PDA

View Full Version : Проблем с бедна бензинова смес на Дедра 2.0турбо



Pirlo
15-06-2006, 11:07
Имам проблем с бедна бензинова смес на Дедра 2.0турбо. Като я запала сместа е много бедна ,а като влезе на авариен режим се оправя и сместа е нормална.Като я закарам на диагностика не показва никакви грешки.Някой има ли представа от какво е и къде могат да ми помогнат с такъв проблем

Bobo
15-06-2006, 11:29
Как разбра че е бедна сместта и къде са ти правили диагностика ?

Диагностиката не е само гледане на грешки :idea:

Pirlo
15-06-2006, 11:32
Един приятел има уред за измерване на сместа и беше най на червено,но като влезе на авариен режим сместа е нормална .а бях на диагностика малко след италянеца.И там ми казаха че било от дюзите.ама не ми се вярва да е от тях след като на авариен режим сместа се оправя

Pirlo
16-06-2006, 12:14
Може ли да е от стъпковия мотор ако се прецакал и пуска повече въздух от колкото трябва (защото като го разклатя леко става по добре за малко) или да е от компютъра?

Bobo
16-06-2006, 12:19
Смес се мери само с широкобандова сонда тва дет го описваш ми прилича че сте мерили с нероу банд сонда което изобщо не е показателно :idea: Ламбда сондата ти работи ли и пипана ли е колата да надува повече или да има чип ... :?:

Pirlo
16-06-2006, 12:25
Ламбда сондата е сменена и си работи не показва грешка на диагностика.Турбото не е пипано.Има чип.Но бях там кадето го слагаха но не от него сега съм си с оргиналния чип и пак е същото.Като разместа стъпковия мотор става малко по добре за извено време.

Bobo
16-06-2006, 12:27
Ами така немога нищо да кажа :idea: Кво значи ламбдата не показва грешка :?: тя и иначе не показва което не и пречи да не работи :idea: От стъпковото моторче можеш да промениш единственно празния ход :wink: И в кои режими според теб е бедна колата :?:

Pirlo
16-06-2006, 13:41
А ламбда сондата е нова и си е оригинална на БОШ която си е по каталог.и е смених като почна да го прави проблема защото мислех че е от нея но се оказа че не е от нея
А самия проблем ми е от миналото лято беше когато леко губеше мощост на празен ход като беше студена и лека по лека стана по зле и по зле.Зимата почти не съм я карал че ме няма в БГ.И от началото на март месец почна ептем да прави.няма значение дали е студена колата или е заграля .
а сега ми пради тези мизарии
първите 4 пъти като запалиш без да даваш гас гасне веднага ,ако запалиш с даване на гас изгасва когато спреш да подаваш гас .След 4 път спира да гасне но няма мощност и трудно се форсира.

Bobo
17-06-2006, 00:20
Симптомите които описваш нямат нищо общо с бедна смес :wink: С диагностика нещата ще се оправят :wink:

Pirlo
17-06-2006, 15:20
днеска бях на диагностика на едно друго място и ми казаха че или бензиновия филтер се е запушил яко или е за чистене на дюзите.

Bobo
18-06-2006, 00:19
днеска бях на диагностика на едно друго място и ми казаха че или бензиновия филтер се е запушил яко или е за чистене на дюзите.

Ако колата на пълна газ сече изведнъж и спира е възможно да е от филтъра, но ако не го прави се насочи към дюзите :wink:

Макар че никога не е излишно да смениш филтъра :wink: