PDA

View Full Version : Приеха ли се промените в ЗДвП за младите водачи



Peter_63
23-08-2010, 18:32
Колеги, питането ми е свързано с това дали се приеха промените в ЗДвП, според които млад водач (този който е под 25 г. и до 1г. шофьорски стаж) не може да управлява МПС с двигател над 1600 куб.см. Прочетох ЗДвП и ППЗДвП, но не намерих такъв член или алинея. Предварително благодаря.

nhg
23-08-2010, 21:37
Доколкото знам няма нищо прието по въпроса.
Като се замисля обаче: има някаква логика, но ограничението не трябва да е в кубатурата на ДВГ...

Abar7h
23-08-2010, 21:52
Ако го има ще е поредната гениална идея - по тая логика не мога да карам 123-ка 200D 63 коня, но мога да карам Пунто ГТ или Сивик VTI:big_bow_down:

Tonimir
24-08-2010, 16:29
има и друго.
талона на колата няма никъде по него да пише нещо за двигателя. Нито номер, нито кубици, нито мощност.
Интересно ми е как като те спрат, ще разберат тази кола с какъв мотор е? по лепените цифри по колата ли ще се подразбира?
Давам пример с ТС моторите, 1.6 1.8 и 2.0 имат еднаква глава (говоря за външния вид), пък дори 1.4 прилича много, само дет е по-малка.

така, че това е поредната глупост според мен.

Ramsezsh
26-08-2010, 00:32
Доколкото знам няма нищо прието по въпроса.
Като се замисля обаче: има някаква логика, но ограничението не трябва да е в кубатурата на ДВГ...

И аз съм на същото мнение.



има и друго.
талона на колата няма никъде по него да пише нещо за двигателя. Нито номер, нито кубици, нито мощност.
Интересно ми е как като те спрат, ще разберат тази кола с какъв мотор е? по лепените цифри по колата ли ще се подразбира?
Давам пример с ТС моторите, 1.6 1.8 и 2.0 имат еднаква глава (говоря за външния вид), пък дори 1.4 прилича много, само дет е по-малка.
така, че това е поредната глупост според мен.

Е, колкото до това като нищо могат да спретнат някоя нова доходоносна за КАТ масовка със седене по опашки и смяна на талони, като тая за смяната на номерата преди, че току виж ни станало скучно без седене по опашки.

Tedo
26-08-2010, 18:13
В полицата за гражданска отговорност не пишеше ли кубатурата?

stoycho.dadao
10-09-2010, 13:40
големи сте хитреци:smile:като те спрат и направят справка веднага ще излезе колко кубика е мотора.