PDA

View Full Version : Писаха ми акт за ползване на GSM



teetrinker
14-12-2010, 23:14
Здравейте. В 23.00 в един краен квартал на софия, няма жив човек, говоря по телефона, карам си бавно, изведнъж отзад патрулка със звуков сигнал и лапми. Писаха ми акт. "Водача използва моб. телефон по време на движение с участието на ръцете си /дясна ръка/" Написах възражение в акта: "Не съм ползвал моб. телефон. Бях си опрял главата с ръка". В тоя кучи студ тва измислих, както и да е. Мисля да отида в КАТ и да напиша, че тъй като са зад мен няма как визуално да установят че говоря по gsm. Има ли смисъл да го правя, ще постигна ли нещо? Някой има ли опит в подобна ситуация? Наясно съм че е съм извършил нарушение, оставяме моралната гледна точка настрана. Благодаря предварително на всички писали.

r.jelev
14-12-2010, 23:17
Интересно е, понеже наистина ако си подпреш ръката на подлакътника и и не си с телефон... Обаче нали се сещаш. Те са двама полицаи ти си сам . На дали ще мине, но действително е напълно възможно и да не си говорил :) Успех. На един приятел преди 2 месеца се случи същата случка. 50 лева и 2 точки или 3 май му е бил акта (мислих че не се взимат точки за телефон...)

lordliness
15-12-2010, 00:39
На мен се случи същотото -6 точки и 50 лева-и две години трябва да си много примерен за да ти възстановят точките и карах с акта 8 месеца -щото много са натоварени.Накратко -стоя си на червен светофар и си погледнах дисплея на телефона- до мен на тротоара стои ченгето и колата до него-виждам го много добре но съм с хендсфри и не говоря и не ми пука от ченгето,но го гледам как се обади по радиото и другото ченге което стои в засада след сфетофара ме спря.И според тях говоря по телефона след като го държа- няма нищо че хендсфрито ми е в ухото-няма нищо че стоя с колата на червено- мотора работи значи карам - гадове продажни.И аз писах в акта че съм с хедсфри но кой ли го е чел.После обжалвах официално-нищо не стана -били действали правилно и според закона.И след това вече не може и да обжалваш.Или гарван гарвано око не вади-това е БГ ще го преглътнеш ,както много други неща.

teetrinker
15-12-2010, 03:12
ей това ми е другия въпрос. предния акт ми бе за червен свефар /изнесох се на кръсовището за ляв завой късно, бил съм задръствал движението/ от 2007ма година. Възстановени ли са ми точките? Преди се възстановяваха на 5 години, сега на 2 ли?

r.jelev
15-12-2010, 03:22
за една или две години се възстановяват сега точките , като за периода трябва да нямаш акт.. 99% е точно 12 месеца без нарушение и ти връщат , незнам само колко ти връщат, понеже ако примерно имаш 20 взети в два акта, дали след 12 месеца без нарушение ти дават 20 :) ...

lordliness
15-12-2010, 07:31
Моята информация е ,че ако нямаш официално регистрирано нарушение 2 години ти въстановяват точките по служебен път ,ако те изловят през тези 2 две години вероятно срока се удължава за всички точки ,като се брои поледната дата от последното нарушение

Доко
15-12-2010, 07:59
:spam:
Извинявам се за спама, но добре, че нашите полицаи не са като полските: http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2010/12/14/polski-katadjiia-izdade-fish-za-globa-na-samiia-sebe-si.106333 :please::evilsmiley:

mdterziev
15-12-2010, 08:02
И актове ли пишат за мобилен вече. Преди три години някъде ми написаха фиш за 15 лв., който разбира се отиде на вятъра.

Доко
15-12-2010, 08:02
........

ves_v8
15-12-2010, 10:35
Здравейте. В 23.00 в един краен квартал на софия, няма жив човек, говоря по телефона, карам си бавно, изведнъж отзад патрулка със звуков сигнал и лапми. Писаха ми акт. "Водача използва моб. телефон по време на движение с участието на ръцете си /дясна ръка/" Написах възражение в акта: "Не съм ползвал моб. телефон. Бях си опрял главата с ръка". В тоя кучи студ тва измислих, както и да е. Мисля да отида в КАТ и да напиша, че тъй като са зад мен няма как визуално да установят че говоря по gsm. Има ли смисъл да го правя, ще постигна ли нещо? Някой има ли опит в подобна ситуация? Наясно съм че е съм извършил нарушение, оставяме моралната гледна точка настрана. Благодаря предварително на всички писали.
Колега като отидеш в КАТ да пишеш възраженията, добави и разпечатка от моб. телефон.
Въпроса е дали наистина си говорил или не. Ако имаш телефон, който се води на твое име и по времето на Акта не си говорил по него добави към възраженията и разпечатка на която черно на бяло се вижда че не си говорил и акта пада - пробвано е! Ако обаче действително си говорил....важи първото правило от ЗДвП - Полицаят винаги има право, а ние винаги сме пре***и. Успех ;)

fred
15-12-2010, 10:44
Ако може да се обжалва пред съда/имаше там нещо за размер над който може да се обжалва/, го обжалвай и ще падне съм сигурен, защото няма как да се докаже.

pr_00f
15-12-2010, 10:47
Е ако са ти се обадили на теб, няма да го има в разпечатката.

me4o4ko
15-12-2010, 11:04
Суми до 50лв(включително) не могат да бъдат обжалвани в съда!
В тази ситуация нищо не може да се направи,понеже те са били 2-ма(единият е свидетел),а ти си бил сам.
Преди 2 години жена ми и нейна приятелка се удариха леко на едно кръстовище с таксиметров шофьор.Колата управляваше приятелката на жена ми,която е минала на абсолютно червено,понеже не видяла светофара пускайки песни на cd-то(женска му работа).Таксиметровия беше сам,те две и като дойдоха катаджиите,жена ми като свидетел се подписа,че те са минали на зелено....в крайна сметка го отнесе таксиметровият,макар,че виновните бяха те...такова е тълкованието на закона - имаш ли свидетел,печелиш...тъпо,а? :-?

teetrinker
15-12-2010, 11:10
Колега като отидеш в КАТ да пишеш възраженията, добави и разпечатка от моб. телефон.
Въпроса е дали наистина си говорил или не. Ако имаш телефон, който се води на твое име и по времето на Акта не си говорил по него добави към възраженията и разпечатка на която черно на бяло се вижда че не си говорил и акта пада - пробвано е! Ако обаче действително си говорил....важи първото правило от ЗДвП - Полицаят винаги има право, а ние винаги сме пре***и. Успех ;)

то хубаво ще добавя, ама в акта не пише колко е часа, пише само датата.. разпечатката при това положение май няма да свърши работа? :(


Ако може да се обжалва пред съда/имаше там нещо за размер над който може да се обжалва/, го обжалвай и ще падне съм сигурен, защото няма как да се докаже.

Аз първо ако го обжалвам тази форма ли да попълвам? blanka_vuzrajenie_aktove? Намерих я качена тук на форума. А как става обжалването пред съда? :throw:

MrX
15-12-2010, 11:15
то хубаво ще добавя, ама в акта не пише колко е часа, пише само датата.. разпечатката при това положение май няма да свърши работа? :(



Аз първо ако го обжалвам тази форма ли да попълвам? blanka_vuzrajenie_aktove? Намерих я качена тук на форума. А как става обжалването пред съда? :throw:

Добре дееее, след като си виновен защо трябва да обжалваш? Или трябва да затриеш човек за 20 лева - хендс фрии?

ves_v8
15-12-2010, 11:19
Е ако са ти се обадили на теб, няма да го има в разпечатката.
Пруфе излизат! На моите излизат и на Виваком и на Мтел има подробна разпечатка на всички повиквания, смс, данни, роуминг и т.н.

[QUOTE=teetrinker;813002]то хубаво ще добавя, ама в акта не пише колко е часа, пише само датата.. разпечатката при това положение май няма да свърши работа? :(

стига бе, как може тия неграмотници да не напишат час:screwy: то е задалжително да се опише в колко часа и къде си извършил нарушението, че дори и в каква посока си се движил пишат:shocking:
Прегледай добре акта колега

teetrinker
15-12-2010, 11:38
Добре дееее, след като си виновен защо трябва да обжалваш? Или трябва да затриеш човек за 20 лева - хендс фрии?
Хендсфрито ми е в жабката. В първия пост съм написал че моралната страна на нещата си остават за мен. Аз съм преценил че в 11 вечерта в тоя краен квартал мога да карам с 40 в дясна лента и да говоря по GSM. И си нося отговорността ако стане ПТП! Да ме издебват в гръб с лампите и да ме питат 'ко праим' усмихнати до уши също не е приятно. Та спора дали съм прав или не не е целта на тази тема :mrgreen: Интересува ме има ли оправия с тази институция и дали мога да си опазя точките в талона. Ако има някакъв начин, ще го използвам, то си е на моята съвест :mrgreen:


стига бе, как може тия неграмотници да не напишат час:screwy: то е задалжително да се опише в колко часа и къде си извършил нарушението, че дори и в каква посока си се движил пишат:shocking:
Прегледай добре акта колега

прегледах пак, час няма, само дата. посока също има :)

me4o4ko
15-12-2010, 13:28
Колега,не четеш....не можеш да обжалваш в съда за сума по-малка или равна на 50лв!
Възражението ти ще го прегледа началника на КАТ и ще ти отговори,че всичко е според закона и ще си платиш глобата...това е!

DarkKnight
15-12-2010, 13:37
Колега,не четеш....не можеш да обжалваш в съда за сума по-малка или равна на 50лв!
Възражението ти ще го прегледа началника на КАТ и ще ти отговори,че всичко е според закона и ще си платиш глобата...това е!

Ако се отнемат точки може да се обжалва...

syfer
15-12-2010, 14:00
На колега инициирал темата директно на въпроса:
Не няма смисъл да описваш подобни възражения по акта пред административният орган.Административният орган-разбирай КАТ или ОДП никога няма да си отмени сам акта.Само ще го приложат възражението ти към преписката.Има смисъл това което го казваш след като ти издадат Наказателно постановление да го обжалваш и цялото това нещо да го опишеш в жалбата си до съда.Там съдът следи служебно за всички твърдения и доказателства, като е длъжен да разпита актосъставителите , които ще ги разпитат дали са видели , че има разговор по тел. или просто си би подпрян.Нищо не губиш от обжалване като изложиш твоите си възражения.Производството е безплатно стига наистина да е над 50 лв. щото до 50 лв. не подлежат на обжалване.Успех колега !

adv_petrov
15-12-2010, 16:59
за съжаление наказателното постановление е за 50лв. (сложи си още 3-5 лв разход за банкова такса) и отнемане на 12 точки (6 за стар шофьор), без срок за отнемане на свидетелството за управление, които точки се възстановяват след 1г. без нарушения. Няма възможност за съдебно обжалване.
Ако толкова отчаяно искаш да обжалваш подобно нарушение, другия като ти пишат акт за телефон, им посочи още твои нарушения за да ти се вдигне сумата и да ти се отвори вратичката за съд. Или още на място план Б, дето знаем кво ше прайм са.

BLUE1
15-12-2010, 18:08
Бих искал да попитам колегата пуснал темата, дали поне малко не го е срам. Що не си платиш глобата като мъж и не помолиш администратора да изтрие темата. В друга тема на форума се оплакваме как никога няма да се оправим, щото този или онзи управник краде и лъже, а самите ние постоянно се опитваме да прецакаме системата, все някой друг ни е виновен, катаджиите ако ти бяха взели пари щеше сега да има друга тема. Колега, дали ако имаше власт нямаше да пренебрегваш и по-важни правила?

Tedo
15-12-2010, 18:18
Суми до 50лв(включително) не могат да бъдат обжалвани в съда!
В тази ситуация нищо не може да се направи,понеже те са били 2-ма(единият е свидетел),а ти си бил сам.
Преди 2 години жена ми и нейна приятелка се удариха леко на едно кръстовище с таксиметров шофьор.Колата управляваше приятелката на жена ми,която е минала на абсолютно червено,понеже не видяла светофара пускайки песни на cd-то(женска му работа).Таксиметровия беше сам,те две и като дойдоха катаджиите,жена ми като свидетел се подписа,че те са минали на зелено....в крайна сметка го отнесе таксиметровият,макар,че виновните бяха те...такова е тълкованието на закона - имаш ли свидетел,печелиш...тъпо,а? :-?
При ПТП пътник от превозното средство не се признава за свидетел, така че не е такова тълкованието на закона а така са го извъртяли жена ти и приятелката и

digitalundgrd
15-12-2010, 18:19
За да не отварям друга тема....

Искам да попитам каква е глобата за пресичане на двойна непрекъсната лента? (в точки и пари)

milenamr
15-12-2010, 18:21
Хендсфрито ми е в жабката. В първия пост съм написал че моралната страна на нещата си остават за мен. Аз съм преценил че в 11 вечерта в тоя краен квартал мога да карам с 40 в дясна лента и да говоря по GSM. И си нося отговорността ако стане ПТП!

Искаш да кажеш, че след 22ч вечерта във въпросния краен квартал не излизат хора?
Странно!
Абе българите сме все много преценяващи и много хитри и вместо да вложим енергията си в правилната и нормална човешка посока, сме способни да изхабим дваж-триж пъти повече в опити да "изцакаме системата".
А в крайна сметка все се цакаме сами :guillotine:

Tedo
15-12-2010, 18:26
За да не отварям друга тема....

Искам да попитам каква е глобата за пресичане на двойна непрекъсната лента? (в точки и пари)

Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:

5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) който не спазва сигналите на пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението;
Иначе е 20 лв

Alfa User
15-12-2010, 18:30
Крайно време е всеки да започне да си носи отговорност за грешките. Обективността на личната преценка, била тя в 10ч сутринта или в 23ч вечерта, изобщо няма значение. По същата логика някой скача на платното пред тебе със замах, защото решава, че по това време в квартала му не минават коли. После някой трети ще трябва да решава спора между вас ...
Подкрепям колегата Blue1 - спри да мрънкаш, плати си глобата, и следващия път си извади слушалката от жабката !

teetrinker
16-12-2010, 02:51
Питах за това как стоят нещата в КАТ. Морал специално помолих да не ми се чете, щото си е моя работа, не е това целта на темата, преспокойно можех да напиша "не говорех по телефона" и всички дружно щяхме да плюеме КАТ... :tooth: Благодаря на колегите писали по темата, научих това което ме интересува, за мен темата е приключена :phone: :phone: :phone:
Модераторите да преценят дали да я трият локват и т.н.

DarkKnight
16-12-2010, 09:30
Съжалявам, че не е точно по темата ама...
Първо "системата" в нашата държавица е толкова зле, че дори да искаш, да спазваш закона все ще се намери някой да реши, че трябва да изкара пари от теб. Преди няколко месеца имах такъв случай (тогава се отказах да карам по правилника). Удря ме тир и при положение че аз не съм виновен ми пишат акт, за ПТП. Аз не съм виновен като попитах да ми се разясни защо подяволите аз съм виновен, ми се каза, че той не е длъжен да ми се обеснява и така ги виждал той нещата. На схемата беше отбелязано, че аз идвам от нищото и отивам в нищото, и като му го казах той каза че не го интересува... Та тогава си карах спокойно по правилника (дори не карах с превишена скорост) в продължение на две седмици и какво? Сега като карам по бързо и всички се пазят от мен (освен тези с черен джиБ разбира се :Tease:)
Колегата е преценил че може да кара и да говори по телефона, да го прави, ако стане фал тогава ще си носи последствията. Сутринта патката заспала дето си ръчкаше по касетофона и за малко да ме удари отзад не е ли малко по-опасна? Ама на нея никой няма да и напише акт за касетофон нали?
Колега не знам за твоя случай, но мен ме питаха в КАТ дали ще обжалвам, а моя акт е 20лв и 4 точки. Не го обжалвах само защото вече се бях примирил и не знаех че мога да го обжалвам ;)

Alfa User
16-12-2010, 09:43
Нещо криво разбирате ситуацията ми се види, и пак пищите като ухапани девойки...
Ако не си говорил, и ти пишат акт за ползване на GSM по време на движение, после спокойно можеш да отидеш в съда и да анулираш постановлението. Същото се отнася и за случая с ТИР-а - защо не си написал възражение, колега ?
Редно е да си знаем правата и задълженията, да ги спазваме, и едва тогава да започнем да държим сметка кой как се опитва да ни прее.ава !
И за морала не сте прави - на никой не му пука дали ще се самоубиете с превишената скорост, от която само черните джипове не се пазят, или ще сгазите някой пресичащ, също с телефон на ухото ... Когато сте виновни - понасяте си наказанието мъжки и не хленчите като ЖПО задето са ви писали акт, понеже смятате че сте преценили еди-какво-си. Ако са ви нарушени правата пък - изправяте се мъжки и си ги търсите и защитавате. Това е !

SamuraiJack
16-12-2010, 09:47
Ми като е "преценил", сега да плаща. Катаджиите са преценили, че е в нарушение, а интересното е, че наистина е. И аз преценявам, че на две ракии мога да карам, и кво, невинен съм, докато не премажа някого, та да си "понеса последствията" :)
Хубаво говорил, говорил, немал късмет, спрели го, ама да се прави на луд сега как да се измъкне - е тва верно си е чисто българска черта.

DarkKnight
16-12-2010, 11:20
Нещо криво разбирате ситуацията ми се види, и пак пищите като ухапани девойки...
Ако не си говорил, и ти пишат акт за ползване на GSM по време на движение, после спокойно можеш да отидеш в съда и да анулираш постановлението. Същото се отнася и за случая с ТИР-а - защо не си написал възражение, колега ?
Редно е да си знаем правата и задълженията, да ги спазваме, и едва тогава да започнем да държим сметка кой как се опитва да ни прее.ава !
И за морала не сте прави - на никой не му пука дали ще се самоубиете с превишената скорост, от която само черните джипове не се пазят, или ще сгазите някой пресичащ, също с телефон на ухото ... Когато сте виновни - понасяте си наказанието мъжки и не хленчите като ЖПО задето са ви писали акт, понеже смятате че сте преценили еди-какво-си. Ако са ви нарушени правата пък - изправяте се мъжки и си ги търсите и защитавате. Това е !

Писах възражения... Това не промени нищо. Нарушиха ми правата и какво можех да направя? Писах си възражение и какво се получи - нищо. Писаха ми че съм му отнел предимството при сливането на 2 ленти, а това сливане е десетина метра преди мястото на ПТП-то. Е я ми обяснете как става. Като проима система и аз ще спазвам всички правила до тогава както преценя... Не карам в града с 180, че да убия някой, а максимум с 20-30 км/ч над ограничението и то според условията на пътя.

abart_
03-03-2012, 23:27
Преди малко ме нарисуваха с АКТ за говорене по телефон.....:stumm:

Възражения никакви не съм писал,само питах полицая каква е глобата,а отговорът му беше: Началника я определя,ще я разбереш след 15 дена като дойдеш за талона ! Ебати и отговора,ама си замълчах,щото от спорене с полицай нищо хубаво не излиза

Точки вземат ли се,само пари ли и колко,някой ако има инфо.........

Linkestis
04-03-2012, 00:48
В твоя случай си допуснал огромна грешка.С катаджия винаги се спори!Винаги се пишат възражения!
Говоренето и използването на телефон в автомобила е недоказуемо при липса на снимка или видео!
Както ти не можеш да го убедиш че не си говорил,така и той не може да е сигурен че си говорил.
Това че си нарушил закона е едно,а това че е недоказуемо е друго.Още повече ако имаш спътник в колата които да е свидетел.И не забравяй че другия полицай НЕ може да е свидетел.
Само заради репликата че: началника определя глобата,щях да пиша и на гърба на акта!
За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете.
/чл.183, ал.4, т.6 ЗДвП/ - 6 к.т.

jorko
04-03-2012, 09:27
В твоя случай си допуснал огромна грешка.С катаджия винаги се спори!Винаги се пишат възражения!
Говоренето и използването на телефон в автомобила е недоказуемо при липса на снимка или видео!
Както ти не можеш да го убедиш че не си говорил,така и той не може да е сигурен че си говорил.
Това че си нарушил закона е едно,а това че е недоказуемо е друго.Още повече ако имаш спътник в колата които да е свидетел.И не забравяй че другия полицай НЕ може да е свидетел.
Само заради репликата че: началника определя глобата,щях да пиша и на гърба на акта!
За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете.
/чл.183, ал.4, т.6 ЗДвП/ - 6 к.т.
Всъщност в цитираният член не пише 6 к.т. :idea:

Чл. 189.(3) Свидетел по акта може да бъде и служебно лице.

Началника определя глобата, така е ;-), но когато глобата е "от-до", за това нарушение тук си има конкретна глоба - 50 жълтици

abart_
04-03-2012, 10:41
И какво излиза,50 лв или 6 точки,или и двете ?! :jason2:

нямаше как да споря,след като бях сам в колата а полицаите бяха трима,и тоя който ми пишеше акт ми вика: гледай Кмета е сложил улични лампи навсякъде,и всичко се вижда........какво да оспорвам?! Издъних се! Всъщност докато ги видя хвърлих телефона,ама явно те са ме забелязали по-рано,или чули.......

jorko
04-03-2012, 10:49
И какво излиза,50 лв или 6 точки,или и двете ?! :jason2:

нямаше как да споря,след като бях сам в колата а полицаите бяха трима,и тоя който ми пишеше акт ми вика: гледай Кмета е сложил улични лампи навсякъде,и всичко се вижда........какво да оспорвам?! Издъних се! Всъщност докато ги видя хвърлих телефона,ама явно те са ме забелязали по-рано,или чули.......

И двете

abart_
04-03-2012, 10:56
Пффф ебати и телефона умрял :devil:

преди това правихме доста стартове,доволно....и накрая ме нарисуваха за говорене по телефон ,движейки се с 5 км/ч :furious:

fred
04-03-2012, 11:30
Е поради подобни тъпи актове не плащам нищо на разни хвърчащи пирзовки и прочее там простотии.Тия само се чудят с какви глупости да се занимават и не вършат някаква полезна работа...

adv_petrov
04-03-2012, 12:22
Актът за установяване на нарушение на ЗдВП не е тъп - закона си пише глоба ако говориш по gsm без хендсфрий, значи - или спазваме, или глоба.

Живият потърпевши опит говори че глобата е 50 лева заедно с 6 точки, за млад шофьор - 12 точки.
Служебно лице може да подпише като свидетел акта.
Разбира се закона дава право за писмено възражение в 3дн. срок след подписване на акта.

brazen
04-03-2012, 12:29
На мен ми взеха един "Стефран Стамболов" в Петък...(т.е аз им дадох след като бях така да се каже помолен)
били ме видяли да използвам "неправомерно мобилен телефон по време на управление на мпс" преди 300 метра.
Момченцето с девствени мустачки се изхили като малко дете като взе хартииката, грижовно поставена м-у документите. Е тогава ме хвана яд, че Петър Берон не беше при мене!!

jorko
04-03-2012, 12:30
Живият потърпевши опит говори че глобата е 50 лева за млад шофьор - 12 точки.

Това само от опит ли е ? Или го нормативно описано някъде ?

Linkestis
04-03-2012, 12:55
Понеже обичате да спорите:

Изм.-ДВ брой 96 от 2004г. За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете. 40 ЛЕВА и 6 КОНТРОЛНИ ТОЧКИ!!!!

А текста на закона от 27 ДЕКЕМВРИ2007 НАРЕДБА I3-1959 ГЛАСИ:За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете. 6 КОНТРОЛНИ ТОЧКИ!!!!

adv_petrov В Закона никъде не са дадени правомощия на полицая да се ангажира като свидетелско лице!Това че подписват актовете като такива е закононарушение!

jorko
04-03-2012, 13:25
Понеже обичате да спорите:

Изм.-ДВ брой 96 от 2004г. За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете. 40 ЛЕВА и 6 КОНТРОЛНИ ТОЧКИ!!!!

А текста на закона от 27 ДЕКЕМВРИ2007 НАРЕДБА I3-1959 ГЛАСИ:За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете. 6 КОНТРОЛНИ ТОЧКИ!!!!

adv_petrov В Закона никъде не са дадени правомощия на полицая да се ангажира като свидетелско лице!Това че подписват актовете като такива е закононарушение!

Да, аз лично обичам да споря :-) ... в бр. 96 няма изменения на ЗДвП, а на Наредбата за точките, а тя не касае размера на глобите и няма как да си взел тия 40 ЛЕВА от там ;-)
После - "текста от закона " след което цитираш гореспомената Наредба и там си пише 6.т, което аз пък написах по-рано, а си го болднал все едно моето не е вярно и ми посочваш грешката :no:

А и също написах, че свидетел може да бъде и служебно лице, демек колега на актосъставителя

Искам да продължим спора за размера на глобата ;-)

abart_
04-03-2012, 18:32
Сега пък един познат ми каза 50 лв и 10 точки.........:pokey:

Тъпото беше ,че преди това имаше бая стрийт рацинг,и си бях "подготвил" колата малко за стартове,и поради тая причина неисках да влизам във излишни спорове,защото ако бяха решили определно имаше за какво да се хванат :jason2:

незнаех че,чак толкова много точки се отнемат и сравнително не малка сума за телефон.А и предположих че щом глобата се оределя "от-до" няма смисъл да се правя на интересен и да давам безмислени оправдания и то при 3-ма срещу мен......

А и полицая диретно почна да рисува,въобще не стана дума за черпилка и т.н...

Просто ми стана интересно колко ще ми е глобата,защото куката нищо конкретно не ми каза:no:

adv_petrov
04-03-2012, 19:48
Трябва да знаете, че винаги когато се установява нарушение и се налага наказание, това става въз основа на закон, където то е описано подробно. Ако се зачетете в тоя акт дето ви го пишат, вътре трябва да пише: "водачът е направил... (еди какво си), което представлява нарушение на чл... (еди кой си.).. на (еди кой си) закон."
Смисъл това са неща регулирани по размер и вид - не е разтеглива работа, която да ви каже някой познат или да се влияе по собственото усмотрение на налагащия наказанието.
Може би не съм се изразил разбираемо в горния ми пост, за което се извинявам. Та:
Личен опит от лятото на 2010та, пред националния стадион - акт за телефон => НП за 50 лева гло6а и отнемане на 6 (шест) контролни точки - на осн. чл.184, ал.4, т.6 ЗдвП + Нар. за отнемане контролни точки.
Abart_, тука глобата не се определя "от-до", както си написал - не знам откъде си се заблудил.
По въпроса кой може да разпише акт като свидетел:
Чл. 189. (3) ЗДвП: Свидетел по акта може да бъде и служебно лице.
Имам едно предположение, че Парламента е приел ЗДвП и Правилника към него за да седнат шофьорите и да го прочетат, хем и да не дават невярна и/или заблуждаваща информация. Ма това е само мое лично предположение.

lordliness
05-03-2012, 08:11
Мога да потвърдя 50 лева и 6 точки,бях с хендсфри,но телефона ми бил в ръката-това е положението.Като тръгвам на път вече ще си прибирам телефонита в багажника.

The_Game
30-03-2012, 01:54
На мен се случи същотото -6 точки и 50 лева-и две години трябва да си много примерен за да ти възстановят точките и карах с акта 8 месеца -щото много са натоварени.Накратко -стоя си на червен светофар и си погледнах дисплея на телефона- до мен на тротоара стои ченгето и колата до него-виждам го много добре но съм с хендсфри и не говоря и не ми пука от ченгето,но го гледам как се обади по радиото и другото ченге което стои в засада след сфетофара ме спря.И според тях говоря по телефона след като го държа- няма нищо че хендсфрито ми е в ухото-няма нищо че стоя с колата на червено- мотора работи значи карам - гадове продажни.И аз писах в акта че съм с хедсфри но кой ли го е чел.После обжалвах официално-нищо не стана -били действали правилно и според закона.И след това вече не може и да обжалваш.Или гарван гарвано око не вади-това е БГ ще го преглътнеш ,както много други неща.



OOoo подобна ситуация. Карам по уличката която води към КАТ от Г.М.Димитров.

Та там са едни завои дупки тясно, както и да е, говоря по телефона, Притискам си телефона с рамо и са ми свободни ръцете.

Зад мен кифла с кола която не е купила, та въпросната кифла ми свирка и светка ама аз си карам бавно, няма да си чупя колата заради нея в дупките.

Като имаше по широко място я оставих да ме изпревари, и тя в знак на благодарност ме засече мн грубо и отпраши с мръсна газ по дупките.

Продължавам аз по пътя и на следващата пресечка чичко полицай на средата на платното ме чака и маха от далече.

Още говорех по телефона пуснах си го в краката и веднага цъкнах високо говорителя.


Господин Полицая ме спря и "Слизай да ти пиша фиш !!!
- За какво ? питам аз
-Не се обяснявай, една мн нервна лелка каза че си я засекал щото си си говорил по телефона сигурно не си я и видял слизай от колата "
Аз му обясних че има дупки и съм я видял но карам бавно щото не искам да си чупя колата и т.н.

"Е добре ама слизай да ти пиша фиш че говориш по телефона".
Казах му да говорех по телефона но ползвам високоговорителя,(аз даже нарочно изчаках да си сваля прозореца и като той се представи казах" Айде после ще ти се обадя, че ме спря полиция" и затворих.


Та обяснявам на човека че ползвам вграденото хендсфриий и той "няма такова нещо, хендс фрии значи свободни ръце" и ми маха с ръчички.

В този момент му казах, че като нямам слушалка незначи, че ръцете ми не са
свободни и му махам с ръце както Ники Пънчев от хвани богат http://static2.dmcdn.net/static/video/879/867/15768978:jpeg_preview_medium.jpg?201108242236101
Та се разправях още няколко минути с полицая чак почнах да се смея щото повтарях едни и същи реплики и двамата поне по 3-пъти като папагали и накрая "ОФФФ МАХАИ МИ СЕ ОТ ГЛАВАТА."

vovata
03-04-2012, 20:38
OOoo подобна ситуация. Карам по уличката която води към КАТ от Г.М.Димитров.

Та там са едни завои дупки тясно, както и да е, говоря по телефона, Притискам си телефона с рамо и са ми свободни ръцете.

Зад мен кифла с кола която не е купила, та въпросната кифла ми свирка и светка ама аз си карам бавно, няма да си чупя колата заради нея в дупките.

Като имаше по широко място я оставих да ме изпревари, и тя в знак на благодарност ме засече мн грубо и отпраши с мръсна газ по дупките.

Продължавам аз по пътя и на следващата пресечка чичко полицай на средата на платното ме чака и маха от далече.

Още говорех по телефона пуснах си го в краката и веднага цъкнах високо говорителя.


Господин Полицая ме спря и "Слизай да ти пиша фиш !!!
- За какво ? питам аз
-Не се обяснявай, една мн нервна лелка каза че си я засекал щото си си говорил по телефона сигурно не си я и видял слизай от колата "
Аз му обясних че има дупки и съм я видял но карам бавно щото не искам да си чупя колата и т.н.

"Е добре ама слизай да ти пиша фиш че говориш по телефона".
Казах му да говорех по телефона но ползвам високоговорителя,(аз даже нарочно изчаках да си сваля прозореца и като той се представи казах" Айде после ще ти се обадя, че ме спря полиция" и затворих.


Та обяснявам на човека че ползвам вграденото хендсфриий и той "няма такова нещо, хендс фрии значи свободни ръце" и ми маха с ръчички.

В този момент му казах, че като нямам слушалка незначи, че ръцете ми не са
свободни и му махам с ръце както Ники Пънчев от хвани богат http://static2.dmcdn.net/static/video/879/867/15768978:jpeg_preview_medium.jpg?201108242236101
Та се разправях още няколко минути с полицая чак почнах да се смея щото повтарях едни и същи реплики повтаряхме и двамата поне по 3-път като папагали и накрая "ОФФФ МАХАИ МИ СЕ ОТ ГЛАВАТА."

Интересно ми е ако тоя каиш ти напише фиш за 50 лв въпреки ,че не те е хванал, какво можеш да направиш ?
Фишовете нали несе обжалват и как се доказва дали си говорил или не по тел ?

rusiq86
03-04-2012, 21:45
Няма фиш, нема се даваш и това е.