PDA

View Full Version : Малко мнения



33Dandy
27-11-2010, 09:31
Не е реклама!!!
Какво мислите за новия колектив на Екстриимите? Моето скромно мнение е, че с напускането на някои хора този сервиз се издигна едно ниво нагоре най-малко (моля сервизите дето не познавам да не се засягат). И за да не каже някой, че се "мазня", с Бобо яко се бяхме хванали за гушите преди време. Но аз като се скарам с някой в началото, то винаги става после за добро. Успех момчета и проверявайте бат Еньо дали завива добре гайките на кюнците кат ги сваля, че си прави майтап по някой път :big_bow_down: И Добри е влезнал в правия път. Браво и успех!

TS
27-11-2010, 10:13
Аз сервиза го знам от 2007-ма. Като работа и отношение всичко е било ОК.Бобо,Добри,Шого,Чичката ...са много печени.:)

The_Game
29-11-2010, 00:22
Да си изкажа и моето мнение. Ако не беше Бобо нямаше сега да си карам Фиата.
В Италия във Фиат не го оправиха, в Италия вися в сервиз дни чакане за нищо и всички :gruebel:
"Дали въобще да го караме в България " беше въпроса. Е докара го Баща ми и отново :gruebel: Всеки вдига ръце.
Разговори по телефона "Ааа това е лесна работа докарай го"
От цялото разкарване напред назад най-вероятно все още на платформа е навъртяло повече километри от колкото на ход.Ако не беше Бобо въпросния Фиат въобще нямаше да запали.

Единствения човек при който сме били и да си разбира от работата.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: :cheers::cheers::cheers:

infernus
29-11-2010, 14:21
Еми и аз да взема да кажа за моята изстрадала 145-ца че отдавна да съм я хвърлил на боклука ако не бяха Бобо и Добри. Някак си ми показаха че колата си иска своето след като беше осрана зверски. Евала, няма да забравя никога първият пък когато я закарах да я погледнат и напраят центрова на мотора. И лафа към Боби33 "Нека дойдат хората с опозитното мислене" :super: . Винаги са се отзовавали когато съм закъсвал с моя син лебед нещастен. Доста майстори съм виждал, е не бях виждал да работи до 12 часа вечерта в събота само и само да си заминас колата си.
Евала пичове! :drunk::bravo::cheers:

todor82
02-10-2011, 10:29
Една лампичка на запалката тези дни поизтормози малко д-р Бобо :prescription: и компания,ама за пореден път...Евала пичове!:bravo:

niki_future
06-12-2011, 11:25
Отново едно голямо благодаря на момчетата от сервиза. Въпреки, че беше неработен ден, ме изчакаха и приеха колата ми :)

Fori
11-06-2012, 18:10
Поздравления на Бобо и целия екип !!!

Компетентно, Качествено, Коректно, Константно :)

Това не се случва често (в България) и трябва да се цени !

samokov69
25-02-2013, 09:16
Благодарности на Бобо и компания за бърз и качествен ремонт! Особенно на Добри - профессионализма се вижда веднага, и Шого не беше безучастен!!!За два дни свършихте много работа, само едно но - не трябваше пичове да ме пускате с тази грешка която се появи на втория ден -- истрови ми нервите всичките 3000км...Не ми дава да вдигна повече от 3200 обороти,дави се или не и стига нещо ......:bg:

todor82
13-03-2013, 18:09
За пореден път хиляди благодаарности на Екстремистите.Оправиха бакиите забъркани по Алфата от баща ми.

Alfetino
05-09-2013, 21:58
И аз изразявам благодарността си към Бобо и екипа му за компетентното,качествено и бързо откриване и отстраняване на проблемите по колата ми днес...:yes:

alex.ganka
21-11-2013, 21:47
Искам да изкажа негативното си мнение към обслужването на сервиза!Имахме уговорка за преглед на колата имах път към София,отивам в сервиза в часа и деня на уговорката след 1 час вкарах колата!След огледа се установи,че или турбината или катализатора са проблем,след това с уговорказа 9:30 да я докарам на другия ден да я до огледат, и евентуално премахване на катализатора!Отивам на други ден оставих колата,понеже не съм от София тръгнах да убия малко време,връщам се след към 11:30 колата още стой навън,чаках още час и ми писна-питам човек от сервиза кога ще вкараме колата за преглед и махане на този катализатор,а той ми каза ми аз не знам тук всичко е по график хахаха.Той ми каза обади се на Бобо само той може да оправи работата,звъннах по телефона никой не вдигна след това този човек от сервиза ми каза че трябва да оставя колата-за колко ли дена трябваше да я оставя кой знае,и вече ми писна от тая смешна случка взех си колата и дим да ме няма!Никога повече няма да стъпя там,а и предния ден ми ми отстрани грешка на Air bag която още на Сливница светна пак!!!!!Лично мнение,живи и здрави!

Bobo
22-11-2013, 16:39
Искам да изкажа негативното си мнение към обслужването на сервиза!Имахме уговорка за преглед на колата имах път към София,отивам в сервиза в часа и деня на уговорката след 1 час вкарах колата!След огледа се установи,че или турбината или катализатора са проблем,след това с уговорказа 9:30 да я докарам на другия ден да я до огледат, и евентуално премахване на катализатора!Отивам на други ден оставих колата,понеже не съм от София тръгнах да убия малко време,връщам се след към 11:30 колата още стой навън,чаках още час и ми писна-питам човек от сервиза кога ще вкараме колата за преглед и махане на този катализатор,а той ми каза ми аз не знам тук всичко е по график хахаха.Той ми каза обади се на Бобо само той може да оправи работата,звъннах по телефона никой не вдигна след това този човек от сервиза ми каза че трябва да оставя колата-за колко ли дена трябваше да я оставя кой знае,и вече ми писна от тая смешна случка взех си колата и дим да ме няма!Никога повече няма да стъпя там,а и предния ден ми ми отстрани грешка на Air bag която още на Сливница светна пак!!!!!Лично мнение,живи и здрави!

Всеки има право на мнение колега, но имахме уговорка да оставиш колата сутринта за да може веднага като се освободи крик да я вкараме, ти я докара и чакаше пред сервиза след което се оказа че в 1 часа трябвало да си другаде съжалявам но аз не знаех това иначе щях да ти откажа да я оставяш. Отстраняване на грешка на еърбег имаше в смисъла че куплунга ти беше разкачен ние го закачихме и изтрихме грешките няма как да знам от какво ще светне отново. Успех!

mishomvm
28-09-2015, 19:51
Здравейте колеги,
забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.

Furious 155
28-09-2015, 23:38
Здравейте колеги,
забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.
Колега, здравей. Незнам защо подхождаш към темата, мрънкайки и недоволствайки, типично по български, а не се радваш че си решил проблема на колата си.
Не смяташ ли че хората в сервизите с които, си коментирал и показал проблема си, не го виждат за пръв път и не са яли попарата на гореописания агрегат?
Не смяташ ли че клиентът трябва да получава решение на проблема си, не след като е направил 3-4-5-6 посещения в сервиза и се сменят последователно съотвени части, без желания краен ефект(за нерви и време на говоря, че и те не са малко) или се смени всичко необходимо накуп и проблемът се реши отведнъж?
Ествествено цената не е за подценяване, НО колата вече е твоя и съответно и проблема. Сам решаваш дали да го правиш или не.
Те просто са ти обяснили през какво се минава, за да се оправят нещата.
Та споменатите сервизи и хора в тях са професионалисти и това, че са ти казали едно и също, не те наведе на мисълта, че знаят с какво си имат работа, а те накара да мислиш как едва ли не желаят да вкарват клиентите си в ненужни разходи, заради любовта им към марката.
Радвам се че с много по-малко средства си решил проблема. Дано не са прави хората в посетените сервизи и не се наложи да смениш и останалите части.
Остани със здраве!

dansguardian
29-09-2015, 07:06
Според мен между сервизите има картел и трябва да сезираме ДАНС или най-малкото Бат' Бойко! :lol_sign:

alfa racer GTA
29-09-2015, 10:19
Момчето е споделило какъв се е оказал проблема и как е решен.

Не разбирам защо му се нахвърляте?

Може да изпада малко в "теория на конспирациите", но на всеки на негово място би му минало през ума.
Най-сигурно и лесно може да е смяната на всички части, но не е най-евтино.

Най-евтино, точно и правилно е да се диагностицира точният проблем и да се реши.Отделен въпрос е че може би е трябвало по обстоен оглед/преглед за което се заплаща съответно.

Колега mishomvm (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=25009) предполагам, че си закупил проблемната "159"-ка 1.9 jts от Бургас или Сливен?

Ще споделиш ли дали това е така и кой(сервиз) постави точната "диагноза" на повредата/проблема в автомобила?

Ще е полезно за други участници във форума.
Поне да научим нещо което ще е полезно за всички, а не само да се дракаме.

Аз ти благодаря за споделеният проблем и намереното решение.Така ако има друг съфорумец с този проблем, решението ще бъде намерено по-бързо, лесно и просто.

Furious 155
29-09-2015, 14:11
Не разбирам защо му се нахвърляте?

Изобщо не се нахвърляме, даже спазваме добрия тон, защото марката ни обединява и в добро и в лошо.

mishomvm
01-10-2015, 10:29
Колеги,

В 2-та сервиза които гледаха колата диагностиката мина точно за по 5 мин. само на компютър, единия дори и капака не отваря. Останалите двама които чух по телефона наговориха същите неща без дори да са я виждали.
Нищо лично, но това е много далеч от професионализъм и правилен подход към проблема. Най-лесно е да сменя колата, защото имало някаква грешка и да си взема от магазина "за съм сигурен, че проблема ще е решен трайно". Ами то и от магазина да вземеш пак може да блокира след няколко дни (историята позната такива случаи).
За мен проблема е решен. Всички повредени части са подменени (верига, зъбно колело и електромагнитен клапан на вариатора). Колата работи идеално и всички показатели са в норми. От тук натам кога и какво ще се повреди можем само да гадаем. ЗАЩО ДА СМЕНЯВАМ ЗДРАВИ ЧАСТИ СЕ ПИТА ВЪВ ВЪПРОСА? Да не би афтър маркет частите да са по-добри и по-издръжливи от оригинално вградените?!

Колата е внос от Франция. Беше леко чукната в предния ляв ъгъл, но в движение. Видях, че светеше грешка на таблото, но я купих на сляпо по снимки. Е не сбърках, с изключение на проблема с веригата (което незнам колко може да се нарече проблем тъй като колата е на 160к км и това си е консуматив) е перфектна.

Отностно сервиза който диагностицира проблема при мен нещата се стекоха по следния начин. Намерих познат който е имал същия проблем и е минал по този път и ме убеди, че със смяна на верига при него проблема е изчезнал, но тъй като веригите са менте каза, че карали по 40-50к км. Пробвал е с 2 вериги - среден клас и скъпа, но уви разлика нямало. Питах го кой му е сменявал веригата и той ми каза, че брат му работи в сервиз, но във Смолян и така се чухме с него. Аз патувам често в тази посока и реших да му оставя колата да смени веригата. За по сигурно взех и зъбното колело на коляновия вал тъй като гумените пръстени се износват. След смяната на веригата и зъбното колело колата започна да работи без да мени оборотите, но отново се появиха 2 грешки - p0013 и p0014. След като направихме диагностика се видя, че проблема идва от електромагнитния клапан на единия вариатор. След замерване и с мултицет диагнозата се потвърди (клапана беше заминал - нямаше никакво съпротивление). Тъй като цената на такъв нов е 280лв. си взех втора ръка работещ за 40. Освен това по този проблем има цяла тема която открих след това и колегата беше описал точно така проблема. При разтегната верига, обикновено заминава и един от соленоидите - този на всмукателния вал. - http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-andamp-946-spider/363215-brera-2-2-jts-electromagnet-solinoids-timing-chain.html
В 4-те сервиза които изброих в София искаха за труд между 300 и 400лв за смяна на веригата, като ми обясняваха, че трябвало да се сваля картер и какво ли още не. Е сваля се само капака на главата и ревизионния отвор за зъбното колело на коляновия вал. Тук извода е, че или не са правили такъв ремонт въобще или умишлено си завишат работата (като пари). Предполагам няма някой който да не се е сблъсквал с такъв проблем на некоректните майстори. Човека от Смолян ми взе 160лв. за труд. Сервиза е точно зад известната кръчма - Родопчанка. Смея да твърдя от видяното, че човека е много наясно с това какво прави и диагностиката която направи бе наистина диагностика. Затова и установихме проблема. Иначе грешките мога и аз да си ги прочета....

И още по фрапиращото беше, че съвета на 4-те сервиза беше или да си оправя проблема срещу 2-3к лв. или да си карам така. Ами сами преценете дали наистина няма да се наложи да сменя всичко ако си карам така с разтегната верига след известно време......
И не виждам защо коментара от Сервиза на Румен ми е изтрит. Надявам се тук да го прочетат повече хора.

ecotronic
01-10-2015, 11:58
Не виждам защо хората със сервизите трябва да се дразнят от написаното от колегата mishomvm.

Или очаквате да няма недоволни клиенти? Само който нищо не прави, той не греши.

Просто си извадете поука от случая.

digitalundgrd
01-10-2015, 15:40
Ами колегата или е за очила или нещо жестоко се бърка. До колкото мога да видя като модератор - Никой не е трил нищо и в 3-те теми!?!

thecleaner
01-10-2015, 21:24
Колеги,

В 2-та сервиза които гледаха колата диагностиката мина точно за по 5 мин. само на компютър, единия дори и капака не отваря. Останалите двама които чух по телефона наговориха същите неща без дори да са я виждали.
Нищо лично, но това е много далеч от професионализъм и правилен подход към проблема. Най-лесно е да сменя колата, защото имало някаква грешка и да си взема от магазина "за съм сигурен, че проблема ще е решен трайно". Ами то и от магазина да вземеш пак може да блокира след няколко дни (историята позната такива случаи).
За мен проблема е решен. Всички повредени части са подменени (верига, зъбно колело и електромагнитен клапан на вариатора). Колата работи идеално и всички показатели са в норми. От тук натам кога и какво ще се повреди можем само да гадаем. ЗАЩО ДА СМЕНЯВАМ ЗДРАВИ ЧАСТИ СЕ ПИТА ВЪВ ВЪПРОСА? Да не би афтър маркет частите да са по-добри и по-издръжливи от оригинално вградените?!

Колата е внос от Франция. Беше леко чукната в предния ляв ъгъл, но в движение. Видях, че светеше грешка на таблото, но я купих на сляпо по снимки. Е не сбърках, с изключение на проблема с веригата (което незнам колко може да се нарече проблем тъй като колата е на 160к км и това си е консуматив) е перфектна.

Отностно сервиза който диагностицира проблема при мен нещата се стекоха по следния начин. Намерих познат който е имал същия проблем и е минал по този път и ме убеди, че със смяна на верига при него проблема е изчезнал, но тъй като веригите са менте каза, че карали по 40-50к км. Пробвал е с 2 вериги - среден клас и скъпа, но уви разлика нямало. Питах го кой му е сменявал веригата и той ми каза, че брат му работи в сервиз, но във Смолян и така се чухме с него. Аз патувам често в тази посока и реших да му оставя колата да смени веригата. За по сигурно взех и зъбното колело на коляновия вал тъй като гумените пръстени се износват. След смяната на веригата и зъбното колело колата започна да работи без да мени оборотите, но отново се появиха 2 грешки - p0013 и p0014. След като направихме диагностика се видя, че проблема идва от електромагнитния клапан на единия вариатор. След замерване и с мултицет диагнозата се потвърди (клапана беше заминал - нямаше никакво съпротивление). Тъй като цената на такъв нов е 280лв. си взех втора ръка работещ за 40. Освен това по този проблем има цяла тема която открих след това и колегата беше описал точно така проблема. При разтегната верига, обикновено заминава и един от соленоидите - този на всмукателния вал. - http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-andamp-946-spider/363215-brera-2-2-jts-electromagnet-solinoids-timing-chain.html
В 4-те сервиза които изброих в София искаха за труд между 300 и 400лв за смяна на веригата, като ми обясняваха, че трябвало да се сваля картер и какво ли още не. Е сваля се само капака на главата и ревизионния отвор за зъбното колело на коляновия вал. Тук извода е, че или не са правили такъв ремонт въобще или умишлено си завишат работата (като пари). Предполагам няма някой който да не се е сблъсквал с такъв проблем на некоректните майстори. Човека от Смолян ми взе 160лв. за труд. Сервиза е точно зад известната кръчма - Родопчанка. Смея да твърдя от видяното, че човека е много наясно с това какво прави и диагностиката която направи бе наистина диагностика. Затова и установихме проблема. Иначе грешките мога и аз да си ги прочета....

И още по фрапиращото беше, че съвета на 4-те сервиза беше или да си оправя проблема срещу 2-3к лв. или да си карам така. Ами сами преценете дали наистина няма да се наложи да сменя всичко ако си карам така с разтегната верига след известно време......
И не виждам защо коментара от Сервиза на Румен ми е изтрит. Надявам се тук да го прочетат повече хора.

Аз съм чУека де е с гумичката и не е трито никъде нищо в раздела със сервизите, в big mistake си ;)



Не виждам защо хората със сервизите трябва да се дразнят от написаното от колегата mishomvm.

Или очаквате да няма недоволни клиенти? Само който нищо не прави, той не греши.

Просто си извадете поука от случая.

Като не си запознат с материята детайлно не адвокатствай. Това не е туин скрап, Опела си е тегавина. Освен това не видях нито един със сервиз да е писал по темите изобщо.

Към колегата минал тънко, дръж ни в течение и бъди честен колко време ще изкара холдена преди да се появят някакви ядове, както честно и откровено ни запозна с проблема и решаването му.

ecotronic
01-10-2015, 21:40
На никого не адвокатствам.

Изразявам своето мнение.

Забранено ли е?

Ако да, то добавете го към правилата на форума.

thecleaner
01-10-2015, 21:52
На никого не адвокатствам.

Изразявам своето мнение.

Забранено ли е?

Ако да, то добавете го към правилата на форума.

И какво точно ти е мнението което изразяваш, за сервизи които ти не си и помирисал дори, и за клиенти които не са им клиенти. Тоест ти не познаваш нито сервизите, нито клиента който не е клиент, но поучаваш кой и как и какви изводи да си извади. Ако търсиш внимание или конфликт кажи си нямаш яд ;) Не е коректно и най малкото е невъзпитано да даваш оценки, насоки и мнение за непознати за теб хора.

alfa racer GTA
01-10-2015, 23:27
Е как "клиента който не е клиент" -нали е ходил и има диагностика?

За мен екотроник е прав.Всеки може да извлече положителното за себе си.

Не за друго, а защото наистина може да се извлече нещо полезно за потребителите на форума.

Да ви кажа и моите спомени за този форум:

-2003/2005 година имаше доста потребители и почти всички бяха доброжелателни, без заяждане, а алфите в България бяха малко и рядко се срещаха по улиците.

Постепенно се стигна до настоящият момент, в който има 2-3 дразнители които освен да си чешат крастата и да се заяждат друг принос към "дискусията" в този форум нямат и постоянно плюят.
Оставам с убеждението, че все по-малко качествени хора остават, защото празнодумците и заядливците ги "изтласкаха" ...

Изобщо доста по уютно и приятно беше в този форум преди години и нямаше такова заяждане.Имаше уважение и взаимопомощ.

ОК mishomvm може и да е бил по емоционален, но сервизите му отговориха и се защитиха,(или са могли да го направят, а и все още могат) кой прав, кой крив за мен(а най-вероятно и за други потребители) няма значение.Сега проблема е решен и е посочено решението.Нима щеше да е по-добре ако mishomvm не беше писал и споделил проблема и решението му, макар и емоционално?
Ами днес ще разкритикувате, засегнете/обидите и "отлъчите" един който е посочил решение на проблем, утре друг и най-накрая ...какво ще стане....????

От там нататък всичко останало и споровете между потребителя и сервизите са без значение за нас, а само в отношенията им между тях.

Какво "дълбаете" не знам.

Жалко е защото го чета форума от 2003 година, макар и да се регистрирах доста по-късно, та дори имаше някакво хакване или бъг и мисля регистрацията ми се беше изгубила/изтрила.

Жалко е и защото следващият ми автомобил отново ще алфа ромео и предполагам на немалко други регистрирани и "гости"/нерегистрирани потребители, но за съжаление последните години все повече намалява желанието ми да чета и пиша тук, макар че всеки път като се сетя за АР се появява ведро настроение у мен а погледът ми заблестява...

Защо не се подхожда положително към всичко написано във форума.Каквото имал-казал.ОК прав или не, важното е от всичко да се извлече полезното, а не да се спори кой крив, кой прав.Положителният и доброжелателен подход, дори когато насреща има недоброжелател също е по-доброто за форума и за "климата" му.

След това ще си пишете и обяснявате по няколко десетки страници в блатото и раздела за италфеста "Защо нямало представители на високия клас спортни италиански автомобили, защо нямало спонсори...?!"

Мой приятел пътувал за морето по време на Италфеста ми казва " На магистралата имаше много алфи, но 159-ки почти не видях, повечето бяха 156-ци и по-ниския клас" .

Не знам, но ми се струва че се отива към момента в който и 159-ките и изобщо новите модели ще са "кът" и няма да ги има по събитията ...

А вие ми говорите и мечтаете за "форумна" джулия ...

Ами като за начало започнете да променяте "климата" и цялостното отношение в този форум постепенно към положително, да има и се чувства една ведра положителна нагласа и според мен постепенно "нещата" ще започнат да се случват ...

Нали този форум е за това- за привържениците, за приятно настроение... дори и да има негативизъм в някои постове, удавете ги в доброжелателност ...

thecleaner
02-10-2015, 00:17
Е как "клиента който не е клиент" -нали е ходил и има диагностика?

За мен екотроник е прав.Всеки може да извлече положителното за себе си.

Не за друго, а защото наистина може да се извлече нещо полезно за потребителите на форума.

Да ви кажа и моите спомени за този форум:

-2003/2005 година имаше доста потребители и почти всички бяха доброжелателни, без заяждане, а алфите в България бяха малко и рядко се срещаха по улиците.

Постепенно се стигна до настоящият момент, в който има 2-3 дразнители които освен да си чешат крастата и да се заяждат друг принос към "дискусията" в този форум нямат и постоянно плюят.
Оставам с убеждението, че все по-малко качествени хора остават, защото празнодумците и заядливците ги "изтласкаха" ...

Изобщо доста по уютно и приятно беше в този форум преди години и нямаше такова заяждане.Имаше уважение и взаимопомощ.

ОК mishomvm може и да е бил по емоционален, но сервизите му отговориха и се защитиха,(или са могли да го направят, а и все още могат) кой прав, кой крив за мен(а най-вероятно и за други потребители) няма значение.Сега проблема е решен и е посочено решението.Нима щеше да е по-добре ако mishomvm не беше писал и споделил проблема и решението му, макар и емоционално?
Ами днес ще разкритикувате, засегнете/обидите и "отлъчите" един който е посочил решение на проблем, утре друг и най-накрая ...какво ще стане....????

От там нататък всичко останало и споровете между потребителя и сервизите са без значение за нас, а само в отношенията им между тях.

Какво "дълбаете" не знам.

Жалко е защото го чета форума от 2003 година, макар и да се регистрирах доста по-късно, та дори имаше някакво хакване или бъг и мисля регистрацията ми се беше изгубила/изтрила.

Жалко е и защото следващият ми автомобил отново ще алфа ромео и предполагам на немалко други регистрирани и "гости"/нерегистрирани потребители, но за съжаление последните години все повече намалява желанието ми да чета и пиша тук, макар че всеки път като се сетя за АР се появява ведро настроение у мен а погледът ми заблестява...

Защо не се подхожда положително към всичко написано във форума.Каквото имал-казал.ОК прав или не, важното е от всичко да се извлече полезното, а не да се спори кой крив, кой прав.Положителният и доброжелателен подход, дори когато насреща има недоброжелател също е по-доброто за форума и за "климата" му.

След това ще си пишете и обяснявате по няколко десетки страници в блатото и раздела за италфеста "Защо нямало представители на високия клас спортни италиански автомобили, защо нямало спонсори...?!"

Мой приятел пътувал за морето по време на Италфеста ми казва " На магистралата имаше много алфи, но 159-ки почти не видях, повечето бяха 156-ци и по-ниския клас" .

Не знам, но ми се струва че се отива към момента в който и 159-ките и изобщо новите модели ще са "кът" и няма да ги има по събитията ...

А вие ми говорите и мечтаете за "форумна" джулия ...

Ами като за начало започнете да променяте "климата" и цялостното отношение в този форум постепенно към положително, да има и се чувства една ведра положителна нагласа и според мен постепенно "нещата" ще започнат да се случват ...

Нали този форум е за това- за привържениците, за приятно настроение... дори и да има негативизъм в някои постове, удавете ги в доброжелателност ...

Кои сме ние и кои сте вие колега. Това изясняваш и всичко ще бъде наред. "Клиента" се е консултирал по-скоро, отколкото да е бил клиент, доколкото съм запознат с начина на работа може би и пари не са му взети ;) Темата е за сервиз, не е за форум, най-малкото па за клуб, итал фест или нещо подобно. 2003-2005 как ти е бил ника, че гледам 2009 та ти е регистрацията. Проблема ни като цяло в тая държавица е, че всички са разбирачи и майсторани, владеят до съвършенство строителството, авторемонтите, прането на килими, варенето на компоти и много ги е страх да не ги преебат, настинат или станат за смях. Вместо да си закара колата в сервиза и докато му я ремонтират, да си упражнява собствената професия, той (българина) да не даде 20 или 30лв., клечи пред блока и губи 50 примерно. Даването на акъл е национална черта, било то в сферата на политиката, спорта или най-вече на ближния, естествено сврян в къщи на топло.

Ти лично кой сервиз посещаваш и какво ти е мнението за него ? Това е по-темата.

ecotronic
02-10-2015, 10:55
Кои сме ние и кои сте вие?

Такъв въпрос би трябвало да е неуместен за форума.

За съжаление той е напълно уместен.

"Ние" сме обикновените потребители на форума.

Някои от нас търсят начин да си решат даден технически проблем за да икономисат някой лев, или защото са се напатили от "услугите" на знайни и незнайни "майстори".
Други правят това, защото всичко свързано с автомобилите им е тръпка и изпитват удоволствие от това сами да си правят колите. Те обикновено са получили много ценна информация от форума и на свой ред се отблагодаряват за това, като помагат по най човешки и безкористен начин на други колеги.
Трети посто си прекарват така свободното време.......


"Вие" това сте необикновените учасници във форума.

Някои от вас си вадят хляба с ремонт на автомобили.
Други от вас са модераторите на форума.

Защо се получава усещането за това разделение?

Аз лично макар и да съм от категорията на обикновените потребители съм с изцяло положителна нагласа спрямо хората от форумните сервизи. Имал съм достатъчно поводи да се убедя в техния професионализъм.
От някои от тях съм получавал и много ценна техническа информация, за което искрено им благодаря.
Доказателство за това могат да дадат не един и двама колеги на които съм препоръчал именно услугите на даден форумен сервиз........

Никой, обаче на този свят, не е безпогрешен и в това няма нищо трагично.

Поради това не мога да проумея на какво се дължи афинитета "на всяка цена" на някои хора спрямо дейността на сервизите.

Този "афинитет" е нещото, което внася въпросното разделение, което според мен, не би трябвало да го има.

Ще спра дотук, защото, съгласно правилата на форума ми е забранено да обсъждам публично дейността на модераторите.
Но ако някой модератор се почувства засегнат от това мое твърдение, то аз мога и да обясня на какво се базира то.

Смея да твърдя, че това далеч не е само мое усещане, но по един или друг начин, то е крайно неприятно.

Sm0k
04-10-2015, 16:52
...
"Ние" сме обикновените потребители на форума. ...
"Вие" това сте необикновените учасници във форума.
...
Някои от вас си вадят хляба с ремонт на автомобили.
Други от вас са модераторите на форума.
...
Защо се получава усещането за това разделение?

Начи гледай сега, аз не съм модератор и не се занимавам с ремонт на автомобили. По твоята класификация аз съм обикновен потребител на форума. Необикновените, за които говориш, някои от тях са ми приятели, други от тях са ми правили колата, трети от тях и ми правят колата и са ми приятели.
Отивам, оставям си колата, те ми я правят, аз през тва време ходя да си бачкам моята работа. После си я вземам, оправяме си сметките и сядаме да си пием бира и да си говорим глупости. С тия които са просто необикновени, но не ми правят колата, пък просто пием бира и си говорим пълни глупости.
Нито съм забелязал те с нещо да се чувстват необикновени, нито аз намирам нещо необикновено в тях.
Ти защо имаш усещане за разделение, не мога да кажа, ама лично аз нямам такова, значи явно не важи за всички :)
Сори, че спамим тука темата, тая дискусия е за друг раздел.

ecotronic
04-10-2015, 19:31
Начи гледай сега, аз не съм модератор и не се занимавам с ремонт на автомобили. По твоята класификация аз съм обикновен потребител на форума. Необикновените, за които говориш, някои от тях са ми приятели, други от тях са ми правили колата, трети от тях и ми правят колата и са ми приятели.
Отивам, оставям си колата, те ми я правят, аз през тва време ходя да си бачкам моята работа. После си я вземам, оправяме си сметките и сядаме да си пием бира и да си говорим глупости. С тия които са просто необикновени, но не ми правят колата, пък просто пием бира и си говорим пълни глупости.
Нито съм забелязал те с нещо да се чувстват необикновени, нито аз намирам нещо необикновено в тях.
Ти защо имаш усещане за разделение, не мога да кажа, ама лично аз нямам такова, значи явно не важи за всички :)
Сори, че спамим тука темата, тая дискусия е за друг раздел.

Липсва ти информацията въз основа на която аз правя тези изводи. Не мога да я изкажа публично, защото такива са правилата на форума. Поради това ще ти я сведа на ЛС, ако това все още те интересува.

bikerider
31-03-2021, 23:28
Да оставя добри отзиви от сериза. Боби е голям майстор! Колата, 147, 150 коня jtdm, имаше ужасни вибрации, защото едни некадърници ми бяха сменили тампона под двигателя с неоригинален, защото оригиналния е само с поръчка за 1 седмица. За да не чакат ми сложили по-твърд и цялата кола се тресеше, таблото вибрираше ужасно. Сега пали като чисто нова. Супер тихо работи, без вибрации. Благодарности за Боби!