв. Лагери под пружините /пластмасови със сачми/ -15 лв. Дясна главина -45 лв.Опори на телескопичните стойки - 17 лв. Шокови тампони - 10лв. В началото на годината смених накрайници на кормилните щанги, тампоните и втулките на носачите и филетките. Не помня какви бяха цените им. Всичко което беше за смяна по предното окачване е сменено. Като се изключи изчезването на паразитните шумове, не усещам някаква промяна във возията.