PDA

View Full Version : Серво на волана



Emus
26-01-2004, 16:33
Алфа 145 1,3
Значи проблемът е следният - имам усещането, че воланът ми се върти малко трудничко. Нямам представа дали това е нормално, за алфите, но като го сравнявам с по-обикновенните машини, които съм карал, воланът ми си се върти направо трудно. Проверих течността на сервото - всичко е ОК. Сигурен съм че механизмът работи защото няма как да не усетиш разликата когато колата загасне по време на движение :) а и когато въртя волана се чува тихичко бръмчене.
Бях я закарал на сервиз да ми сменят термостата и ги попитах дали могат да го погледнат туй пусто серво. Отговориха, че трябвало да я покарат, да я сравняват с други подобни и т.н. та най-накрая им казах само да ми сменят термостата и толкоз.
Въпросът ми е как е при вас? Какво е усилието необходимо за завъртане на волана? Има ли някакъв регулатор на сервото, от който се настройва силата на въртене?

alfamilano
27-01-2004, 11:02
Виж си гумите ако са износени,ще E по трудно етествено, а за бръмченето не се коси и мойта побръмчва по малко ама е с 7j 195/50R15!

Dizela
27-01-2004, 13:44
I pri men se 4yva leko bram4ene ili po-to4no ne6to kato jyjene na p4ela osobenno kato e stydena kolata no sa 1-2min.iz4ezva.Tova mislq 4e e ot pompata. :wink: A za varteneto az sam s 205/60 i volana vze da se varti po-trydno otkak gi slojix no razlikata ne e golqma.Proveri za te4ove ot xidravlikata.

Bobo
28-01-2004, 10:09
Parvo proveri dali e stegnat remaka ako gumite sa ti shiroki e normalno da se varti tejko. Vtoro ako remaka e ok vij plastmasovite lageri na makfersonite te mogat da izdavat stranni shumove i da prechat mnogo na servoto - obiknovenno se chuva pukane.

waffer
16-06-2004, 18:39
i moita 156-ca brumchi kato navia volana dokrai ... useshtam che kato che li neshto servoto se tormozi i naistina sam karal ford fokus-mokusi i drugi laina, na koito serovoto im mnogo po-leko se e vurtialo ..

Kefo
16-06-2004, 19:54
Remyci :?

Dexer
17-06-2004, 10:23
най-честият проблем, когато чуваш бръмчене по време на навиване на воляна е загуба на масло - може да е съвсем малко, но помпата не работи ли на пълен дебит бръмчи... аз това знам

Emus
17-06-2004, 11:45
Благодаря за съветите и диагностиката :D

Всъщност вече доста време я карам със сравнително тежък волан и така свикнах и взе да ми паства, че като се кача на кола с лек волан се чувствам кофти :) Вече дори съм на мнение, че волана не трябва да бъде много лек защото това влошава стабилността на автомобила на пътя.

Единствено се притеснявам за колицата - данеби проблемът (ако изобщо го има) да я тормози и след време да стане някоя "инфекция". Бръмченето при върете на волана е съвсем тихо и се чува единствено при спрял автомобил, в движение прибръбчава като се навие волана докрай (при обратен завой например), но от вашите отговори виждам, че това си е в границите на нормалното..

Имал ли е някой от вас сериозни проблеми със волана (сервото)?

waffer
17-06-2004, 18:50
Благодаря за съветите и диагностиката :D

Всъщност вече доста време я карам със сравнително тежък волан и така свикнах и взе да ми паства, че като се кача на кола с лек волан се чувствам кофти :) Вече дори съм на мнение, че волана не трябва да бъде много лек защото това влошава стабилността на автомобила на пътя.

Единствено се притеснявам за колицата - данеби проблемът (ако изобщо го има) да я тормози и след време да стане някоя "инфекция". Бръмченето при върете на волана е съвсем тихо и се чува единствено при спрял автомобил, в движение прибръбчава като се навие волана докрай (при обратен завой например), но от вашите отговори виждам, че това си е в границите на нормалното..

Имал ли е някой от вас сериозни проблеми със волана (сервото)?

abe na moita (156, 98-ma) kato go navia dokrai za obraten zavoi i vse edno izdisha tejko .. dano ne izdisham i az nekade po put s neia.

vodih ia na cialosten pregled - kazaha mi che e v perfektno sustoianie.

chudia se dali da ia tuniram ili da ia prodam? .. 2.4 JTD

hf hpe
17-06-2004, 23:27
abe na moita (156, 98-ma) kato go navia dokrai za obraten zavoi i vse edno izdisha tejko .. dano ne izdisham i az nekade po put s neia.

vodih ia na cialosten pregled - kazaha mi che e v perfektno sustoianie.

chudia se dali da ia tuniram ili da ia prodam? .. 2.4 JTD
всяка кола със хидравличен серво усилвател на волана в най-крайно положение издава неприятен звук

zarin
10-11-2007, 18:39
Просто искам да си видя аватарчето :D

BaiJedi
10-11-2007, 19:32
Просто искам да си видя аватарчето :D
Ми влез си в профила и си го гледай :lol: