PDA

View Full Version : Каква е глобата за изтекъл акт ?



zumitaka
25-07-2010, 20:20
Здравейте колеги,
някой знае ли каква е глобата за изтекъл акт ?

TMAX
25-07-2010, 20:40
Глобата колега е точно 10 лева и не ти взимат точки!
Поздрави

zumitaka
26-07-2010, 08:41
Глобата колега е точно 10 лева и не ти взимат точки!
Поздрави
Благодаря, жив и здрав:clapping:
ПС : Съжалявам, че съм объркал раздела :Bolt:

sen7
26-07-2010, 10:21
я да видя дали добре съм разбрал - пишат ти акт, не го плащаш 3 години и ти начисляват само 10 лева отгоре ?!

търтей
26-07-2010, 12:44
я да видя дали добре съм разбрал - пишат ти акт, не го плащаш 3 години и ти начисляват само 10 лева отгоре ?!

Не си разбрал изобщо :alien:

Алфист11
30-07-2010, 22:00
Зависи много от сроковете.Ако нямаш издадено наказателно постановление в едномесечен срок след издаването на акта,което да е получено по адресна регитсрация,може да оспорваш издаването на самото постановление.Моя съвет дори е да изчакаш един 6 месечен срок от датата на издаването на акта.Ако в този срок не се издаде НП ,КАТ са длъжни сами да прекратят производството.

TMAX
30-07-2010, 22:33
Зависи много от сроковете.Ако нямаш издадено наказателно постановление в едномесечен срок след издаването на акта,което да е получено по адресна регитсрация,може да оспорваш издаването на самото постановление.Моя съвет дори е да изчакаш един 6 месечен срок от датата на издаването на акта.Ако в този срок не се издаде НП ,КАТ са длъжни сами да прекратят производството.

Колега тук въобще не става дума за наказателно постановление(дали е излязло или не),а за изтекъл срок на акта!Има ли,няма ли постановление ако акта ти е изтекъл и продължаваш да шофираш с него глобата ти е сигурна!А колкото до 6 месечния срок........случаите в които за този срок няма постановление са много редки!

fiore
02-08-2010, 17:33
Зависи много от сроковете.Ако нямаш издадено наказателно постановление в едномесечен срок след издаването на акта,което да е получено по адресна регитсрация,може да оспорваш издаването на самото постановление.Моя съвет дори е да изчакаш един 6 месечен срок от датата на издаването на акта.Ако в този срок не се издаде НП ,КАТ са длъжни сами да прекратят производството.

Последното ти изречение спасява донякъде поста ти от безкрайно грешните първи 2

didod
02-08-2010, 18:24
Въпросните 10 лв. на място ли се плащат или как?

TMAX
02-08-2010, 22:49
Не колега пишат ти нов акт затова че ти е изтекъл стария на стойност 10 лева!И след това си плащаш и двата акта!:sad:

zumitaka
05-08-2010, 11:38
Е добре а 2 години има ли давност акта ?

nhg
05-08-2010, 14:35
Е добре а 2 години има ли давност акта ?

Toчно така.
2 години и отпадат - проверено преди няколко седмици!

Bottata
13-09-2010, 08:50
Добре де = аз така мога да си карам само с Актовете.
Хващат те през 4-5 месеца примерно (па и всеки месец да те хващат) 10лв са нищо. И си ти удължават срока на акта. То висенето на опашка 2-3 часа май повече от 10лв струва?
И никога няма да ти вземат книжката за превишена скорост примерно? Ще мине ли по давност или нещо греша?

Sunny
13-09-2010, 09:47
Добре де = аз така мога да си карам само с Актовете.
Хващат те през 4-5 месеца примерно (па и всеки месец да те хващат) 10лв са нищо. И си ти удължават срока на акта. То висенето на опашка 2-3 часа май повече от 10лв струва?
И никога няма да ти вземат книжката за превишена скорост примерно? Ще мине ли по давност или нещо греша?

Хванат ли те с изтекъл АКТ който не е презаверен и удължен все едно са те хванали без талон на книжката - т.е. без документи - там глобата не е 10лв. Издадения АКТ играе ролята на талона и направиш ли нарушение ти вземат съответния АКТ и ти пишат нов и в един щастлив момент се оказваш без никакви точки и книжката на рафта в КАТ .
С излязло Наказателно постановление което не е платено в срок глобата е 10лв ДА но докато не се плати съответното постановление пак не може да си вземеш талона т.е. пак си нередовен .
Дори и да изтече срока от две години на наказателното постановление и не си го платил то си ти остава като задължение и когато ти се наложи да вадиш някакъв документ на твое име пак ще си го платиш .
Беше тя едно време когато нямаше компУтри и всичко беше само на хартия . :book:

nhg
13-09-2010, 10:17
Хванат ли те с изтекъл АКТ който не е презаверен и удължен все едно са те хванали без талон на книжката - т.е. без документи - там глобата не е 10лв. Издадения АКТ играе ролята на талона и направиш ли нарушение ти вземат съответния АКТ и ти пишат нов и в един щастлив момент се оказваш без никакви точки и книжката на рафта в КАТ .
С излязло Наказателно постановление което не е платено в срок глобата е 10лв ДА но докато не се плати съответното постановление пак не може да си вземеш талона т.е. пак си нередовен .
Дори и да изтече срока от две години на наказателното постановление и не си го платил то си ти остава като задължение и когато ти се наложи да вадиш някакъв документ на твое име пак ще си го платиш .
Беше тя едно време когато нямаше компУтри и всичко беше само на хартия . :book:

Смея да не се съглася...Не е точно така, колега (поне не за актовете от преди 2 г.)
Глобата за неносене на съньото талонче е точно 10 лв (пише се нов акт); давността (доколкото знам) е все още 2 години. Искам да кажа, че на теория Bottata е прав!

ФЕРАРИСТ
13-09-2010, 20:43
Добре де = аз така мога да си карам само с Актовете.
Хващат те през 4-5 месеца примерно (па и всеки месец да те хващат) 10лв са нищо. И си ти удължават срока на акта. То висенето на опашка 2-3 часа май повече от 10лв струва?
И никога няма да ти вземат книжката за превишена скорост примерно? Ще мине ли по давност или нещо греша?
С риск да се сблъскам с неодобрение тук, аз например карах така 6 години......

Pastora
13-09-2010, 20:48
Аз съм скромен, само една година, дори не съм ходил за презаверка на акта, просто лесно се изтриваше месеца с гумичка ;))

търтей
13-09-2010, 21:37
Смея да не се съглася...Не е точно така, колега (поне не за актовете от преди 2 г.)
Глобата за неносене на съньото талонче е точно 10 лв (пише се нов акт);

Актът е 20 лв, фишът 10. Това като си с нередовни документи, разбирай изтекъл акт.

С наказателното постановление е друга бирата.

MONI
14-09-2010, 14:55
мдаа и моят акт от септември миналата година и лошото е че незнам и кога ще намеря време да го оправя, иначе постановление не съм получил. Значи трябва да внимавам да не ме спират поне докато не изтечат 2 години :) . Интересно начинание :)

Sunny
14-09-2010, 17:50
мдаа и моят акт от септември миналата година и лошото е че незнам и кога ще намеря време да го оправя, иначе постановление не съм получил. Значи трябва да внимавам да не ме спират поне докато не изтечат 2 години :) . Интересно начинание :)

Да не очакваш да получиш постановлението по пощата с обратна разписка ?
Получава се на гишето в КАТ ..........

MONI
15-09-2010, 13:56
Да не очакваш да получиш постановлението по пощата с обратна разписка ?
Получава се на гишето в КАТ ..........

не не, просто нямам време да отида.....

Mind_Control
16-09-2010, 13:27
С риск да се сблъскам с неодобрение тук, аз например карах така 6 години......

Ако направиш ПТП ми е интересно застрахователите какво ще кажат.

nhg
16-09-2010, 17:14
Ако направиш ПТП ми е интересно застрахователите какво ще кажат.

Това няма общо с Гражданската...

robkobg
16-09-2010, 17:26
Това няма общо с Гражданската...
Има, за да е валидна гражданската ти трябва книжка, към която синьото талонче е неразделна част.

ФЕРАРИСТ
16-09-2010, 17:41
Има, за да е валидна гражданската ти трябва книжка, към която синьото талонче е неразделна част.
А нали акта го замества за 30 дни по принцип.....нали не мислиш че застрахователя ще тръгне да ме проверява чрез кат дали ми е изтекъл акта или не - а и дори да е изтекъл, това не ме прави неправоспособен водач......пък и те застрахователите като са се избили да плащат и да покриват щети......

Mind_Control
17-09-2010, 13:02
А нали акта го замества за 30 дни по принцип.....нали не мислиш че застрахователя ще тръгне да ме проверява чрез кат дали ми е изтекъл акта или не - а и дори да е изтекъл, това не ме прави неправоспособен водач......пък и те застрахователите като са се избили да плащат и да покриват щети......

Както каза колегата по горе, за да си правоспособен водач трябва да имаш или валиден акт с теб или синьо талонче. Ако нямаш едно от двете си неправоспособен, а точно в момента застрахователите ще се хванат за всяка сламка, за да не платят щетата, щом грайфера на гумите почнаха да мерят, прави сметка...

търтей
20-09-2010, 01:08
Като напарвиш ПТП кат ти искат документите - и на двете страни - и отнасяш акт за нередовни документи и така обаче ставаш редовен - за 30 дена. Не плашете хората.
Нередовни документи и неправоспособен водач са съвършенно различни неща.