PDA

View Full Version : Каква е работната температура



wrc
28-10-2004, 18:31
Тъи като от скоро имам Алфа-та,та затова още се шашкам :? Някои може ли да ми каже каква е работната температура,защото като запо4на да ка4вам по-голям наклон,4-5км,а пък и в града,стрелката подминава малко 90градуса,стига до към 93-4/вентилатора си вклю4ва/.Дали е нормално,или да продалжавам да се шашкам :lol:

търтей
28-10-2004, 18:35
там някъде е, а и нали знаеш че датчика лъже по малко :wink:

ако те съмнява смени дачика който включва перката - май бяха около 20 лв

BBorisoff
28-10-2004, 18:49
Тъи като от скоро имам Алфа-та,та затова още се шашкам :? Някои може ли да ми каже каква е работната температура,защото като запо4на да ка4вам по-голям наклон,4-5км,а пък и в града,стрелката подминава малко 90градуса,стига до към 93-4/вентилатора си вклю4ва/.Дали е нормално,или да продалжавам да се шашкам :lol:
Здр.
Аз карам Типо и при мен положението е абсолютно същото. И аз се бях ошашкал, смених датчика, който включва перката (по данни от самият датчик трябва да включи на 87 градуса и да изключи на 94).
На градско продължи да държи малко над 90. Промих охладителната система, налях нов антифриз (от OMV). Същото. Свалих главата, подмених гарнитурата. Температурата остана същата. Карам вече 3-та година и нямам проблеми (поне с това :)))
Така, че си мисля, че тази температура е нормална.
Поздрави

virusalfa
28-10-2004, 19:31
dobre si e kolata-ljatoto na gradsko ja vij,sega ve4e nema griji.Izvangradsko bi trjabvalo da pada-na men mi pada do 70-75 gradusa(4isto nov termostat) :wink:

hf hpe
29-10-2004, 05:48
Тъи като от скоро имам Алфа-та,та затова още се шашкам :? Някои може ли да ми каже каква е работната температура,защото като запо4на да ка4вам по-голям наклон,4-5км,а пък и в града,стрелката подминава малко 90градуса,стига до към 93-4/вентилатора си вклю4ва/.Дали е нормално,или да продалжавам да се шашкам :lol:
Здр.
Аз карам Типо и при мен положението е абсолютно същото. И аз се бях ошашкал, смених датчика, който включва перката (по данни от самият датчик трябва да включи на 87 градуса и да изключи на 94).
На градско продължи да държи малко над 90. Промих охладителната система, налях нов антифриз (от OMV). Същото. Свалих главата, подмених гарнитурата. Температурата остана същата. Карам вече 3-та година и нямам проблеми (поне с това :)))
Така, че си мисля, че тази температура е нормална.
Поздрави

ти си се набутал излишно
на старите модели на датчика който показва температурата е много чувствителен и показва всяко колебание на температурата(което си е и по-добре де)
на новите заковава точно на средата и дори и да включи перката си седи там, помръдва се само ако двигателя започне да прегрява

колите ви са напълно изправни

wrc
29-10-2004, 10:01
Благодаря эа успокоителните отговори,ще си джиткам спокойно :)

WhitePower
29-10-2004, 10:15
там някъде е, а и нали знаеш че датчика лъже по малко :wink:

ако те съмнява смени дачика който включва перката - май бяха около 20 лв

e izvinjavai nikvo uvajenie kam parite 20 leva sa si 20 leva za kakvo da go smenja predi da se e ubedin napulno che ne e v chas

търтей
29-10-2004, 11:40
e izvinjavai nikvo uvajenie kam parite 20 leva sa si 20 leva za kakvo da go smenja predi da se e ubedin napulno che ne e v chas

ако ще му помогне да не се притеснява по добре без 20 лв :wink:

Di_Mitko
30-10-2004, 19:36
Мене друго ме притеснява, карам Алфа 164 (94г) като е градско стрелката ми стои малко под 90 градуса с колебания което ми се струва нормално но ако карам изванградско стралката лепва на 70 градуса и не марда не е ли малко това?

Nikiboy
31-10-2004, 08:55
А колко е нормалната температура за маслото на 155?

pooh
31-10-2004, 10:42
...

Di_Mitko
31-10-2004, 20:09
10x На всички за спокойстието то е безценно :D