PDA

View Full Version : Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?



Alexius
28-10-2004, 19:52
Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?

Във ВантоТрейд ми казах че освен газов инжекцион друго да не си и мисля да слагам, в противен случай съм щял да им стана редовен пациент.

Много скъп този газов инжекцион. Какви са алтернативите, техните последтсвия и цени евентуално?

28-10-2004, 22:56
стига бе човече =) какъв разход ти дава куклата че искаш да я тормозкаш?
за алтернативи не съм чувал, но поне по прости сметки тоя газов инжекцион би ми струвал над 7 месеца да сипвам 95 и отделно газта е 90 стотинки :) не си спомням да е имала такава цена а 95 и преди 2 години на омв беше 1.61
ако си решил твърдо, не са те излъгали в аВанто

Alexius
28-10-2004, 23:18
човече към 12л.на 100км. градско ми дава, еми множко ми се струва, може да ми идва нанагорно щото досега карах ауди80, на газ ми даваше 10 градско.
и все пак ако има някой който ще ме посъветва за газта?

Dexer
29-10-2004, 01:12
12 litra sa tvurde mnogo, na tvoe mjasto shtja da sloja gaz, gazta ne e sramna rabota!

коцев
29-10-2004, 07:26
С новата ми сонда при скорости до 90км/ч разхода ми не надхвърля 6л/100км, а колата ми е 1.6 моно инжекцион.

Това написа Синеок в моята тема / какво означава HSD/.Твоята да дава двойно повече разход или има повреда или пък Синеок малко е смалил разхода при писането. Аз с 1.2 пълен инжексион минах 820км с 54л бензин като 550 км са извън града.Или сметнато няма и 7л.При това положение аз лично никога не бих си сложил газова уредба.

toni
29-10-2004, 08:36
моита фиатка е с двигател 1.6 16V 90к.с. -1996г. Fiat Bravo (пълен инжекцион), досега съм направил малко над 30000км. с нея и по мой наблюдения разхода от 12л/100км е много, (вероятно си със същия двигател или с варианта му от 103к.с.) когато я купих харчеше повече, но както за всяка кола втора употреба започнах да сменям всякакви филтри ремъци , масла и т. н. и нещата се нормализираха. Разхода които ми дава е :
градско: 9.5 до 10 л/100км
извън града
при скорост:
около 100-120 км/ч 6.5 л
около 140 км/ч 7.5 л
около 160 км/ч 8.5л

газова уредба не мисля да слагам
вероятно си проверил но може да ти харчи от запушен въздушен филтър или свещи които не работят както трябва-незнам, ще ти помогнат колегите които разбират повече

DiStefano
29-10-2004, 10:02
Да бе верно кфо ше я преебваш колицата ...
тфа си е икономичен мотор
мани ги тия бомби със закаснител ...
едни момчета преди време пострадаха много лошо заради газова уредба на Орлов Мост, а и други около тях

Alexius
29-10-2004, 20:10
сменени са ремъци, нов въздушен филтър/спортен е но от него е по-логично да падне разхода отколкото да се качи/, нов бензинов филтър и нов поленов. не съм сменил кабели и свещи.

Във Вантотрейд я закачиха на компютъра казаха че е ОК, въпреки че все още играят иборотите.

И да я ръчкам колицата и да галя педала толкова си харчи - 11-12 градско. извънградско ми даде към 8 - 8.3.

търтей
29-10-2004, 20:19
да ти кажа при качеството на бензина в бг разхода много зависи от това къде зареждаш
само за сравнение - купих я с пълен резервоар бензин от италия - без да сменям каквото и да е харчеше 8.5/100 градско - сега със сменени свещи филтри и прочее 10/100 не и мърдат
имай предвид също и че ако сипеш 98/99/100 разхода също ще падне (не че ще ти излиза по-евтино :wink: )

29-10-2004, 21:31
С новата ми сонда при скорости до 90км/ч разхода ми не надхвърля 6л/100км, а колата ми е 1.6 моно инжекцион.

Това написа Синеок в моята тема / какво означава HSD/.Твоята да дава двойно повече разход или има повреда или пък Синеок малко е смалил разхода при писането. Аз с 1.2 пълен инжексион минах 820км с 54л бензин като 550 км са извън града.Или сметнато няма и 7л.При това положение аз лично никога не бих си сложил газова уредба.

Наистина разхода го писах много приблизително но минах над 850км с един резервоар. София-Пловдив-Казанлък-Габрово-В.Търново-София като в това включвам градско каране.

Alexius
30-10-2004, 00:27
И все пак колеги не съм се отказал от АГУ-то каде ще ме посъветвате да отида и колко парички схте излезе на това аутомобилче газта?

30-10-2004, 13:07
Ако е с платмасови входни колектори ще ти е необходим газов инжекцион. Не мога обаче да кажа дали са пластмасови. За мен газовите уредби си остават голям компромис с двигателя. Просто не ги харесвам. Как би ви изглеждал примерно един компютър на който да пробиеш кутията, да изкараш от там един кабел и да вържеж за него още една процесорна платка за да си имаш 2.

Icko PB7932XB
30-10-2004, 14:10
Аз карам същата и ми беше стигнала 11/100, но смених ламбда сонда, кабели, свещи и ми почистиха цетката на бензиновта помпа. на Жребчево ми падна на 7.5/100 при доста натискане от Пловдив до Н.Загора. Така че премисли го още 100 пъти за монтаж на газ. Едно, че е скъпа, ами със сигурност няма да си очарован.

Alexius
31-10-2004, 16:44
що се отнася до лабдасондата на компютъра показва че е екстра, ще взема да сменя кабелите/леко пресветкват вечер на тъмно/ и свещите и ще видя колко ще гълта.

75 2.0 turbo
31-10-2004, 19:51
ave q se zemete u race q ni vijte nasranite gazove 4e i s 99 go karate
da kara mom4eto az si karah t.s. na gaz i ne moga da se opla4a vaob6te
a dokolko e vredna za dvigatelq ? :lol: :lol: :lol: moga samo da smeq na
takiva nekompetentni mneniq tova moje da go kaje samo 4ovek koito vaob6te ne mu e qsno kakvo govori az imam servis i s gazovi uredbi sam se zanimaval i ne moga da kaja ni6to lo6o samo deto mnogo zavisi ot maistora vida na uredbata i savestta na sobstvennika ! az sega se glasq
na turboto gaz da slagam vii na edna atmosferka xaxaxaxx

31-10-2004, 21:43
ave q se zemete u race q ni vijte nasranite gazove 4e i s 99 go karate
da kara mom4eto az si karah t.s. na gaz i ne moga da se opla4a vaob6te
a dokolko e vredna za dvigatelq ? :lol: :lol: :lol: moga samo da smeq na
takiva nekompetentni mneniq tova moje da go kaje samo 4ovek koito vaob6te ne mu e qsno kakvo govori az imam servis i s gazovi uredbi sam se zanimaval i ne moga da kaja ni6to lo6o samo deto mnogo zavisi ot maistora vida na uredbata i savestta na sobstvennika ! az sega se glasq
na turboto gaz da slagam vii na edna atmosferka xaxaxaxx

Причтелю, всеки има право да се смее на каквото иска. Аз лично не съм се смял когато някой приятел с газова дойде и ме моли за помощ да си смени бензиновата помпа или да му погледна инжекциона. Тогава и на двама ни не е весело. :twisted:

75 2.0 turbo
01-11-2004, 01:03
priqteliu az sam napisal nai otdolu na posta 4e e vajno: maistora uredbata i SAVESTTA na sobstvennika ama mai ne si do4el a se vpusna
vednaga v spor!!! :evil: :evil: :evil: az karam na gaz 100 000km na moita kola i o6te e s originalnata pompa i diuzi i t.n. i nemam griji taka 4e
parvo 4etiiiii i togava trovii
SAGLASEN LI SI S MEN?

01-11-2004, 01:15
Както и да е :wink:
Моя кола газова уредба няма да види. Peace :wink:

75 2.0 turbo
01-11-2004, 01:30
tova e druga tema az pak karm dosta i alternativata e:dizel :evil: ili gaz
taka 4e gazta e ALTERNATIVATA!!! pak si imam mo6ten motor ako iskam
da davam gaz samo butvam kop4eto i davaaaam ako izkam da si patuvam karam si na gaz i mi e tanko ami moqta ko4ina si gori 11-12
benzin ili 12-13 gaz ti si gramoten 4ovek smqtai pri 30-40 hil km na godina dali ima dalavera :wink:
p.s. MOM4ETA STIGA STE PISALI BEZMISLICI !!!! 4oveka pita6e za mnenie za servis a ne dali ima smisal v gazta a i po cql svqt ima koli na gaz vii da ne bi da ste ne6to po bogatii a?

75 2.0 turbo
01-11-2004, 02:35
mi 6to ne vidi6 v dirbg ima club gaz ili АГУ :idea: POPITAI tam moje da te
orientirat tuk mom4etata qvno nqma da ti pomognat mnogo mnogo
8) :lol: :wink:

01-11-2004, 10:19
поне аз не съм казал нищо лошо за газта, и аз карам на газ ( писах и в друга тема) за съжаление не ми работеше добре на бензин и минах на алтернативата. 1.6 моно с електрически изпарител марини с 2 или 3 мембрани ( не съм сигурен не съм го отварял още а и съвсем честно -грам не отбирам ) дава ми 7 и половина смесено ( приблизително естествено имам 20км извън и 10-15 градско)
питах го колко гори защото газовия инжекцион е доста пари и да прецени дали си заслужава.

WhitePower
01-11-2004, 11:54
No tova koeto sa ti kazali e vjarno , Samo gazova injekcija
1860 leva BRC , i si gotov

no kabeli sveshti vsichko trjabva da ti e na 6

DodoSport
01-11-2004, 13:50
Приятел наи-добре си постегни машината и си караи на бензин?

75 2.0 turbo
01-11-2004, 14:02
priqteliu ti mai pak si obarkal temata a? q pr04eti i togava pi6i!!!
mom4eto napisa 4e si4ko mu e ok a kolko misli6 4e trqbva da gori
fiata a? 7 gradsko a? mom4eto e vzelo re6enie a ne "dali da sloja?"
ama vii pak po4nahte s off topicci sme6no e 4etete i togava pi6ete

nikomsj
14-03-2005, 10:00
Interesuwa me kakwo ste kajete za metanowa gazowa uredba, poneje ot ikonomicheska gledna tochka izliza mnogo po evtino ...
Ne mi triabwat i na men mnenie kolko bilo hubawo da se kara na benzin sigurno da no izliza po skapo, a pak kak se otraziawa gazta na dwigatelia ako iskate da me ubejdawata prochetete nekoai specializirana kniga za gazowi uredbi i togawa izkazwaite mnenie no da si lichi che e kompetentno s dokazatelstwa ne prosto taka si mislia ...

моля те да пишеш на кирилица

valjo
14-03-2005, 10:27
за метановото газово, опита който имам, е от Фиат Албеа 1.2 16V
караше го предното гадже, колата е 80 к.с. на бензин, но с метановото газово се спъваше адски много :yawn:
самото газово тежи над 250кг, и струваше 2800лв някъде
тоест от една страна ти вдига теглото на автомобила, за което се наложи да се усилва задното окачване, защото колата много се смъкна
от друга в ниските обороти, студена, колата гаснеше, което може и от някоя настройка да е било

та това което печелиш е евтина возия, от друга страна колата става доста по-тежка от това за което е смятана, и газовото е скъпо :shock:
доколкото знам има и някакви по-евтини, но като знам под какво налягане е газ-а ... прави си сметката това "евтино" ... :tongue:
говоря за метанова газова уредба EasyJet, италианска, внасят ги Ауто Италия и ги монтират с гаранция и сертификация ...

може би хората от Ауто Италия, които четат, могат да допълнят

Gogata
14-03-2005, 16:24
Относно за газта и според мен не бързай да е слагаш! :yes: Провери първо всички други възможни причини за високия разход!Засега не сам изобщо с добри впечатления от газта!Баща ми кара служебна Лада Нива/чисто нова/и за година и половина от както и сложиха газова,е пълна гробница!а преди вървеше и то доста/за лада :wink: /!А за метана знам че самите бутилки са много скъпи :unsure:

15-03-2005, 10:50
edno ot hubawitenesta na gazta e che pri izgariane po malko zamarsiawa okolnata sreda i edwa li az ste sapsia zemiata no ... nekoi moje li d ami kaje i da srwani izgarianeto na metana i propan butana thanks

Мисля че при метана емисиите са още по-ниски.

Dodo 155
15-03-2005, 10:54
75 turbo Ви го каза много правилно :yes: Всичко зависи от майстора, сервиза, уредбата и от задкормилното у-во :D
Аз също карам на ГАЗ и не мога въобще да се оплача :yes: В началото гръмна 1-2 пъти, ама смених свещи и кабели и се оправи. На ГАЗ ми харчи 13,5/100км, на бензин 11,5/100км като това са данни с включен климатик :yes: В града няма къде да се шпори толкова, че да усещам колко е спъната колата на ГАЗ :whistle: А като реша да я пържа, цък ключето и готово :D На ГАЗ маслото се цапа по-малко, мотора има по-равен ход, доста по-малко детонации в сравнение с бензина, по-екологично, по-голямо изгаряне на горивото 98% (ГАЗ). Всички тези неща не са по-лоши. Това е третата кола която имам и я карам на ГАЗ. Досега с двигател, помпа или дюзи не съм имал проблем :yes: Важното, което са ми казвали за ГАЗ е да се пали на бензин и да поработва малко преди да се превключи :wink: Имам познат с пълен инжекцион (ГОЛФ), който караше само на ГАЗ (палеше също на ГАЗ) :wow: Е не след дълго се прецака помпата и дюзите и сега в студовете палеше с шише вряла вода :D :wink:
Моят съвет е да сложиш газов инжекцион :yes: Наскоро проверих и цената е около 1600лв. на BRC както WhitePower спомена :yes: При газовият инжекцион колата си запазва разхода и динамиката като на бензин, там нямаш загуба при изпарението :wink: Хората даже предлагат уредбата на изплащане до 24м. през ЦКБ с 20% първоначална вноска :yes: Аз когато слагах на моята ГАЗ, тази уредба струваше 2000лв. и искаха парите кеш. Много ми бяха да ги давам на куп и сложих с ел.изпарител (излезе ми около 600лв.). Сега ако трябва да избирам, не бих се замислял :wink:
Ако си от София, сервиза на BRC се намира преди Юнитрейд в Дружба. За повече инфо: www.brc.hit.bg (http://www.brc.hit.bg)
УСПЕХ!

Dodo 155
15-03-2005, 10:56
За метана, Вальо бе много изчерпателен :wink:
Много тежи, а и сега готвят увеличение на метана - по неофициални данни :wink:

75 2.0 turbo
15-03-2005, 23:59
За метана, Вальо бе много изчерпателен :wink:
Много тежи, а и сега готвят увеличение на метана - по неофициални данни :wink:е 4акаи де да си сложат пове4е хорица и тогава :tongue: но в нашата малка държавица това е нормалния на4ин :cry: първо се зарибява простолюдието а после шааат на патката главата :evil: ама бае Ганю на вси4ко е свикнал и това ще преживеее :yes:

Aleko
04-04-2005, 17:03
[quote="Alexius"]Фиат Брава 1,6 16V - каде и каква газова да сложа?

Във ВантоТрейд ми казах че освен газов инжекцион друго да не си и мисля да слагам, в противен случай съм щял да им стана редовен пациент.

-това не е вярно,на такъв мотор съм слагал газ,дава 12 на 100 в Сф но не върви като на бенз,по-слабичка е иначе уредбата е Ловато :whistle: