PDA

View Full Version : Покритие на ГО при втори/друг шофьор



Satanism
11-11-2010, 01:04
Колеги, имам следното въпросТче:

Имам застраховка ГО на мое име.
Приятелката ми кара колата, тя има валидна книжка, но не е упомената никъде на полицата.
Важи ли застраховката и когато тя кара или не?
Сега, ясно е, че в България докато имаш картончето можеш да си караш, но питам правно как са уредени нещата?Четох полицата, но не видях да пише нещо конкретно по въпроса.

nhg
11-11-2010, 01:11
Не би трябвало да има проблем, застраховката е на колата; нещо подобно е като си купиш кола (несе прави нова застраховка) или просто ако тя се води на друго име (като в твоя случай - приятелката шофира твоята кола; ти пък може да караш нейната; жена ми ако кара нашата - ние нямаме граждански брак.... и т.н.)

Kuku
11-11-2010, 07:27
В полицата на Г.О. не се ли отбелязваше, че И някой друг ще кара колата.... :?

starata alfa
11-11-2010, 08:05
аз преди няколко години на брат ми на колата я писахме на мое име защото излизаше по евтино/около 50 лв/а него го писахме като втори шофьор,но мисля че няма проблем го все пак е на колата,лошо е ако я направят да е на шофьора

The_Game
11-11-2010, 19:20
аз преди няколко години на брат ми на колата я писахме на мое име защото излизаше по евтино/около 50 лв/а него го писахме като втори шофьор,но мисля че няма проблем го все пак е на колата,лошо е ако я направят да е на шофьора

Аз предпочитам да на шофьора.

Имаш 3 коли плащаш данъците им пък си кораш която когато искаш. Но това няма да стане .

Аз имам въпрос с Авто Каското ако приятел вземе колата ми и направи ПТП в което той е виновен какво става ?

Satanism
11-11-2010, 19:26
Аз предпочитам да на шофьора.

Имаш 3 коли плащаш данъците им пък си кораш която когато искаш. Но това няма да стане .

Аз имам въпрос с Авто Каското ако приятел вземе колата ми и направи ПТП в което той е виновен какво става ?

Зависи от каското, доколкото знам.
Аз имах случка на една форумна среща, един приятел го удариха с моята кола, но не беше той виновен и си ми изплатиха всичко, само му снимаха книжката и това беше...

RPWWD
14-11-2010, 13:39
Аз предпочитам да на шофьора.

Имаш 3 коли плащаш данъците им пък си кораш която когато искаш. Но това няма да стане .

Аз имам въпрос с Авто Каското ако приятел вземе колата ми и направи ПТП в което той е виновен какво става ?

Покриват щетите по твоята кола от твоята застраховка "Каско", а на другата (невинната в произшествието) от твоята застраховка ГО, а на приятелят ти му пишат акт ;-)

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:38 ----------


Колеги, имам следното въпросТче:

Имам застраховка ГО на мое име.
Приятелката ми кара колата, тя има валидна книжка, но не е упомената никъде на полицата.
Важи ли застраховката и когато тя кара или не?
Сега, ясно е, че в България докато имаш картончето можеш да си караш, но питам правно как са уредени нещата?Четох полицата, но не видях да пише нещо конкретно по въпроса.

Няма никакво значение кой кара колата, полицата е на автомобила, а не на водача.

raiders
14-11-2010, 22:38
Застраховката Гражданска отговорност е валидна без значение кой управлява МПС.
На застраховките се пише собственика по талон , сега има вариант да се пише, че само 1 чевек ще управлява МПС, но поне аз до сега нямам такъв случей.

Кога няма да има покрите ГО и каското:

- ако има употреба на алкохол
- ако нямаш книжка (без значение защо, дали нямаш 18г., отнета и т.н.)