PDA

View Full Version : Проблем ли са тези градуси?



slav40
25-06-2006, 18:44
Днес температурата беше около 30 градуса и градско колата загря малко.Проблем ли е тази температура?Иначе си ги държи около 90C. Карал съм спокоино не съм я настъпвал - много. http://i.data.bg/06/06/25/22410.jpg?c88m
На радиатора тия "наребренията" дет са(незнам как се казват) се ронят - май ще се търси нов радиатор!Някои знае ли нов колко пари е и смяната колко струва????? :x :evil:

ragnerok
25-06-2006, 19:09
Колега, моята перка се включва някъде на градусите които са на снимката, така 4е би трябвало да е нормално. Само 4е аз се 4удя дали не ми се вклю4ва късно перката? :roll:
Днес се връщах от Враца и докато ка4а витиня (по стария път) и моята държеше тия градуси.

slav40
25-06-2006, 19:40
Колега, моята перка се включва някъде на градусите които са на снимката, така 4е би трябвало да е нормално. Само 4е аз се 4удя дали не ми се вклю4ва късно перката? :roll:
Днес се връщах от Враца и докато ка4а витиня (по стария път) и моята държеше тия градуси.
Аз също днес се връщах от Врачанско(бях на гости)Като стъпих на магистралата след Витиня при постоянна скорост м/у 160 и 210 и стрелката се залепи там и после през града до люлин си остана на това положение

Dodo 155
26-06-2006, 00:05
Може и на двамата да не Ви работят бавните скорости на перката :roll:

wrc
26-06-2006, 00:16
Бе и моята ходи до там,ама само когато външната температура е над 35-38градуса и на градско,иначе въобще не стига до 90,стои си на около 85-6.Тъй че незнам и аз кво да правя,преди време сменях термостата и нямаше кой знай каква разлика. :roll:

Quadrifoglio
26-06-2006, 01:07
По принцип датяика показва малко повече от колкото е реално (при сравнение с показателите на екзаминера) и аз съм се притеснявал за това, но няма проблем даже може и още малко да се качи стрелката. 2 156ици 136кс съм карал и 2ете са се държали по еднакъв начин и са били напълно изправни. При 140 и 150кс. е малко по добре стрелката не отива чак там. Но не се притеснявайте нормално е.

DeX
26-06-2006, 11:31
Ам тя и мойта ходи там като карам градско със клима в задръствания, иначе извънградско седи под 90. Даже ми се е случвало градско да минава тази предпоследната чертичка, но засиля ли малко (над 40км/ч) и спада за секунди.

Димо
26-06-2006, 13:49
Преди две седмици имах подобен проблем.
Двигателя загряваше до 100-110 градуса. Когато температурата доближеше 110 градуса се изключваше автоматично климатика (някакъв вид защита от претоварване).
Прегледахме и тествахме цялата кола в сервиз и всичко работеше нормално. Накрая се оказа, че в радиатора се е образувал някакъв филм, които пречи на охлаждането и не му позволява да работи ефективно. Често чувам от колеги които карат Алфа, че и при тях се е получавал подобен проблем с радиатора.
Сменихме радиатора с нов и сега включително и в жегите двигателят достига и поддържа постоянна работна температура м/у 80 и 90 градуса. До 110 успях да достигна чак при скорост 190 км./ч. на магистралата. Колата стана и много по-тиха, тъй като го няма вече силното виене поради честото включване на втората степен на перката след 90 градуса.

А относно въпросите на колегата:
1. Втората степен на перката трябва да се включи малко след като температурата мине 90 градуса (92-93).
2. Провери дали ти работи първата степен на перката и дали работят и двете перки (трябва да се включват едновременно).
3. Разходите по ремонта ми излязоха общо 452 лева (тестване, нов радиатор, охладителна течност, работа в сервиз и т.н.).

Bobo
26-06-2006, 16:14
А относно въпросите на колегата:
1. Втората степен на перката трябва да се включи малко след като температурата мине 90 градуса (92-93).
2. Провери дали ти работи първата степен на перката и дали работят и двете перки (трябва да се включват едновременно).
3. Разходите по ремонта ми излязоха общо 452 лева (тестване, нов радиатор, охладителна течност, работа в сервиз и т.н.).

Това важи само за дизелите при бензините 2-ра степен включва доста по късно :idea:

Проверката може да се направи и с компютърна диагностика :wink:

Отново цената важи само за дизелите :wink:

ncuxap
26-06-2006, 19:47
И моята в жегата качва до 100. Но имам подозрения че на мен не ми отваря термостата, защото като пусна климатика и за няколко минути пада точно под 90.

slav40
26-06-2006, 20:23
На радиатора тия "наребренията" дет са(незнам как се казват) се ронят - май ще се търси нов радиатор!Някои знае ли нов колко пари е и смяната колко струва?????
:cry:

156
26-06-2006, 20:39
Аз пък в съботата отидох на сервиз за климатици, смениха фреона и изчистиха радиаторите. В резултат температурата в задръстванията падна на 90 градуса ( преди държеше почти колкото на горната снимка). Освен това разбрах какво всъщност означава климатик (преди това едвам охлаждаше, а сега си става студено направо като го пусна на макс)

Само трябва много да се внимава с пароструйката, да не е прекалено високо налягането, че могат да се изкривят ламелите от силната струя.

bager
26-08-2006, 22:18
Подхващам старата тема, защото при мен се случи следното нещо:след около час каране по магистралата със около 160км/ч , при климатик на макс., стрелката застана точно както е на снимката на първия пост. Климатикът изключи и вътре в колата се усети мирис на гореща вода. Намалих на 130км/ч , температурата падна на 90гр.и така карах до София.Все си мисля че ако всичко и е наред не би трябвало да загрее толкова.Та въпросът ми е къде и как мога да проверя наред ли е всичко? Благодаря предварително!

valjo
26-08-2006, 22:31
На радиатора тия "наребренията" дет са(незнам как се казват) се ронят - май ще се търси нов радиатор!Някои знае ли нов колко пари е и смяната колко струва?????
:cry:

в нисенс българия такъв радиатор - хубав - е 328лв
аз купувах наскоро такъв за колежката....

Димо
26-08-2006, 23:43
Подхващам старата тема, защото при мен се случи следното нещо:след около час каране по магистралата със около 160км/ч , при климатик на макс., стрелката застана точно както е на снимката на първия пост. Климатикът изключи и вътре в колата се усети мирис на гореща вода. Намалих на 130км/ч , температурата падна на 90гр.и така карах до София.Все си мисля че ако всичко и е наред не би трябвало да загрее толкова.Та въпросът ми е къде и как мога да проверя наред ли е всичко? Благодаря предварително!

Мисля, че ако си карал по автомагистрала "Тракия" в посока София, реакцията на колата е нормална. В последния участък магистралата е с постоянен и продължителен лек насрещен наклон и при каране с 160 км./ч. срещу наклон и при жега, колата ще се държи като каране в равен участък с около 190-200 км./ч. Щом се е оправила при 130 км/ч. и е свалила на 90 градуса, няма защо толкова да се притесняваш. Ако, обаче го е направила при други условия трябва да вземеш мерки.

Усещането за мирис на гореща вода се получава от рязкото овлажняване на въздуха в колата при изключване на климатика при около 110 градуса. Ако не си затворил външния достъп, допълнително влиза и външен въздух, който е с по-голяма влажност от този в купето. Климатикът освен, че охлажда, изсушава въздуха в купето и създава по-приятно усещане при дишане. По тази причина спецовете препоръчват да се ползва климатик и през зимата.

Ако караш в голяма жега е препоръчително да затваряш достъпа на външен въздух и да остане само циркулацията в купето (от време на време може и да го пускаш за малко, колкото да се освежи). В противен случай при постоянен достъп на външен топъл въздух климатикът не може да се справи с охлаждането и се мъчи излишно, което натоварва двигателя и увеличава работната му температура.

Във всеки по-читав сервиз можеш да направиш проверка дали всичко е наред с колата. Мога да ти препоръчам супер готин сервиз, но админите ще си помислят, че правя реклама. Ако решиш, че имаш нужда, пиши ЛС.

Освен написаното по-горе, си мисля, че ако всичко друго в колата е наред и си смениш радиатора с нов, ще си решеш проблема.

Naso
27-08-2006, 02:19
При мен си виси нонстоп на 90. Само ако е много жега (както казвате над 35градуса) и вися в задръстване с климатик, тогава мърда леко нагоре. 110 градуса чак да стигне, струва ми се множко. Верно мойта не е 156, ама мотора е същия.