PDA

View Full Version : малка консултация



Naskoto
13-06-2006, 17:48
Имам Алфа 156 2.4JTD от 8 месеца. От тогава съм и навъртял около 30 000 км. Доста я карам - поне 100 км на ден. Та проблема е че постоянно се разтропва нещо отпред. Като я купих смених носачи - долни, тампони на стабилизиращата щанга и още някакви неща. Скоро ходих в Динекспрес - и се оказа , че носачите пак са за смяна и тампоните и и почти всичко по предницата. Според вас нормално ли е при такова каране да се разтропва толкова често, споделете общото си впечатление от вашите красавици- как им се държи окачването по нашите пътища.

търтей
13-06-2006, 17:52
да е удряна отпред?
частите дето ги сменят да са фиорела или нещо турско менте?
майстора да е с две леви ръце?

Naskoto
13-06-2006, 18:01
Е мисля че не е удряна, а я водя само в Динекспрес в Пловдив. Добре работят и уж само оригинални части слагат или поне такива на добър производител. Но не изключвам и вариянта те да са калпави. Затова исках да чуя мненията ви :)

lazy
13-06-2006, 21:19
На моята навъртях около 15к, по павета и неравности нещо потропва отпред, но не мисля, че трябва да е абсолютна тишина ... Отиди в друг сервиз и виж те какво ще ти кажат. Понякога в сервизите ти дават дълъг списък с неща за смяна, а после се оказва, че не е съвсем така ...

Lucky
14-06-2006, 09:27
Да много е важно това УЖ което си написал :evil: :cry:

Naskoto
14-06-2006, 10:02
Значи според вас ако бяха качествени частите не би трябвало да се разбият толкова бързо ? :?:

valjo
14-06-2006, 10:03
абе за 30к км с тоя тежък двигател, особено ако си карал из много лоша настилка, като нищо ще се разхлопа....

на колегата тука с 1.8ТС стабилизиращата щанга му замина за 10к км - оригинална и при кадърни майстори сменяна....
докато долните предни носачи - фиорела - са си бетон...