PDA

View Full Version : saedinitel ,potresen sam



arieca155
01-11-2004, 10:21
imam 155,minalata godina remontirah pompa na saedinitel.v momenta problema e takav-vtorata mi izliza kato 4e li vaobshte ne rabotia sas saedinitelia ,povtariam pak ne vliza na 3 pat ve4e da.ne vinagi e taka .otdelno imam shum na aksialen lager,cialata kutia e ozapana s maslo.tuk vidiah mnenia za remont na kutia sas saedinitel 700lv.tova e pladneshki OBIR.kade da si napravia remonta:saedinitel,lager,kutia,semeringi na mahovik eventualno i kolko shte mi struva.ima li smisal ot bosh serviz ponege davat garanziia ili da si tarsia 4astite i da ia lepvam dokato mi se EBE mamata.na tia niama da im dam tolkova pari za remont.samo 4astite kolko pari i ot kade.
MOLIA VI ,ne iskam da se razdeliam sas italiankata.pisna miiiiiii ot bezpari4ie OBA4E.badete is4erpatelni s otgovorite si.
344lv.rolki remaci/200lv.lamda sonda/makferson/brava na shofiurska vrata/nakladki/filtri.imam ia ot iuni minalata godina i sam pohar4il nad 1000lv.bes taksite i zastrahovkite.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ZA 10 MINUTI 10 4OVEKA MI VIDIAHA TEMA TA , NIKOI NISHTO :cry:

WhitePower
01-11-2004, 11:14
imam 155,minalata godina remontirah pompa na saedinitel.v momenta problema e takav-vtorata mi izliza kato 4e li vaobshte ne rabotia sas saedinitelia ,povtariam pak ne vliza na 3 pat ve4e da.ne vinagi e taka .otdelno imam shum na aksialen lager,cialata kutia e ozapana s maslo.tuk vidiah mnenia za remont na kutia sas saedinitel 700lv.tova e pladneshki OBIR.kade da si napravia remonta:saedinitel,lager,kutia,semeringi na mahovik eventualno i kolko shte mi struva.ima li smisal ot bosh serviz ponege davat garanziia ili da si tarsia 4astite i da ia lepvam dokato mi se EBE mamata.na tia niama da im dam tolkova pari za remont.samo 4astite kolko pari i ot kade.
MOLIA VI ,ne iskam da se razdeliam sas italiankata.pisna miiiiiii ot bezpari4ie OBA4E.badete is4erpatelni s otgovorite si.
344lv.rolki remaci/200lv.lamda sonda/makferson/brava na shofiurska vrata/nakladki/filtri.imam ia ot iuni minalata godina i sam pohar4il nad 1000lv.bes taksite i zastrahovkite.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ZA 10 MINUTI 10 4OVEKA MI VIDIAHA TEMA TA , NIKOI NISHTO :cry:

S Kakuv dvigatel ti e 155 cata

snow
01-11-2004, 12:33
Хайде помогнете на човека де!!! Нека всички с 155 да кажат своето мнение!!! Според мен трябва да отидеш при Италианеца за части. Погледни някъде по форумите му има адреса, ако не го намериш ще ти го дам.

WhitePower
01-11-2004, 12:45
chovek prosto si popadnal na nepoddurzana kola
a i ne razbrah kakva modifikacija ti e 155cata , moga da ti kaza chasti ot kade ama 155 ima 10 vida dai mi poveche info

DodoSport
01-11-2004, 14:02
пиши какви пари я продаваш?

arieca155
01-11-2004, 17:20
imam 155,minalata godina remontirah pompa na saedinitel.v momenta problema e takav-vtorata mi izliza kato 4e li vaobshte ne rabotia sas saedinitelia ,povtariam pak ne vliza na 3 pat ve4e da.ne vinagi e taka .otdelno imam shum na aksialen lager,cialata kutia e ozapana s maslo.tuk vidiah mnenia za remont na kutia sas saedinitel 700lv.tova e pladneshki OBIR.kade da si napravia remonta:saedinitel,lager,kutia,semeringi na mahovik eventualno i kolko shte mi struva.ima li smisal ot bosh serviz ponege davat garanziia ili da si tarsia 4astite i da ia lepvam dokato mi se EBE mamata.na tia niama da im dam tolkova pari za remont.samo 4astite kolko pari i ot kade.
MOLIA VI ,ne iskam da se razdeliam sas italiankata.pisna miiiiiii ot bezpari4ie OBA4E.badete is4erpatelni s otgovorite si.
344lv.rolki remaci/200lv.lamda sonda/makferson/brava na shofiurska vrata/nakladki/filtri.imam ia ot iuni minalata godina i sam pohar4il nad 1000lv.bes taksite i zastrahovkite.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ZA 10 MINUTI 10 4OVEKA MI VIDIAHA TEMA TA , NIKOI NISHTO :cry:

S Kakuv dvigatel ti e 155 cata
96 godina 1.6 16v. 120konia.italianeza go znam kade e.ot provinziiata sam.zasega ne prodavam kolata.zenata i v momenta e 6000lv./informaciono/.kutia na staro kolko shte mi izleze ili da po4vam da pora4vam 4asti zashtoto v burgas niamaha dori remak i rolki i 4akah 15 dni s pora4ka.mislia parvo da smenia masloto v kutiiata dali shte ima polza ot tova/kakvo maslo /.blagodaria.

Dexer
01-11-2004, 19:31
prijatel, tova koeto az moga da ti kaja kato pit e, che pri men ima tech ot semeringa na koljanovika val mislja kum skorostnata kutija i vuv Vanto Trade mi kazaha che remonta shet mi struva vsichko 200 leva, no poneje techa bil maluk, po-dobre pri smjana na suedinitel da se napravi tova, za da ne se nabutvam izlishno.

Znam che ne e mnogo, no ...zasega pone tam ne sum imal problemi

Uspeh!!!!

arieca155
02-11-2004, 10:49
az sam ot karnobat i nai blizkiia serviz e v burgas"bosh".tam shte mi otregat glavata.dali shte se opravia sam .imam priiatel v serviz ne e specializuran na itlianski avtomobili no tova ne e osnovnoto mislia.

WhitePower
02-11-2004, 12:19
Mnogo vnimavai ako pipash glavata kak shte zacepish variatora na klapanite , za da ne se nalaga da idvash v vanto trade

arieca155
02-11-2004, 17:30
az sam ot karnobat i nai blizkiia serviz e v burgas"bosh".tam shte mi otregat kutiiata.dali shte se opravia sam .imam priiatel v serviz ne e specializuran na itlianski avtomobili no tova ne e osnovnoto mislia.
izviniavai ne glavata a kutiiata

WhitePower
02-11-2004, 17:49
e ako svaljash kutijata smeni kapachkite na balansirashtite valove - 2X4 leva sa i golemija semerin na vala kam 30 leva e
suediniteljat e veche tvoja grija zavisi kakvo kachesvo izkash no po dobro ot valeo njama

hf hpe
03-11-2004, 11:09
мотора 1.6 няма балансиращи валове :wink:

относно ремонта на съединителя всичко зависи от това на каква цена ще си намериш съединителя защото те варират от 200 до 400 кинта за комплекта

бих те посъветвал да смениш комплект феродов и притискателен диск и аксиалният лагер

иначе незнам при вас как е но в София за до 120 лева е нормално да ти сменят съединителя

както знаеш за смяна на съединителя се свалят скоростите така че тогава можеш да ги ремонтираш и тях, скоростите обикновенно страдат от синхронизатори, а те са около 40 кинта и са доста универсални във всички италянски скоростни кутии

Kefo
03-11-2004, 11:51
Аз бих ти препоръчал да си търсиш здрава и работеща ск.кутия но с тоя двигател трудно ще намериш.Ако мислиш да ремонтираш старата по-добре я занеси в сервиз където знаят какво правят щото става страшно.Семерингите по скоростите не са скъпи.И трите да ти излезнат към 50-60лв.Този на к.вал е доста скъп ако е оригинален.Иначе ако отидеш в магазин за семеринги ще си намериш и за 15-20лв(зависи от размера) качествен.Съединител комплект на Стамболииски да е към 150лв но можеш да се обадиш и да си направиш справка на цените. :wink:

Има и една добавка Gear Protect на Liqui Moly за рециклиране на всичко в ск.кутия но е доста скъпа към 60-70лв и при скукан синхронизатор няма да ти помогне. :roll:

Успех!

WhitePower
03-11-2004, 12:05
ehaa vinagi nauchavam oshte neshto
misleh che vsichki dvuvalki 16V imat sinhronizatori
na stamboliiski 150 leva e Panter suedinitel , i mi kazaha 10000 km i pak e za smjana shtoto demfernite pruzini bili kalpavi

hf hpe
03-11-2004, 14:27
ehaa vinagi nauchavam oshte neshto
misleh che vsichki dvuvalki 16V imat sinhronizatori
na stamboliiski 150 leva e Panter suedinitel , i mi kazaha 10000 km i pak e za smjana shtoto demfernite pruzini bili kalpavi
той дори и 1.8 няма балансиращи валове

03-11-2004, 15:39
Не знам как е при Alfa но при мен цената на труда беше точно 50лв.

arieca155
07-11-2004, 14:19
Аз бих ти препоръчал да си търсиш здрава и работеща ск.кутия но с тоя двигател трудно ще намериш.Ако мислиш да ремонтираш старата по-добре я занеси в сервиз където знаят какво правят щото става страшно.Семерингите по скоростите не са скъпи.И трите да ти излезнат към 50-60лв.Този на к.вал е доста скъп ако е оригинален.Иначе ако отидеш в магазин за семеринги ще си намериш и за 15-20лв(зависи от размера) качествен.Съединител комплект на Стамболииски да е към 150лв но можеш да се обадиш и да си направиш справка на цените. :wink:

Има и една добавка Gear Protect на Liqui Moly за рециклиране на всичко в ск.кутия но е доста скъпа към 60-70лв и при скукан синхронизатор няма да ти помогне. :roll:

Успех!
pi4ove ,zasega oshte tarsia kamak 36 tankonstenen za gaikata na glavinata ,kakvo pove4e da vi govoria za moia remont.v nashto SELO niama takav kliu4.za remonta sam reshil sam da si svalia kutiiata i da ia dam svalena za remont/sinhronizatori/ zab4atka eventualno/ na maistor.ferodoto ,lagera i pritiskatelniia mislia 4e ne sa problem za edin shto gode sapoznat sas kolite 4ovek.imam si kanal vkashti i ako triabva do mai mesec shte si igraia ,no niama da im dam 200 LEVA za svaliane i otvariane na kutiia.za ka4estvoto na 4astiti razbira se nai dobroto zashtoto tuk stava duma za leteji /golemi/,i triabva da e zdrava.sas sigurnost shte mi kostva mnogo pari no ... obi4am ia tazi kola!jivot i zdrave shte ia vidite dogodina na sbirkata.ako niakoi minava prez karnobat da se obadi da se vidim 0897/272739.
BLAGODARIA za vsi4ko.!

Dexer
07-11-2004, 16:03
za kamuka 36 - kofti problem, i az go imah...
ako ne ti e svidno, razsturji edin normalen kamuk, za da mu iztunish stenata.

Kefo
08-11-2004, 23:28
A za6to 6te otviva6 poluoskata ot glavinata?Ne sym zapoznat sys 155 no pri 164 otviva6 lqvata ot flaneca,mejdinniq val na dqsnata go vadi6 ot sk. kutiq i gotovo :roll: Na sk.kutiq ostava samo flaneca na lqvata poluoska a samite te si ostavat na glavinite.

arieca155
09-11-2004, 22:39
A za6to 6te otviva6 poluoskata ot glavinata?Ne sym zapoznat sys 155 no pri 164 otviva6 lqvata ot flaneca,mejdinniq val na dqsnata go vadi6 ot sk. kutiq i gotovo :roll: Na sk.kutiq ostava samo flaneca na lqvata poluoska a samite te si ostavat na glavinite.
mojebi si prav oshte ne sam se zaviral otdolu zada vidia kak e,no shte proveria i shte vi kaja /za informazia na ostanalite/.prosto ne sam se setil za tozi variant.dano da e taka kakto kazvash. :? :?

hf hpe
10-11-2004, 13:18
A za6to 6te otviva6 poluoskata ot glavinata?Ne sym zapoznat sys 155 no pri 164 otviva6 lqvata ot flaneca,mejdinniq val na dqsnata go vadi6 ot sk. kutiq i gotovo :roll: Na sk.kutiq ostava samo flaneca na lqvata poluoska a samite te si ostavat na glavinite.
mojebi si prav oshte ne sam se zaviral otdolu zada vidia kak e,no shte proveria i shte vi kaja /za informazia na ostanalite/.prosto ne sam se setil za tozi variant.dano da e taka kakto kazvash. :? :?
колегата е прав
и аз винаги свалям шенкела с полуоската най-малкото защото си е едно разглобяване на детайл по-малко
даже има още по-лесен вариант не е нужно да разкачаш вътрешното каре от фланеца а да бръкнеш със щанга между фланеца и кожуха на скоростите и да напънеш леко и цялата полуоска излиза

Kefo
10-11-2004, 20:38
Ммммдам това е още по-лесния вариант :wink: