PDA

View Full Version : Информация за DCOE



alexma3x
31-07-2006, 16:46
Колеги имам нужда от помощ

криво ляво новия мотор е факт , но имам сериозни проблеми с настройката на двата Вебера

Бихте ли споделии информация, книжки всичко което би ми помогнало като материал да се самообуча как да процедирам...

съответно имате ли майстор който е специалист и може да помогне също

Venci
31-07-2006, 20:38
АЛЕКС!!! Ама вземи си чети тя личните съобщениия :!: Ама много ти се мОлА!

VOLUMAX
31-07-2006, 21:05
Колеги имам нужда от помощ

криво ляво новия мотор е факт , но имам сериозни проблеми с настройката на двата Вебера

Що първо не почнеш да събираш информация за регулиране на клапани , затягане на разни болтчета и гайки пък Weber-ите ги остави за по после в проекта си за настройка :idea:

Venci
31-07-2006, 22:55
VOLUMAX, мотора на Алекс е "Ладов" с поставени двойни карбуратори :idea: Имах си аз точно той да не знае на изуст луфтовете на клапаните и т.н. За това основно има нужда от помощ за карбовете.

75 2.0 turbo
01-08-2006, 01:44
VOLUMAX, мотора на Алекс е "Ладов" с поставени двойни карбуратори :idea: Имах си аз точно той да не знае на изуст луфтовете на клапаните и т.н. За това основно има нужда от помощ за карбовете.
венцо мисля 4е волумакс мноо добре знае за кво стаа дума и изказването му е на 100% сериозно и аз го подкрепям дори :!: не може да се биеш у гърдите 4е си праиш сам ево лада и т.н. а да пускаш подобна тема щом може да си напраи мотор начи е маистор и не го бърка да го и настрои тоя мотор :idea:

Слав
01-08-2006, 10:03
VOLUMAX, мотора на Алекс е "Ладов" с поставени двойни карбуратори :idea: Имах си аз точно той да не знае на изуст луфтовете на клапаните и т.н. За това основно има нужда от помощ за карбовете.
венцо мисля 4е волумакс мноо добре знае за кво стаа дума и изказването му е на 100% сериозно и аз го подкрепям дори :!: не може да се биеш у гърдите 4е си праиш сам ево лада и т.н. а да пускаш подобна тема щом може да си напраи мотор начи е маистор и не го бърка да го и настрои тоя мотор :idea:

След като е помолил за помощ значи го бърка.И не виждам защо се пените един друг, вместо да помогнете на човека.Ако не можете поне не се заяждайте! :idea:

alexma3x
03-08-2006, 12:33
аз информация за тези неща имам и съм наясно с повечето...въпроса е че правя такива работи които не ги пише по-книгите, няма данни за тях и всеки се прави на велик не казва, евала му правя на Шишко,че ми помага и с информация и физически...но пак повтарям това което го правя не го пише по книгите, а и малкото материали писани за тунинг на двигатели /ладови/ не навлизат в детайли, които са важни за мен...

не разбирам защо така ми се нахвърляте :roll: просто помолих са помощ, нито съм ви карал насила нито нищо...

да бия се в гърдите, че правя ево лада защото само аз знам какво ми коства това и как го постигам - и се гордея с това...защото наистина се уча и я правя за разлика от стотици пишещи всезнайковци по форумите

вас специално момчета ви уважавам именно за това което сте правили и правите, но нека уважението е взаимно - може да не съм постигнал колкото вас, но това незначи че труда и усилията ми са вятър работа...

alexma3x
03-08-2006, 12:44
тези карбуратори са нещо ново за мен дали съм майстор или не - не важно в случая - никой не се ражда знаещ всичко

целия проблем е не толкова с настройката и синхрона на карбовете, а с това че въпреки регулирането на пластинката за поплавъковите камери единия карб тече през гарнитурата където контактува с колекторите, незнам какво да правя още ли да регулирам нивото или да търся начин да измеря и намалям налягането след бенз помпа.

правих какво ли не синхронизирах двата карбуратора /имам уреда/, променях няколко пъти настройката на винтовете за празен ход
колата работи прилично, но проблема с теча си остава

отделнно в часта с стартовата с-ма пак сълзи бензин, гарнитурите изглеждат наред, но и да исках да купя нови няма, няма и от къде да закупя жигльори - взех назаем едни по малки горивни също проблема с теча си остава

75 2.0 turbo
03-08-2006, 21:29
не се отказваи само има още доста път да минеш доде се получат нещата :idea: и никои не ти се нахвърля всичко което ти е написано от мен и волумакс е истината така че няма място за сърдене :!:

alexma3x
03-08-2006, 22:08
нито се сърдя нито съм тръгнал да се отказвам, просто имах конкретно питане и очаквах конкретни отговори... а получих...:comphits: :lol:

75 2.0 turbo
04-08-2006, 01:17
нито се сърдя нито съм тръгнал да се отказвам, просто имах конкретно питане и очаквах конкретни отговори... а получих...:comphits: :lol:
толкова ти стига засега :wink: ако искаш още лесно е :idea:

Слав
04-08-2006, 12:09
отделнно в часта с стартовата с-ма пак сълзи бензин, гарнитурите изглеждат наред, но и да исках да купя нови няма, няма и от къде да закупя жигльори - взех назаем едни по малки горивни също проблема с теча си остава

Колега, пробвай да си изрежеш гарнитури от някой сходен материал.Продават се такива плоскости във всяка железария или просто попитай някой твой познат, който работи в производствен цех. :wink:
Налагаш отгоре старата гарнитура и режеш по нея! :idea:

Успех с начинанието! :D

V_G_Z
04-08-2006, 19:13
в краен случай хартиена гарнитурка със червено силиконче ... малко лайняна работа но понякога спасява положението :lol:

Iltcho
04-08-2006, 19:28
в краен случай хартиена гарнитурка със червено силиконче ... малко лайняна работа но понякога спасява положението :lol:

Е и ти му даде акъл та маааани ... :evil: :brickwall: Най-добре е колегата да си намери по-дебеличък клингерит, или азбестово тънко платно, да заравни лягащите плочи и да реже здраво. Правил съм го на карбуратори на японка и се получи.

Venci
04-08-2006, 20:59
Ако сте послушни ще ви кажа откъде да си купите клингерит на метър :lol:

VOLUMAX
04-08-2006, 21:41
в краен случай хартиена гарнитурка със червено силиконче ... малко лайняна работа но понякога спасява положението :lol:

И става неочаквано добра комбинация :lol:
Нещо като яйца,локва и кал 8)

VOLUMAX
04-08-2006, 21:43
Ако сте послушни ще ви кажа откъде да си купите клингерит на метър :lol:

Ама наистина ли ша ни кажеш :roll: :?:

Venci
04-08-2006, 22:09
До нас има един магазин за лагери, семеринги, ремъци и т.н. Продават различни видови клингерит с различни качества на големи листове и режат и парчета на метър. Аз съм си накупил и си режа гарнитури всякакви. Иначе аз не бих сложил никакъв силикон където има бензин. Разтваря се и после става на сополи и затлачва всичко що е отвор и бензина минава от там. Поне такъв е моят горчив опит.

V_G_Z
06-08-2006, 01:03
има силикон устойчив на органични разтворители ... пък и бахти гарнитурата и уплътнението където ще се накваси със бензин :lol: :D

alexma3x
07-08-2006, 11:54
така донякъде се изясни проблема с течовете на бензин

аз имах книжка за настройка на вебер 45ца, но се оказа че има разлика

по старите версии на 45ците са с месингови поплавъци, а новите са от пласмаса и съответно има разлика в настройката - моите са от новия тип, а книжката ми е за месингови поплавъци

за гарнитурите съм наясно, че мога да използвам клингерит на метър но от много време не бях виждал някъде да продават, а и не се е налагало да търся

има също така 2 типа закрепване на самите карбуратори върху колекторите, дебели клингеритови гарнитури или с гумени пръстени
а тук при разни състезатели съм виждал нещо съвсем различно гумени подложки които хем уплътняват карба към колектора хем играят ролята на демпфери причината е че е имало случаи да се откъсва поплавъка от вибрациите

една от причините които ми пречат да настроя карбураторите е че съм доста голям вал и колата практически няма ниски, а в всички книжки се минава през фаза за настройка при ниски об. - мисля си че може би правилен подход е да монтирам карбураторите на стандартен мотор да ги настоя и след това да ги прехвърля на мотора с големия вал където вече финно да се доизпипа настройката

V_G_Z
07-08-2006, 23:06
съвсем нормално е да имаш проблеми с ниските ... 45 са големи по принцип за твоя мотор + "широкия" вал усложнява допълнително :?

alexma3x
08-08-2006, 22:11
съвсем нормално е да имаш проблеми с ниските ... 45 са големи по принцип за твоя мотор + "широкия" вал усложнява допълнително :?

напротив не са големи - жигльори, дифузьори и тн излизат горе долу за моите кубици, а и все пак тия карбове произлизат от МТХ 1600 така че досега са си хранили прекрасно сгъстен 1600 мотор

явно прибързах с монтажа преди да съм минал разработка
защото през това време не мога да си позволя форсажи и прочие за да видя как хранят в средни и високи об.

П.С. вече ги свалих да ги прегледам и монтирах стандартния вебер докато мине разработката...

осезателно се промени работата на мотора освен това се оказа че въпреки големия вал подхвата започва доста по ниско с двойните отколкото с 1чен - тоест колата е с по стабилни об с двойните карбове...
също така няма чак такова изразено изчистване с двойните докато с 1чния направо съм в "дупка" под 3000

намерих и начин да поръчам комплекти жигльори от UK - да имам опция за настройка и така

и все пак питането ми за майстор остава