PDA

View Full Version : 100 Вата крушки на късите???!?!?!?!!!



slav40
22-06-2006, 18:52
Сложих 100-ватови крушки на късите светлини.Според вас това ще създаде ли проблем и ако ,да, КАКЪВ?Релето може ли да гръмне?
:!: :?:Аз ще пускам фаровете само извин градско където ще има по-голямо охлаждане - Е разбира се ,че и вечер...........!

156 m-jet
22-06-2006, 21:39
Колега, на времето, преди около 14 години, имах едно Уно и аЗ му сложих такива крушки, релето не гръмна , ма ми се стопи ключа на светлините

gigi
23-06-2006, 00:34
Колега, на времето, преди около 14 години, имах едно Уно и аЗ му сложих такива крушки, релето не гръмна , ма ми се стопи ключа на светлините
Щото уно-то няма реле за късите а минава директно през ключа :wink:
Това за охлаждането важи само за фаровете а те жиците в купето може да ти греят. По принцип не е добре според мене а и пласмасата пред фара ще ти потъмнее със сигурност. Сложи по добре Филипс + 50% повече светлина и това ще е максимума на фаровете ти освен ако не сложиш ксенон

Lucky
23-06-2006, 09:12
Да и според мен не е добре,виждал съм на Форд прецакани рефлектори от 100 ватови крушки.

търтей
23-06-2006, 09:55
аз лично бих те напсувал и то с основание ако караш срещу мен с тези крушки :idea:

Bobo
23-06-2006, 11:24
аз лично бих те напсувал и то с основание ако караш срещу мен с тези крушки :idea:

Аз бих го пребил :wink: Ма имам по добра идея ше му вкарам ксенонов удар в очите да видиме другия път кво ше сложи :twisted:

Dodo 155
23-06-2006, 22:42
аз лично бих те напсувал и то с основание ако караш срещу мен с тези крушки :idea:

Аз бих го пребил :wink: Ма имам по добра идея ше му вкарам ксенонов удар в очите да видиме другия път кво ше сложи :twisted:
Е сега вече ще ги махне ... :roll:

Колега, ако не са добре регулирани фаровете и 200W да сложиш пак няма да виждаш хубаво :wink:
Сложи ФИЛИПС-а, който ти казва Гиги и ще заспи колата :idea: Аз с такъв съм карал и наистина беше ден, а и не заслепявах останалите :wink:

Dexer
24-06-2006, 12:25
Сложи ФИЛИПС-а, който ти казва Гиги и ще заспи колата :idea: Аз с такъв съм карал и наистина беше ден, а и не заслепявах останалите :wink:

Бате, аз съм с такива и да ти кажа ефекта е почти нулев, проблема на мойта конкретно е скапани фарове (предполагам рефлектори), а знам и от други от форума, че не съм единствен...
Тялото ако е зле, крушката не помага.

slav40
24-06-2006, 18:37
Сложи ФИЛИПС-а, който ти казва Гиги и ще заспи колата :idea: Аз с такъв съм карал и наистина беше ден, а и не заслепявах останалите :wink:

Бате, аз съм с такива и да ти кажа ефекта е почти нулев, проблема на мойта конкретно е скапани фарове (предполагам рефлектори), а знам и от други от форума, че не съм единствен...
Тялото ако е зле, крушката не помага.
Рефлектора изглежда добре ,но деба и лампите ич не светят бе.Регулирал съм светлините късите ми светят на 1 ниво и като превключа на дълги 1-ния ми свети в небето другия е добре.Няма да ям бой щото ще си сложа ФИЛИПСА-има ли такива с 50 %повече светлина че намерих само 30+ и къде ги има ако има?Колко струва рефлектор и от къде?-или цял фар трябва де се вземе(което няма да направя)
P.S.Брей много нервен тоя народ бе направо ме закопахте :evil:

valjo
24-06-2006, 19:05
Рефлектора изглежда добре ,но деба и лампите ич не светят бе.Регулирал съм светлините късите ми светят на 1 ниво и като превключа на дълги 1-ния ми свети в небето другия е добре.Няма да ям бой щото ще си сложа ФИЛИПСА-има ли такива с 50 %повече светлина че намерих само 30+ и къде ги има ако има?Колко струва рефлектор и от къде?-или цял фар трябва де се вземе(което няма да направя)
P.S.Брей много нервен тоя народ бе направо ме закопахте :evil:
това, което се сещам аз, е че 156цата е с пластмасови "стъкла" на фаровете, които много потъмняват и матират с времето (което е признак че не са чупени, следователно не е удряна колата де)
та четох в тук (http://www.avtomivka.com/CompPlsh.htm) нещо, което може да е от полза на собствениците на 156ци

освен това мини на реглаж разбира се
Филипс НайтГайд, може да видиш на моите колеги Bladerunner и Teddy колко пари са им стрували и къде, и двамата са доволни :)

късмет;)
а за нервите, те са характерна черта на собственика на macchina nevroza ;)

slav40
24-06-2006, 19:13
Благодаря "valjo" фаровете наистина са доста помътнели.Ще отида ма адреса дето ми даде да ги пастират и ще напиша има ли резултат :lol:

stelt
24-06-2006, 19:53
Пастирането може да ти го направи всеки един бояджия. Аз съм го правил това на няколко коли, като цената беше нещо от рода на 5-10 лв. за двата фара.
Възможно е и след тази операция фаровете обаче да не светнат. :?

slav40
25-06-2006, 17:09
Пастирането може да ти го направи всеки един бояджия. Аз съм го правил това на няколко коли, като цената беше нещо от рода на 5-10 лв. за двата фара.
Възможно е и след тази операция фаровете обаче да не светнат. :?
Как така може да не светнат??????????????????????? :?: :!: Каква е причината

stelt
26-06-2006, 12:25
Няма да светнат ако са прецакани рефлекторите.

slav40
26-06-2006, 19:17
Няма да светнат ако са прецакани рефлекторите.
Ако са прецакани рефлекторите(колко и зле да са прецакани)пак ще свети,но по-слабо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

търтей
27-06-2006, 10:23
бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
второ - ако си ги ругулирал сам 99% си си оставил ръцете затото късите НЕ светят на еднакво ниво
тези коли се регулират на дълги
късия ляв свети ниско за да не пречи на насрещните водачи :idea:

santo_traficante
27-06-2006, 10:35
???? ???? ?? ?? ?????? ?? ?? ???? ???????? ?? ?? ??????? ?? ??????? ? ???????????? ? ??????????? ?????? ? ????????

????? ?? ??? ???????? ???:)????? ?????? ?????? ????? ????? ? ?? ????? ?????? ? ?? ???? ? ?? ?????:)?????? ?? ??? ?????? ????? ?? ? ? ??? ???? ?? ????? ?? ???????.? ? ???????? ?? ?? ?? ????.
________
IOLITE VAPORIZER REVIEW (http://vaporizers.net/portable-vaporizers)

Dexer
27-06-2006, 11:50
[quote="търтей":1mvaluh8]бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия

малко не съм съгласен тук:)мойте фарове светят много добре и се вижда хубаво и на къси и на дълги:)крушки не съм сменял карам си я с тея дето си дойде от Австрия.а и фаровете не са ми нови.[/quote:1mvaluh8]
Мда, сигурен съм, че са ти ОК, най-много страдаме с фаровете на 155. които са много по-зле от на 156...
Но, това с рефлекторите си важи за всички..., аз вчера гледах моите и видях, че скобите на стъклото са се разхлабили и на практика фра не е херметично затворен, сещате се кво става вътре с рефлектора...

Bobo
27-06-2006, 11:58
бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
второ - ако си ги ругулирал сам 99% си си оставил ръцете затото късите НЕ светят на еднакво ниво
тези коли се регулират на дълги
късия ляв свети ниско за да не пречи на насрещните водачи :idea:

Га че ли ми се струва че пак не си у час :idea: Нема лупи дет се регулират на дълги :wink: Аз съм си регулирал фаровете сам и не само на мойта кола ами и на няколко клубни и мога да ти кажа че се справям доста по-добре от стендовете в някой големи сервизи :wink:

търтей
27-06-2006, 12:35
бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
второ - ако си ги ругулирал сам 99% си си оставил ръцете затото късите НЕ светят на еднакво ниво
тези коли се регулират на дълги
късия ляв свети ниско за да не пречи на насрещните водачи :idea:

Га че ли ми се струва че пак не си у час :idea: Нема лупи дет се регулират на дълги :wink: Аз съм си регулирал фаровете сам и не само на мойта кола ами и на няколко клубни и мога да ти кажа че се справям доста по-добре от стендовете в някой големи сервизи :wink:

тва че ти можеш сам (за което не спора ни най-малко) не значи че и колегата може;)
а за дългите - на дълги и на къси е различна картината на фаровете и ако не я знаеш е по-добре на дълги - поне моя опит това показва
ма мое и да греша :)

KGB
27-06-2006, 12:43
Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс :lol:

Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда :roll: така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.

bass
27-06-2006, 12:57
Аз преди време бях пускал даже тема къде могат да ми регулират фаровете (светеха много ниско), но в крайна сметка го направих също сам. Намерих в нета какъв е стандартът за дължината на покритието за късите (за да не блести на насрещните), застанах на паркинга срещу една стена на приблизително такова разстояние и с врътките ги натъкмих вертикално и хоризонтално. Оттогава нямам грижи вечер - преди това бях решил, че нещо не съм добре с очите и не мога да карам нощем :-)

Max
27-06-2006, 14:11
И аз да споделя скромния си опит с Алфа 146, внос от Италия. Фаровете са технически изправни, крушките са Philips Vision Plus (+50% осветяемост). Регулирах сам фаровете, имам площадка и екран за целта. Регулирането го правих на къси светлини, според нашите условия, при които десният фар осветява банкета и е вдигнат малко по-нагоре от левия, т.е. свети по-надалеч. Левият осветява пространството пред колата и е настроен така, че да не заслепява насрещно идващите автомобили. След като извърших регулировката установих нещо странно - при включване на дълги светлини левия фар започва да свети така, че вади очите на кацащите самолети (разбирай - много нависоко). Опитвах отново с регулировки и накрая стигнах до извода, че самият ляв фар е направен така, че когато са правилно регулирани дългите, на къси свети непосредствено пред колата. Според един приятел това е някакъв италиански стандарт, аз не го твърдя, просто това ми казаха впоследствие. Та за момента колата има идеални къси, много рядко пътува извън града и още по-рядко се случва да е нощем, за да се ползват дългите. Ако все пак твърдението, че според италианския стандарт фаровете се регулират по този начин е вярно, има логика при "наши" настройки насочеността на лъча да се променя, не знам каква точно е вътрешната конструкция на фара, не съм го разглобявал. Не съм виждал как стоят нещата и с други 145/6 внос от Германия да речем.

slav40
27-06-2006, 18:47
[quote="Max"]И аз да споделя скромния си опит с Алфа 146, внос от Италия. Фаровете са технически изправни, крушките са Philips Vision Plus (+50% осветяемост). Регулирах сам фаровете, имам площадка и екран за целта. Регулирането го правих на къси светлини, според нашите условия, при които десният фар осветява банкета и е вдигнат малко по-нагоре от левия, т.е. свети по-надалеч. Левият осветява пространството пред колата и е настроен така, че да не заслепява насрещно идващите автомобили. След като извърших регулировката установих нещо странно - при включване на дълги светлини левия фар започва да свети така, че вади очите на кацащите самолети (разбирай - много нависоко). Опитвах отново с регулировки и накрая стигнах до извода, че самият ляв фар е направен така, че когато са правилно регулирани дългите, на къси свети непосредствено пред колата.
A бе пич (имам в пред вид търтей)-цитат от предния ти пост:"тва че ти можеш сам (за което не спора ни най-малко) не значи че и колегата може " -ти откога ме познаваш,та разбра,че не мога да регулирам 1 фар.Според мен тва е работа за 2-ро класници или поне всеки шофьор който разпознава акумулатор от двигател би го направил.На теб ако ти трябва висше за да свършиш тази работа незначи,че всеки е с "вързани ръце"!Аз съм в същото положение в което се намира "Маx"!НЕДЕЙ да се изказваш неподготвен.Аз може много много да не разбирам от коли,но простите неща като регулиране на фарове(за някой личности доста сложна операция)мисля че не са тема на раговор щот се издразних по тая тема! :evil:
ИЗВИНЯВАЙ ако съм те обидил с нещо,но ти ме обиди с този си "post" така,че мисля че сме квит :wink:

Dodo 155
27-06-2006, 23:07
Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс :lol:

Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда :roll: така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
Това е истината :wink:

MONI
28-06-2006, 09:19
Вчера се позагледах къде ми светят фаровете и при мен е както казва Търтея левия свето по надолу от десния ама все пака не са регулирани от как дошла от Итали

търтей
28-06-2006, 09:53
Влевия свето по надолу от десния

по мое инфо това е стандарта за братска италия - виж дългите ако са ти на eдно ниво начи всичко е ок :wink:

а и за ко са ти къси - то улиците осветени дупки няма ...
:wink:

Bobo
29-06-2006, 00:36
Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс :lol:

Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда :roll: така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
Това е истината :wink:

Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния :!: :!: :!: Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно :idea:

slav40
29-06-2006, 18:42
Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс :lol:

Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда :roll: така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
Това е истината :wink:

Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния :!: :!: :!: Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно :idea:
Естествено че е така,само че на алфата е прекалено ниско лявото петно :cry:

Dodo 155
29-06-2006, 23:17
Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс :lol:

Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда :roll: така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
Това е истината :wink:

Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния :!: :!: :!: Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно :idea:
Аз с моите -3 диоптъра си виждам много добре като ги настроя равномерно :wink:
Така, както казваш е вярно, за да не свети на отсрещните водачи, но разликата е малка. Не е както казват колегите единият да е забоден в земята :D
Аз съм малко кьорав и обичам да ми свети хубаво 8) 8) 8)

Bobo
30-06-2006, 00:21
[quote=KGB]Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс :lol:

Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда :roll: така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
Това е истината :wink:

Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния :!: :!: :!: Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно :idea:
Аз с моите -3 диоптъра си виждам много добре като ги настроя равномерно :wink:
Така, както казваш е вярно, за да не свети на отсрещните водачи, но разликата е малка. Не е както казват колегите единият да е забоден в земята :D
Аз съм малко кьорав и обичам да ми свети хубаво 8) 8) 8)[/quote:3kiijww0]

Абе малка е да ма е достатъчна да не вади очите на насрещните :wink: А ти кат си кьорав и ние с/у теб дет караме ли да окьоравееме :lol: